Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kamenar - Dankowski, Celeban, Dwali, Augusto (Zieliński 58) - Stjepanović, Kokoszka - Engels (Riera 71), Alvarinho, Morioka - Biliński (Grajciar 79) Trener: Mariusz Rumak
Pogoń Szczecin:(stroje: białe) Słowik - Rapa, Rudol, Lewandowski, Nunes - Murawski, Matras, Drygas, Akahoshi (Zwoliński 46), Gyurcso (Matynia 90) - Frączczak Trener: Kazimierz Moskal

Śląsk Wrocław: Pawełek, Zieliński, Madej, Riera, Mervo, Roman, Grajciar
Pogoń Szczecin: Kudła, Kort, Listkowski, Matynia, Obst, Piotrkowski, Zwoliński

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk tylko remisuje z Pogonią Szczecin. Szkoda, powinniśmy to wygrać.
90+3 min. - Zmiana w Pogoni. Matynia za Gyurcso.
90+3 min. - Efektowna akcja Morioki i Kokoszki, który zagrywa do wychodzącego Celebana, ale minimalnie niedokładnie.
90+1 min. - Alvarinho świetnie znajduje Celebana, ten po przyjęciu piłki tyłem do bramki próbować uderzać z półprzewrotki ale źle to zrobił.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczy przynajmniej 3 minuty.
90 min. - Akcja Śląska zakończona blokiem na Morioce.
88 min. - Alvarinho nieźle dośrodkował, piłkarze Śląska byli blisko ale ostatecznie Słowik złapał.
84 min. - Wrzutka Riery zablokowana, na trybunie krzyk, kibice uważają, że obrońca Pogoni zagrał ręką, ale gwizdek sędziego milczy.
83 min. - Mocne uderzenie zawodnika Pogoni z 20 metrów ale bardzo niecelne.
79 min. - Ostatnia zmiana w szeregach WKS-u. Grajciar wchodzi za Bilińskiego.
78 min. - Zwoliński przewrócił się na piłce, potknął się i upadł na leżącego już wcześniej Celebana. Przypadkiem uderzył go w głowę.
76 min. - Wrzutka, wrzutka, i po wrzutce. Mało wynika z gry Śląska.

Mario Engels dziś: 4 straty i 2 celne podania.

Sito Riera po raz 10. na boiskach ekstraklasy.

71 min. - Druga zmiana w Śląsku. Riera wchodzi za Engelsa.
69 min. - Kamenar pewnie chwyta piłkę po wrzutce z prawej strony boiska.
68 min. - Brzydki faul Drygasa na Morioce za co dostaje żółtą kartkę.

CHCEMY GOLA!

64 min. - Po wrzutce Alvarinho, ręką zagrywa piłkarz Śląska.
63 min. - Główkuje Rapa, na szczęście niecelnie. Piłka mija słupek bramki po zewnętrznej stronie.
61 min. - Gyurcso uderzał z 2 metrów ale z ostrego kąta. Kamenar stał na posterunku.
58 min. - Zmiana w Śląsku. Zieliński za Augusto.
57 min. - Na murawie leżu Augusto. Potrzebna jest pomoc medyczna. Prawdopodobnie na boisku pojawi się Zieliński.

Śląsk stracił gola w 7. kolejnym meczu u siebie. Klubowy rekord w ekstraklasie to 8 takich spotkań (na przełomie sezonów 2001/02 i 08/09).

57 min. - Rajd Gyurcso, Kamenar wychodzi bardzo wysoko, piłkarz Pogoni przymierzał się już do lobowania, ale ostatecznie płasko uderzył a Kamenar złapał piłkę.
55 min. - Alvarinho za mocno podaje do Engelsa
53 min. - Nic się nie dzieje. Podanie od jednej bramki do drugiej.
51 min. - Co za dwójkowa akcja! Biliński - Morioka - Biliński, ostatecznie strzał napastnika WKS-u zostaje zablokowany przez bramkarza.
49 min. - Murawski wrzuca piłkę prosto w ręce Kamenara.
47 min. - Zwoliński uderza w boczną siatkę bramki Kamenara.

Arbitrem dzisiejszego meczu jest Paweł Gil. Śląsk w meczach ekstraklasy sędziowanych przez niego wygrał zaledwie 4 razy na 20 meczów.

46 min. - Sędzia rozpoczął II połowę!
46 min. - Zmiana w Pogoni. Zwoliński wchodzi za Akahoshiego.

Piłkarze wrócili na boisko.

Koniec I połowy. 1:1. Ten mecz musi zakończyć naszym zwycięstwem!

43 min. - Alvarinho świetnie wrzuca w pole karne, Celeban jeszcze lepiej uderza, piłka w siatce... ale sędzia odgwizduje spalonego.

Adam Frączczak strzela swojego 2. gola Śląskowi. Poprzednio w lipcu 2014 r. na 1:1 w Szczecinie. Pogoń wygrała wówczas 4:1.

1. niewykorzystany przez Śląsk karny w ekstraklasie od roku. Poprzednio Flavio w sierpniu 2015 r. z Podbeskidziem. W PP Riera w Bytowie.

42 min. - Frączczak zdobywa gola. Kamenar był blisko wybronienia ale niestety nie udało się. 1:1.
41 min. - Kamenar mija się z piłką po wrzutce w pole karne. Ktoś dotknął piłkę ręką, chyba Stjepanović - rzut karny dla Pogoni!
40 min. - Celeban znów fauluje. W tym samym miejscu gdzie po faulu dostał żółtą kartkę.

Celeban ma w Śląsku więcej goli niż kartek! 24:22. Właśnie został ukarany po raz 18. w meczu ekstraklasy, a 2. w obecnym sezonie.

37 min. - Słowik wybronił rzut karny! Biliński uderzył po ziemi przy prawym słupku, ale bramkarz ze Szczecina świetnie interweniował.
36 min. - Rzut karny dla Śląska! Biliński nabił zawodnika Pogoni, który dotknął piłkę ręką!
35 min. - Kontra Śląska - niestety Morioka traci piłkę.
34 min. - Kontrę gości powstrzymuje faulem Piotr Celeban za co zostaje upomniany żółtą kartką.
33 min. - Po wrzutce Alvarinho Engels próbował uderzyć nożycami, byłoby super efektownie, ale skończyło się na nieefektywnie.
32 min. - Po strzale Murawskiego Kamenar wybija przed sobą piłkę, na szczęście złapał ją zanim zawodnik gości dobiegł do niej i oddał strzał z kilku metrów od bramki.
31 min. - Kokoszka fauluje przed polem karnym Pogoni.
30 min. - Pogoń to 11. klub, któremu Celeban w Śląsku strzelił gola w ekstraklasie. Najczęściej kapitan WKS-u trafiał do siatki Górnika Z. (4).

Na zdobycie 19 bramek w ekstraklasie dla Śląska Celeban potrzebował 205 występów. Więcej tylko Waldemar Prusik (206) i Roman Faber (215).

26 min. - Kolejna groźna wrzutka Śląska, Alvarinho jednak główkuje w bok bramki (zamiast do niej).
24 min. - Dwali wybija piłkę z pola karnego po przepychance z piłkarzem gości.
23 min. - Zablokowany strzał Bilińskiego z 18 metrów przez Lewandowskiego.

Piotrek Celeban właśnie został najskuteczniejszym obrońcą w historii Śląska i awansował na 16. miejsce wśród wszystkich piłkarzy Śląska w ekstraklasie, ex-aequo z napastnikiem Kazimierzem Mikołajewiczem

Celeban strzelił 24. bramkę w Śląsku, 21. ligową, 19. w ekstraklasie, a 1. w tym sezonie. Poprzednio trafił w kwietniu w Kielcach.

20 min. - Piłka po wrzutce Alvarinho nie dotarła do wbiegającego w pole karne Celebana.

19 min. - Seria złych przyjęć piłkarzy gości w polu karnym WKS-u. Ostatnie podanie było już do zawodnika na pozycji spalonej.
16 min. - Po wrzutce (lobie?) Engelsa, piłkę chwyta Słowik.
13 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLL Bramkę dla Śląska Wrocław zdobywa Piotr Celeban! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, po uderzeniu piętką kapitan WKS-u umieszcza piłkę w siatce!
13 min. - Kolejny rajd lewą stroną Portugalczyka i znó piłka zablokowana ale tym razem wychodzi na róg.

Alvarinho z 3. żółtą kartką w Śląsku

12 min. - Po dośrodkowaniu Nunesa piłka przelatuje między Celebanem a Frączczakiem.
11 min. - Żółtą kartkę został upomniany Alvarinho za faul na Akahoshim.
10 min. - Tym razem z linii pola karnego uderzał Rapa ale chyba piłka poleciała jeszcze wyżej niż po uderzeniu Drygasa.
9 min. - Chwilę później po wrzucie z autu piłkę chwyta Słowik.
9 min. - Rajd Alvarinho lewą stronę boiska, jego dośrodkowanie zostaje zablokowane przez obrońcę.

8 minuta i wciąż 0:0.

7 min. - Na strzał z dystansu zdecydował się Drygas, ale piłka poleciała wysoko nad bramką Kamenara.

Alvarinho dziś po raz 20. w Śląsku. Wraz z Celebanem i Morioką wystąpił we wszystkich spotkaniach w obecnym sezonie.

6 min. - Zbyt lekkie podanie Augusto do Kamenara, ten zmuszony wybijać piłkę przed siebie. Musiał szybko wybiec przed własne pole karne.
4 min. - Kontra gości, Kamenar uderza przed siebie ostry strzał, dobitka Murawskiego była na szczęście niecelna.
2 min. - Po dośrodkowaniu w pole karne, obrońcy Pogoni wybijają piłkę poza własne pole karne.
1 min. - Ale było blisko, Alvarinho przegrał główkę z Rapę i mamy rzut rożny.

24 sekunda i wciąż 0:0.

1 min. - Morioka podaje i zaczynamy!

Na trybunie gości znajduje się kilkaset kibiców ze Szczecina.

Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę.

Pustki na wrocławskim stadionie. Smutny to widok, szczególnie po meczu z Legią, gdzie było ponad 22 tysiące kibiców.

Po dwóch ostatnich porażkach piłkarze Mariusza Rumaka na pewno mocno chcą się zrehabilitować. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z tego spotkania!