Sędziuje: Szymon Marciniak Widzów: 4200 Aura: ciepło
Zawisza Bydgoszcz:(stroje: niebiesko-czarne) Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Nawotczyński, Ziajka - Drygas, Dudek - Petasz, Wójcicki, Hermes (Vasconcelos 46) - Masłowski (Carlos 68) Trener: Waldemar Tęsiorowski
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Kelemen - Zieliński, Grodzicki, Kokoszka, Socha - Hateley, Stevanović (Mila 86) - F. Paixao, Plaku (Patejuk 86), Pich - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Zawisza Bydgoszcz: Witan, Skrzyński, Gomes, Carlos, Jorge, Wojciechowski, Vasconcelos
Śląsk Wrocław: Pawłowski, Machaj, Patejuk, Mila, Droppa, Calahorro, Dankowski

90+4 min. - Koniec meczu. Zawisza Bydgoszcz wygrywa 1:0 ze Śląskiem Wrocław, Niezły mecz w wykonaniu WKS-u, który przegrywa na własne życzenie. Sytuacja Śląska w tabeli jest dramatyczna.
90+2 min. - Grodzicki otrzymał żółtą kartkę.
90+1 min. - Wrzutka Sochy, Kaczmarek uprzedza Marco Paixao.
90 min. - Sędzia doliczył 3 minuty.
88 min. - Raz Flavio, raz Machaj, Śląsk walczy, a czas ucieka.
87 min. - Paixao fauluje Lewczuka w polu karnym.

To 150. ekstraklasowy mecz Mili w Śląsku!

86 min. - Mila wchodzi za Stevanovicia, a Patejuk za Plaku.
85 min. - Dwie wrzutki Flavio nie przynoszą efektu.
84 min. - Do wejścia na boisko przygotowany jest Patejuk oraz Mila.
83. min. - Bramka dla Zawiszy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Drygas.
82 min. - Koszmarny błąd Grodzickiego, Wójcicki uderza, ale Kelemen broni.
81 min. - Machaj uderza z 30m, ale piłkę łapie Kaczmarek.
80 min. - Kolejne dośrodkowanie - Marian bez problemu chwyta piłkę.
79 min. - Kelemen wybija piłkę w polu karnym, było blisko faulu Słowaka.
78 min. - Flavio Paixao świetnie wrzuca w pole karne, uderza głową wbiegający Plaku, ale bardzo niecelnie.
77 min. - Po wrzutce Petasza główkował Wójcicki ale znów piłkę chwyta Kelemen.
76 min. - Kolejne dośrodkowanie, kolejna interwencja Kelemena.
75 min. - Kelemen fenomenalnie wybija piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Petasza.
73 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale nic z niego nie wynikło.

Tak długo na bramkę w meczu Śląska tej wiosny nie czekaliśmy. Marco zdobył w spotkaniu z Ruchem bramkę w 70. minucie.

69 min. - Stevanović kapitalnie do Flavio, ten wrzuca, Marco główkował ale zbyt słabo, żeby zagrozić Kaczmarkowi.
68 min. - Zmiana w Zawiszy. Carlos Luis za Masłowskiego.
67 min. - Petasz dośrodkowuje, Lewczuk uderzał z 2m, ale strzał zablokował Kelemen!
66 min. - Masłowski leży na boisku.
65 min. - Kokoszko kiepsko blokuje, Masłowski oddaje strzał, Kelemen wybija na rzut rożny.
64 min. - Machaj ładnie biegł z piłką z lewej strony, ale nie udał mu się drybling w polu karnym przez co stracił piłkę.
61 min. - Machaj oddał bardzo mocny strzał z 45m, ale piłka poleciała nad poprzeczką.
60 min. - Żółtą kartkę otrzymuje Tadeusz Socha.
59 min. - Kolejne zamieszanie z Marco, ale niestety nie ma gola.
58 min. - Kolejna akcja Śląska, ale Plaku powstrzymany przez Nawotczyńskiego.
57 min. - Grodzicki chciał zdobyć bramką ładnym podrzutem, ale piłka wpadła na siatkę.
56 min. - Piłkę przez błąd obrońcy Zawiszy przejął Marco Paixao, oddał mocny strzał z ostrego kąta, Kaczmarek wybija na rzut rożny.
55 min. - Po kolejnym dośrodkowaniu piłkę chwyta Kaczmarek.
54 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wójcicki wybija piłkę poza linię końcową.
54 min. - To powinna być bramka! Marco podawał kilka metrów przed bramką do Plaku, piłkę tuż przed bramką wybił Lewczuk.
53 min. - Masłowski stracił piłkę, mógł podać do niekrytego Vasconcelosa.
52 min. - Petasz przekombinował, mógł uderzać posiadając piłkę w polu karnym, nie zrobił tego i futbolówkę przechwycili wrocławianie.
51 min. - Strasznie wolna ta II połowa.
50 min. - Błąd Micaela, który stracił piłkę przy linii bocznej.
48 min. - Machaj wywalczył wrzut z autu.

Drygas kapitanem Zawiszy.

46 min. - Rozpoczęła się II połowa!
46 min. - Dwie zmiany w zespołach. Mateusz Machaj zmieni Picha, a Vasconcelos wejdzie za Hermesa.

Mocną rozgrzewkę w przerwie meczu przeprowadza Mateusza Machaj - za chwilę wejdzie na boisko?

Remis jest zasłużony, ale to Śląsk częściej konstruuje atak pozycyjny. Zawisza swoją grę opiera na kontratakach.

To 4. kolejny mecz Śląska z Zawiszą w ekstraklasie bez bramek do przerwy.

45 min. - Koniec I połowy. Śląsk Wrocław bezbramkowo remisuje z Zawiszą Bydgoszcz.
45 min. - Pich odgrywa do tyłu do Stevanovicia, gdyby Słoweniec od razu przyjął piłkę byłoby groźnie.
44 min. - Dyrbling Ziajki w polu karnym Śląsku, ale ostatecznie obrońcy Śląska wyjaśniają sytuację.
43 min. - Po wrzutce w pole karne piłkę wybija Socha.
43 min. - Masłowski w pole karne do Wójcickiego, który nie zdecydował się na strzał i po chwili jedynie wywalczył rzut rożny.
42 min. - Petasz uderza bardzo mocno i jeszcze bardziej niecelnie.
41 min. - Kapitalna przerzutka Marco Paixao! Przelobował piłkę za kołnierz Kaczmarka, piłka odbiła się od poprzeczki!
39 min. - Socha dośrodkowuje,,,, w kosmos (?).
37 min. - Zbyt mocna wrzutka Hateleya, piłka wychodzi poza linię końcową.
36 min. - Koszmarny błąd Kokoszki, podaje piłkę do rywala, Masłowski uderzał zza pola karnego, ale piłkę złapał Kelemen
34 min. - Żółta kartka dla Hermesa. Będzie pauzował w kolejnym spotkaniu.
33 min. - Kontra Zawiszy po stracie Flavio, na szczęście Lewczuk zbyt mocno wypuszcza piłkę i ją traci.
32 min. - Flavio podawał w pole karne, po chwili piłka spadła pod nogi Sochy, który nie zdecydował się na strzał z ostrego kąta tylko podanie, które zostało zablokowane.
29 min. - Podanie do Plaku, który się tego nie spodziewał, stanął w miejscu i zakończył akcję WKS-u.
28 min. - Tym razem akcję gospodarzy przerywa Hateley.
26 min. - Stevanović spróbował jak Kaźmierczak strzału z 45m, było mocno, ale niecelnie.
23 min. - Grodzicki przerywa kontrę Zawiszy.
22 min. - Kontra Śląska- Piech zagrywał do Marco, ale zbyt słabo i piłkę przejął Lewczuk.
21 min. - Hateley z rzutu wolnego blisko linii bocznej znowu uderza bezpośrednio - Kaczmarek nie miał problemu ze złapaniem piłki.
20 min. - Hateley oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, piłkę złapał niestety Kaczmarek.
19 min. - Na boisku po faule Hermesa leży Stevanović.
18 min. - Plaku wbiega pomiędzy czterech piłkarzy i... traci piłkę.
17 min. - Po wrzutce Hateleya piłkę głową wybija obrońca.
16 min. - Po dośrodkowaniu Stevanovicia, piłka przeszła przez nogi trzech piłkarzy Śląska, ale żaden z nich nie oddał strzału.
15 min. - Flavio do Marco, ale brat na spalonym.
14 min. - Petasz uderzał z 25m, ale piłkę pewnie łapie Kelemen.

Śląsk poprzednio nie strzelił gola na boisku beniaminka ekstraklasy 4.11.2001 w Radomsku tracąc... szansę na górną ósemkę. W kolejnych 14 meczach zdobył 21 bramek.

13 min. - Brzydko sfaulowany Dudek przez Stevanovicia.
10 min. - Stevanović podaje długą piłkę do Marco Paixao, ale obrońca Zawiszy wybija piłkę na aut.
9 min. - Po dośrodkowaniu Hatelya, piłkę w polu karnym odbija Pich, z pierwszej piłki uderza Stevanović, ale prosto w obrońcę Zawiszy.
8 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Łukasz Natowczyński.
7 min. - Niedokładnie wybicie Grodzickiego stworzyło groźną akcję gospodarzy, na szczęście ostatecznie obyło się bez groźnego strzału Zawiszy.
6 min. - Stevanović uderzał z dystansu, piłka po rykoszecie wyszła poza boisko. Pierwsza groźna akcja wrocławian.
5 min. - Ostry faul Drygasa na Flavio Paixao przy linii bocznej.
5 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka ląduje w rękawicach Kelemena.
4 min. - Akcja bydgoszczan - Zieliński powstrzymuje rajd Masłowskiego.
4 min. - Wrzutka w pole karne Śląska - zbyt mocna, piłka wychodzi poza boisko.
3 min. - Stevanović zbyt głęboko podaje w pole karne, piłkę przejmuje Kaczmarek.
2 min. - Pierwszy faul meczu - na Marco Paixao.
1 min. - Sędzia rozpoczął spotkanie!

W zespole Zawiszy jest dwóch byłych piłkarzy WKS-u: Wojciech Kaczmarek oraz Sebastian Dudek.

Trójka sędziowska wyprowadza drużyny na murawę.

Urodzinowo w Zawiszy. Wczoraj Wojciech Kaczmarek skończył 31 lat, a dzisiaj 32. urodziny ma Łukasz Nawotczyński.

Śląsk jest jedyną drużyną w ekstraklasie, która strzela gola w każdym meczu w tym roku ;)

Piłkarze przeprowadzają już przedmeczową rozgrzewkę.

W wyjściowym składzie znalazło się miejsce dla Tadeusza Sochy oraz Sebino Plaku - zaskoczeni?

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to 3.00! Zarejestruj się i typuj!

Kolejny pojedynek byłych trenerów WKS-u! Śląsk Wrocław zmierzy się z drużyną Ryszarda Tarasiewicza. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!