Strzelcy: Grzelczak 55 - Kokoszka 62, Grodzicki 81
Sędziuje: Tomasz Radkiewicz (Łódź) Widzów: 12365 Aura: chłodno, ulewnie
Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Bąk – Oualembo, Madera, Janicki, Pazio - Deleu, Dawidowicz (54 Tuszyński), Pietrowski, Matsui, Frankowski (69 Buzała) – Grzelczak (78 Zyska) Trener: Michał Probierz
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Pawelec (61 Plaku), Grodzicki, Kokoszka, Dudu - Stevanović, Kaźmierczak - Hołota (79 Ostrowski), Cetnarski (90 Socha), Patejuk - Paixao Trener: Stanislav Levy

Lechia Gdańsk: Kaniecki, Bieniuk, Kostrzewa, Zyska, Machaj, Buzała, Tuszyński
Śląsk Wrocław: Gikiewicz, Socha, Ostrowski, Gavish, Plaku, Przybylski, Więzik

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk wygrywa 2:1!
90+2 min. - Piłkarze Śląska grają na czas.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 3 minuty.
90 min. - Zmiana w składzie Śląska. Socha za Cetnarskiego.
89 min. - Dośrodkowanie Oualembo, piłkę chwyta Kelemen.
87 min. - Piłkę lekko odbija Tuszyński i po chwili przejmuje ją Kelemen.
85 min. - Śląsk stara się szanować piłkę.
83 min. - Buzała fauluje Grodzickiego.
81 min. - {GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLl Po dośrodkowaniu Cetnarskiego bramkę głową zdobywa Grodzicki!

170. mecz Ostrego w Śląsku oraz 80. w ekstraklasie łącznie

79 min. - Ostrowski wchodzi za Patejuka.
79 min. - Zmiana w Lechii. Zyska wchodzi za Grzelczaka.
78 min. - Plaku do Patejuka, a ten uderza po ziemi i bardzo słabo.
76 min. - Patejuk bardzo długą piłką podaje do Paixao, ale Portugalczyka uprzedza Bąk.
75 min. - Dwa strzały gdańszczan zostały zablokowane.
74 min. - Moment dominacji Lechii Gdańsk.

Na pierwszy wyjazd w ekstraklasie do Lechii bez straty gola poczekamy przynajmniej do 11. meczu, nigdzie tak długo nie udawało nam się nie zachować czystego konta.

69 min. - Zmiana w Lechii. Buzała wchodzi za Frankowskiego.
68 min. - Ni to strzał ni to podanie w wykonaniu Deleu.
67 min. - Przypadkowa akcja Śląska, niestety strzał Paixao zostaje zablokowany.
65 min. - Zagranie do Paixao, ale ten głową nieczysto trafia w piłkę.
65 min. - Tuszyński oddał płaski strzał z 40m. W roli prawego obrońca występuje obecnie Tomasz Hołota.
64 min. - Kontrę Lechii powstrzymuje Kelemen.
62 min. - GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLll Po dośrodkowaniu Cetnarskiego piłkę głową strącił Grodzicki, a potem w siatce umieścił ją Kokoszka!
62 min. - Patejuk uderzał z ostrego kąta, ale piłkę wybił Bąk.
61 min. - Zmiana w Śląsku. Plaku wchodzi za Pawelca.
60 min. - Deleu poszedł z kontrą ale zamiast biec z piłką i oddać strzał podał do Japończyka.
59 min. - Po podaniu Dudu piłka zostaje wybita na rzut rożny.
57 min. - Wrzutka Matsuiego, piłka po uderzeniu Frankowskiego ląduje obok bramki.
55 min. - 55 minuta i gol w meczu Śląska. Niestety dla rywali - Grzelczak zdobywa bramkę.
54 min. - Pierwsza zmiana w meczu. Tuszyński wchodzi za Dawidowicza.
53 min. - Matsui uderza bardzo niecelnie z 20m.
51 min. - Wrzutka w pole karne, Paixao uderza, a następnie się wścieka, że był faulowany a sędzia nie zainterweniował!
49 min. - Bardzo nieudane uderzenie Grzelczaka.

W poprzednich 2 meczach Śląska bramki zaczęły padać w 55 minucie - odliczamy?

47 min. - Grzelczak ładnie uderzył z ponad 25m. Niewiele się pomylił.
46 min. - Rozpoczęliśmy II połowę.

Piłkarze wrócili na boisko. Za chwilę rozpocznie się II połowa.

Nie strzeliliśmy Lechii gola do przerwy w 7. meczu z rzędu. Co ciekawsze, zdobywaliśmy bramkę w 5 poprzednich spotkaniach z gdańszczanami.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - KELEMEN! Podwójnie uratował Śląsk od straty bramki.
45 min. - Pazio oddał strzał z ponad 35m - piłka pofrunęła na trybuny.
44 min. - Kaźmierczak ratuje Śląsk wybiciem piłki na rzut rożny.
43 min. - Piłka odbiła się od stopy Kokoszki i wyszła na rzut rożny.
41 min. - Co za tłum w polu karnym Lechii! Niestety nikt z Wrocławia nie zdołał oddać strzału.
40 min. - Cetnarski uderza prosto w obrońcę Lechii.
39 min. - Rajd Patejuka lewą stronę boiska zakończony dobrą interwencją Deleu.
38 min. - Złe podanie do Patejuka, który przy linii bocznej, nie zdołał opanować piłki.
37 min. - Paixao odgrywa do Cetnarskiego, który strzela sprzed pola karnego, ale piłka minimalnie przelatuje ponad poprzeczką!
35 min. - Podanie do Cetnarskiego, który jest na spalonym.
34 min. - Patejuk uderzał z 25m z pierwszej piłki ale bardzo nieudanie.
33 min. - Najpierw dryblował Dawidowicz, potem wrzucał Matsui, ale Pawelec wybija piłkę.
32 min. - Frankowski fauluje w polu karnym Śląska.
31 min. - Po dośrodkowaniu Cetnarskiego piłkę przyjął Stevanović, który nie zdołał wyprowadzić groźnej akcji Śląska.

Wielka ulewa w Gdańsku.

29 min. - Patejuk wrzuca na krótki słupek, tam głową uderza Grodzicki, ale obok bramki.
28 min. - Hołota do Paixao, ale podanie do niego zostaje zablokowane, piłka wybita na róg.
27 min. - Po dośrodkowaniu Paixao uderza piłkę głową, ale ona odbiła się od słupka, a po chwili od bramkarza Lechii!
26 min. - Po dośrodkowaniu Matsuiego, piłkę głową uderza Grzelczak, ale kieruje ją nie w stronę bramkę Śląska ale wyłącznie do góry.
23 min. - Pawelec wrzucał piłkę, tam do strzału złożył się Paixao ale nieczysto uderzył w piłkę.
22 min. - Podwójna szansa Lechii na zdobycie bramki! Za drugim razem uderzał Janicki, ale Kelemen stoi na posterunku.
21 min. - Patejuk do Paixao, ale piłkę przejmuje Bąk.
20 min. - Kontra Śląska! Długie podanie do Paixao, który minął rywala, oddał strzał, ale minimalnie się pomylił. Pierwsza groźna akcja Śląska.
19 min. - Miękka wrzutka w pole karne - piłka spada wprost na ręce Kelemena.
18 min. - Pawelec zagrywa piłkę ręką. 25m od bramki WKS-u.
17 min. - Zagranie do Dudu, ten na pełnym sprincie próbował wrzucić piłkę, ale futbolówka została wybita na trybuny.
15 min. - Bardzo dużo niedokładności ze strony obu zespołów. Piłkarze ryzykują, próbują podejmować odważne decyzje, ale nic z tego nie wychodzi.
13 min. - Kelemen niedokładnie wybija piłkę.
12 min. - Grzelczak oddał zaskakujące uderzenie z ponad 40m. Piłka po strzale z pół obrotu minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki Kelemena.
11 min. - Dudu uderzył mocno i baaaardzo wysoko.
10 min. - Paixao został sfaulowany 33m od bramki rywala.
9 min. - Spora dziura pojawiła się przed polem karnym Śląska, na szczęście gospodarze nie skonstruowali groźnej akcji.
8 min. - Cetnarski nieźle wrzuca do Paixao, tam jednak Portugalczyk odbił piłkę ręką.
7 min. - Kelemen pewnie złapał piłkę po wrzutce z rzutu rożnego.
6 min. - Deleu wrzucał do Frankowskiego, ale ten się pomylił, jednak jeszcze większą gafę popełnił Grodzicki, który niedokładnie odgrywał do Kelemena - piłka wyszła na rzut rożny.
5 min. - Kompletnie nieudane rozegranie rzutu rożnego przez gdańszczan.
4 min. - Po wrzutce z rzutu rożnego próbował uderzać Pietrowski, ale piłka odbiła się od jednego z wrocławian i ponownie wyszła na róg.
3 min. - Deleu wrzucał z prawej strony, Dudu wybił piłkę głową na rzut rożny.
2 min. - Nieudana wrzutka Frankowskiego. Piłka wychodzi poza linię końcową.
1 min. - Rozpoczyna Śląsk! Paixao do Cetnarskiego.

Minuta ciszy z powodu żałoby narodowej, spowodowanej śmiercią byłego premiera Polski - Tadeusza Mazowieckiego.

Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Mecz z trybun będzie oglądał selekcjoner reprezentacji Polski - Adam Nawałka.

Krzysztof Ostrowski podobno jest przeziębiony.

Niewiele kibiców na trybunach. Nie brakuje jednak Orła Ślązaka!

To setny mecz w barwach Śląska Wrocław dla Przemysława Kaźmierczaka oraz 160. dla Mariusza Pawelca. Po raz 170. w ekstraklasie zagra Grodzicki, a 60. Patejuk

Na trybunie prasowej bardzo wielu dziennikarzy z Japonii ;)

W listopadzie obie ekipy rywalizowały w Trójmieście jedynie w pucharze - po 90 minutach było bez bramek. W dogrywce lepsi okazali się Lechici awansując do ćwierćfinału, a później zdobywając trofeum.

Śląsk z Lechią zagra dziś po raz 35. Wrocławianie tylko raz wygrali w Gdańsku w ekstraklasie, a było to rok temu.

Śląsk Wrocław wygrał ostatnie ligowe spotkanie 4:0. Czemu tego nie powtórzyć w Gdańsku? ;) Wrocławianie ciągle nie mają koncie wyjazdowego ligowego zwycięstwa. Czas na komplet punktów i wędrówkę w górną część tabeli. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!