Cracovia:(stroje: biało-czerwone) Sandomierski - Deleu, Polczak, Wołąkiewicz, Brzyski - Dąbrowski, Budziński - Wójcicki, Steblecki (Cetnarski 71), Jendrisek (Vestenicky 71) - Szczepaniak (Mihalik 87) Trener: Jan Zieliński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Lewandowski - Kovacević, Riera, Roman (Stjepanović 27), Morioka (Engels 86), Pich - Zwoliński (Biliński 46) Trener: Jan Urban

Cracovia: Stępniowski, Litauszki, Vestenicky, Cetnarski, Kanach, Adamczyk, Mihalik
Śląsk Wrocław: Budzyński, Biliński, Engels, Pawelec, Augusto, Stjepanović, Zieliński

Śląsk przegrywa na Cracovii 0:1. Jego przewaga nad strefą spadkową stopniała do 3 oczek, w przypadku zdobyczy punktowej Piasta zmaleje do 2.

90+5 min. - Koniec meczu.
90+4 min. - Celeban fauluje Polczaka w polu karnym Cracovii.
90+2 min. - Wrzutka Lewandowskiego ale nikt z Wrocławia nie doszedł do piłki.
90 min. - Sędzia do II połowy doliczy 5 minut.

Mario Engels po raz 10. w Śląsku.

87 min. - Zmiana w Cracovii. Za Szczepaniaka pojawi się Mihalik.
86 min. - Zmiana w Śląsku. Engels wchodzi za Moriokę.
82 min. - Łatwy strzał, Pawełek bez problemów łapie.
81 min. - Kovacević z 40 metrów uderza... ponad 20 metrów od bramki Sandomierskiego.
80 min. - Vestenicky upomniany żółtą kartką.
79 min. - Pich uderzył ale minimalnie się pomylił.
77 min. - Lewandowski faulował w polu karnym krakowian.
76 min. - Chwilę później Pich przedłuża lot piłki, obrońca Cracovii wybija na rzut rożny.
74 min. - Morioka wrzuca piłkę, główkuje Lewandowski ale niecelnie.
72 min. - Cetnarski uderzał, ale Pawełek bez problemu złapał.
71 min. - Dwie zmiany w Cracovii. Cetnarski wchodzi za Stebleckiego. Z kolei za Jendriska pojawi się Vestenicky.
70 min. - Pich uderzył mocno i ładnie ale... prosto w Sandomierskiego. Szkoda.
68 min. - Ach, była szansa na zdobycie bramki. Ale wszystkie uderzenia albo zablokowane albo zbyt lekkie. Działo się w polu karnym Cracovii.
67 min. - Na murawie leży Jendrisek. Mamy przerwę w grze.
67 min. - Akcja Cracovii zakończona uderzeniem Dąbrowskiego. Ale prosto w Pawełka.
66 min. - Wrzutka w pole karne, Sandomierski pewnie łapie piłkę.
65 min. - Dwójkowa akcja Picha i Stjepanovicia zakończona wybiciem piłki na rzut rożny przez obrońcę gospodarzy.
64 min. - Podanie do Stebleckiego, który był na bardzo dobrej pozycji w polu karnym WKS-u, ale uderzył słabo i po ziemi, Pawełek wybronił jego strzał.
63 min. - Strzelał Kovacević ale broni Sandomierski.
62 min. - (o wiele łatwiej pisać jakieś ciekawostki, na boisku nic się nie dzieje)

Adam Kokoszka dogonił Tadeusza Sochę na 2. miejscu klubowej klasyfikacji ekstraklasowych kartkowiczów. Prowadzi Mariusz Pawelec (51) .

Tylko 9 razy piłkarz Śląska zebrał 10 żółtych kartek w sezonie. Rekordzistą Adam Kokoszka (14 w rozgrywkach 2013/14)

Adam Kokoszka z 9. żółtą kartką w tym sezonie ekstraklasy. To jego 32. upomnienie w Śląsku, w tym 30. w lidze.

54 min. - Żółta kartka dla Adama Kokoszki.
53 min. - Dąbrowski oddał techniczny strzał, ale piłka wyleciała ponad bramką.

Morioka z 4. żółtą kartką w tym sezonie ekstraklasy. Nie zagra z Górnikiem Ł. To jego 7. "żółtko" w Śląsku, a 6. w ekstraklasie.

Łukasza Zwolińskiego zastąpił Kamil Biliński, dla którego to 75. mecz w polskiej ekstraklasie.

49 min. - Żółta kartka dla Morioki za faul na Deleu.
48 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Picha, piłkę przejęli gospodarze.
46 min. - Rozpoczęła się II połowa.

W I połowie spotkania Cracovia zaprezentowała się zdecydowanie lepiej i zasłużenie prowadzi 1:0. Śląsk praktycznie nie istnieje w rozegraniu piłki, piłkarze WKS-u wydaje mi się, że nie mają żadnego pomysłu na ten mecz. Miejmy nadzieję, że o wiele lepiej zaprezentują się w drugiej połowie.

45+3 min. - Koniec I połowy.
45+2 min. - Steblecki okiwał Dankowskiego, ale potem w otoczeniu Riery stracił piłkę.
45 min. - Sędzia do regulaminowego czasu I połowy doliczy przynajmniej 3 minuty.

Łukasz Zwoliński z 1. żółtą kartką w Śląsku, a 3, w obecnym sezonie ekstraklasy.

43 min. - Zwoliński upomniany żółtą kartką za faul na Wołąkiewiczu.
41 min. - Dankowski podawał z pierwszej piłki do Picha, ale ten nie zrozumiał intencji kolegi.
40 min. - Po wrzutce z rożnego piłkę łapie Mariusz Pawełek.
39 min. - Jendrisek uderzał, piłka się odbija, znów strzela, na szczęście Pawełek dobrze interweniuje i wybija piłkę na rzut rożny.
37 min. - Szczepaniak w otoczeniu obrońcy WKS-u obrócił się, oddał strzał, Pawełek złapał piłkę na raty.
36 min. - Po wrzutce Jendriska, piłkę chwyta Pawełek.
35 min. - Brzyski znowu uderzał, tym razem z lewej strony, chciał zaskoczyć Pawełka, ale zaskoczył sam siebie - niekoniecznie pozytywnie.
34 min. - Brzyski z 30 metrów uderzał bezpośrednio na bramkę, ale zrobił to źle.
32 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym, piłkę tuż przed linią bramkową wybił Stjepanović.
30 min. - Z rzutu wolnego uderzał Kamil Dankowski, ale źle uderzył piłkę, która wyleciała wysoko ponad bramką gospodarzy.
28 min. - Żółta kartka dla Marcina Budzińskiego za faul na Pichu.
27 min. - Na boisku za Romana pojawił się Ostoja Stjepanović. Riera zagra na boku, a na środku zagra Macedończyk.

Katalończyk prawdopodobnie podkręcił kostkę w nodze.

Roman leży na boisku. Raczej nie będzie mógł kontynuować meczu,

26 min. - Kolejna wrzutka w pole karne WKS-u, Pawełek na posterunku.
24 min. - Roman wrócił na boisko z lekkim grymasem na twarzy.
23 min. - Szczepaniak oddał niezły strzał z 25 metrów, ale piłka na szczęście minęła słupek po zewnętrznej stronie.
22 min. - Roman ucierpiał przy linii bocznej, przez chwilę Śląsk gra w 10.
21 min. - Faul Zwolińskiego na Brzyskim.
20 min. - Roman oddał płaskie uderzenie z 25 metrów, ale zbyt lekko aby Sandomierski miał problemy ze złapaniem piłki.
19 min. - Po wrzutce Brzyskiego, uderzał głową Szczepaniak ale piłka wyleciała nad poprzeczką.
18 min. - Po wrzutce Jendriska, seria trzech strzałów Cracovii, ale wszystkie zostały zablokowane.
16 min. - Dankowski zbyt mocno wybija piłkę w kierunku Romana.
15 min. - Roman faulowany przy linii bocznej.
11 min. - Szczepaniak dogrywał piłkę z lewej strony w pole karne Śląska, nikt jej nie przeciął, wyszła poza boisko.
10 min. - Brzyski uderza z dystansu, ale Pawełek, ufff, złapał.
9 min. - Bramka dla Cracovii. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Polczak uderzył piłkę i umieścił piłkę w siatce. Pawełek był bardzo źle ustawiony, za późno wybiegł do piłki, podskoczył nogami i.. tyle.
8 min. - Dankowski uderzał z rzutu wolnego z ponad 30 metrów, ale Sandomierski złapał piłkę, choć miał małe problemy, bo futbolówka skozłowała tuż przed nim.
7 min. - Mecz bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie ma optycznej przewagi.

Mateusz Lewandowski z pierwszą żółtą kartką w Śląsku, a 5. w obecnym sezonie ekstraklasy.

5 min. - Wójcickiemu udzielana jest pomoc medyczna.
4 min. - Żółta kartka dla Mariusz Lewandowskiego za faul na Wójcickim (ostry wślizg).
4 min. - Za chwilę odpowiedź Śląska, ale uderzenie nie mogło zaskoczyć Sandomierskiego.
3 min. - Strzał na bramkę Śląska, ale Pawełek pewnie chwyta piłkę.
1 min. - Za nami już pierwszy strzał! Wójcicki uderzył z dystansu jednak bardzo niecelnie.
1 min. - Sędzia Frankowski rozpoczął mecz!

Cracovia rozpocznie spotkanie.

Cracovia pięć ostatnich meczów u siebie zremisowała 1:1.

Trwa rozgrzewka obydwu drużyn.

Pustawo na stadionie przy ul. Kałuży.

Czy po dwóch zwycięstwach z rzędu Śląskowi uda się to po raz trzeci? Wierzymy, że tak! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z meczu Cracovia - Śląsk!