Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: biało-niebieskie) Zubas - Pazio (Jonkisz 84), Lazarus, Kolcak, Mójta - Kowalski, Deja, Możdżeń (Kato 70), Kołodziej (Chmiel 60), Szczepaniak - Demjan Trener: Robert Podoliński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Zieliński, Celeban, Kokoszka, Dudu - Kiełb (Kaczmarek 46), Hołota, Grajciar, Ostrowski (Dankowski 73) - Flavio, Biliński (Gecov 68) Trener: Romuald Szukiełowicz

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Kaczmarek, Adu, Nowak, Kato, Chmiel, Bartlewski, Jonkisz
Śląsk Wrocław: Abramowicz, Bartkowiak, Kaczmarek, Pawelec, Dankowski, Danielewicz, Gecov

Śląsk zasłużył na to zwycięstwo. Druga połowa to jednak była ogromna nerwówka.

90+4 min. - Koniec meczu! Śląsk WYGRYWA ten mecz!
90+4 min. - Szczepaniak mija się z piłką tuż przed bramką Wrąbla. UFFFF.
90+3 min. - Kaczmarek wybija pod nogi Kato, ten uderza ale 10 metrów nad bramką Śląska.
90+2 min. - Rzut rożny dla Podbeskidzia. Jest groźnie.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 4 minuty.
89 min. - Po wrzutce główkował Demjan ale obronił Wrąbel!
88 min. - Jonkisz uderzał ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.
87 min. - Chmiel strzelał z 20 metrów ale obok bramki.
86 min. - Dankowski ładnie się urwał rywalowi ale nie miał komu dośrodkować piłki.

Poprzedni raz Śląsk kończył mecz w osłabieniu podczas kwietniowej wizyty w Gliwicach, gdzie przegrał z Piastem 0:2. Z boiska wyrzucony wówczas został Krzysztof Danielewicz.

84 min. - Ostatnia zmiana w meczu. Jonkisz za Pazio.
84 min. - Żółta kartka dla Chmiela za faul na Flavio.

To pierwsza czerwona kartka dla zawodnika Śląska w tym sezonie.

82 min. - Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Petera Grajciara.

Poprzednio Śląsk spuścił rywali na ostatnie miejsce tabeli w 2. kolejce sezonu 2012/13, kiedy to pokonał u siebie Koronę (2:0). Kielczanie po tym meczu znaleźli się na 15. miejscu ex-aequo z Ruchem Chorzów.

80 min. - Żółta kartka dla Kato po faulu na Kaczmarku.
78 min. - Uderzenie Hołoty w kosmos.
77 min. - Paixao nie zrozumiał się z Dankowskim i przez niego piłkę odzyskują gospodarze.
76 min. - Po dośrodkowaniu Dudu z rzutu wolnego główkuje Celeban ale prosto w bramkarza.
75 min. - Paixao do Gecova, ale niestety Zubas uprzedził go wybiegając przed własne pole karne.
73 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Dankowski za Ostrowskiego.
71 min. - Kowalski podawał w pole karne, ale tam Zieliński wybił na róg.
70 min. - Zmiana w Podbeskidziu. Kato za Możdżenia.
68 min. - Zmiana w Śląsku. Gecov za Bilińskiego.
67 min. - Hołota świetnie wbiegł z piłką w pole karne, podał do Flavio, który z trudem oddał zbyt lekki strzał, żeby zaskoczyć Zubasa.

Poprzednim trenerem, który rozpoczął pracę ze Śląskiem od 2 ekstraklasowych wygranych był Stanisław Świerk. Pod jego wodzą wrocławianie pokonali liderującą Legię (1:0) oraz na wyjeździe Stal Mielec (2:0).

64 min. - Ufff, sporo się działo. Damian Chmiel mija Celebana, uderza piłka zostaje zablokowana, po chwili uderza Demjan, ale był na spalonym (podobno).
63 min. - Szczepaniak uderzał z ostrego kąta ale na szczęście prosto w bramkarza WKS-u. Podbeskidzie staje się coraz groźniejsze.
62 min. - Po zamieszaniu Demjan okazuje się być na spalonym.
61 min. - Celeban główkuje po groźnej wrzutce w pole karne Śląska, Wrąbel z trudnością wybija piłkę na róg.
60 min. - Zmiana u gospodarzy. Damian Chmiel zmienia Dariusza Kołodzieja.
57 min. - Z dystansu próbował mocno Grajciar ale obok bramki.
56 min. - Strzał na bramkę Śląska ale na szczęście niecelny.

Podbeskidzie - Śląsk: kołyska piłkarzy WKS-u

55 min. - Żółta kartka dla Petera Grajciara za pchnięcie Kowalskiego.
53 min. - Tomasz Hołota obejrzał 3. żółtą kartkę w obecnym sezonie ligowym, a 13. ekstraklasową w barwach Śląska.

Śląsk już czterokrotnie prowadził w ekstraklasie do przerwy z Podbeskidziem, ale aż 3 z tych meczów zremisował.

51 min. - Mójta rozpoczął akcje Górali ale jego dośrodkowanie było fatalne.
50 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska, tam Wrąbel stoi na posterunku.

Kiełb opuścił stadion, być może jego zmiana jest wynikiem jakiejś kontuzji

47 min. - Możdżeń uderzał z dystansu, piłka przeleciała jednak ponad poprzeczką bramki Wrąbla.
46 min. - Rozpoczęła się II połowa.
46 min. - Zmiana w Śląsku. Kaczmarek wchodzi za Kiełba.

Śląsk w tej chwili znajduje się na 14. miejscu w tabeli. To była bardzo ciekawa I połowa. Widzieliśmy mnóstwo akcji Śląska Wrocław. Liczymy przynajmniej drugą bramkę i spokojną wygraną.

45+1 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Szczepaniak w polu karnym uderza obok bramki ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.
45 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry I połowy dolicza minutę.
45 min. - Biliński uderzał z 16 metrów, ale minimalnie się pomylił. Piłka poleciała tuż nad poprzeczką.
44 min. - Polczak podaje w polu karnym ale piłkę wybijają obrońcy.
43 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wrocławianie oddalają zagrożenie spod własnego pola karnego.

Śląsk jest dobrze zorganizowany. Podbeskidzie nie istnieje w środku pola.

36 min. - Żółta kartka dla Jacka Kiełba za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego. Nie zagra 12 lutego z Wisłą Kraków.
35 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Zubas wybija piłkę, a tuż za nim czaił się Celeban.
34 min. - Paixao uderza na bramkę, Zubas wybija na rzut rożny.
33 min. - Dośrodkowanie wprost na głowę Kolcaka, na szczęście piłka mija słupek bramki Wrąbla po zewnętrznej stronie.
31 min. - KIełb fajnie odgrywa do Grajciara, ten uderza 16m przed bramką, ale Zubas wybija.
30 min. - Kiełb do Bilińskiego ale Zubas uprzedza napastnika wrocławian.
27 min. - Śląsk przejmuje piłkę w środku pola, Ostrowski decyduje się na strzał z 40 metrów, ale obok bramki.
26 min. - Możdżeń uderzył bardzo mocno i jeszcze bardziej niecelnie.
25 min. - Biliński uderzał na bramkę Podbeskidzia, ale ta skręciła i nie ma gola.

Robert Demjan to jedyny zawodnik w wyjściowym składzie Podbeskidzia, który strzelił Śląskowi gola.

23 min. - Demjan dostał piłkę na 10 metrów przed bramką Śląska, uderzył, ale Wrabel ratuje Śląsk przed utratą gola.
22 min. - PIłka po uderzeniu Mójty i rykoszecie wychodzi na rzut rożny.
20 min. - Kolczak ni to podawał, ni to dośrodkowywał. Piłka po uderzeniu z 40 metrów wyszła poza linię końcową.
19 min. - Podanie do Kiełba, który wyprzedził zawodnika, ale nie zdołał przyjąć piłki.
17 min. - Podanie do Demjana, który był na spalonym.

Śląsk obejmuje prowadzenie w każdym ekstraklasowym meczu w Bielsku. Podczas 4 poprzednich wizyt pod Klimczokiem aż 6 razy gospodarze doprowadzali do wyrównania.

Peter Grajciar strzelił 4. bramkę w Śląsku, w tym 2. w ekstraklasie. Poprzednio w lidze trafił w swoim debiucie przeciwko Cracovii w lutym.

12 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wrąbel pewnie złapał piłkę.
11 min. - GOOOOOLLLLLLLLLLL Kiełb podaje do Grajciara, który niepilnowany przyjął piłkę i z ponad 20 metrów pewnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Wszystkie 4 ekstraklasowe starcia Podbeskidzia i Śląska w Bielsku-Białej kończyły się bramkowymi remisami.

Mecz toczy się w bardzo szybkim tempie. Ulewa w Bielski-Białej może mieć spore znaczenie na przebieg tego spotkania.

10 min. - Kołodziej uderzał na bramkę Śląska, ale piłka poleciała ponad poprzeczką.

Na boiskach ekstraklasy Śląsk jeszcze nigdy nie przegrał z Podbeskidziem. W 10 konfrontacjach wrocławianie dwukrotnie wygrali, a aż 8 razy padał remis.

9 min. - Kontra Śląska zakończona uderzeniem Kiełba z ponad 30 metrów, Zubas próbował łapać ale wybił piłkę przed siebie. Kamil Biliński niestety nie zdołał dobiec do piłki.

Poprzednio przerwę zimową na ostatnim miejscu tabeli WKS spędził w sezonie 1996/97.

6 min. - Mocno strzelona piłka, ale Dudu wybija na aut.
4 min. - Po dośrodkowaniu Demjana w pole karne Śląska piłkę przejęli wrocławianie.

Jedno jest pewne: na 15. miejscu przezimuje Górnik Zabrze. Zarówno Śląsk, jak i Podbeskidzie mogą zakończyć rok na pozycji 14. lub 16.

3 min. - Podanie do Ostrowskiego, który nie spodziewał się tej piłki, był sam z piłką przed bramkarzem, lobował bramkarza, ale.. przelobował bramkę.
3 min. - Paixao lobował piłkę do Bilińskiego ale zrobił to zdecydowanie za mocno.
2 min. - Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy ale obrońca Podbeskidzia wybija piłkę.
1 min. - Wrocławianie rozpoczęli spotkanie!

W Bielsku-Białej Śląsk nie przegrał 6 kolejnych meczów. W całej swojej historii jedynie na boiskach Zawiszy Bydgoszcz i Ruchu Chorzów zanotował serie 7 potyczek bez porażki.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę,

Tylko Ruch Chorzów zanotował dłuższą serię bez wygranej ze Śląskiem. W latach 2007-13 Niebiescy nie potrafili pokonać piłkarzy z Wrocławia w 14 spotkaniach z rzędu.

Śląsk nie przegrał z Podbeskidziem 13 (trzynastu) kolejnych meczów. Wrocławianie wygrali 5 z nich, a w aż 8 padł remis.

Krzysztof Ostrowski rozegra dziś 190. ligowy mecz w Śląsku, zaś Peter Grajciar 30.

Do składu Śląska powrócił Jacek Kiełb oraz Peter Grajciar.

Wrąbel ponownie w bramce Śląska. A Mariusz Pawełek ponownie został ojcem.

Czas na ostatnie spotkanie WKS-u w 2015 roku! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!