Sędziuje: Paweł Gil (Lublin) Widzów: 14 833 Aura: idealna do gry
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone ) Kelemen - Ostrowski, Grodzicki, Kokoszka, Dudu - Hateley, Stevanović (82 Zieliński) - Patejuk (74 Droppa), F. Paixao, Pich - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski
Legia Warszawa:(stroje: biało-czarne) Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Dossa Junior, Brzyski - Raphael Augusto (65 Ojamaa), Vrdoljak, Jodłowiec, Radović, Żyro (65 Kucharczyk)- Duda (57 Dwaliszwili) Trener: Henning Berg

Śląsk Wrocław: Pawłowski, Adamec, Calahorro, Machaj, Droppa, Socha i Zieliński.
Legia Warszawa: Jałocha, Ojamaa, Dwaliszwili, Kucharczyk, Bereszyński, Pinto, Łukasik

We Wrocławiu kibice zobaczyli ciekawe widowisko, Śląskowi zabrakło kilku minut do zwycięstwa, ale remis jest jednak sprawiedliwy.

90+3 min. - Flavio staranowany w środku pola, ale rzutu wolnego nie będzie. Sędzia kończy mecz.
90+2 min. - Kelemen znów łapie ostre dośrodkowanie.

Piłkarze Śląska dali z siebie dzisiaj bardzo dużo i w końcówce się bronią.

90 min. - Arbiter dolicza 3 minuty. Kelemen w wyskoku łapie groźną wrzutkę.
88 min. - Wrzutka z prawej strony, Pich zamyka akcję, nieporozumienie Kuciaka z Rzeźniczakiem, który omal nie posłał głową piłki do własnej bramki, ale Kuciak zdążyłprzed linią.
87 min. - Za głębokie dośrodkowanie Dudu. Kuciak wyrzuca piłkę i w natarciu Legia.
86 min. - Nakładka Dossy. Rzut wolny dla Śląska.
85 min. - Vrdoljak za faul na Flavio.
84 min. - Wrzut z autu, piłka trafia do Radovicia, ten obraca się i wolejem pokonuje Kelemena.
83 min. - Dla Hateleya.
82 min. - Zieliński za Dado.
81 min. - Kapitalna kontra wrocławian. Pich wykłada piłkę Dado, ale ten fatalnie uderza z 16 metrów.
80 min. - Kelemen łapie wrzutkę Ojamy.
79 min. - Dwa kornery dla Legii, WKS mocno cofnięty, ale wychodzi bez szwanku!
78 min. - Kelemen ratuje zespół w sytuacji jeden na jednego z Kucharczykiem!
77 min. - Na spalonym jeden z piłkarzy Legii.

Doping kibiców WKS-u (I połowa):

76 min. - Dudu fauluje Kucharczyka. Rzut wolny dla Legii.
75 min. - Dobra interwencja Grodzickiego.

WKS na razie umiejętnie się broni.

74 min. - Droppa za Patejuka.
73 min. - Groźnie pod bramką Kelemena! Grodzicki przyjął na ciało mocne uderzenie.
72 min. - Patejuk chciał pobiec w stronę bramki, ale asystent orzekł, że faulował Dossę.
70 min. - W międzyczasie na boisku pojawiłsię Ojamaa i teraz po fatalnej stracie wrocławian ruszył do przodu groźnie strzelał z ostrego kąta. Piłka o centymetry minęła długi słupek.
69 min. - Głową wybija Hateley. Po chwili złe dośrodkowanie Brzyskiego.
68 min. - Korner dla Legii.
67 min. - Znowu groźnie Śląsk. Dudu strzela, ale nad bramką.
65 min. - Marco Paixao pewnie strzela z 11 metrów!!!
64 min. - Grtodzicki podłączył się do akcji ofensywnej, Dossa dotyka piłkę ręką!
64 min. - Rzut karny dla Śląska!!!
62 min. - Patejuk do Marco, ale z bramki wychodzi Kuciak.
60 min. - Pich złamał akcję do środka i groźnie uderzył zza pola karnego, jednak ponad poprzeczką.
58 min. - Marco holuje piłkę, czeka na partnerów, jest faulowany przez Vrdoljaka.
57 min. - Dwaliszwili za Dudę.
55 min. - Znów korner, tym razem Dudu. Było lepiej, ale bez strzału.
54 min. - Hateley przeciągnął wrzutkę z kornera.
53 min. - Ze strzału Flavio mogło wyszło podanie do Picha, ale obrońca Legii uprzedził Słowaka, mamy róg.
52 min. - Augusto ostro potraktował Stevanovicia, który jest opatrywany. Sędzia pokazuje żółty kartonik.
51 min. - Pich zaczarował w środku pola i świetnie wypatrzył Dudu, ten ograł Brozia i dośrodkował, ale Patejuk główkował nad bramką!
50 min. - Śląsk konstruował ładny atak, ale Flavio za mocno zagrał na prawe skrzydło,
49 min. - Śląsk traci piłkę pod polem karnym gości, Legia wychodzi z szybkim atakiem, ale Żyro za mocno popchnął piłkę i ta ląduje na aucie.
48 min. - Teraz brzydko w środku pola faulowany Flavio.
47 min. - Dudu fauluje w walce w powietrzu pod bramką Legii.
46 min. - Zaczyna Legia.

WKS wychodzi na drugą połowę. Goście od dwóch minut już się grzeją.

Mecz ma różne fazy. Raz groźnie atakuje Legia, Śląsk potrafi się ciekawie odgryźć. Goście mieli trzy wyborne okazje, podopieczni Tadeusza Pawłowskiego może nie tak klarowne, ale też mogli pokonać Kuciaka. Liczna widownia ogląda ciekawe widowisko.

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to 4.00! Zarejestruj się i typuj!

45 min. - Dudu zwija się z bólu, to może być coś poważnego. W tym czasie sędzia kończy pierwszą połowę.
43 min. - Marco niemal na połowie boiska ni pilnował linii spalonego. Legia wyszła wysoko.
42 min. - Ostrowski w głupi sposób traci piłkę, daje to szansę na strzał Jodłowcowi. Było mocno, ale nad bramką.
40 min. - Ostrowski pociągnął wzdłuż linii i wrzucił, ale na nogę Rzeźniczaka.
39 min. - Ładna akcja Śląska. Flavio zagrał na lewo do Picha, ten dobrze wrzucił, a wszystko skończył niecelną główką Patejuk.
38 min. - Jeden z piłkarzy Śląska faulował w ofensywie, nici z rzutu rożnego.
37 min. - Flavio strzela z ostrego kąta, interweniuje Kuciak, na róg wybijają jego koledzy.
36 min. - Tym razem na szpicy u gości był Radović i dostał od Brozia znakomitą piłkę. Obrońcy Śląska za późnio doskoczyli, ale zdołali mu na tyle przeszkodzić, że Serb strzelił nad bramką.
35 min. - Tym razem wrocławianie źle rozegrali piłkę na lewej stronie.
34 min. - Świetna asekuracja Hateleya, już drugi raz. Brawo! Ostrowski może dziś na Anglika liczyć. Legia z autu.

Fragment dopingu kibiców WKS-u:

31 min. - Znakomite dośrodkowanie Dudu, Stevanović stanął przed szansą, ale źle główkował!
30 min. - Broź do Kelemena.
28 min. - Patejuk ścina do środka i miękko wrzuca, ale za lekko.
27 min. - Strata warszawian przed własną szesnastką. WKS ładnie rozegrał piłkę, Marco podał piętą do brata, ten z 14 metrów mierzył w okienką, ale się trochę pomylił!
25 min. - Szarżował Augusto, ale dobrze zachowal się Ostrowski.
24 min. - Głową po kornerze uderza Vrdoljak. Nad bramką.
23 min. - Radović strzela i znó fantastycznie Kelemen! Stavanović stracił piłkę w polu karnym! Karygodne!
22 min. - Pich uderzył zza pola karnego, ale za lekko. Piłka w rękach Kuciaka.
21 min. - Kapitalnie na prawej stronie odnalazł się Dudu. Ostra wrzutka, ale obrońcy Legii wybijają na róg.
20 min. - Hateley faulowany, ale powinien szybciej oddać piłkę.
19 min. - I znów to samo. Duda na razie jednak antybohaterem meczu! Kolejny raz miał na nodze setkę po dograniu ze skrzydła, znów stał sam i w kuriozalny sposób uderzył nad poprzeczką z pięciu metrów!
18 min. - Wrocławianie zostawili na prawej stronie wolnego zawodnika. Grodzicki szczęśliwie interweniuje, ale było groźnie!
17 min. - Ładnie zagrał Pich, ale Marco stracił piłkę.
16 min. - Stevanović faulowany w środku pola.
15 min. - Żyro ściął do środka, ale uderzył bardzo słabo. Od bramki Kelemen. Mimo to piłkarz Legii miał za dużo miejsca.
14 min. - Dado ładnier na prawo do włączającego się Ostrowskiego, ale ten nie opanował piłki. Śląsk znów atakuje pozycyjnie.
12 min. - Strata w środku pola i znów ruszyli goście. Radović za długo jednak holował piłkę.
9 min. - Składna akcja Legii, ale górne podanie Żyro jest do nikogo.
8 min. - Ale Legia miała setkę! Niby nic nie grali, a nagle piłkę z prawej strony dostał debiutant Duda i był sam 7 metrów przed bramką. Kelemen wyciągnął ręce i uratował Śląsk!
7 min. - Legia gra niedokładnie. WKS spokojnie rozbija próby ataków gości.
5 min. - Teraz Marco zbyt ostro potraktował Brzyskiego.
5 min. - Miękka wrzutka do Marco z narożnika pola karnego. Portugalczyk stał sam, ale piłka szybowaa dosyć wysoko i nieczysto ją trafił. Poleciała nad bramką.
4 min. - Stevanović prostopadle do Paixao, ale legioniści połapali się w tym zagraniu.

Śląsk w ataku pozycyjnym, ale nie potrafimy wedrzeć się w pole karne.

3 min. - Dudu próbuje wrzucać, ale jest blokowany. WKS gra na połowie Legii.
2 min. - Marco faulowany przez Jodłowca.
1 min. - Paixao do brata bliźniaka i zaczynamy.

Spory aplauz na widowni. Kibiców jest dziś więcej niż zazwyczaj w ostatnich miesiącach.

Piłkarze wychodzą na boisko.

Na żółte kartki szczególnie muszą uważać Kokoszka, Grodzicki, Ostrowski i Patejuk.

Kontuzjowany jest również filar warszawskiej defensywy Inaki Astiz, którego zastąpi Jakub Rzeźniczak.

W drużynie gości zabraknie dzisiaj lekko kontuzjowanego portugalskiego napastnika Orlando Sa. W Śląsku poza kadrą ciągle znajdują się Mariusz Pawelec i Sebastian Mila, uznania w oczach trenera nie zyskał Oded Gavish.

W Śląsku zadebiutuje dzisiaj Flavio Paixao, a w Legii Ondrej Duda.

Wierzysz w wygraną Śląska? Obecny kurs LIVE to 3.20! Zarejestruj się i typuj!

Czas na mistrza! Po wygranej w Krakowie atmosfera w drużynie znacznie się polepszyła. Czy uda się po raz pierwszy wygrać w tym roku we Wrocławiu? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Adam Osiński