Strzelcy: Brożek 29', 87', Boguski 45', Guerrier 58' - Cierzniak (OG) 18', Kiełb 67'

Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Cierzniak - Jović, Głowacki, Guzmics, Burliga - Mączyński, Uryga - Boguski (83' Cywka), Jankowski (77' Popović), Guerrier - Brożek (90' Crivellaro) Trener: Kazimierz Moskal
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Pawelec, Celeban, Kokoszka, Dudu (26' Zieliński) - Hołota, Hateley - Paixao, Danielewicz (78' Ostrowski), Pich - Biliński (46' Kiełb) Trener: Tadeusz Pawłowski

Wisła Kraków: Buchalik, Czekaj, Popović, Cywka, Marszalik, Żemło, Crivellaro
Śląsk Wrocław: Abramowicz, Bartkowiak, Dankowski, Kiełb, Machaj, Ostrowski, Zieliński

Koniec meczu w Krakowie. Śląsk przegrał przy ul. Reymonta z Wisłą 2:4

Paweł Brożek strzelił Śląskowi w ekstraklasie już 6 bramek. Tylko 6 piłkarzy w historii może się pochwalić dorobkiem 7 goli, w tym jeden Wiślak, legendarny Kazimierz Kmiecik.

90 min. - Ostatnia zmiana w Wiśle. Crivellaro w miejsce Brożka
90 min. - Ulala. Ależ parada Cierzniaka po strzale Kiełbia z rzutu wolnego. Stadiony świata
89 min. - Żółta kartka dla Guzmicsa za głupi i ostry faul na Pichu. Niepotrzebne to było

Po raz pierwszy w historii w meczu Śląska z Wisłą padło aż 6 bramek.

86 min. - No to mamy po meczu. Paweł Brożek zdobywa kolejną bramkę. Wisła prowadzi 4:2
85 min. - Celebanowi zabrakło kilka centymetrów by sięgnąć piłkę zagraną głową przez Hołotę. W odpowiedzi kontra Wisły zakończona strzałem Guerriera
83 min. - Kolejna zmiana w Wiśle. Boguskiego zastępuje Cywka

Pierwsza żółta kartka Mariusza Pawelca w tym sezonie. Zawodnik ten jest klubowym rekordzistą, jeśli chodzi o upomnienia w ekstraklasie, karany w ten sposób był już 34 razy.

80 min. - Żółta kartka dla Pawelca. Mario ratował się faulem przerywając kontrę Wisły

Krzysztof Ostrowski po raz 80. w barwach Śląska podczas meczu ekstraklasy.

78 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku.Ostrowski w miejsce Danielewicza
78 min. - Kontra Śląska zakończona stratą Picha
77 min. - Zmiana w Wiśle. Popivić w miejsce Jankowskiego
77 min. - Faul Flavio na Joviciu tuż przed 16 metrem
76 min. - Strzał Kiełbia z rzutu wolnego wysoko wysoko nad bramką
73 min. - Rzut rożny dla Śląska po interwencji Guzmicsa

Wisła - Śląsk: doping (I połowa)

Pierwszy gol Jacka Kiełba dla Śląska w ekstraklasie, a 3. w sumie.

67 min. - GOOOOOOLLLLLL. Śląsk złapał kontak. Strzał Kiełbia zza 16 ląduje w bramce Cierzniaka
66 min. - Jedna z nielicznych akcji Ślaska. Pich zakręcił Cierzniakiem i Guzmicsem po czym przeniósł piłkę nad poprzeczką
64 min. - Kolejny strzał Guerriera. Tym razem nad poprzeczką. Ciężki dzień Pawła Zielińskiego
63 min. - Centymetry dzieliły Guerriera od zdobycia kolejnej bramki. Strzał głową minimalnie obok słupka
62 min. - Mało brakowało a mielibyśmy klasycznego "pawełka".
58 min. - Wisła podwyższa prowadzenie. Strzelcem gola Guerrier, asysta Jovicia. Jest źle
51 min. - Ależ pudło Jankowskiego. Napastnik Wisły dostał idealne podanie od Guerriera, ale z 7 metrów strzelił wysoko nad bramką. Tradycyjnie już Guerrier objechał Zielińskiego
49 min. - Dwójkowa akcja Flavio i Picha, w porę interweniuje jednak Guzmics

Wisła - Śląsk: hymn gospodarzy

Jacek Kiełb po raz 10. w Śląsku.

46 min. - Rozpoczęła sie druga połowa spotkania. W przerwie w drużynie Śląska nastapiła zmiana. Kiełb zajął miejsce Bilińskiego

piłkarze wychodzą już na murawę, za chwile rozpocznie się drugie 45 minut

45 min. - Gol do szatni dla Wisły. Bramkę zdobył niewidoczny przez 45 minut Rafał Boguski

40 min. - Na spalonym Flavio,
36 min. - Kolejny faul Zielińskiego. Istnieją uzasadnione obawy, że Zielu nie dokończy tego meczu
32 min. - Żółta karta dla Zielińskiego. Trudne chwile obrońcy Śląska

Bramkę z czystym sumieniem możemy zaliczyć na konto Pawła Zielińskiego, który ograny został przez Burligę w dziecinny wręcz sposób

29 min. - Odpowiedź Wisły. Burliga do Guerriera, ten do Brożka a napastnik Wisły trafia do bramki Pawełka. Wisła - Śląsk1:1
27 min. - żółta kartka dla Guerriera
26 min. - Zmiana w Śląsku. W miejsce Dudu pojawia się Zieliński
26 min. - Akcja Śląska zakończona spalonym Flavio. Mogło się podobać

Poprzedni gol samobójczy dla Śląska padł rok temu w Gdańsku, a strzelił go Thiago Valente. Wrocławianie wygrali wówczas z Lechią 4:1.

18 min. - GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL. Śląsk obejmuje prowadzenie. Strzał Hateleya z rzutu wolnego obił sie od słupka, piłka trafiła w głowę interweniującego Cierzniaka i wpadła do bramki. Gol samobójczy bramkarza Wisły
17 min. - Faul Jovicia na Pichu. Piłka ustawiona na 20 metrze od bramki Cierzniaka
13 min. - Strzał Mączyńskiego... bez komentarza
12 min. - Niepotrzebny faul Pawelca na Jankowskim, skończyło się na słownym upomnieniu
11 min. - Jankowski do Guerriera, ale temu przeszkadza dzisiaj piłka
9 min. - Brożek do Guerriera, ale ten pudłuje w znakomitej sytuacji
9 min. - Dośrodkowanie Flavio do Danielewicza minimalnie niecelne
8 min. - Strzał Brożka z ostrego kąta wprost w rękawice Pawełka
7 min. - Akcja Wisły ale spalił Jankowski. Niemrawy początek z obu stron
5 min. - Strzał Głowackiego po rzucie wolnym

Śląsk oddał dotąd 98 strzałów - najwięcej w ekstraklasie

1 min. - Pierwsza akcja Śląska, ale Guzmics zatrzymuje Flavio

Brożek do Jankowskiego i rozpoczynamy mecz przyjaźni!

Przed meczem minuta ciszy poświęcona zmarłemu byłemu trenerowi Wisły

Piłkarze obu zespołów są już na murawie.

Śląsk rozpocznie w identycznym składzie jak przed tygodniem z Podbeskidziem!

Czy Wiślacy przegrają pierwszy mecz w sezonie? Czy Śląsk przegra swój pierwszy mecz na wyjeździe? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!