Sędziuje: Bartosz Frankowski Widzów: Aura: ciepło, pogodnie
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Zieliński, Grodzicki, Kokoszka, Ostrowski (46 Dudu) - Droppa (77 Calahorro), Hateley - F. Paixao, Mila, Patejuk (63 Pich) - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski
Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Bąk - Pietrowski, Janicki, Madera, Leković - Kostrzewa, Vranjes, Frankowski (46 Dawidowicz), Makuszewski - Grzelczak, Tuszyński Trener: Ricardo Moniz

Śląsk Wrocław: Rezerwa: Wrąbel, Calahorro, Machaj, Socha, Dudu, Pich, Plaku.
Lechia Gdańsk: Rosa, Stolarski, Bąk, Zyska, Dawidowicz, Pazio, Garbacik

A Śląsk kończy na 12 miejscu, więc zagra u siebie w dogrywce sezonu 4 mecze u siebie.

Jaga remisuje z Piastem 1:1, co oznacza, że Lechia gra w grupie mistrzowskiej!

Śląsk przerwał najdłuższą serię w historii: 6 meczów bez zwycięstwa u siebie w ekstraklasie.

90+2 min. - Sędzia kończy mecz!
90+1 min. - Grodzicki przerwał kontrę Lechii. Mocno się zdenerował, bo schodzi z boiska po czerwonej kartce.
90 min. - Seria kornerów dla Śląska. Są krótko rozgrywane.
90 min. - Marco odgrywa do Flavio, który przekłąda piłkę na lewą nogę, oddał strzał, ale został zablokowany.
89 min. - Bąk za Pietrowskiego.
89 min. - Pazio zbyt głęboko zacentrował.
88 min. - Zieliński wślizgiem interweniuje w polu karnym. Róg dla Lechii. Piłka latało przed bramką Kelemena, jeden z Lechistów fatalnie skiksował!
87 min. - Długie podanie do Grzelczaka, który nie opanował piłki.

Śląsk wyprzedza w tej chwili w tabeli Piasta. To oznacza, że za dwa tygodnie we Wrocławiu odbędą się derby Dolnego Śląska!

86 min. - WKS utrzymuje się przy piłce.
84 min. - M. Paixao strzela kąsliwie po koźle zza pola karnego. Bąk paruje piłke na róg.
83 min. - Dla Dawidowicza.

Wszystko wskazuje na to, że następny mecz Śląsk zagra w Białymstoku. Tak będzie, jeśli nie zmieni się wynik meczu Jagiellonii, która przegrywa u siebie z Piastem Gliwice 0:1.

82 min. - Śląsk gra teraz świetnie w odbiorze - najpierw Calahorro, po chwili Zieliński.
81 min. - Grodzicki miał trochę wolnego miejsca, ale nieczysto uderzył piłkę.
80 min. - Dudu znów pobiegł do przodu i zagrał po ziemi. Mamy korner.

To debiut Calahorro przed wrocławską publicznością. Dotąd zagrał w Lubinie i Bielsku-Białej.

79 min. - Pazio za Kostrzewę.
78 min. - Mila zagrywa do Marco, a Portugalczyk decyduje się na strzał z 30 metrów - niecelny.
77 min. - Calahorro za Droppę.
76 min. - Wrzutka z lewej strony. Dudu nie bawi się, tylko wybija piłkę na róg. Po dośrodkowaniu futbolówka mija wszystkich w polu karnym.
75 min. - Dudu do Picha, który czuje się dziś swobodnie. Słowak ładnie centruje, ale bracia Paixao nie dochodzą do piłki.

To 20 mecz Śląska z Lechią w ekstraklasie - w każdym z nich gospodarze strzelili gola!

74 min. - Vranjes trafia w mur.
73 min. - Dudu fauluje Makuszewskiego. Wolny z 30 metrów.
72 min. - Rzut wolny dla Śląska. Mila wrzuca, piłkę trąca Grodzicki i chwyta ją bramkarz.
70 min. - Wrzutka w pole karne Śląska, piłka w rękach Kelemena.
66 min. - Za dużo miejsca miał Grzelczak, oddał nawet strzał z ostrego kąta, co trochę zaskoczyło Kelemena, któremu pomógł trochę słupek.
65 min. - Kolejny świetny odbiór Droppy i kontra, ale Flavio zwleka z oddaniem strzału lub podaniem.
64 min. - Powinno być 2:0! Mila fantastycznie zagrał do Picha, ten zrobił "ruletkę" i podał na czystą pozycję do Flavio, ale ten fatalnie przestrzelił, uderzając po długim słupku.
63 min. - Pich za Patejuka.
61 min. - Patejuk sponiewierany schodzi za linię boczną.

Marco strzela niezwykle regularnie, to 15 mecz ekstraklasy, w którym wpisał się na listę strzelców. Niezła średnia jak na 30 występów.

60 min. - Teraz Lechiści zachowali się lepiej, na dodatek Patejuk zagrywa nakładką.
59 min. - Patejuk kręci w polu karnym Janickim, obrońca zblokował wrzutkę na róg.
58 min. - Patejuk wyszedł na dobrą pozycję, chciał jeszcze odgrywać do kolegi i trafił w gracza gości.
57 min. - Kelemen łapie pewnie wrzutkę z rożnego.

Marco wyrównał rekord Tadeusza Pawłowskiego - 16 bramek w sezonie ekstraklasy.

55 min. - No i Marco goni Robaka i Teodorczyka! Mila z rogu, piłka ląduje na głowie Paixao i Śląsk wychodzi na prowadzenie!!!

Doping kibiców WKS-u (I połowa):

53 min. - Z prawego skrzydła wrzucał Marco, ale zbyt głęboko. Po chwili z drugiej strony to samo zrobił Dudu.

M. Paixao musi się spiąć, bo Robak strzelił właśnie kolejną bramkę. Pogoń prowadzi z Widzewem.

50 min. - W końcu emocjonująca akcja! Kontrę wyprowadzili Flavio z Zielińskim, ten drugi dograł wzdłuż bramki po ziemi do Marco. Portugalczyk wszedł wślizgiem, ale minimalnie się spóźnił.
49 min. - Znów uderza Makuszewski, tym razem nad bramką.
48 min. - Strzał Makuszewskiego blokuje ofiarnie Patejuk.
47 min. - Kokoszka fauluje Tuszyńskiego.
47 min. - Patejuk górą do Paixao, ale ten jest na spalonym.
46 min. - Już grają.

Wciąż czekamy na rozpoczcie drugiej połowy. Wszystkie osiem meczów muszą zacząć się w jednym momencie.

46 min. - Dudu za Ostrowskiego, Dawidowicz za Frankowskiego.

Najpierw Śląsk, po chwili Lechia. Piłkarze są już na murawie.

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to 2.55! Zarejestruj się i typuj!

Czy Lechia zaatakuje odważniej w drugiej połowie? Na razie nie mają takiej potrzeby. Wynik bezbramkowy jest też w Kielcach, gdzie gra Cracovia. Z kolei Jagiellonia przegrywa u siebie z Piastem. Na tę chwilę Lechia jest więc nadal na ósmym miejscu.

Okazji bramkowych było w pierwszej odsłonie niewiele, więc kibice we Wrocławiu mają prawo być lekko zawiedzeni postawą obu drużyn.

45 min. - Droppa skutecznie zastopował Makuszewskiego, po chwili Patejuk zamiast przyspieszyć akcję, zwolnił ją, więc sedzia postanowił zakończyć pierwszą połowę.
43 min. - Kelemen wybija precyzyjnie do Marco, ten odgrywa do Ostrowskiego, ale nasz obrońca wrzuca piłkę na...siatkę.
42 min. - Dla Grodzickiego.
41 min. - Paixao holował piłkę przed polem karny, w końcu zdecydował się na strzał, lecz został zablokowany. Po chwili zagrywa mu jeszcze Mila, ale szczęśliwie interweniuje Madera.
40 min. - MIla wrzuca, obrońcy wybijają.
39 min. - Leković blokuje wrzutkę Zielińskiego. Rzut rożny.
38 min. - Grzelczak z powietrza odgrywa do Vranjesa, który strzela z woleja, ale piłka nie siadła mu na stopie.

Choć po 30 minutach nadal jest 0:0, to wynik remisowy nam chyba dziś nie grozi. Śląsk w 30. kolejce ekstraklasy dzielił się punktami tylko 2 razy na 28 sezonów: w 1991 roku w Dębicy z Igloopolem (2:2) oraz 13 lat temu przy Oporowskiej z Widzewem (0:0). W tym drugim wypadku obie drużyny potrzebowały remisu do utrzymania.

Fragment dopingu kibiców WKS-u:

35 min. - Mila zagrał prostopadle do Ostrowskiego, ten jeszcze wycofał piłkę do Flavio, ale Portugalczyk był krótko kryty.
33 min. - Słaba wrzutka Ostrego, taka zawiesinka, piłka odbita od jednej z głów i spokojnie łapie ją bramkarz.
31 min. - Grzelczak przepchnął Ostrowskiego i oddał niecelny strzał z ostrego kąta.
30 min. - Grzelczak wpadł w pole karne i dogrywał wzdłuż bramki, lecz został zablokowany. Po chwili, tym razem z prawej strony, wrzutka do Tuszyńskiego, ale piłka się od niego odbija i wychodzi poza boisko.
28 min. - Droppa notuje przechwyt, ale źle podaje.
27 min. - Teraz mamy kopaninę w środku pola.

Śląsk na 14 miejsce po tym meczu raczej nie spadnie, bo Zagłębie przegrywa u siebie z Legią już 0:2 i na dodatek gra w dziesiątkę.

25 min. - Grodzicki ma problem, prawdopodobnie z kolanem. Ale raczej będzie grać. Całe szczęście, bo musiałby go zastąpić... Calahorro.
24 min. - Ostrowski walczy przy linii z Tuszyńskim. Wrzut z autu, lecz Lechia traci piłkę. Próba kontry, Paixao zastawia się, ale jest faulowany.
22 min. - Droppa uderza lekko i po ziemi z 30 metrów. Piłka w rękach Bąka.

Patejuk rozgrywa 75 mecz w ekstraklasie.

20 min. - Tuszyński rozrzucił grę, ale piłkę niepotrzebnie podniósł Grzelczak, który zamienił się skrzydłami z Makuszewskim.
19 min. - Przy linii leżał Makuszewski.
18 min. - Lechia radzi sobie z dośrodkowaniem z kornera.
17 min. - Zieliński zabawił się z Grzelczakiem na skrzydle, wrzutka już dokładna nie była, ale obrońca wybija piłkę na róg.
16 min. - Janicki pozwala piłce skozłować, korzysta na tym Marco, ale niedokładnie podaje do brata.

Marco jako jedyny zawodnik Śląska wystąpił we wszystkich 30 meczach sezonu zasadniczego.

14 min. - Po rzucie rożnym niepokryty Flavio strzela z woleja, ale Bąk paruje piłkę na róg!
13 min. - Marco strzela z daleka, ale nabił Kostrzewę.

Adam Kokoszka rozgrywa 50 mecz w Śląsku, Grodzicki 40.

11 min. - Patejuk stracił piłkę, ale WKS gra wysoko i odbiera ją jeszcze na połowie Lechii. Na razie jednak bez sytuacji bramkowej dla Śląska.
9 min. - Tym razem Lechia w ataku pozycyjnym. Lewą stroną przedarł się Vranjes, który próbował wrzutki, ale został zablokowany i dał się jeszcze nabić. Od bramki Śląsk.
8 min. - Kolejna kombinacyjna akcja Śląska, Lechia odbiera piłkę, ale jej kontratak kończy się szybko.
7 min. - Gracz Lechii świetnie wrzuca z lewej strony, a na piątym metrze głową pudłuje Frankowski!
6 min. - Frankowski wypuszcza w uliczkę Tuszyńskiego, ale na posterunku jest Grodzicki.
5 min. - Sędzia nie dopatrzył się faulu Grzelczaka na Flavio.
4 min. - Grzelczak wyprowadził piłkę skutecznie spod własnej bramki, ale fatalnie podał. Przejął ją Ostrowski i zdecydował się na strzał z 30 metrów, lecz piłka poleciała wysoko nad bramką.
3 min. - Na razie trwa walka w środku pola.

A w Krakowie Podbeskidzie strzela Wiśle gola w pierwszej minucie.

1 min. - Zaczynamy ostatni mecz sezonu zasadniczego!

Piłkarze wychodzą już na murawę!

Na stadionie na razie niewielu kibiców, poza oczywiście trybuną D - z dziećmi.

W pierwszym składzie Śląska debiutuje Lukas Droppa. Będziemy mu się bacznie przyglądać.

Po nazwiskach, jakie widnieją w wyjściowej jedenastce Lechii, wnosimy, że goście z Gdańska szykują zmasowany atak. Tylko zwycięstwo zapewni im awans do pierwszej ósemki.

W dzisiejszym spotkaniu III-ligi Śląsk II Wrocław zremisował 4:4 (2:2) z Piastem Żmigród. Zobaczcie jak padały bramki:

W ramach akcji "Dzieci na stadionie" dzisiejszy mecz obejrzy 4815 dzieci!

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to 2.65! Zarejestruj się i typuj!

To już ostatnia kolejka rundy zasadniczej ekstraklasy! Śląsk musi przełamać złą passę i po długiej przerwie wygrać. To samo chce Lechia, która walczy o czołową ósemkę. Będzie się działo! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Adam Osiński