Śląsk Wrocław:(stroje: pomarańczowe) Pawełek - Zieliński, Celeban, Kokoszka, Dudu - Hołota (71' Gecov), Hateley - Paixao, Grajciar (80' Bartkowiak), Pich - Biliński (85' Danielewicz) Trener: Tadeusz Pawłowski
Termalica Bruk-Bet Nieciecza:(stroje: białe) Nowak - Sołdecki, Markowski, Ziajka, Babiarz, Fryc, Pleva, Kaczmarczyk (58' Kędziora), Drozdowicz (75' Paluchowski), Chomiuk, Jarecki Trener: Piotr Mandrysz

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Bartkowiak, Danielewicz, Gecov, Machaj, Pawelec, Dankowski
Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Olszewski - Abramowicz, Foszmańczyk, Wróbel, Paluchowski, Kędziora,Kupczak

Dzięki porażce Jagiellonii u siebie z Zagłębiem, Śląsk awansował na 8. miejsce.

Koniecz meczu - Śląsk odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

93 min. - Celeban świetnie wypatrzył Dudu na lewej stronie, ten wyłożył piłkę Danielewiczowi, który z pięciu metrów trafił głową wprost w ręce Nowaka. Niewykorzystanie tej sytuacji było nie lada sztuką.
90 min. - Sędzia doliczył co najmniej 4 minuty.
89 min. - Pich strzelił z 16 metrów, piłka po rykoszycie zmyliła nieco Nowaka, ale bramkarz gości popisał się ładną interwencją.
87 min. - Flavio zagrał z prawej strony wprost na głowę Picha, ale strzał był za lekki i tym razem Nowak problemów ze złapaniem piłki nie miał.
85 min. - Dudu strzelił z rzutu wolnego z 30 metrów, Nowak z problemami odbił piłkę do boku.
85 min. - Danielewicz zmienia Bilińskiego.
84 min. - Obie drużyny czekają już na koniec meczu.

Mecz ogląda 6963 widzów - to trochę ponad 9 Niecieczy.

80 min. - Kontuzjowanego Jareckiego zastępuje Wróbel, Grajciara zmienia Bartkowiak.
75 min. - Drozdowicza zmienia były Legionista Paluchowski.
73 min. - Śląsk oddał nieco pola gościom, wydaje się, że historyczna bramka dla Niecieczy wisi w powietrzu.
71 min. - Gecov zmienia Hateleya.
70 min. - Statystyka strzałów 14-2 mówi sama za siebie. W tym meczu jedynym zespołem, która gra w piłkę, jest Śląsk. Nieciecza ciągle czeka na pierwszego gola w ekstraklasie.

Tylko raz w historii zawodnik Śląska miał po 3. kolejce ekstraklasy na koncie więcej niż 2 gole. Sztuka ta udała się Mirosławowi Pękali w sezonie 1982/83. Robert Pich ma niespełna pól godziny na wyrównanie tego rekordu.

65 min. - Hołota strzelił potężnie z kilkunastu metrów, ale piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny.

Gol Bilińskiego był pierwszą bramką Polaka w Śląsku od 18 kwietnia, kiedy do siatki Lechii trafili Machaj i Celeban. W kolejnych 11 spotkaniach strzelali tylko... Pich i bracia Paixao.

61 min. - Dudu strzelił soczyście, dobra interwencja Nowaka.
59 min. - GOOLLL!!! Grajciar dośrodkował z rzutu rożnego przed pole karne do Picha, Słowak zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, ta odbiła się jeszcze w polu karnym i wpadła do siatki!
58 min. - Kaczmarczyka zmienia były napastnik Piasta Gliwice i Zagłębia Lubin Wojciech Kędziora.

Śląsk - Termalica: radość z gola Bilińskiego

52 min. - Żółtą kartkę po faulu na Drozdowiczu ujrzał Kokoszka. Jarecki strzelił z rzutu wolnego z ok. 30 metrów wprost w Pawełka, który wypuścił piłkę, ale asekurował go Celeban.
51 min. - Biliński po podaniu Grajciara miał przed sobą tylko Nowaka, ale trafił wprost w bramkarza gości!
50 min. - Chomiuk napomniany żółtą kartką.

Na trybunie honorowej zasiada dwóch byłych piłkarzy Śląska - Waldemar Tęsiorowski i Mirosław Mitka.

46 min. - Śląsk ruszył po pierwsze zwycięstwo?

Wrocławianie przygotowują się do rozpoczęcia drugiej odsłony.

Śląsk - Termalica: doping (I połowa)

Sędzia tuż po zdobyciu gola odgwizdał koniec pierwszej połowy.

45 min. - GOOLLL!!! Flavio zgrał piłkę z prawej strone do Bilińskiego na 11 metr, wychowanek Śląska pewnym strzałem pokonał Nowaka!
43 min. - Goście cofnięci na własną połowę tworzą defensywę, której Śląsk nie potrafi przebić. Fakt jest jednak taki, że na bramkę Termalici w dwóch meczach oddano 36 (!) strzałów - najwięcej w lidze.
37 min. - Termalica w osobie Kaczmarczyka oddała pierwszy strzał w tym meczu, ale Pawełek spokojnie patrzył, jak piłka przelatuje kilka metrów obok jego bramki.
37 min. - Ładna akcja Śląska z pierwszej piłki, Pich zagrał prostopadle w pole karne do Bilińskiego, ale szybszy był Nowak.
31 min. - W liczbie strzałów mamy przygniatającą przewagę 6:0.

Śląsk - Termalica: fragment dopingu

28 min. - No wreszcie mieliśmy kawałek piłki nożnej! Piłka trafiła w polu karnym do Picha, który strzelił z woleja, ale dobrze odbił piłkę Nowak. W tej samej akcji Hołota huknął z 25 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza pole gry!

Piotr Mandrysz grał w Śląsku jesienią 1999 roku. Wystąpił wówczas w 21 meczach ligowych oraz 2 pucharowych. Na wiosnę wrocławianie wywalczyli awans do ekstraklasy.

27 min. - Rzut rożny po próbie strzału Hateleya, bo strzałem tego nazwać nie można.
26 min. - Grajciar fatalnie do Flavio... Może lepszym wyjściem było jednak jakieś dobre kino akcji? Komedie nam się już znudziły.

WKS ograł za to podopiecznych Mandrysza w rozgrywkach II ligi 2007/08. We Wrocławiu pokonał Piasta Gliwice 1:0, zaś na boisku rywala zanotował remis 1:1.

20 min. - Śląsk przejął inicjatywę, Termalica ma problemy z przejęciem piłki i wyjściem z własnej połowy.

Dla Adama Kokoszki to 60. występ w barwach WKS-u.

17 min. - Teraz świetnie Pich wypuścił Bilińskiego, którego strzał z ostrego kąta obronił Nowak!
17 min. - Hateley wyprowadził kontrę Śląska, Biliński z prawej strony zagrał dobrze do Flavio, ale ten nie trafił w piłkę.

Śląsk jeszcze nigdy nie wygrał w ekstraklasie z drużynami prowadzonymi przez Piotra Mandrysza. W sezonie 2001/02 wrocławianie dwukrotnie zremisowali oraz 2 razy przegrali z Radomskiem (0:0 i 1:2 u siebie oraz 0:1 i 1:1 na wyjeździe).

13 min. - Fani gości mają ze sobą dwie flagi i kilka machajek na kijach. Śpiewają też ku chwale Termalici. Dożynkowa atmosfera udziela się piłkarzom, którzy nie potrafią skonstruować składnej akcji.

11 min. - I kolejna niewymuszona strata... Tym razem Dudu.

Piotr Celeban rozgrywa dziś 200. mecz w polskiej ekstraklasie. W tej liczbie są 33 występy w Pogoni Szczecin, 13 w Koronie Kielce oraz 154 w Śląsku Wrocław.

7 min. - Małe problemy z koncentracją? Najpierw fatalnie piłkę stracił Zieliński, podając bez presji do przeciwnika. Chwilę później Pawełek wybił piłkę z rzutu bramkowego... w aut.
5 min. - Na trybunie gości pojawło się około 30 fanów Termalici.
3 min. - Śląsk może być pierwszym zespołem, któremu Termalica strzeli gola w ekstraklasie.
2 min. - Grajciar dośrodkował z rzutu wolnego, Nowak pewnie złapał piłkę.

Zaczęli goście.

Nieciecza według danych 2012 roku liczy sobie 750 mieszkańców. Na trybunach mamy dzisiaj liczbę kibiców, która mogłaby wypełnić tę wieś trzykrotnie.

Swój mecz nr 200 w ekstraklasie rozegra dzisiaj Piotr Celeban.

Piłkarze wyszli na murawę.

Z trybun ktoś właśnie krzyknął: Wracamy na Oporowską!

Na ławce Termalici zasiada pochodzący z Brzegu Dolnego Dawid Abramowicz, który był zawodnikiem Śląska (głównie rezerw) przez prawie 3 lata.

Trybuny świecą pustkami, Termalica raczej magnesem na kibiców nie jest.

Tylko zwycięstwo, o Śląsku tylko zwycięstwo! Zachęcamy do czytania relacji LIVE z historycznego spotkania Śląska Wrocław z Termalicą Bru-Bet Nieciecza.

Autor relacji: Banan