Strzelcy: Darko Jevtić 16', Marcin Robak 65', Marcin Robak 74

Lech Poznań:(stroje: ) Putnocky-Kadar, Arajuuri, Bednarek, Kędziora - Trałka, Gajos - Majewski (Tetteh 76'), Jevtić , Makuszewski - Kownacki (Robak 62') Trener: Nenad Bjelica
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Kamenar - Augusto, Dvali, Celeban, Dankowski - Riera Ortega, Kokoszka - Alvarinho, Morioka, Madej (Mervo 82')- Biliński (Idzik 54') Trener: Mariusz Rumak

Lech Poznań: Mleczko, Lasse Nielsen, Robak, Formella, Wilusz, Jóźwiak, Tetteh
Śląsk Wrocław: Pawełek, Idzik, Mervo, Grajciar, Zieliński, Roman, Stjepanović

Śląsk uległ Lechowi 0:3. Wrocławianie walczyli, ale nie zdołali zdobyć nawet honorowej bramki.

91 min. - Rajd Arajuuriego przecina Riera. Jeszcze rzut wolny dla Lecha
90 min. - Sędzie przedłuża spotkanie o 2 minuty
90 min. - Lech spokojnie od własnej bramki
89 min. - Robak oddaje strzał, ale trafia w Gajosa

Tylko Sadek (10) strzelił Śląskowi w lidze więcej niż 7 goli. Robak ma tyle samo co: Lubański, Kmiecik, Kwapisz, Koniarek i Dyluś. #ŚLĄLPO

86 min. - Riera faulowany przez Tetteha

Śląsk jeszcze walczy, ale nie zostało juz zbyt wiele czasu

82 min. - Mervo za Madeja
80 min. - Do wejścia na murawę przygotowany Mervo

Ostoja Stjepanović po raz 50. w ekstraklasie. W tej liczbie jest 37 występów dla Wisły Kraków i 13 w Śląsku. #LPOŚLĄ

79 min. - Sjepanović wchodzi za Moriokę

Robak jako 9. zawodnik w historii strzelił Śląskowi 7 bramek. Więcej od niego zdobyli tylko Sadek (10), Lubański i Koniarek (po 8)

77 min. - Zmiana w drużynie Lecha. Jevticia zastępuje Jóźwiak
76 min. - Znowu przed szansą gospodarze, ale Kamenar zgarnia Jevticowi piłkę spod nóg

Śląsk w ciągu 5 minut mógł zdobyć 3 bramki tymczasem to Lech prowadzi na razie 3:0

74 min. - Robak pewnie wykorzystuje rzut karny. Lech 3:0 Śląsk..
73 min. - Piłka trafiła Dvalego w rękę. Jedenastka dla Lecha
71 min. - Na 15. metrze dobrze uderza Kokoszka, ale piłka szybuje ponad poprzeczką
70 min. - Goście rzucili się do ataku. Adam Kokoszka posyła idealne podanie do Riery, który miał dużo miejsca, niestety strzela za lekko!
69 min. - Riera dośrodkowuje a Mariusz Idzik trafia w słupek!
67 min. - Bednarek ukarany żółtą kartką
67 min. - Piłkarze Śląska powinni wziąć się za odrabianie strat. Morioka podaje w polu karnym do Riery, ale nic nie ma z tej akcji.
65 min. - Akcja Robaka z Makuszewskim przynosi Lechitom drugiego gola.. W polu karnym zagapił się Celeban
63 min. - Błąd Augusto blisko bramki Śląska mógł kosztować gospodarzy utratę drugiej bramki! Robak nie zdołał jednak obrócić się do oddania strzału
63 min. - Makuszewski dośrodkowuje, wybija Dvali
62 min. - Robak za Kownackiego
62 min. - Madej szuka Idzika w polu karnym, ale piłkę wytrąca głową Trałka
60 min. - Robak przygotowuje się do wejścia na murawę. Będzie zmiana w drużynie gospodarzy
57 min. - Riera z Idzikiem i niecelne podanie Madeja. Mogła być świetna akcja wrocławian..
56 min. - Niebezpieczne zamieszanie w polu karnym Śląska. Strzał z dystansu oddaje Gajos, ale minimalnie obok słupka
55 min. - Kolejorz z rzutu wolnego. Piłkę ustawia sobie Jevtić
54 min. - Idzik za Bilińskiego
53 min. - Rzut wolny dla Lecha. Jevtić dośrodkowuje, ale piłka odbita przez Celebana
51 min. - Szykuje się zmiana w ekipie gości. Mariusz Idzik już gotowy do gry
49 min. - Śląsk w polu karnym Putnockiego szuka możliwości oddania strzału.
47 min. - Indywidualna akcja Alvarinho. Ładny strzał ponad poprzeczką!
46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

Liczna grupa kibiców Śląska na sektorze gości. Fani WKS-u rozwiesili między innymi transparent "Nasze serca biją tylko dla Lechii. Pruszcz Gdański" oraz dwie flagi KKN-u

W ostatnich 15 minutach 1. połowy Śląsk się przebudził i zaczął kreować ciekawe sytuacje. Czekamy na bramki wrocławian w drugiej odsłonie spotkania!

45 min. - Majewski prosto w Kamenara z 10 metrów
45 min. - Jevtić miałby okazje by znaleźć się sam na sam z bramkarzem WKS-u, ale świetnie zachował się Madej
45 min. - Sędzia do 1. połowy dolicza 3 minuty
44 min. - Alvarinho zamiast podać Morioce strzela w obrońców Kolejorza
43 min. - Dankowski przerwał groźną akcję Lechitów. Riera do Bilińskiego, jednak napastnik WKS-u na pozycji spalonej
42 min. - Riera wrzuca z boku piłkę Bili praktycznie na nos, ten jednak nie zamienia tego podania na gola..
40 min. - Augusto dośrodkowuje, ale wybija Kadar
39 min. - Majewski z Makuszewskim szukają drogi do bramki Kamenara. Akcje przerywa Dvali
38 min. - Madej wyprzeda Majewskiego i zbyt mozno wypuszcza piłkę Alvarinho. Piłkę przejmuje Putnocky
37 min. - Śląsk stanął przed idealną szansą, żeby wyrównać. Piłki pod bramką Kolejorza nie umieścił, ani znajdujący się na rewelacyjnej pozycji Biliński, ani Alvarinho
36 min. - Świetna główka Morioki! Piłka ląduje w ręce Putnockiego a brakowało naprawdę niewiele!
35 min. - Trałka fauluje Moriokę. Piłka dla WKS-u, ale Lech przejmuje
34 min. - Kędziora nie wykorzystuje fanatastycznej okazji do zdobycia 2 bramki. Kamenar interweniuje
33 min. - Faul defensorów Śląska na Makuszewskim. Rzut wolny dla Lecha
31 min. - Akcja wrocławian z prawej strony przerwana przez Kędziore

Oprawa kibiców WKS-u

29 min. - Zamieszanie w okolicy pola karnego. Na murawie leży Arajuuri
28 min. - Dobra akcja Alvarinho, Lech odbiera piłkę i odpowiada kontrą, ale mamy aut
27 min. - Celeban strącił piłkę Makuszewskiemu
26 min. - Alvarinho za wysoko dośrodkowuje do Bilińskiego
26 min. - Dobra akcja Makuszewskiego z Kownackim. Młodego napastnika KKS-u blokuje, jednak Celeban

Kibice Śląska pozdrawiają Lechię Gdańsk. Fani Kolejorza odpowiadają pozdrowieniami dla Arki

24 min. - Strzelać próbuje Alvarinho, jednak trafia prosto w mur
24 min. - Do piłki podchodzi Morioka
23 min. - Rzut rożny dla Śląska na 20. metrze
21 min. - Lech rozgrywa piłkę na swojej połowie. Goście bez pomysłu na odebranie piłki Lechitom
20 min. - Ponownie szansę stworzyli gospodarze.
19 min. - Żółtą kartką ukarany Kamil Biliński

Darko Jevtić poradził sobie z Dankowskim i Celebanem, znalazł trochę miejsca i oddał strzał z 10 metrów

16 min. - Darko Jevtić pokonuje bramkarza Śląska. 1:0 prowadzi Lech
15 min. - Alvarinho posyła świetne dośrodkowanie Morioce, jednak Putnocky zdołał spiąstkować piłkę
14 min. - Majewski oddaje z strzał z dystansu na bramkę wrocławian, ale nie grozi to utratą gola.
13 min. - Kokoszka z Rierą wyprowadzają fajną akcje, jednka Alvarinho traci piłkę
11 min. - Po kilkuminutowej przerwie piłkarze wznowili grę.

Kibice z Wrocławia zadymili INEA Stadion

6 min. - Majewski blisko celnego strzału na bramkę gości. Pomocnik Kolejorza pudłuje, ale niewiele brakowało.
4 min. - Strzał Makuszewskiego w pole karne WKS-u. Od bramki Kamenar

Kibice Śląska efektownie z pirotechniką i machajkami!

3 min. - Celeban fauluje Kownackiego przy linii środka pola. Piłka dla Kolejorza
2 min. - Gospodarze natarciu, ale Kadar nie decyduje się na uderzenie. W polu karnym Śląska faulowany Augusto
1 min. - Majewski nie przyjął piłki na 7. metrze. Łapie Kamenar

Majewski do Bednarka i rozpoczynamy mecz Lecha ze Śląskiem!

Czas kontynuować dobrą passę! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z meczu Lech Poznań - Śląsk Wrocław!

Autor relacji: Claudia Haor