Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Dwali, Dudu Paraiba - Hołota, Hateley - Dankowski (73' Ostrowski), Morioka (68' Pich), Gosztonyi (90' Grajciar) - Biliński Trener: Romuald Szukiełowicz
Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Miśkiewicz - Burliga, Głowacki, Guzmics, Sadlok, Pietrzak (83' Crivellaro), Uryga, Wilde-Guerrier (61' Cywka), Boguski, Bałaszow, Ondrasek Trener: Tadeusz Pawłowski

Śląsk Wrocław: Wrąbel - Ostrowski, Pich, Gecov, Pawelec, Kaczmarek, Grajciar
Wisła Kraków: Buchalik, Popović, Drzazga, Cywka, Bartosz, Crivellaro, Małecki

Pawłowski podszedł pod młyn, odbiera upominek od kibiców i wysłuchuje kolejnych przyśpiewek. Piękny moment.

Śląsk wygrał trzeci mecz ligowy z rzędu! Z kolei dla Wisły to szósta porażka i piąty mecz bez gola.

Koniec meczu!

90+3 min. - Kontra Śląska, Grajciar w natarciu i wywalczył rzut rożny.
90+2 min. - Okazja dla Wisły! Balaszow powinien pokonać Pawełka, ale trafił prosto w niego! Po raz drugi w tym meczu.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.
90 min. - Grajciar zmienia Gosztonyiego.
90 min. - Żółta kartka dla Gosztonyiego.

Lechia i Wisła nie strzeliły w ekstraklasie gola we Wrocławiu od 397 minut. Tylko 3 kluby zanotowały w historii dłuższą serię. Rekord dzierży Lech Poznań: 627 minut.

Ostatnią bramkę Hołota zdobył ponad 6000 minut temu! Dokładnie 22.09.2013 roku w Chorzowie.

86 min. - Cywka spróbował szczęścia z 25 metrów, Pawełek był jednak dobrze ustawiony.
85 min. - Dudu napomniany żółtą kartką, czyli podobnie jak Hateley nie zagra w Białymstoku.
84 min. - Celny strzał Picha, bez problemu piłkę chwyta Miśkiewicz.
83 min. - Pietrzaka zmienił Crivellaro.
79 min. - Tymczasem... GOOOOOLLLL!!! Cóż, balonowe dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale obrońcy Wisły się nie dogadali i zagrali wprost na głowę Hołoty, który pewnie pokonał Miśkiewicza!
78 min. - Pisząc delikatnie - nie jest to mecz toczony w szybkim tempie. Jakości szukamy, ale również znaleźć nie możemy.
73 min. - Ostrowski poraz 225 w barwach Śląska, zmienił Dankowskiego.
72 min. - Rzut rożny dla Wisły.
68 min. - Moriokę zmienia Pich.
67 min. - Świetna kontra Wisły, Balaszow stanął oko w oko z Pawełkiem, ale Ukrainiec trafił wprost w bardzo dobrze ustawionego bramkarza.
66 min. - Morioka skierował piłkę do bramki Wisły, ale wcześniej Biliński był na wyraźnym spalonym.
66 min. - Do wejścia szykuje się Pich.

Mecz ogląda 13 015 kibiców.

61 min. - Cywka zmienia Guerriera.
59 min. - Moriok pokazał się dwa razy w ciągu kilku chwil - najpierw zagrał otwierające podanie do Hateleya, ale Anglik piłkę stracił, następnie Japończyk huknął z lewej nogi, ale piłka przeleciała nad poprzeczką na wysokości drugiego piętra.
57 min. - Biała Gwiazda raz po raz zagraża bramce Pawełka, wydaje się, że gol dla Wisły padnie lada moment.

Śląsk - Wisła: doping (I połowa)

54 min. - I kolejna okazja dla graczy Pawłowskiego! Ondrasek będąc tyłem do bramki zmylił obrońcę, co dało mu świetną okazję do pokonania Pawełka, ale Czech fatalnie przestrzelił.
52 min. - Wisła w natarciu! Boguski w świetnej sytuacji trafił w poprzeczkę, piłka wróciła do gry i goście wywalczyli rzut rożny, po którym faulowany był Pawełek.
51 min. - Dobrze obrońcy Śląska. Wrocławianie przejmują piłkę.
50 min. - Rzut rożny dla Wisły.
48 min. - Biliński strzelił głową, ale wprost w ręce Miśkiewicza.
46 min. - Drugą połowę rozpoczęła Wisłę.

Na boiskach ekstraklasy w tym roku gola jeszcze nie widzieliśmy. Dzisiaj w pierwszym spotkaniu Ruch bezbramkowo zremisował z Zagłębiem.

Koniec pierwszej połowy.

45 min. - Sędzia doliczył minimum minutę.
41 min. - Głowacki z rzutu wolnego po faulu Morioki zagrał daleką piłkę, do której wyskoczyli Ondrasek i Celeban, futbolówka trafiła pod nogi Boguskiego i w końcu do siatki Pawełka, ale sędzia dopatrzył się spalonego.
40 min. - Morioka spróbował akcji indywidualnej, stracił piłkę i ostro potraktował Burligę, za co zobaczył żółtą kartkę.
37 min. - Głowacki źle wprost do Dudu, ten w swoim stylu dośrodkował z lewej strony, na dalszym słupku był Dankowski, który nie potrafił strzelić lub przyjąć piłki.

Śląsk - Wisła: oprawa z wizerunkiem Tadeusza Pawłowskiego

33 min. - Przy zgraniu piłki do Morioki faulowany przez Guzmicsa był Biliński, sędzia zastosował korzyść, ale w przerwie w grze napomniał Węgra żółtą kartką za atak łokciem.
33 min. - Wreszcie pokazał się Morioka! Zebrał piłkę po dalekim wykopie Pawełka, zbiegł z lewej strony w pole karne, strzelił technicznie na dalszy słupek, ale minimalnie niecelnie.
31 min. - Burliga strzelił z woleja po zgraniu Ondraska, to była niezła okazja, ale Pawełek spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.
26 min. - Śląsk dłużej utrzymuje się przy piłce, ale ma problemy z grą w ataku pozycyjnym. Na razie Morioka jest mało aktywny, pokazuje się za to Gosztonyi, robi sporo zamieszenia, ale efektów brak.
22 min. - Żółta kartka dla Hateleya, który nie zagra w kolejnym meczu.

Śląsk - Wisła: występ CLEO przed meczem

17 min. - Najlepsza okazja w tym meczu! Po małej przepychance w polu karnym sprytem wykazał się Ondrasek, ale Pawełek świetnie sparował piłkę na rzut rożny.
12 min. - Hołota strzelił z rzutu wolnego, ale wprost w ręce Miśkiewicza.
11 min. - Świetna kontra Śląska, Biliński zagrał prostopadle do Dankowskiego, którego faulował Sadlok. Kolejna żółta kartka dla piłkarza gości.

Wisła na Stadionie Miejskim strzeliła dotąd 2 gole w 5 meczach: jednego w Pucharze Polski, drugiego z rzutu karnego. W ekstraklasie Wiślacy nie zdobyli bramki we Wrocławiu od 320 minut.

9 min. - Wiślacy zabawili na lewej stronie z Zielińskim, ale akcji nie zamknął Guerrier. Haitańczyk przy okazji ostro potraktował Dudu, za co został napomniany żółtą kartką.
7 min. - Pod podobizną Tediego napis: Wojownik Śląski, legendarny mistrz Polski, Tadeusz Pawłowski. SZACUN!
6 min. - Po rzucie rożnym przed szansą na strzał z 16 metrów stanął Gosztonyi, ale jego uderzenie było słabe i niecelne.
5 min. - Kibice w młynie rozwinęli wielką podobiznę Tediego, który tuż przy linii bocznej dyryguje piłkarzami Wisły.

Dla Tomasza Hołoty to 90. mecz w Śląsku. Piotr Celeban rozegra 30. spotkanie w tym sezonie. Tylko on i Flavio wystąpili we wszystkich dotychczasowych grach. Komplet ligowych występów mają ponadto Tomasz Hołota i Kamil Biliński, natomiast Kamil Dankowski zagra po raz 10. w tej edycji ekstraklasy.

1 min. - Ależ to mógł być pawełek! Mariusz podał wprost do przeciwnika, ale Wiślacy nie skorzystali z tego prezentu. Ufff... Tęskniliśmy :)
1 min. - Zaczął Śląsk!

Kibice odśpiewują hymn Wisły.

Piłkarze wychodzą na murawę!

W Wiśle zadebiutuje dzisiaj nie tylko trener Pawłowski, ale też nowi gracze Rafał Pietrzak, Vitalij Balaszow i Zdenek Ondrasek, a także Krzysztof Drzazga i Jakub Bartosz.

Żadnego innego dnia miesiąca Śląsk nie odniósł tylu zwycięstw w ekstraklasie, co 12., bilans: 17-3-3, 43:19.

Biała Gwiazda nie strzeliła gola we Wrocławiu w 3 kolejnych meczach ligowych.

Śląsk jeszcze nigdy nie zagrał meczu rangi mistrzowskiej w lutowy piątek, zaś z Wisłą w ogóle nie grał w tym miesiącu.

Na murawie Cleo i jej przebój My Słowianie.

Śląsk ma szansę wygrać dzisiaj 400. mecz w ekstraklasie.

Na pół godziny przed meczem prezes Żelem podziękował za pracę w Śląsku Tadeuszowi Pawłowskiemu i Michałowi Mazurowi (byłemu rzecznikowi).

Znamy już składy na dzisiejsze spotkanie! W Śląsku zadebiutuje 3 piłkarzy: Morioka, Gosztonyi oraz Dwali!

Ekstraklasa wróciła! Na początek hitowe spotkanie Śląska Wrocław z Wisłą Kraków! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE! Jak zwykle najwięcej ciekawostek, statystyk i filmów w trakcie spotkania.

Autor relacji: Banan