Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu - Hateley, Danielewicz - F. Paixao (67' Machaj), Grajciar (67' Angielski), Pich (87' Dankowski) - Marco Paixão Trener: Tadeusz Pawłowski
Górnik Zabrze:(stroje: białe) Kasprzik - Danch, Szeweluchin, Magiera - Kurzawa, Sobolewski (85' Przybylski), Grendel, Kosznik - Madej, Skrzypczak, Nowak (67' Iwan) Trener: Józef Dankowski

Śląsk Wrocław: Abramowicz, Angielski, Dankowski, Lacny, B. Machaj, M. Machaj, Pawelec
Górnik Zabrze: Steinbors, Słodowy, Król, Sadzawicki, Przybylski, Gancarczyk, Iwan

Śląsk swoją bezmyślną grą zaprzepaścił szanse na pierwsze zwycięstwo w rundzie finałowej. Nie można bronić się przez 30 minut i mieć nadzieję, że przeciwnik nie wykorzysta żadnej okazji.

90+3 min. - Koniec meczu, piłkarzy Śląską żegnają gwizdy.
90 min. - Żółta kartka dla Machaja za próbę wymuszenia rzutu wolnego.
90 min. - Sędzia doliczył co najmniej 3 minuty. Piękną asystę przy golu zaliczył... Madej. Iwan za ściągnięcie koszulki po golu zobaczył żółtą kartkę.
89 min. - Stało się! Iwan wyrównuje na 1:1!
89 min. - Śląsk cofnięty do obrony wybija tylko piłkę.
87 min. - Dankowski trafił do siatki! Ale był na spalonym.
87 min. - Dankowski zmienia Picha.
86 min. - Dudu!!! Brazylijczyk wybił głową piłkę zmierzającą do bramki po strzale Madeja! Pusty przelot w tej akcji zaliczył Pawełek.
85 min. - Górnik w natarciu, Śląsk dramatycznie się broni. Przybylski zmienia Sobola.
81 min. - Śląsk oddał już 14 strzałów, ale tylko 2 z nich były celne.
78 min. - Kolejna kontra Śląska - Marco powinien zaliczyć asystę, ale Angielski popełnił błąd przy przyjęciu piłki i zmarnował świetną okazję.

Śląsk - Górnik: doping (I połowa)

77 min. - Angielski przedryblował z piłką kilkadziesiąt metrów, strzelił lewą nogą z 18 metrów, ale niecelnie.
75 min. - W odpowiedzi Skrzypczak marnuje kolejną setkę, ponownie nie trafiając z kilku metrów w światło bramki! Festiwal zmarnownych okazji dla Górnika trwa i niech się nie kończy.
74 min. - Świetna kontra Śląska po rzucie rożnym Górnika, Danielewicz zagrał podanie otwierające do Marco, ale Portugalczyk przegrał pojedynek sam na sam z Kasprzikiem!

Zwycięstwo daje nam awans na pucharowe, 4. miejsce. Utrzymamy się na nim do następnej kolejki, o ile Lechia przegra u siebie z Lechem, a Wisła nie wygra w Białymstoku.

71 min. - Goście przejmują piłkę.
71 min. - Dobra akcja Machaja z Picha na lewej stronie, Słowak wywalczył rzut rożny.
67 min. - Trzy zmiany - Iwan za Nowaka, Machaj zmienia Flavio i Angielski Grajciara.

We Wrocławiu zabrzanie stracili bramkę w 11. spotkaniu z rzędu. To również rekord, taką passę mieliśmy w najwyższej klasie rozgrywkowej z Zagłębiem Sosnowiec, Pogonią Szczecin i wciąż trwającą z Lechią Gdańsk.

Śląsk strzelił Górnikowi gola w 14. kolejnym meczu. W ekstraklasie równie długą serię zanotowaliśmy jednynie z Łódzkim KS.

63 min. - Kopia tej akcji! Tym razem Skrzypczak, który był kompletnie niepilnowany, strzelił z kilku metrów na tyle słabo, by dać się wykazać Pawełkowi. To powinny być dwa gole dla gości!
62 min. - Ależ okazja dla Górnika! Madej wyłożył piłkę Nowakowi, ten w nią nie trafił, mając pustą bramkę!

56 min. - Górnikowi Zabrze Marco strzelił już 5. bramkę. Z tą drużyną trafia w każdym swoim występie. Tyle goli wbił jedynie Koronie Kielce.

To pierwszy gol Marco od meczu z Lechią 18 kwietnia

Portugalczyk dogonił Waldemara Prusika na 9. miejscu klasyfikacji strzelców Śląska w ekstraklasie.

49 min. - GOOOLLL!!! Pawełek zagrał ręką na prawą stronę do Flavio, ten przebiegł z piłką kilkanaście metrów, dośrodkował technicznie do swojego brata, który po przyjęciu piłki klatką piersiową z kilku metrów pokonał Kasprzika!

Na stadionie jest 5875 widzów - prawie jak na dożynkach.

48 min. - Flavio zagrał z prawej strony do Marco, gdyby ten dosięgnął piłki, byłoby 1:0! Zabrakło centymetrów.
46 min. - Śląsk zaczął.

Marco długo rozmawia z Grajciarem - może ustalają taktykę na oddanie pierwszego celnego strzału.

Piłkarza są już na murawie.

W pierwszej połowie nikomu nie udało się oddać celnego strzału - to idealne podsumowanie tego meczu.

Śląsk - Górnik: fragment dopingu

Do przerwy Śląsk jest lepszą drużyną, ale ten pojedynek przypomina na razie grę wstępną, czekamy na fajerwerki.

45 min. - Koniec pierwszej połowy.
44 min. - Ładna, zespołowa akcja Śląska zakończyła się podaniem Grajciara do Hateleya, który próbował Kasprzika pokonać technicznym strzałem.

Poprzedni bezbramkowy remis po pierwszej połowie meczu z Górnikiem Zabrze był w 2008 r. Po zmianie stron Śląsk wygrał wówczas 2:1.

38 min. - Kasprzik wypiąstkował wprost pod nogi Picha, ten strzelił lewą nogą z kilkunastu metrów tuż obok bramki!
38 min. - Grajciar wywalczył rzut rożny.
36 min. - Grajciar z ostrego kąta trafił w słupek! Piłka wróciła w pole gry, Pich powinien od razu dobijać, a nie dryblować. Sytuację wyjaśnił Hateley, strzelając nad poprzeczką.

W meczach Śląska z Górnikiem tylko raz nie było bramek, a zdarzyło się to w 1991 r. podczas pojedynku w Zabrzu.

28 min. - Danielewicz świetnie zagrał do Grajciara prostopadle na lewą stronę, ale sędzia dopatrzył się spalonego, chociaż sytuacja była bardzo stykowa.
28 min. - Dudu dośrodkował z lewej strony, ale Marco został wyprzedzony przez obrońców.
25 min. - Pich dośrodkował z lewej strony na głowę Grajciara, ten z trudnej pozycji strzelił nad bramką.
24 min. - Grajciar krótko z rzutu rożnego, piłka do niego wróciła, dośrodkował ją do Hołoty, który z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

Zieliński rozgrywa dzisiaj swój 50. mecz w barwach Śląska.

19 min. - Żółta kartka dla Zielińskiego, który powalił na ziemię Madeja.
18 min. - Zieliński złamał akcję z prawej strony do środka, oddał strzał lewą nogą, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny - było groźnie!
16 min. - Sobol zatrzymał kontrującego Picha. Brakuje sytuacji bramkowych, obydwa zespoły mają po dwa niecelne strzały.

W 46 meczach Górnika z rzędu padał przynajmniej 1 gol - wow!

9 min. - Po niecelnym strzale głową Marco - od bramki zacznie Kasprzik.
9 min. - Faul na Pichu z lewej strony tuż przy narożniku boiska.
7 min. - Kosznik za mocno dośrodkował z lewej strony na prawą do Kurzawy.

4 min. - Dobra akcja Picha lewą stroną, Słowak przeszarżował kilkadziesiąt metrów, ale jego strzał został zablokowany.
3 min. - Grendel strzelił z rzutu wolnego z 25 metrów, piłka po rykoszecie wylądowała w rękach Pawełka.

W 4 ostatnich meczach u siebie Śląsk stracił tylko 1 gola. Górnik nie wygrał 5 wyjazdowych meczów z rzędu.

1 min. - W 25 sekundie Madej miał czas na oddanie celnego strzału, ale piłka przeleciała obok słupka. Pierwsze ostrzeżenie od byłego zawodnika Śląska.
1 min. - Zaczął Górnik.

Piłkarze wychodzą murawę w akompaniamencie hymnu Śląska. Karaoke na stadionie, tylko wykonawców brakuje.

Piłkarze Górnika mogą czuć się jak u siebie - na razie głośniejsi są Żabole.

Spiker przedstawia składy, odrzykuje mu może 1000 osób.

Na stadionie pustki, taki widok jest przygnębiający...

W tym sezonie Śląsk z Górnikiem u siebie wygrał 2:0, na wyjeździe zremisował 3:3.

Józef Dankowski i Tadeusz Pawłowski jako trenerzy zmierzyli się ze sobą dwukrotnie - na razie lepszy jest Tedi z bilansem 1-1-0.

Forma Śląska: P R R W P, Górnika: P W P W P.

Śląsk jeszcze nie odniósł zwycięstwa w rundzie finałowej. Czy dzisiaj się przełamie? Zachęcam do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan