Strzelcy: Mójta 68 - Mervo 30, Morioka 48

Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: biało-niebieskie) Zubas - Sokołowski, Kolcak, Baranowski, Mójta - Kato - Tarnowski (Chmiel 74), Deja, Możdżeń (Sloboda 66), Stefanik (Demjan 52) - Szczepaniak Trener: Robert Podoliński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Abramowicz – Pawelec, Kokoszka, Celeban, Zieliński (Dwali 46) – Hołota, Hateley – Grajciar (Gosztonyi 80), Morioka, Pich (Dankowski 90) – Mervo Trener: Mariusz Rumak

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Kaczmarek, Pazio, Jaroch, Kołodziej, Chmiel, Sloboda, Demjan
Śląsk Wrocław: Pawełek, Dankowski, Gecov, Dwali, Biliński, Gosztonyi, Kiełb

Koniec meczu! Śląsk wygrywa w Bielsku! Co za wynik Mariusza Rumaka. 4 wygrane i 3 remisy!

90+2 min. -

Kamil Dankowski po raz 30. w ekstraklasie.

90+1 min. - Zmiana w Śląsku. Dankowski wchodzi za Picha.
90 min. - Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry.
90 min. - Po wrzucie Sokołowskiego główkował Baranowski i minimalnie się pomylił. UFFF
87 min. - Morioka na spalonym. Wcześniej Sokołowski odbiera piłkę Pichowi, który byłby na świetnej pozycji do ataku.
85 min. - Seria fauli na piłkarzach WKS-u. Żółta kartka dla Slobody.
83 min. - Sokołowski otrzymuje żółtą kartkę za faul na Pawelcu.
82 min. - Po wrzutce Chmiela, piłka Śląska oddalają zagrożenie.
80 min. - Zmiana w Śląsku. Gosztonyi za Grajciara.
78 min. - Po wrzutce Hateleya, Kolcak wybija na róg.
77 min. - Hołota faulowany przez Slobodę.
74 min. - Ostatnia zmiana w Podbeskidziu. Chmiel za Tarnowskiego.

Tomasz Hołota z 6. żółtą kartką w tym sezonie i 16. w barwach Śląska na boiskach ekstraklasy.

71 min. - Tiki-taka po wrocławsku.
69 min. - Żółta kartka dla Hołoty.
68 min. - Mójta pewnie zdobywa bramkę. Gol kontaktowy dla gospodarzy.
67 min. - Faul Pawelca na Mójcie. Rzut karny dla Podbeskidzia.
66 min. - Zmiana u gospodarzy. Sloboda za Możdżenia.
62 min. - Pich długo biegł z piłką wzdłuż pola karnego Podbeskidzia, oddał strzał ale Zubas wybronił.

Śląsk poprzednio prowadził na wyjeździe różnicą trzech bramek w październiku 2014 r. podczas meczu w Gdańsku z Lechią (4:1).

59 min. - Rajd Picha, podanie do Picha, ale Słowak został uprzedzony przez obrońcę rywala.
58 min. - Wrzutka w pole karne Górali, ale Zubas pewnie chwyta piłkę.
58 min. - Morioka do Dwaliego, który podanie zostaje przecięte.

Gra się uspokoiła. Śląsk częściej przy piłce.

Ryota Morioka zdobył gola nr 1300 w historii występów Śląska w ekstraklasie.

52 min. - Zmiana w Podbeskidziu. Demjan za Stefanika.

Ryota Morioka pozazdrościł Węgrowi i również strzelił 4. bramkę w barwach Śląska. To już 3. mecz, w którym obaj trafiają.

48 min. - GOOOOLLLLLLLLLLL Już 2:0! Grajciar podaje do Japończyka, który mija rywala i sprzed pola karnego pokonuje Zubasa.
47 min. - Hateley świetnie zagrywa do Mervo, ale mógł strzelać.
46 min. - Mervo oddał strzał ale piłka poleciała ponad bramką.
46 min. - Sędzia rozpoczął II połowę spotkania.
46 min. - Zmiana w Śląsku. Lasza Dwali za Pawła Zielińskiego, który ma na swoim koncie żółtą kartkę.

Wrocławianie pod wodzą Mariusza Rumaka jeszcze nie stracili gola na wyjeździe do przerwy.

Za nami bardzo ciekawe spotkanie w Bielsku-Białej. Mecz ma dobre tempo, oba zespoły dochodzą do sytuacji. Groźniejszy jest jednak Śląsk, który jest na prowadzeniu.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Celeban z półobrotu tuż nad bramką! Cóż to byłaby bramka!

Już tylko Flávio Paixão (5) ma więcej bramek w tym sezonie ekstraklasy niż Bence Mervó (4). Węgier dogonił Kamila Bilińskiego.

44 min. - Wrocławianie nie zdołali oddać strzału po dośrodkowaniu Hateleya z rzutu wolnego.
42 min. - Hateley przejął piłkę w polu karnym, minął rywala, uderzył ale Zubas wybrobił.
41 min. - Stefanik uderzał na bramkę WKS-u, ale Abramowicz wybija przed siebie.

Mervó 5. zawodnikiem, który zdobył 4 bramki dla Śląska w ekstraklasie w 6 występach. Jedynie Szewczuk dokonał tego w 5 meczach.

36 min. - Kolejny zablokowany strzał Morioki.
34 min. - Sokołowski uderza z prawej strony boiska, mocno, ale minimalnie ponad poprzeczką.
33 min. - Po dośrodkowaniu Mójty piłkę chwyta golkiper WKS-u.
32 min. - Podanie do Szczepaniaka, który był na spalonym.
30 min. - GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL 1:0 dla Śląska! Najpierw z dystansu uderzał Morioka, Zubas wybił piłkę przed sobą, ale tam był Mervo, który umieścił piłkę w siatce.
28 min. - Kontra gospodarzy, ale na szczęście Abramowicz pewnie chwyta wrzuconą piłkę w pole karne WKS-u.
28 min. - Morioka uderzał z pierwszej piłki z 30 metrów, ale niestety prosto w Zubasa.
27 min. - Chwilowo bez akcji podbramkowych.
24 min. - Tym razem swojej szansy szukał z dystansu Kato, ale piłka po rykoszecie trafia łupem Abramowicza.
22 min. - Morioka do Picha, ale ten nie przyjął dobrze piłki w polu karnym rywala.
21 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę pewnie chwyta Abramowicz.
19 min. - Możdżeń znowu strzela, ale strzał zostaje zablokowany.
18 min. - To powinien być gol. Morioka - Pich - Morioka, który uderza z 10 metrów tuż obok bramki.
17 min. - Hateley dośrodkował na drugi słupek, tam główkował Kokoszkę ale zbyt mocno.
15 min. - Co za kocioł w polu karnym gospodarzy! Zubas kilkakrotnie z trudnościami wybijał piłkę z linii końcowej.
14 min. - Kombinacyjna gra obydwu zespołów. Jesteśmy świadkami ciekawego spotkania.
13 min. - Morioka podaje do Picha, który wbiega w pole karne i oddaje strzał, który został zablokowany.

Paweł Zieliński z 4. żółtą kartką w tych rozgrywkach. Nie zagra w piątek w Zabrzu. To 9. upomnienie tego zawodnika w ekstraklasie.

11 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się ostatnia od głowy Kokoszki i wyszła poza linię końcową.
10 min. - Możdżeń uderzył z rzutu wolnego mocno po ziemi. Piłka wyszła na rzut rożny.
9 min. - Żółta kartka dla Zielińskiego za faul na rozpędzonym z piłką Kato.
8 min. - Morioka odebrał piłkę Sokołowskiemu przed własnym polem karnym.
7 min. - Zieliński faulowany blisko narożnika pola karnego WKS-u.
5 min. - Możeń oddał silny strzał z ponad 40 metrów ale zrobił to bardzo niecelnie.
4 min. - W polu karnym był Tarnowski, ale podał... do nikogo.
3 min. - Pich wrzuca w pole karne Podbeskidzia, ale tam piłkę chwyta Zubas.
2 min. - Po wrzucie z autu, Kokoszka przedłużył lot piłki, z pół obrotu spróbował Mervo, ale piłka poleciała obok słupka.

Krzysztof Ostrowski już nie jest zawodnikiem z największą liczbą występów w Śląsku spośród obecnych graczy. Od dziś prowadzi Piotr Celeban. Celeban ma 199. meczów ligowych w Śląsku, Ostrowski 198.

1 min. - Mervo do Morioki i zaczynamy!

Dwali od przyjścia rozegrał wszystkie mecze po 90 minut. W 2016 tylko Pich ma komplet występów. Gruzin może do niego dziś dołączyć.

Śląsk jeszcze nigdy nie przegrał w ekstraklasie z Podbeskidziem.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę!

Peter Grajciar rozegra dziś 40. mecz w ekstraklasie. Strzelił 2 gole, w tym 1 właśnie w Bielsku-Białej.

Znamy już skład Śląska. W bramce pozostaje Mateusz Abramowicz. Powrót Mariusza Pawelca oznacza dla Dwaliego rozpoczęcie meczu na ławce rezerwowych. W pomocy Tomasz Hołota zastąpi Marcela Gecova.

Śląsk pod wodzą Mariusza Rumaka prezentuje się coraz lepiej. Liczymy na zwycięstwo w Bielsku i bycie coraz bliżej utrzymana w ekstraklasie! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!