Strzelcy: Radović 1', Goncalves (s) 5', Prijović 7', 44'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kamenar - Dankowski (81' Zieliński), Celeban, Dwali, Augusto - Kokoszka, Goncalves - Alvarinho, Madej (67' Grajciar), Riera (46' Morioka) - Mervo Trener: Mariusz Rumak
Legia Warszawa:(stroje: białe) Malarz - Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan, Guilherme (56' Broź) - Kopczyński (58' Kazaiszwili), Moulin - Kucharczyk, Odjidja Ofoe - Radović - Prijović (70' Nikolić) Trener: Jacek Magiera

Śląsk Wrocław: Pawełek, Zieliński, Stjepanović, Grajciar, Engels, Morioka, Biliński.
Legia Warszawa: Cierzniak, Broź, Dąbrowski, Hamalainen, Nikolić, Kazaszwili, Jodłowiec

Przegrywamy ten mecz bardzo wyraźnie, nie stworzyliśmy sobie żadnej dogodnej okazji do strzelenia bramki. Tak grać w piłkę po prostu nie można...

90+3 min. - Na sekundy przed ostatnim gwizdkiem Goncalves brutalnie sfaulował Radovicia, za co zobaczył czerwoną kartkę.

90 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.
90 min. - Nikolić i Kucharczyk zabawili się z Kamenarem, ale tym razem górą słowacki bramkarz.

Racowisko kibiców WKS-u

87 min. - Dla Śląska to będzie druga porażka z rzędu. Ostatnia taka seria przytrafiła nam się w połowie września (Ruch, Jaga).

Paweł Zieliński po raz 80. w ekstraklasie. Poprzedni przeciwko Jagiellonii (0:4). Potem zagrał jeszcze tylko w Bytowie (0:3)

81 min. - Zieliński zmienia Dankowskiego.
81 min. - Żółta kartka dla Grajciara.

Mecz z Legią ogląda 22004 widzów. To najlepsza frekwencja we Wrocławiu od meczu z Lechem Poznań (1:1) jesienią 2014 r.

77 min. - Żółta kartka dla Augusto.
76 min. - Jeszcze tylko kwadrans...

Oprawa kibiców WKS-u

73 min. - Wrocławianie odpalili sporo rac.
71 min. - Śląsk niby utrzymuje się dłużej przy piłce, niby potrafi wymienić kilka, kilkanaście celnych podań, ale z tego niby nic nie wynika.
70 min. - Nikolić zmienia Prijovicia.
70 min. - Kucharczyk strzelił bez przyjęcia, ale obok bramki.

22004 fanów przybyło na dzisiejszy mecz. Cześć kibiców opuściła stadion po pierwszej połowie.

67 min. - Grajciar zmienia Madeja.
65 min. - Alvarinho dośrodkował z lewej strony, piłka minęła i Mervo i Madeja!

Śląsk stracił w tym sezonie u siebie już 15 bramek, najwięcej w ekstraklasie na równi z Ruchem. Wrocławianie mają najmniej strzelonych (6).

59 min. - Wrocławianie przyspieszyli, urwał się Morioka, zagrał do Mervo, Węgier złamał akcję dośrodka, ale strzelił obok słupka.

Piotr Celeban rozgrywa 250. spotkanie w ekstraklasie oraz 220. ligowe w Śląsku. Alvarinho dziś po raz 70. na boiskach ekstraklasy, a Bence Mervó 20.

58 min. - Kazaiszwili zmienia Kopczyńskiego.
56 min. - Broź zmienił kontuzjowanego Guilherme.
56 min. - Bardzo prosta strata Kokoszki z Goncalvesem...
52 min. - Niezła akcja Śląska, Augusto dośrodkował z lewej strony do Mervo, który walczył o piłkę z Guilherme. Obydwaj zawodnicy ucierpieli, pomagają im lekarze.
50 min. - Śląsk potrafił wymienić sporo podań na połowie przeciwnika, ale Dankowski nie potrafił dobrze dośrodkować. W tej samej akcji wywalczyliśmy rzut rożny, po którym oczywiście nie stworzyliśmy żadnego zagrożenia.
46 min. - I znowu mogła paść bramka dla gości, Radović piętką zagrał do Ofoe, którego płaski strzał świetnie obronił Kamenar.
46 min. - Zaczęła Legia. Pierwszą zaczął Śląsk, a jednak potrafił stracić gola w 24 sekundy.

Piłkarze wracają na murawę. Morioka zmienia Rierę.

Po raz 2. w historii Śląsk w ekstraklasie stracił u siebie do przerwy 4 bramki. Poprzednio ze Stalą Mielec w 1974 r. Mielczanie wygrali 5:0.

Na szczęście to już koniec pierwszej połowy.

45 min. - Żółta kartka dla Radovicia.
44 min. - GOL dla Legii! Rzut wolny dla Legii, Kokoszka nie upilnował wbiegającego na bliższy słupek Prijovicia, który pewnym strzałem głową pokonał Kamenara. To czwarty celny strzał gości. Wszystkie zakończyły golami.
43 min. - Ostatni kwadrans to optyczna przewaga Śląska, ale nieudokumentowana żadną dobrą okazją.
41 min. - Kolejny rzut wolny i znów Malarz bezrobotny.
40 min. - Guilherme napomniany żółtą kartką za przerwanie korzystnej akcji.
39 min. - Kokoszka strzelił z kilkunastu metrów nad poprzeczką!
38 min. - Kolejny stały fragment gry, Alvarinho był faulowany na lewej stronie. Dośrodkował Dankowski, ale legioniści wybili piłkę.
37 min. - Dankowski spróbował szczęścia z rzutu wolnego z 30 metrów, ale zrobił to fatalnie...
35 min. - Kibice: Śląsku grać! K... mać!
33 min. - Znów było groźnie po rzucie rożnym, znów piłkę wybijał Gonvalves, na szczęście tym razem na rzut rożny, a nie do własnej bramki.
32 min. - Śląsk miał rzut wolny, ale na spalonym było kilku zawodników WKS-u.

Do tej pory najszybsze 3 gole u siebie w ekstraklasie Śląsk stracił ze Stalą Mielec w 1974 r. Goście potrzebowali na to 26 minut.

Śląsk 5. raz traci 3 gole w I połowie meczu ekstraklasy u siebie: ze Stalą M. (1974), Zagłębiem S. (1977) i z Legią (1967, 2012, 2016).

29 min. - To już ponad 20 minut bez gola dla Legii... Niestety Malarz ciągle marznie.

Mariusz Rumak dziś po raz 30. w roli trenera Śląska. Dotychczasowy bilans to 12 zwycięstw, 10 remisów, 7 porażek, bramki 39:34.

Racowisko kibiców Legii

24 min. - Celeban strzelił głową nad poprzeczką.
24 min. - Mervo wywalczył rzut rożny.

20 min. - Indywidualna akcja Prijovicia zakończyła się strzałem nad poprzeczką. Było groźnie. Defensywa Śląsk jest dzisiaj w wieeelkich opałach.

18 min. - Teraz to wrocławianie odpalili race.
17 min. - Legia totalnie dominuje, wrocławianie mają ogromne problemy z otrząśnięciem się po trzech szybkich knock-downach.
15 min. - Kibice Ślaska rozciągnęli na trybunie B sektorówkę.
9 min. - Celeban powinien to trafić! Kapitan Śląska miał świetną okazję, ale strzelił wprost w Malarza.
7 min. - GOL dla Legii! Nie nadążamy pisać! Radović sprytnie zagrał prostopadle do Prijovicia, Celeban nie zdołał przejąć tej piłki, napastnik Legii podcinką pokonał bezradnego Kamenara.
5 min. - GOL dla Legii! Goncalves z 5 metrów skierował piłkę do własnej bramki.
4 min. - Licznie zgromadzeni wrocławscy kibice po tej bramce na moment ucichli. Tak szybko straconej bramki nie spodziewał się nikt i spodziewać się nie mógł.
1 min. - GOL dla Legii! Gościom wystarczyły 24 sekundy i 4 podania, by Radović znalazł się sam przed Kamenarem. To prawdopodobnie najszybciej stracony gol wrocławian w ekstraklasie.
1 min. - Zaczynamy!

Piłkarze wyszli na murawę, w tym samym momencie kibice gości odpalili race.

Trybuny wreszcie wyglądają tak, jak by zaraz tu się miał zacząć mecz, a nie lokalne dożynki.

Ryota Morioka na ławce rezerwowych! Od pierwszych minut zagra za to Sito Riera oraz Bence Mervo. Mariusz Idzik nie załapał się do meczowej osiemnastki.

Czas na mecz z mistrzem Polski i uczestnikiem Ligi Mistrzów. Liczymy, że rekord frekwencji w tym sezonie pomoże odnieść zwycięstwo podopiecznym Mariusza Rumaka! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan