Sędziuje: Krzysztof Jakubik (Siedlce) Widzów: 2500 Aura: mroźno
Widzew Łódź:(stroje: czerwone) Mielcarz - Augustyniak, Perez, Nowak - A. Visnakovs, Kasprzak, Okachi, Batrović (78 Rybicki) - Kaczmarek, Melunović (70 Mroziński), E. Visnakovs (92 Staroń) Trener: Rafał Pawlak
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Kelemen - Ostrowski, Grodzicki, Kokoszka, Dudu - Stevanović, Kaźmierczak - Plaku, Mila (83 Cetnarski), Patejuk - Paixao Trener: Stanislav Levy

Widzew Łódź: Krakowiak, Stępiński, Tomczyk, Leimonas, Mroziński, Rybicki, Staroń
Śląsk Wrocław: Gikiewicz, Adamec, Cetnarski, Gavish, Przybylski, Więzik, Socha

90+2 min. - Koniec meczu. Śląsk bezbramkowo remisuje z Widzewem na wyjeździe.
90+2 min. - Zmiana u gospodarzy. Staroń za E. Visnakovsa.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 2 minuty.
90 min. - Po dośrodkowaniu Augustyniak wybija piłkę.
90 min. - Po wrzutce Cetnarskiego Mielcarz wybija na rzut rożny.
89 min. - Augustyniak fauluje Paixao.
87 min. - Podanie do Paixao, który musnął piłkę, leciałą w stronę pustej bramki, ale wybili ją obrońcy.
86 min. - Po wrzutce Marian chwyta piłkę. Czy zobaczymy jakieś gole?!
85 min. - Żółta kartka dla Dudu za faul na Kasprzaku. Będzie pauzował w kolejnym meczu.
83 min. - Zmiana w Śląsku. Za Milę wchodzi Cetnarski.
81 min. - Po dośrodkowaniu Mili piłkę złapał Mielcarz.
80 min. - Żółta kartka dla Augustyniaka po faulu na Plaku.
79 min. - Żółtą kartkę otrzymał Adam Kokoszka.
78 min. - Zmiana w Widzewie. Rybicki za Batrovicia.
76 min. - Stevanović podaje do niepilnowanego Paixao, a ten zamiast przyjąć i uderzyć, główkował z niskiej pozycji i zrobił to niecelnie.
74 min. - A. Visnakovs niedokładnie dośrodkowuje piłkę.
73 min. - Zbyt mocna centra Patejuka, piłki nie opanował Plaku.
72 min. - Dudu do Patejuka, a ten na spalonym.
70 min. - Zmiana w Widzewie. Mroziński wchodzi za Melunovicia.
70 min. - Melunović uderzał na bramkę Kelemena ale zrobił to niecelnie.
69 min. - Rzut wolny dla Widzew za faul Dudu na łotewskim napastniku.

W poprzednich 7 meczach Śląska z Widzewem, a w ekstraklasie nawet 8, obie drużyny zdobywały bramki, dziś przez ponqd godzinę żadna nie oddała nawet celnego strzału.

68 min. - Visnakovs tak strzela, że piłka ląduje w rękawicach Kelemena.
66 min. - Mila wrzuca na głowę Kokoszki, ale stoper wrocławian nie trafia do siatki rywali.
65 min. - Potężna bomba Patejuka ale niestety niecelna.
64 min. - Dudu do Paixao ale ten nie sięgnął piłki.
63 min. - Wieje nudą.
61 min. - Kaźmierczak uderza z ponad 30m, ale obok bramki.
60 min. - Visnakovs na spalonym. Do wejścia na boisko przygotowuje się Cetnarski.
58 min. - Małe zamieszanie w polu karnym WKS-u ale wszystko dobrze się skończyło.
56 min. - Paraiba wprost na głowę Plaku, ale ten pudłuje z 5m.
55 min. - Melunović uderza z trudnej pozycji, z pierwszej piłki z 5m chciał strzelać Kasprzak, ale uderzenie zablokował Kokoszka.
54 min. - Nieporozumienie Kelemena z Kokoszką. Piłka wychodzi na aut.

Dudu występował w Widzewie w tym samym okresie, co Ostrowski, ale rozegrał 4 mecze ze Śląskiem, 2 wygrane, 2 zremisowane.

53 min. - Po dośrodkowaniu w pole karne Śląska, próbował główkował Perez ale na próbie się skończyło.
52 min. - Dudu wybija piłkę na rzut rożny.
50 min. - Patejuk ominął rywala, wbiegł w pole karne, próbował wstrzelić piłkę do Paixao, zabrakło niewiele.
49 min. - Kasprzak fauluje Patejuka i otrzymuje żółtą kartkę.
47 min. - Dudu świetnie dośrodkowuje, Paixao uderzał głową ale piłka poleciała ponad bramką.
46 min. - Mila do Paixao i zaczynamy!

Piłkarze wrócili na boisko. Za chwilę rozpocznie się II połowa.

W Śląsku przeciwko Widzewowi też zagrał raz. WKS wygrał 1:0, w 2006r w II lidze na Olimpijskim.

Ostrowski grał 3 lata w Widzewie, z czego 2 w ekstraklasie, ale tylko raz wystąpił w meczu ze Śląskiem. Zszedł przy stanie 1:2.

45 min. - Koniec I połowy.
44 min. - Plaku zamiast do Paixao podał do Nowaka.
42 min. - Plaku do Patejuka, któremu nie udało się przeciąć lotu piłki.
41 min. - Nic się nie dzieje.
40 min. - Kolejna wrzutka zbyt mocna, Paixao przejął piłkę.
39 min. - Marciniak wrzucał piłkę w pole karne, tam Ostrowski wybił głową na rzut rożny, prawie do własnej bramki.
38 min. - Patejuk uderza prosto w niebo.
37 min. - Visnakovs poślizgnął się z piłką w polu karnym łodzian.
36 min. - Kontra Widzew. Visnakovs uderza mocno z ostrego kąta, ale obok bramki.
35 min. - Plaku niedokładnie podaje do Paixao i marnuje kontrę wrocławian.
34 min. - Okachi uderza, ale zdecydowanie zbyt słabo, żeby zaskoczyć Słowaka. Śląsk gra pewnie w defensywie.

W tym sezonie graliśmy już 4 razy z drużynami prowadzonymi przez byłych piłkarzy Śląska. Wszystkie przegrane: 3 ze Stokowcem, 1 z Tarasiewiczem.

31 min. - Kaźmierczak uderzał z rzutu wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki!
30 min. - Plaku faulowany 25m od bramki rywala.
29 min. - Batrović wrzucał piłkę z lewej strony, tam główkował zawodnik Widzewa, ale Kelemen chwyta futbolówkę.
28 min. - Wrzutka Mili z wolnego, ale znowu wrocławianie falują w polu karnym Widzewa.
27 min. - Śląsk gra często skrzydłami. Podanie Patejuka do tyłu do Dudu okazało się niecelne.
26 min. - Po wrzutce Mili główkował Plaku, ale uderzył ponad bramką.
25 min. - Przerzutka na prawą stronę do Plaku okazała się zdecydowanie zbyt mocna.
23 min. - Podanie do Mili, ale uprzedził go Mielcarz.
22 min. - Było blisko! Najpierw Stevanović uderzył z dystansu i zdobył w poprzeczkę, dobijał Patejuk ale strzelił ponad bramką.
21 min. - Patejuk wrzuca piłkę z lewej strony w pole karne, Mielcarz chwyta ją za linię końcową.
19 min. - Kasprzak fauluje Milę.
18 min. - Po chwili kontra WKS-u, ale Plaku traci piłkę na rzecz obrońcy Widzewa.
17 min. - Po dośrodkowaniu Kaczmarka piłkę wybijają wrocławianie.
16 min. - Kaźmierczak fauluje E. Visnakovsa.

Marian Kelemen obchodzi dzisiaj swoje 34. urodziny.

13 min. - Grodzicki ratuje Śląsk, w ostatniej chwili wybija piłkę poza linię końcową.
12 min. - Dudu uderzył z ponad 30m ale obok bramki.
10 min. - Kontra Widzew. Podanie na lewo do Melunovicia, ale piłkę odbiera Ostrowski.
8 min. - Ostrowski wybija piłkę z własnego pola karnego.
7 min. - Mila wrzuca piłkę w pole karne, Kokoszka próbował główkować, ale obrońca WKS-u fauluje zawodnika gospodarzy.
6 min. - Nowak fauluje Paixao i zostaje upomniany żółtą kartką.
5 min. - Moment przerzucania piłki w środku pola, bez żadnej klarownej akcji.
4 min. - Podanie do Visnakovsa w pole karne Śląska, ten pada na murawę, ale gwizdek sędziego milczy.
3 min. - Patejuk odegrał do tyłu do Paixao, ale wcześniej sędzia wskazał na spalonego.
2 min. - Podanie do Paixao, temu nie udaje się ominąć obrońcy WKS-u, bliski przejęcia piłki był Mila, ale niestety nie oddał strzału.
1 min. - Wrzutka w pole karne Widzew, ale tam piłkę przejął Mielcarz.
1 min. - Widzew rozpoczyna mecz.

Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Dzisiejsze spotkanie jest 40. meczem w Śląsku dla Adama Kokoszki, w tym 30. ligowym. Paixao rozegra 20. mecz w ekstraklasie.

Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Widzew Łódź ze Śląskiem Wrocław. Zapewniamy wiele ciekawostek, których nie znajdziesz nigdzie indziej!

Dopiero drugi raz w historii Widzewiacy przed konfrontacją z WKS-em zamykają ligową tabelę. Jest więc szansa na pierwsze od 2 i pół roku ligowe zwycięstwo na wyjeździe w sobotę.