Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Kaczmarek (Angielski 86'), Celeban, Hołota, Dudu Paraiba - Hateley, Danielewicz - F. Paixao (Lacny 81'), Grajciar (M. Machaj 62'), Pich - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski
Legia Warszawa:(stroje: biało-czarne) Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski - Vrdoljak (Furman 62'), Jodłowiec - Żyro (Guilherme 39'), Duda, Kosecki (Sa 30') - Saganowski Trener: Henning Berg

Śląsk Wrocław: Abramowicz, Lacny, Angielski, Bartkowiak, M. Machaj, B. Machaj, Ciolacu
Legia Warszawa: Malarz, Guilherme, Sa, Furman, Bereszyński, Masłowski, Astiz

Śląsk remisuje z Legią 1:1 (1:1). Przed meczem taki rezultat bralibyśmy w ciemno, ale pozostaje delikatny niedosyt, bo legioniści ostatnie pół godziny grali w osłabieniu.

90+4 min. - Piękny strzał Marco! Kuciak z największym trudem!
90+4 min. - Kuciak łapie piłkę. W międzyczasie żółtą kartkę ogląda Malarz.
90+3 min. - W końcu ładna akcja gospodarzy. Rośnie napięcie. Mamy korner.
90 min. - Spotkanie potrwa co najmniej cztery minuty.
90 min. - Wydaje się, że piłkarze Śląska nie mają pomysłu na skonstruwanie decydującej akcji.
87 min. - Machaj na skraju pola karnego przechwycił piłkę, ale oddał kompletnie nieudany strzał.

Karol Angielski po raz 5. w barwach Śląska.

86 min. - Maturzysta Angielski zmienia Kaczmarka.
84 min. - Było niebezpiecznie. Dudu wyjaśnił wszystko dalekim wybiciem.
83 min. - Uraz Kaczmarka. Opuszcza plac gry na noszach.
82 min. - Wrocławianie starają się, ale brakuje przede wszystkim dokładnego ostatniego podania.

Miloš Lačný po raz 6. w Śląsku. Jeszcze nie grał w zwycięskim meczu.

81 min. - Boisko opuszcza strzelec gola. W jego miejsce Lacny.
79 min. - Dudu ogrywa Furmana, wrzuca w pole karne, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji! Było tak blisko.
78 min. - Znakomity odbiór Hateleya. Ale co z tego, gdy chwilę później Pich w dziecinny sposób traci futbolówkę.
76 min. - Z dystansu uderzył Marco. Kuciak bez problemów złapał piłkę.

Śląsk poprzednio wygrał mecz, w którym rywal wyrównywał 2 lata temu w półfinale Pucharu Polski w Krakowie z Wisłą (3:2). W lidze nie zdarzyło się to od 4 lat, a dokłądniej od wygranej przy pustych trybunach z Bełchatowem (4:2) jeszcze na stadionie przy Oporowskiej.

74 min. - Śląsk wyszedł z kontrą - czterech na czterech. Niestety gospodarze trochę się pogubili.
73 min. - Szósta żółta kartka dla zawodnika Legii w tym meczu. Tym razem Sa.
71 min. - Broź domaga się odgwzdania przewinienia, ale pan Lyczmański pokazuje: Grać dalej!
70 min. - Furman przesunął sobie futbolówkę przy wykonywanym rzucie wolnym. Sędziemu to jednak nie umknęło.

Tadeusz Pawłowski jako trener jeszcze nie wygrał z Legią. Do tej pory zanotował 3 remisy i 3 porażki.

67 min. - Strzał głową Flavio, w dość trudnej sytuacji. Kuciak odprowadził piłkę wzrokiem.
65 min. - Flavio zwija się z bólu. Brzyski otrzymuje drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę! Wcześniej to jednak on otrzymał indywiudalną karę, a nie Lewczuk.

Śląsk - Legia: doping (I połowa)

63 min. - Kuciak z największym trudem odbija piłkę! Flavio o mały włos spóźniony przy dobitce.
62 min. - Furman za Vrdoljaka i M. Machaj za Grajciara.
61 min. - Marco uderzył przewrotką. Z pewnością nie był to dobry pomysł.
60 min. - Celeban o centymetry mija się z futbolówką!
59 min. - Żółta kartka dla Lewczuka. A Śląsk przed szansą na dobre dośrodkowanie.
58 min. - W odpowiedzi Flavio, ale jego strzał ledwo dolatuje do bramki.
57 min. - Guilherme podaje do Saganowskiego, którego uderzenie ofiarnym wślizgiem wybija Celeban. Kto wie, czy nie uratował zespołu przed stratą gola.
55 min. - Pich z impetem wpada w pole karne. Arbiter odgwizduje przewinienie na Kuciaku.
54 min. - Brzyski uderza z rzutu wolnego, ale trafia prosto w mur. Dobikta wysoko nad poprzeczką.

Konrad Kaczmarek zobaczył 2. żółtą kartkę w ekstraklasie.

52 min. - Brzyski fauluje Flavio na naszej połowie.
51 min. - Kaczmarek upomniany żółtym kartonikiem.

W 7. kolejnym meczu pomiędzy Śląskiem i Legią obie drużyny trafiają do siatki!

50 min. - Sa uwolnił się spod opieki obrońców, zagrał do Saganowskiego, który nie wykorzystał znakomitej okazji. Było groźnie.

48 min. - Z prawej strony centrował Flavio, piłka otarła się jeszcze o Brzyskiego. Jednak wykonanie rzutu rożnego przez Grajciara lepiej pozostawić bez komentarza.
47 min. - W dobrze zapowiadającej się akcji wrocławian przeszkodził sędzia Lyczmański.
46 min. - Legia zaczęła.

Sędzia kończy pierwszą część spotkania.

45+2 min. - Saganowski ogląda żółty kartonik.

Bramka Flavio Paixao jest 100. trafieniem Śląska na Stadionie Miejskim, a jednocześnie 80. w ekstraklasie.

45 min. - Dudzie wyraźnie nie wychodzi dośrodkowanie. Arbiter doliczył dwie minuty.
45 min. - Faulowany Guilherme. Niezła okazja do wrzutki.

Śląsk - Legia: oprawa

44 min. - Wrocławianie od dłuższego czasu nie potrafią wymienić kilku podań.

Śląsk poprzednio stracił bramkę w pierwszej części spotkania w Kielcach. W 7 kolejnych meczach schodził na przerwę z czystym kontem.

42 min. - Była szansa na kontrę, ale nieatakowany przez nikogo Grajciar zagrywa za plecy.
41 min. - Pich ambitnie powalczył z Broziem, ale obrońca nie dał się przechytrzyć.
40 min. - Uwidacznia się przewaga Legii. Starają się odbierać piłkę tuż po stracie, na połowie rywali.
39 min. - Druga zmiana w ekipie przyjezdnych: Guilherme za Żyrę.

Flavio Paixao i Robert Pich zdobyli łącznie w obecnym sezonie ekstraklasy już 24 bramki wyrównując bilans Tadeusza Pawłowskiego i Janusza Sybisa (1979/80). Slkuteczniejszy duet WKS miał jedynie w poprzednich rozgrywkach, kiedy Marco Paixao nastrzelał aż 21 goli, zaś Dudu i Stevanović po 5.

38 min. - Legioniści utrzymują sie przy piłce na połowie Śląska. Wywalczyli kolejny rzut rożny.

Tomasz Jodłowiec strzelił już 3. bramkę Śląskowi, a do tego zdobył niegdyś gola dla WKS-u w meczu przeciwko Legii.

36 min. - Żółtą kartkę otrzymuje Żyro.
34 min. - Mamy wyrównanie. Po centrze z prawej strony, najlepiej w szesnastce odnajduje się Jodłowiec i spokojnie pokonuje Pawełka.
31 min. - Grajciar uderzył z 20 metrów, piłka trafiła jeszcze obrońcę Legii. Mamy korner.
31 min. - Kolejna zła decyzja Flavio. Tracimy piłkę blisko pola karnego gości.
30 min. - Orlando Sa zastepuje Koseckiego.
29 min. - Chwila przerwy. W jednym ze starć ucierpiał Kosecki, który za chwilę opuści boisko.
28 min. - Danielewicz szukał prostopadłego podania do Flavio. Niestety, wszystko zbyt czytelne dla stoperów Legii.
26 min. - Śląsk w ostatnich minutach nastawiony na kontrataki.
25 min. - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Brzyski, ale Pawełek bez trudu złapał futbolówkę.

Tylko 2 piłkarzy Śląska w historii strzeliło w sezonie ekstraklasy więcej bramek od Flavio. Tadeusz Pawłowski w rozgrywkach 1979/80 uzbierał 16 trafień, Marco Paixao przed rokiem 21.

24 min. - Kuciak wychodzi na 30 metr i w ostatnim momencie ubiega Flavio.

23 min. - W odpowiedzi niecelny strzał Grajciara.
22 min. - Piłka wpada do siatki, ale sędzia asystent unosi chorągiewkę.
21 min. - Korner dla gości po akcji Koseckiego.
19 min. - Wrzucał Żyro, jednak skutecznie powstrzymywał go Dudu. Zero zagrożenia.

Flavio strzela 16. bramkę w ekstraklasie podczas 45. występu. W Śląsku szybciej od niego tę liczbę uzyskali jedynie Tadeusz Pawłowski (35 meczów, Władimir Grieczniow (32) i Marco Paixao (30).

17 min. - Kosecki mija Kaczmarka jak na trenigu, wbiega w pole karne, ale jego uderzenie plecami blokuje Celeban.
15 min. - Legia póki co nie może się przebić przez defensywę WKS-u. W pierwszym kwadransie ani jednego strzału.
14 min. - Z ok. 20 metrów uderzał Kaczmarek, ale w ostaniej chwili stracił równowagę.
13 min. - Grajciar do spółki z Pichem wywalczyli rzut rożny.

Flavio strzelił 17. gola dla Śląska, 16. w ekstraklasie, 15. w tym sezonie ligowym.

11 min. - Ładna akcja gospodarzy, niestety zabrakło strzału. Ale mamy piłkę blisko szesnastki Legii.
10 min. - Żyro w polu karnym Śląska. Mogło być groźnie, ale Dudu nie pozwolił mu na oddanie strzału.
9 min. - Legioniści na połowie WKS-u, ale dość wolno wymieniają podania.
8 min. - Legia zaczęła bardzo ospale, pierwsze minuty zdecydowanie dla Śląska.
6 min. - GOOOL! Piękne otwarcie! Pich zagrywa do Flavio, który tylko dopełnia formalności.
4 min. - Marco złapany w pułkapkę ofsajdową.
2 min. - Z lewej strony dośrodkowywał Flavio, jednak bardzo niecelnie.
1 min. - Hateley w pierwszym starciu z Dudą. Aut dla wKS-u.
1 min. - Marco do Flavio i zaczynamy.

Obie jedenastki są już na murawie. Za chwilę zaczynamy!

Do pierwszego skłądu WKS-u powraca Marco Paixao.

Legia w 3 ostatnich meczach wyjazdowych zdobyła tylko punkt. Ostatnie zwycięstwo odniosła we Wrocławiu.

Śląsk u siebie stracił tylko 9 goli, najmniej w lidze. Trzy z nich strzeliła Legia.

Forma obu ekip - Śląsk: R W P W P, Legia: P W R W P

Z powodu absencji Pawła Zielińskiego na pozycji prawego obrońcy zagra Konrad Kaczmarek! Zieliński i Pawelec pauzują za żółte kartki.

Ten mecz zdecyduje czy Śląsk ma jeszcze szansę na mistrzostwo Polski. Tadeusz Pawłowski nie wygrał jeszcze jako trener z Legią Warszawa. Mamy nadzieję, że tym razem się to uda. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Tomasz Szozda