Sędziuje: Paweł Pskit (Łódź) Widzów: 15 649 Aura: chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Gikiewicz - Socha (46 Dudu), Kokoszka, Pawelec, Ostrowski - Kaźmierczak, Hołota - Plaku, Mila, Patejuk (75 Stevanović) - Paixao Trener: Stanislav Levy
Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowo-czarne) Gliwa - Vidanov, Banaś, Godal (16 Jeż), Cotra - Abwo (64 Oleksy), Guldan, Piątek, Kwiek (46 Papadopulos), Przybecki - Piech Trener: Orest Lenczyk

Śląsk Wrocław: Kelemen, Dudu, Gavish, Stevanović, Przybylski, Cetnarski
Zagłębie Lubin: Ptak, Woźniak, Błąd, Rakowski, Oleksy, Papadopulos, Jeż

90+4 min. - Koniec meczu! Śląsk wygrywa 2:0!
90+4 min. - Po wrzutce Mili rywale wybijają na rzut rożny.
90+3 min. - Faul Paixao w polu karnym rywala.

Lenczyk poprzednio przegrał ze Śląskiem do zera w 1979 r. prowadząc aktualnych mistrzów Polski, Wisłę Kraków, 0:2 na Stadionie Olimpijskim po dublecie Tadeusza Pawłowskiego!

90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 4 minuty.
90 min. - Mila faulowany na samym środku boiska.
87 min. - Żółta kartka dla Stevanovicia.
86 min. - Chyba niewiele wydarzy się już w tym meczu.
84 min. - Ni to strzał ni podanie w wykonaniu Przybeckiego zza pola karnego.
81 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gikiewicz wybija piłkę, a po dobitce wyrzuca ją na róg.
80 min. - Jeż był bliski zdobycia fantastycznej bramki! Piłka po strzale z 20m odbiła się od poprzeczki bramki.
77 min. - Żółta kartka dla Papadopulosa za symulowanie rzutu karnego.
75 min. - Zmiana w Śląsku. Stevanović za Patejuka. Plaku powędrował na lewe, a Hołota na prawo skrzydło.
74 min. - Do wejścia na boisko przygotowany jest Dalibor Stevanović.

Levy w Śląsku po raz czwarty zanotował serię trzech meczów bez zwycięstwa i po raz czwarty została ona przerwana

73 min. - Tempo gry wyraźnie siadło.
70 min. - Na murawie leży Patejuk. Ma rozwalony łuk brwiowy po starciu z Kaźmierczakiem. Potrzebna jest pomoc lekarska.
66 min. - Vidanov wybija piłkę na aut po wrzutce Dudu.
64 min. - Zmiana w Zagłębiu. Oleksy za Abwo.

Śląsk jeszcze nigdy nie wygrał u siebie z Zagłębiem wyżej niż dwoma golami.

63 min. - Mila podawał do Paixao, ale piłkę w locie przechwycił Gliwa.
62 min. - Po dośrodkowaniu Patejuka z kilku metrów przestrzelił Paixao.
60 min. - Piech wyprzedził Hołotę oraz Ostrowskiego, został powstrzymany dopiero przez Pawelca.

Lenczyk poprzednio przegrał ze Śląskiem w 1987 r., potem 3 razy wygrywał i 5 razy remisował.

59 min. - Za niepotrzebną dyskusję upomniany żółtą kartką został również Kaźmierczak.
58 min. - Żółte kartki za wzajemne przepychanki otrzymali Plaku oraz Cotra. Dla zawodnika gości była to druga kartka, a w konsekwencji otrzymał czerwoną osłabiając swój zespół.
55 min. - Kibice Zagłębia Lubin odpalili race.
54 min. - Z ponad 20m uderzał Cotra ale obok bramki.
51 min. - Kaźmierczak szukał swoich szans z 35m, niestety bez efektów.

Pierwszy karny dla Śląska od meczu w Gliwicach... w poprzednim sezonie.

49 min. - Patejuk niedokładnie podaje do Paixao i marnuje doskonałą szansę na kontrę.
48 min. - GOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL Dudu pewnie wykorzystuje rzut karny i zdobywa bramkę dla WKS-u!
48 min. - Karny dla Śląska! Ręką w polu karnym zagrał Cotra.i dostał za to żółtą kartkę.

Mila do Patejuka i zaczynamy II połowę.

46 min. - Zmiana w Śląsku. Dudu wchodzi za Sochę. Za to w Zagłębiu Michal Papadopulos zmienił Kwieka.

Piłkarze wrócili na boisko. Za chwilę rozpocznie się II połowa.

6 goli po 11 kolejkach ekstraklasy to klubowy rekord Śląska ustanowiony w sezonie... 1964/65 przez Joachima Stachułę, wyrównywany potem jeszcze przez Tadeusza Wanata (1974/75) i Mirosława Pękalę (1982/83)

O ile mecz rozpoczął się wyrównanie, a po bramce strzelonej przez Śląsk wydawało się, że to gospodarze grają lepiej, to ostatnie 15 minut to dominacja gości. Liczymy na podwyższenie prowadzenia wrocławian w II połowie spotkania.

45+4 min. - Koniec I połowy.
45+4 min. - Faul Mili na Piątku.
45+3 min. - Na uderzenie z 30m zdecydował się Vidanov. Piłka przeleciała tuż obok słupka bramki.
45+2 min. - Po akcji Ostrowskiego i wrzutce w pole karne, piłkę głową znowu uderzał Paixao, ale niestety piłka wyleciała poza linię końcową obok bramki.
45+1 min. - Kolejna wrzutka, po raz kolejny piłkę łapie Gikiewicz.
45 min. - Sędzia do I połowy dolicza 4 minuty.
45 min. - Socha fauluje - na razie bez kartki.
44 min. - Po wrzutce w pole karne piłka zostaje wybita daleko poza pole karne gospodarzy.
43 min. - Patejuk wrzuca futbolówkę wprost na głowę Paixao, ale ten uderza obok bramki.
41 min. - Po wrzutce w pole karne Gikiewicz chwyta piłkę i jednocześnie zostaje sfaulowany.
40 min. - Przybecki z linii pola karnego uderza prosto w Pawelca!

Mamy dwa jubileusze: 40. mecz Gikiewicza w Śląsku oraz 140. mecz w ekstraklasie Mili w Śląsku.

38 min. - Dośrodkowanie Vidanova z prawej strony do Piecha, który tylko w sobie znany sposób nie trafił do siatki z 5m.
37 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę piąstkuje przed siebie Gikiewicz, chwilę później po małym zamieszaniu chwyta ją w rękawice.
35 min. - Ładne odegranie do Piecha, ale ten na szczęście nie zdołał oddać strzału.
34 min. - Dobra akcja prawą stronę Abwo, który zdołał zagrać do Jeża, ale jego strzał został zablokowany.

Oprawa kibiców WKS-u:

31 min. - Piłka po akcji gości wychodzi poza linię końcową.
30 min. - Strzał Kaźmierczaka z ponad 20, piłka poszybowała daleko obok bramki.
28 min. - Podanie do Piecha, który okazał się być na spalonym.

Poprzednim zawodnikiem Śląska, który strzelił 12 goli w sezonie, kiedy WKS występował w ekstraklasie był Piotr Włodarczyk. Potrzebował do tego 34 spotkań (2000/01).

27 min. - Śląsk kontroluje grę. Wrocławianie o wiele częściej są w posiadaniu piłki.
25 min. - Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie było gola.
24 min. - Ostrowski zagrywa do Patejuka, któremu piłkę wybija zawodnik gości.
23 min. - Patejuk odgrywa w pole karne głową do Paixao, ale ten zostaje uprzedzony przez stopera Zagłębia.
21 min. - Wrzutka w pole karne gospodarzy, ale Giki zostaje niepokonany.
19 min. - Dzielny Hołota wywalczył wrzut z autu.

Zagłębie w tym sezonie 4 razy pierwsze traciło bramkę i wszystkie te mecze przegrało.

16 min. - Warto dodać, że w tym momencie Zagłębie grało w 10., gdyż boisko opuścił. kontuzjowany Godal. Dopiero po bramce zastąpił go Jeż.
15 min. - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLl Po dośrodkowaniu Mili bramkę głową zdobywa Marco Paixao!
15 min. - Hołota świetnie przyjął piłkę w polu karny, szybko się z nią odwrócił i podał do Mili, który z ostrego kąta z lewej strony uderzył w bramkarza.
14 min. - Wrzutka z prawej strony, piłka od razu zostaje wybita. Ciągle czekamy na składną akcję WKS-u.
13 min. - Godal zwija się z bólu, chyba nie da rady kontynuować gry.
11 min. - Po dośrodkowaniu Pawelec wybija piłkę i oddala zagrożenie.
10 min. - Pierwsze uderzenie! Strzał gości zostaje zablokowany, a piłka wychodzi na rzut rożny.
9 min. - Jak na razie nie widzieliśmy żadnego strzału na bramkę.
8 min. - Godal został sfaulowany 30m od bramki Śląska Wrocław.
7 min. - Mecz został wznowiony.

Przy okazji zostały odpalone kolejne race. W sprzątaniu murawy pomaga nasze Orzeł Śląska!

Przerwa w meczu. Kibice wrzucili na murawę mnóstwo serpentyn.

3 min. - Paixao tak wrzuca piłkę w pole karne, że przejął ją Gliwa.

Kibice Śląska prezentują przygotowaną przez siebie oprawę. Odpalili kilka rac.

1 min. - Przybecki do Piecha i zaczynamy!

Zmiana stron. Piłkarze Śląska będą atakować na bramkę przy trybunie B..

Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Kibice wywiesili transparent z napisem - To jest właśnie ultras.

Piłkarze przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę. Na trybunie gości są już kibice Zagłębia.

Lenczyk znów we Wrocławiu! Tym razem jednak w rol trenera Zagłębia Lubin. Nadchodzące derby Dolnego Śląska zapowiadają się bardzo emocjonująco. Kibice Śląska długo czekają na zwycięstwo swojej drużyny. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!