Strzelcy: Mervó 71', Morioka 90'+3' - Cetnarski 12'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Abramowicz - Pawelec, Celeban, Dwali, Dudu - Pich (90'+5'), Hateley, Hołota, Dankowski (64' Kiełb), Morioka (90'+6' Kokoszka) - Mervo Trener: Mariusz Rumak
Cracovia:(stroje: pasy) Sandomierski - Covilo, Bejan (52' Zejdler), Polczak, Wołąkiewicz, Jaroszyński, Budziński, Cetnarski, Jendrisek, Kapustka, Vestenicy (60' Diabang) Trener: Jacek Zieliński

Śląsk Wrocław: Pawełek, Biliński, Gecov, Kokoszka, Kiełb, Zieliński, Grajciar
Cracovia: Stępniowski, Diabiang, Zejdler, Karachanakov, Pyrdek, Wdowiak

Śląsk wygrał drugi mecz z rzędu!

90+7 min. - Koniec! A tuż przed ostatnim gwizdkiem Cracovia trafiła w poprzeczkę! Co za emocje!
90+6 min. - Przed rzutem rożnym dla gości Kokoszka zmienia Moriokę.

Śląsk awansuje na 13. miejsce i za tydzień zagra w Kielcach z Koroną.

90+5 min. - Spore zamieszanie w polu bramkowym Śląska, ale Abramowicz szczęśliwie łapie piłkę!
90+5 min. - Picha zmienia Grajciar.
90+3 min. - GOOOLLL!!! Indywidualna akcja Morioki! Japończyk na lewej stronie przyjmując piłkę podbił sobie ją nad zdezorientowanym Polczakiem, wybiegł na pojedynek sam na sam z Sandomierskim i pewnym strzałem na dalszy słupek wyprowadził Śląska na prowdzenie!
90 min. - Sędzia doliczył minimum 6 minut.

Podbeskidzie - Nieciecza 2:0. PBB równo z Ruchem. Kto będzie 8. zadecyduje fair play. Lepszy w grupie mistrzowskiej, gorszy ze Śląskiem.

89 min. - Hateley z jednej strony, Dudu z drugiej - Cracovia poradziła sobie z dwoma dośrodkowaniami. Po chwili Celeban strzelił głową nad bramką.
86 min. - Żółta kartka dla Hołoty. Śląsk naciera, mamy rzut rożny!
82 min. - Broniący się przed spadkiem Śląsk całkowicie zdominował aspirującą do medalu Cracovię. Czas udokumentować swoją przewagę!
79 min. - Polczak przy rzucie rożnym ostro potraktował Celebana, za co słusznie zobaczył żółtą kartkę.

Kibice Cracovii po raz kolejny rzucili petardę hukową w kibiców Śląska, którzy szczerze pozdrawiają gości

76 min. - Karachanakov zmienił Budzińskiego.

Mervó w meczu z Ruchem trafił w poprzeczkę, w Poznaniu Burić wybił piłkę z linii bramkowej, dzisiaj w pierwszej połowie trafił w słupek, ale tym razem nikt i nic mu już nie stanęło na przeszkodzie do strzelenia pierwszej bramki w barwach Śląska.

Śląsk strzelił gola u siebie po 352 minutach. Była to 3. najdłuższa seria w historii występów w ekstraklasie. Rekord 449 minut.

Wisła - Zagłębie 1:1. W grupie mistrzowskiej Lechia i Ruch. Śląsk w 31. kolejce jedzie do Bielska-Białej.

71 min. - GOOOLLL!!! Morioka złamał akcję z prawej strony na lewą nogę, strzelił na tyle niewygodnie, że Sandomierski odbił piłkę przed siebie, tam czyhał Mervó, który pewnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania!
67 min. - Dudu przedarł się w polu karnym i dobiegł z piłkę do końcowe linii, jego płaskie dośrodkowanie zostało zablokowane.
65 min. - Hateley mógł strzelić z ostrego kątą, ale Anglik nie trafił w piłkę.
64 min. - Kiełb zmienia Dankowskiego.
64 min. - Pawelec napomniany 12. żółtą kartką, co oznacza pauzę na 2 mecze.
60 min. - Schodzi Vestenicky, zmienia go Diabang.

Mecz na trybunach ogląda 9347 widzów.

Podbeskidzie prowadzi z Niecieczą. Śląsk w 31. kolejce czekałby wyjazd do Bielska-Białej.

Śląsk jeszcze nigdy nie wygrał meczu 9. kwietnia. W 12 spotkaniach 6 razy zremisował i tyle samo przegrał.

Śląsk - Cracovia: doping (I połowa)

52 min. - Kontuzjowanego Bejana zmienia Zejdler.
50 min. - Przerwa w meczu, z boiska na noszach znoszony jest Bejan.
47 min. - Morioka próbował przebić się przez mur złożony z graczy Cracovii, efekt był do przewidzenia. Japończyk powinien szybciej pozbywać się piłki.
46 min. - Zaczęli goście - obie drużyny bez zmian.

Piłkarze Śląska wracają na murawę.

Pawłowski w przerwie do studentów dziennikarstwa: Gdybym był trenerem Śląska, wycofałbym Moriokę, żeby rozgrywał piłkę od tyłu.

Do przerwy Śląsk przegrywa 0:1, ale ostatni kwadrans napawa nas optymizmem. Takiego Śląska chcemy oglądać!

45+1 min. - Strzał Dudu zablokowany. Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Ale pech Mervo! Węgier trafił w słupek! Po chwili faul tuż przed linią pola karnego, rzut wolny dla Śląska.
43 min. - Ależ okazja dla Śląska! Po składnej akcji Hołota strzelił niecelnie z prawej strony z ostrego kąta, a mógł podać do ustawionego po drugiej stronie Picha!

Korona - Górnik Zabrze 1:1. Górnik Łęczna - Lech 0:1. Śląsk awansował na 14. miejsce i na tę chwilę czeka go w 31. kolejce wyjazd do Chorzowa.

40 min. - Wreszcie składna akcja wrocławian, Mervo dostał piłkę na 18 metrze, ale strzelił w środek bramki. Mimo wszystko Sandomierski miał problemy i wybił piłkę na rzut rożny, po którym Śląsk nie stworzył zagrożenia.
39 min. - Dudu upadł w polu karnym, ale sędzia uznał, że próbował wymusić jedenastkę i napomina zawodnika żółtą kartką.
38 min. - Jaroszyński strzelił nad murem, ale też nad poprzeczką.

Śląsk - Cracovia: baloniada

34 min. - Kontra Cracovii po kolejnej stracie Śląska - Dvali bez piłki faulował rywala, rzut wolny z 18 metrów i żółta kartka.

Śląsk nie strzelił gola u siebie w ekstraklasie od 317 minut, co jest 4. najdłuższą serią w historii klubu.

34 min. - Pawelec źle wyrzucił piłkę z autu. Takie błędy w ekstraklasie często się nie zdarzają.
32 min. - Morioka notuje dzisiaj bardzo dużo strat. Japończyk cały czas próbuje niekonwencjonalnych rozwiązań, które są całkowicie nieefektywne.

Śląsk po raz pierwszy przegrywa za kadencji Mariusza Rumaka.

30 min. - Kolejna okazja dla Pasów! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego goście dwukrotnie strzelali głową - za pierwszym razem dobrze zachował się Abramowicz, za drugim Polczak chybił.
30 min. - Żółta kartka dla Hateleya.
30 min. - Mnożą się straty Śląska. Wrocławianie próbują czasami wymyślnych rozwiązań, szukają trudnych zagrywek i nic z tego nie wychodzi.

Śląsk nigdy w ekstraklasie nie zrewanżował się w pełni za trzybramkową porażkę z pierwszej rundy.

Cetnarski jest też drugim zawodnikiem, który w tym sezonie strzelił gola Śląskowi w obu meczach. Przed nim dokonał tego Cabrera z Korony.

24 min. - Vestenicky strzelił nad poprzeczką. Śląsk nie oddał jeszcze żadnego strzału - nawet w trybuny.
22 min. - Cracovia kontroluje ten mecz, jest częściej przy piłce, wysokim pressingiem odbiera piłkę wrocławianom, którzy ciągle nie mogą złapać odpowiedniego rytmu. Cóż - grają zespoły z zupełnie innych rejonów tabeli.

Mateusz Cetnarski jest 8. piłkarzem, który po odejściu ze Śląska strzelił wrocławianom przynajmniej 2 gole w ekstraklasie.

W 19 minucie 47 sekundzie kibice w sektorze rodzinnym unieśli zielono-biało-czerwone balony, przygotowane wcześniej przez marketing Śląska.

19 min. - Rzut rożny dla gości.
18 min. - Śląsk nie przypomina drużyny z Poznania, we wrocławskim zespole brakuje dokładności i odwagi w ofensywie.

Śląsk tylko raz w historii nie strzelił gola w 4. kolejnych meczach ekstraklasy u siebie. Było to wiosną 1969 r., kiedy WKS po raz 1. spadł. Koniec rozmowy na czacie Wyświetlone przez użytkownika Paweł i Kamil

Śląsk przegrywa z Cracovią. W grupie mistrzowskiej Lechia i Wisła. Śląsk 15., w 31. kolejce zagra w Białymstoku z Jagiellonią.

12 min. - Gol dla Cracovii. W wydawałoby się niegroźnej sytuacji po zgraniu głową piłka niefortunnie odbiła się od Celebana, spadł pod nogi Cetnarskiego, który na raty pokonał Abramowicza, pakując piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Lechia prowadzi z Ruchem i obie te drużyny są w grupie mistrzowskiej. Śląsk 14., w 31. kolejce zagra w Kielcach z Koroną.

8 min. - Budziński miałby bardzo dobrą okazję do groźnego strzału z 16 metrów, ale w ostatniej chwili wślizgiem zablokował go Celeban. Śląsk na razie nie może się rozpędzić.

Korona prowadzi z Górnikiem. W grupie mistrzowskiej na teraz Ruch i Korona. Śląsk 14., w 31. kolejce zagra w Gdańsku z Lechią.

Śląsk nie przegrał u siebie w kwietniu od 2011 r. W sumie 11 meczów przy znakomitym bilansie: 9-2-0.

4 min. - Bardzo niecelny strzał Cracovii. Pomimo obfitych opadów deszcze od samego rana, murawa nie powinna sprawiać piłkarzom zbyt dużych problemów.

Piotr Celeban dziś po raz 230. w Śląsku, w tym po raz 180. w meczu ekstraklasy.

Na tę chwilę w grupie mistrzowskiej są Ruch i Lechia. Śląsk na miejscu 14. i gdyby nic się nie zmieniło, to w następnej kolejce czeka nas wyjazd na mecz z Wisłą Kraków.

1 min. - Hateley zbyt krótko, Deleu wybił piłkę głową.
1 min. - Rzut wolny dla Śląska z 30 metrów z bocznego sektora.
1 min. - Japończyk zagwizdał po raz pierwszy - hej Śląsk!

Piłkarze są już na murawie, kibice wzajemnie się pozdrawiają, na sektorze gości zasiada spora grupa Pasów.

Wrocławianie mają jeszcze matematyczne szanse na awans na 12. miejsce, dzięki temu Śląsk z 7 meczów 4 rozgrywałby u siebie.

W meczach pomiędzy Śląskiem a Cracovią zespół wychodzący na prowadzenie nigdy nie przegrał.

Śląsk pod wodzą trenera Rumaka jeszcze nie przegrał (1 wygrana, 2 remisy).

Za to na ławkę Śląska wrócili Jacek Kiełb oraz Kamil Biliński.

Trener Mariusz Rumak wystawił identyczną jedenastkę na Cracovię jak w spotkaniu z Lechem Poznań.

Śledząc naszą relację będziecie na bieżąco z wynikami z innych spotkań (wszystkie rozpoczynają się w tym samym momencie) ekstraklasy.

Czas na ostatnią kolejkę rundy zasadniczej! Śląsk podejmie Cracovię i spróbuje zająć jak najwyższe miejsce przed decydującą fazą o utrzymanie. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan