Strzelcy: 30' Chmiel, 70' Chrapek- 21' Celeban, 50' Flavio Paixao

Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: biało-niebieskie) Peskovic - Górkiewicz, Stano, Pietrasiak, Tomasik - Sloboda, Iwański - Sokołowski (Patejuk 85'), Chmiel - Korzym, (Chrapek 62'), Demjan (Śpiączka 62') Trener: Leszek Ojrzyński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu - Droppa, Danielewicz - Ostrowski (Angielski 87'), Mila, Pich (Machaj) - Flavio Trener: Tadeusz Pawłowski

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pawłowski, Pawelec, Grodzicki, Hateley, Calahorro, Machaj, Angielski
Śląsk Wrocław: Zajac, Deja, Adu, Śpiączka, Malinowski, Patejuk, Chrapek

90+4 min. - Arbiter kończy spotkanie! W Bielsku-Białej nie mogliśmy narzekać na brak emocji. Szkoda tylko, że Śląsk nie przywiózł trzech punktów.
90+4 min. - Mila wrzuca z rożnego, ale nikt nie dochodzi do strzału.
90+3 min. - Ślask zdobywa bramkę, ale sędzia odgwizduej spalonego.
90+1 min. - Żółta kartka dla Chmiela.
90 min. - Sędzia przedłuża to spotkanie o cztery minuty.
90 min. - Machaj ukarany żółtą kartką.
90 min. - Zamieszanie pod bramką Śląska i bardzo ważna interwencja naszego golkipera.
89 min. - Było bardzo niebezpiecznie, korner dla Podbeskidzia. Ucierpiał Mariusz Pawełek, którego rywale dziś nie oszczędzają.
88 min. - Górkiewicz najpierw blokuje groźny strzał swojego partnera, a chwilę potem sam uderza niecelnie.
87 min. - Angielski wchodzi za Ostrowskiego. To debiut młodego napastnika w Śląsku.
85 min. - Ostatnia zmiana Górali: Patejuk zastępuje Sokołowskiego.
83 min. - Żółty kartonik ogląda Droppa, to znaczy, że zabraknie go w spotakniu z Piastem.
82 min. - Arbiter nie puścił gry, czym przerwał dobrą akcję gospodarzy.
80 min. - Niefrasobliwe zachowanie defensywy WKS-u mogło się zemścić, ale Góale nie skończyli akcji strzałem.
77 min. - Sędzia ukarał żółtym kartką również gracza Podbeskidzia - Slobodę

W trzech ostatnich wyjazdowych meczach Śląska padło 15 goli.

73 min. - Szybka odpowiedź WKS-u: Flavio po indywidualnej akcji wywalczył rzut rożny.
72 min. - Gospodarze wyraźnie chcą pójśc za ciosem.
70 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska, najlepiej odnajduje się w nim Chrapek i doprowadza do remisu.

To 20. ligowe spotkanie Machaja w Śląsku.

69 min. - Machaj wchodzi na boisko w miejsce Picha.
67 min. - Chrapek wywiera presję na Pawełku, który wykopuje na aut. Chwilę później jednak świetnie chwyta futbolówkę.

99 - tyle goli zdobyli obcokrajowcy w sezonie 14/15 T-ME. Kto strzeli setnego?

66 min. - Centra Iwańskiego pewnie wyłapana przez Pawełka.
65 min. - Flavio chciał zaskoczyć bramkarza lobem, ale nie było to najlepsze rozwiązanie.

Śląsk jeszcze nigdy nie wygrał spotkania przy ul. Rychlińskiego, chociaż już po raz siódmy obejmuje prowadzenie. Czy siódemka będzie szczęśliwa?

62 min. - Podwójna zmiana w szregach Podbeskidzia: Chrapek za Korzyma oraz Śpiączka za Demjana.
59 min. - Wrocławianie starają się uspokoić grę i dłużej utrzymwać się przy piłce.
58 min. - Składna akcja Górali, ale zabrakokło precyzji przy ostatnim podaniu.

Flavio Paixao dołącza do najskuteczniejszych obcokrajowców w T-ME: Picha i Orlando Sa.

57 min. - Bramkę głową zdobywa Pietrasiak, na szczęście był na spalonym.
55 min. - Flavio nie opanował futbolówki zagrywanej przez Zielińskiego, co spowodowało kontrę Podbeskidzia. Korzym podawał jednak niedokładnie.
54 min. - Wrzutka Sokołowskiego z prawej strony, którą... przepuszcza Mariusz Pawełek, Dobrze, że asekurował go Ostrowski.

7. gol Flavio w Śląsku, 6 w tym sezonie i 5 ligowy.

52 min. - Strzelał Pich, jednak został zablokowany.

Tylko 5 zawodników Śląska zdobyło gole w tym sezonie T-ME. Mniej piłkarzy trafiało tylko dla Korony (4). Dla Podbeskidzia trafiało już 10 piłkarzy. Dzisiaj 6. zawodnikiem został Celeban.

50 min. - GOL! Droppa wprost na głowę Flavio i Śląsk prowadzi 2:1!
49 min. - Iwańśki z rzutu rożnego, Droppa oddala zagrożenie.

25. mecz Picha i Flavio, 10. Pawełka oraz 170. ligowy Mili w barwach Śląska

47 min. - Tym razem próbuje Pietrasiak, trafia w boczną siatkę.
46 min. - Chmiel szybko dochodzi do strzału, ale Mariusz Pawełek jest dobrze ustawiony i pewnie łapie.
46 min. - Korzym do Demjana i zaczynamy.

Zawodnicy wychodzą na boisko.

45+1 min. - Koniec pierwszej części spotkania. Sporo sytuacji po obu stronach. Śląsk znacznie lepiej wszedł w mecz, jednak z upływem czasu jakby przygasł.
45 min. - Sędzia dolicza minutę.
45 min. - Iwański szukał Demjana w polu karnym, ale Dudu wybija na aut.

W 10 ostatnich meczach u siebie Podbeskidzie tylko raz nie zdobyło gola - w ostatnim spotkaniu z Górnikiem.

44 min. - Kolejny stały fragment dla gospodarzy i znów Śląsk miał sporo szczęścia.
42 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkarze Podbeskidzia byli bardzo bliscy zdobycia drugiej bramki.
41 min. - Piłkarze Śląska coraz częściej po decyzjach Jarosława Przybyła łapią się za głowy.

W drużynie Podbeskidzia byli gracze Śląska: Dariusz Pietrasiak (mistrzostwo ze Śląskiem) i Sylwester Patejuk (superpuchar ze Śląskiem). W poprzednim sezonie Patejuk strzelił Podbeskidziu 2 gole.

38 min. - Kontrowersyjna decyzja sędziego - Robert Pich pada w polu karnym, arbiter pozostaje niewzruszony.

W czwartym ekstraklasowym meczu w Bielsku Śląsk po raz piąty traci prowadzenie.

35 min. - Tym razem doskonałą okazję mieli Górale, po dużym zamieszaniu w polu karnym wrocławian, Sokołowski oddaje niecelny strzał.

Strzelcem bramki dla Podbeskidzia jest jednak Chmiel.

33 min. - Uff, ale było blisko! Uderzenie głową Celebana obrońcy wybijają z lini, Droppa jeszcze dobija, ale niecelnie.
32 min. - Sznasa przed Sebastianem Milą, jednak nie zdecydował się na uderzenie z 25 metrów. Ostatecznie korner dla WKS-u.
30 min. - Niestety, Podbeskidzie wyrównuje, strzelcem bramki Maciej Korzym.

Poprzednią bramkę w Śląsku Piotr Celeban zdobył 14.04.2012r. w... Bielsku-Białej. Również po strzale głową.

27 min. - Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Obejrzał ją Górkiewicz.

19. gol Celebana w Śląsku, 17. ligowy, 15. w ekstraklasie i pierwszy po powrocie.

25 min. - Ładna wymiana podań na jeden kontakt między Pichem i Danielewiczem tuż przy lini bocznej. Akcja niestety nie zakończona uderzeniem
23 min. - Flavio starał się przedrezć, wywalczył rzut rożny.
21 min. - GOOOOLLL!!! Mila z dośrodkowuje z rzutu rożnego, najwyżej wyskakuje Celeban i Śląsk prowadzi 1:0!
19 min. - Lepszy okres gry gospodarzy, którzy urzymują się przy piłce na połowie Śląska.
17 min. - Ponownie Iwański, tym razem z dlaszej odległości próbował dośrodkowywać, ale obrońcy WKS-u oddalili zagrożenie.
16 min. - Iwański strzela z rzutu wolnego - 30 metrów od bramki, ale trafia w mur.
14 min. - Mila! Reprezentant Polski strzelił z 25 metrów, piłka trafiła w poprzeczkę!
12 min. - Po małym zamieszaniu kolejny rzut rożny, tym razem z drugiej strony. Strzały Hołoty i Danielewicza zablokowane.
11 min. - Po dośrodkowaniu Mili były gracz Śląska Pietrasiak wybił piłkę na rzut rożny.
10 min. - Obie drużyny bez bramkowej szansy, optyczną przewagę ma Śląsk.

Jeżeli Śląsk zdobędzie dzisiaj trzy punkty, zostanie liderem Ekstraklasy co najmniej do niedzielnych meczów Bełchatowa i Legii.

5 min. - Dudu skutecznie zablokował Sokołowskiego na prawej stronie.
4 min. - Pewny chwyt Pawełka po dośrodkowaniu Chmiela.
2 min. - Wielkie pudło Droppy.
1 min. - Zaczął Śląsk.

Piłkarze wyszli na murawę.

Czy Śląsk wygra czwarty mecz z rzędu? Czemu nie?! Zdobycie trzech punktów zapewni WKS-owi prowadzenie w tabeli. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Tomasz Szozda