Wisła Płock:(stroje: niebieskie) Kiełpin-Stępiński, Byrtek, Bozić, Sylwestrzak-Rogalski (72' Krivets), Wlazło-Merabshvili, Iliev, Reca-Piątkowski (62'Kante) Trener: Marcin Kaczmarek
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek-Dankowski, Celeban, Kokoszka, Pawelec-Kovacević, Madej (88'Stjepanović)-Riera (66'Alvarinho), Morioka, Pich (90+3' Roman)-Biliński Trener: Jan Urban

Wisła Płock: Kryczka, Stefańczyk, Szymiński,Sielewski, Krivets, Piotrowski, Kante
Śląsk Wrocław: Kamenar, Alvarinho, Idzik, Roman, Zieliński, Stjepanović, Dwali

KONIEC. Nowy rok, nowy trener, ale pewne rzeczy się nie zmieniają. Tym razem zawodnicy Śląska walczyli, gra wyglądała nieźle, ale i tak po raz 3. w tym sezonie WKS traci punkty w doliczonym czasie gry. Wcześniej w Gliwicach oraz u siebie z Cracovią.

90+3 min. - Wisła wyrównuje. Kante.
90+2 min. - Ostatnia zmiana-Roman za Picha.
90+2 min. - Nerwowa końcówka, zamieszanie w polu karnym Śląska, dobra interwencja Pawełka.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.
89 min. - Zielono-biało-czerwoni próbują podwyższyć prowadzenie. Centra Alvarinho jednak niedokładna.
88 min. - Stjepanović za Madeja.
82 min. - Piękna akcja Śląska - Morioka wyłożył Pichowi, Słowak półpodkręconym strzałem w długi róg pokonuje Kiełpina i daje wrocławianom prowadzenie.
82 min. - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL PICH!!!!!!!!!
82 min. - Za takimi ekstraklasowymi akcjami tęskniliśmy - Merebashvili przebiegł pół boiska, wymanewrował obrońców, minął Pawełka i... skiksował.
80 min. - Niebezpieczna kontra, ale Merebashvili zablokowany przez Pawelca.
78 min. - Piotrowski zmienia Recę.
77 min. - Przebudzenie Bilińskiego! Przewrotka i... to tyle, piłka daleko od bramki.
72 min. - Krivets za Rogalskiego.
69 min. - Niezła okazja aktywnego w tym meczu Merebashvilego. Na szczęście Gruzin pudłuje.

Alvarinho po raz 23. w tym sezonie na boisku. Oprócz niego komplet występów zaliczyli dotąd Celeban i Morioka.

66 min. - Długo oczekiwana zmiana! Alvarinho na boisku (za Rierę)
65 min. - Rzut rożny dla Ślaska zakończony niecelnym strzałem Kovacevcia z dystansu.
64 min. - Pich do Morioki, ale Japończyk znowu uderza daleko od bramki.
62 min. - Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Kante za Piątkowskiego.
58 min. - Pawelec wygrywa główkę z Sylwestrzakiem, mogło być groźnie.
56 min. - Po drugiej stronie podobnie - centra Bilińskiego nie znajduje adresata, ta Pawelca zablokowana.
54 min. - Wisła szuka swoich szans, ale defensorzy WKS-u radzą sobie z serią dośrodkowań.
52 min. - Kolejne dokładne dośrodkowanie Dankowskiego. Morioka mocno niecelnie z 7 metrów.
50 min. - Co za strzał Madeja! Z ponad 20 metrów, minimalnie nad poprzeczką.
46 min. - Ładna kontra Śląska. Rozpoczął Riera, w polu karnym Pich nie opanował piłki, ostatecznie Morioka prosto w bramkarza.
46 min. - Druga połowa, zaczyna Wisła.

Mimo zakazu wyjazdowego dla kibiców Śląska, na stadionie w Płocku są obecni fani z KKN-u.

Koniec pierwszej połowy. Jest tempo, jest walka, ale Śląsk nie strzelił gola od 300 minut...

45 min. - Setka gospodarzy - Merebashvili minimalnie obok słupka!
43 min. - Biliński przegrywa rajd do piłki z Kiełpinem.
40 min. - Celny strzał Kovacevicia z rzutu wolnego, ale bez problemu broni Kiełpin.
39 min. - Kartka dla Ilieva. Na linii szesnastki padł Madej
37 min. - Wrocławianie znowu koronkowo wymieniają piłkę przed szesnastką Wisły, ale znowu nie ma kto oddać strzału.
35 min. - Ładna akcja Ślaska rozpoczęta i skończona (nieudanie) przez Bilińskiego. Wychowanek WKS-u jednak z 5 metrów nie trafił do bramki po dobrym dośrodkowaniu Dankowskiego.
33 min. - Rewanż Riery, który fauluje Ilieva. Merebashvili z rzutu wolnego wrzuca w pole karne, ale sytuację wyjaśnia Celeban.
31 min. - Żółta dla Wlazło za faul na Rierze.
30 min. - Dobre podanie Dankowskiego do Riery, ale ten trafia w Bilińskiego.
28 min. - Groźnie pod bramką Pawełka. Dwie dobre sytuacje gospodarzy kończą się rzutem rożnym.

Mariusz Pawelec rozgrywa dziś z kolei 260. mecz w ekstraklasie. W tej liczbie jest już 188 występów dla Śląska.

26 min. - Pich ładnie wyłożył Morioce, ale Japończyk został zablokowany.
24 min. - Strzał zawodnika Wisły, mocno niecelny.
23 min. - Kolejny dobry odbiór Kovacevicia. Dalsza próba rozegrania przez Rierę jednak szybko zatrzymana.
22 min. - Piątkowski zatrzymany przez Celebana.
18 min. - Niezłe tempo spotkania. Jak zapowiadał Łukasz Madej, piłkarze WKS-u "biegają".
16 min. - Próba tiki taki w wykonaniu trójki Morioka-Pich-Riera zakończona odbiorem defensora Wisły.

Piotr Celeban dzisiaj po raz 260. w Śląsku.Już tylko 10 piłkarzy rozegrało w historii Śląska więcej spotkań od Celebana. Kapitan WKS-u wyprzedził dziś Tadeusza Pawłowskiego.

11 min. - Groźnie pod polem karnym Śląska. Najpierw centrować próbował Piątkowski, chwilę potem zza szesnastki piłkę nad poprzeczkę posłał Reca.
10 min. - Strzał Riery, ale tylko do statystyk.
8 min. - Dobra sytuacja Nafciarzy. Piątkowski zabrał piłkę Madejowi, w sytuacji sam na sam z Merebashvilim broni Pawełek.
6 min. - Rzut wolny dla Wisły, Merabshvili prosto w ręce Pawełka.
3 min. - Genialne podanie Pawelca do Morioki! Niestety,po strzale Japończyka tylko słupek.
2 min. - Rajd Picha zakończony niecelnym zagraniem do Riery.
1 min. - Gwizdek sędziego, Biliński do Kovacevicia

Zespoły już na boisku, zaczynamy!

Koniec przerwy! Czas na kolejny ligowy mecz ŚLĄSKA Wrocław! Przeciwnikiem drużyny Jana Urbana będzie Wisła Płock. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Dominika Wręczycka