Strzelcy: Ntibazonkiza 49', 82', Budziński 90+2
Sędziuje: Daniel Stefański (Bydgoszcz) Widzów: 9500 Aura: chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Gikiewicz - Socha (82 Patejuk), Grodzicki, Kokoszka, Dudu - Stevanović, Kaźmierczak - Hołota, Mila, Plaku (9 Kelemen) - Paixao Trener: Stanislav Levy
Cracovia:(stroje: biało-czerwono-czarne) Pilarz - Szeliga, Żytko, Kosanović, Marciniak - Steblecki, Dąbrowski, Danielewicz, Budziński, Ntibazonkiza (84' Boljević) - Nowak (89 Dudzic) Trener: Wojciech Stawowy

Śląsk Wrocław: Kelemen, Adamec, Cetnarski, Więzik, Patejuk, Gavish, Ostrowski
Cracovia: Perdijić, Boljević, Szeliga, Kita, Dudzic, Straus, Jaroszyński

90+3 min. - Arbiter kończy mecz. Niestety komplet punktów jedzie do Krakowa. Z pewnością wynik meczu byłby inny, gdyby wrocławianie nie musieli niemal całego spotkania grać w osłabieniu. Podopieczni trenera Stanislava Levego wypracowali sobie okazje na bramki, ale znów zabrakło skuteczności pod bramką. A już za kilka dni mecz z Legią w Warszawie. Może na Łazienkowskiej uda się powiększyć dorobek punktowy.
90+2 min. - No i co się odwlecze... prostopadłe podanie do Budzińskiego, który przyjmuje i strzela obok Kelemena. 0:3.
90+1 min. - Sędzia dolicza 2 minuty.
90+1 min. - Powinno być 0:3. Boljević miał przed sobą tylko Kelemena, ale bramkarz zdołał odbić piłkę i za chwilę ją złapać.
90 min. - Groźnie pod bramką Śląska, ale Marciniak za mocno dośrodkowuje, po chwili próba stzralu z ostrego kąta, ale niecelna.
90 min. - Szansa na kontrę dla Cracovii, ale niedokładne podanie niweczy akcję.
89 min. - Mila decyduje się na strzał z rzutu wolnego z 30 metrów.... i niewiele zabrakło, z trudem Pilarz trąca piłkę, która opuszcza boisko.
89 min. - Dudzic zastępuje Nowaka
88 min. - Budziński ukarany przez sędziego za ostry atak na Hołotę.
87 min. - Paixao znów próbuje strzału przewrotką, tym razem z linii pola karnego, ale efekt taki jak wcześniej.
87 min. - Marciniak wstzreliwuje piłkę z lewej strony, a Grodzicki wybija piłkę byle dalej od bramki
84 min. - Zmiana również w zespole gości - strzelca dwóch bramek zastępuje Boljević.
82 min. - No i właśnie zabrakło Sochy... z tej strony w pole karne wbiegł Ntibazonkiza i po raz drugi pokonał Kelemena. Chyba już Śląsk nie zdoła wywalczyć nawet punktu.
82 min. - Patejuk zastępuje Sochę.

Za chwilę na boisko wejdzie Patejuk.

80 min. - Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie - kontra gości, którzy wychodzą z przewagą liczebną, z 16 metrów uderza Danielewicz, ale w środek bramki, tam gdzie stał Kelemen. Oj bramkarz Śląska na brak pracy dzisiaj nie może narzekać.
80 min. - Mila wstrzeliwuje piłkę w pole karne z rzutu wolnego, główkuje Kaźmierczak, a Pilarz z najwyższym trudem odbija piłkę.
79 min. - Dobrze pomyślana akcja Cracovii, Budziński prostopadle w pole karne zagrywa do Danielewicza, ale zbyt mocno zagrał piłkę i ta trafiła do Kelemena.
77 min. - Ależ zamieszanie pod bramką Śląska, świetne dwie okazje na podwyższenie prowadzenia przez gości, ale szczęście po stroine Kelemena.
76 min. - Socha decyduje się na dośrodkowanie, ale zbyt głębokie, Paixao nie sięgnął pilki, za to bez problemu złapał ja Pilarz.
73 min. - Znów gorąco pod bramką Śląska! Na szczęście Nowak nie zdołał oddać strzału.
72 min. - Próba przeniesienia ciężaryu akcji z lewej strony na drugie skrzydło, ale Socha nie zdołał opanować piłki.
71 min. - W odpowiedzi ostra wrzutka Hołoty z prawej strony, ale nikt nie przecina toru lotu piłki.
71 min. - Nowak wycofał piłkę do Ntibazonkizy, ten płasko uderzył z 11 metrów, ale na szczęście dla gospodarzy nie trafił w bramkę. Było groźnie.
70 min. - Dąbrowski - ni to strzał ni podanie w pole karne, silnie uderzona piłka trafia w Grodzickiego.
69 min. - Walka o piłkę Sochy i Ntibazonkizy... i znów górą wrocławianin, rywal atakował go nieprzepisowo.
67 min. - Ntibazonkiza próbuje zewnętrzną częścią stopy ładnie zagrać do Nowaka, ale znów udana akcja linii obrony WKS-u, która złapała rywala na spalonym.
66 min. - Socha włączył się ładnie do akcji ofensywnej, ale pod polem karnym przeciwnika niedokładnie podawał do Hołoty i futbolówkę przejęli rywale, szkoda.
65 min. - Szybkie wznowienie gry z rzutu wolnego przez gości i próba podania do Nowaka, ale napastnik złapany na spalonym.
64 min. - Kontra przyjezdnych 4 na 3, na szczęście źle rozwiązali tę akcję.
63 min. - Grodzicki z własnej połowy dalkie zagranie pod pole karne, Kaźmierczak zgrywa piłkę głową, ale do nikogo.
63 min. - Kolejna próba Ntibazonkizy, kolejny raz Socha górą.
61 min. - Zagranie na dalszy słupek, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji, grę od bramki wznowi Kelemen.
60 min. - Marciniak próbuje dośrodkować z lewej strony w pole karne, ale ładny wślizg Sochy blokuje piłkę i tylko róg dla Cracovii.
59 min. - Znów centra w pole karne Mili, tam w zamieszaniu Paixao strzele efektowną przewrotką, ale efektu w postaci celnego strzału brak.
59 min. - Strevanović zwija się z bólu na murawie... po chwili wstaje, może kontuynuować grę.
58 min. - Nowak uderza płasko z dystansu w kierunku dalszego słupka, ale nie trafia w światło bramki.
58 min. - Dalekie podanie pod pole karne do Nowaka, ale Kokoszka dobrze ustawiony wybija piłkę.

Doping kibiców WKS-u w I połowie:

54 min. - Tym razem korner dla gości, krótkie rozegranie i wrzutka, ale piłkę wybijają wrocławianie oddalając zagrożenie.
52 min. - Kolejny stałyu fragment gry WKS-u. Z narożnika ponownie Mila, dalekie podanie przed pole karne do Dudu, ale Brazylijczyk fatalnie strzela.
51 min. - Rzut wolny dla Śląska - kolejna wrzutka Mili, w walce powietrznej górą "Pasiacy".
49 min. - Niestety... szybko akcja przeniosła się pod drugą stronę boiska. Nowak uwalnia się obrońcom i uderza na bramkę, piłka odbija się od Kaźmierczaka i trafia pod nogi Ntibazonkizy a ten bez problemu lokuje ją w siatce. 1:0 dla Cracovii.
49 min. - Mila dorzuca piłkę, walczy o nią w powietrzu Paixao, uderza w trudnej pozycji nad poprzeczką.
48 min. - Hołota dośrodkowuje w pole karne, jeden z obrońców wybija piłkę poza boisko.
48 min. - Budziński huknął z 25 metrów, ale w środek bramki, Kelemen nie musiał nawet się ruszac.
47 min. - Paixao pomagał sobie nieprzepisowo walcząc z obrońcą, na nic zdają się protesty, grę wznowią goście.
46 min. - Mila z Paixao rozpoczynają drugą połowę. Czy zobaczymy bramki?

Wygląda na to, że trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie

Słychać gwizdek sędziego w tunelu zapraszający obie drużyny na drugą połowę.

Jak na razie mecz nie stoi na najwyższym poziomie, ale nie brakuje emocji. Oba zespoły stworzyły sobie okazje na zdobycie gola, ale na razie bramkarze nie dają się zaskoczyć. Po grze wrocławian nie widać, że grają w osłabieniu, ale z każda minutą może brakować sił. Czy ich wystarczy by wywalczyć korzystny rezultat przekonamy się w drugiej połowie.

45+5 min. - Arbiter kończy pierwszą połowę.
45+4 min. - Ale szansa dla Cracovii! Ntibazonkiza staje oko w oko z Kelemenem, ale górą w pojedynku bramkarz WKS-u! Uff mógł paść gol do szatni.
45+4 min. - Budziński uderza sponad 25 metrów, ale daleko od bramki Śląska.
45+3 min. - Grodzicki wybija piłkę spod nóg Ntibazonkizy - rzut rożny dla gości. Jedna z ostatnich akcji w tej połowie.
45+1 min. - Budziński uderza z linii pola karnego, wrocławianie odetchnęli z ulgą gdy piłka minęła słupek.
45 min. - Arbiter dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.
44 min. - Wstrzelenie piłki z lewej strony, ale Kelemen dobrze ustawiony na 5 metrze łapie piłkę, z resztą żaden z graczy Cracovii nie nabiegał na to dośrodkowanie.
44 min. - Co chciał zrobić Dudu wie chyba tylko on sam... probując minąć przeciwnika, podał pilkę prosto pod nogi jego kolegi.
42 min. - Kosanović wymienia podanian z Pilarzem, ale obrońca zaatakowany przez Paixao nieco się pogubił, na szczęście dla gości akcja dalej się nie rozwinęła po myśli gospodarzy.
41 min. - Faul Żytki na Paixao kończy się żółtą kartką od arbitra,
41 min. - Steblecki próbuje strzału z 17 metrów, ale jest zablokowany.
40 min. - Piłka odbija się w polu karnym Śląska niczym bila na stole bilardowym, ale kończy się to złapaniem jej przez Kelemena.
39 min. - Próba uderzenia z ostrego kąta na bramkę Pilarza, ale nie mogło to zaskoczyć bramkarza.
38 min. - Często wybierany wariant przez graczy Śląska rozpoczęcia gry z narożnika - Mila podaje do Dudu, ten dośrodkowuje, walka o piłkę w powietrzu, ta spada w kierunku Stevanovicia, który niepilnowany uderza z 4 metrów (!), ale główkuje wprost w stojącego przed nim Pilarza!
38 min. - Obrońcy Cracovii zbyt zwlekają z wybiciem pilki, a ta opuszcza boisko - róg dla Śląska.
37 min. - Mila ostro atakowany w środku boiska, tym razem bez napomnienia kartką przez arbitra.
36 min. - Socha po raz kolejny świetnie nie daje się zwieść Saidiemu.
35 min. - Centra z lewej strony w pole karne Śląska, ale żaden z graczy gości nie przebywał w tej części boiska.
34 min. - Czujny Mila przechwytuje piłkę, ale niepotrzebnie od razu chce ją zagrać w kierunku Paixao i czyni to niedokładnie.
33 min. - Próba płaskiego zagrania w kierunku bramki przez Kosanovicia, ale wprost pod nogi gracza WKS-u.
32 min. - Dudu nie zdołał utrzymać piłki w boisku, aut dla "Pasów", po chwili Ntibazonkiza faulowany i będzie rzut wolony dla gości na wysokości pola karnego.
31 min. - Składna akcja gościm, piłka krąży z jednej strony boiska na drugą, wreszcie Kosanović próbuje głową wstrzelić ją w pole karne, ale odbija ją Kokoszka i tylko korner dla gości.
28 min. - Tym razem Mila, nie Dudu... wyskakuje w powietrze Paixao, ale Portugalczyk dobrze kryty nie zdołał strzelić.
28 min. - Kolejny faul i kolejna szansa na dośrodkowanie z głębi pola w pole karne Cracovii.
27 min. - Niewykorzystana okazja mogła się zemścić! Steblecki główkuje tuż obok słupka!
26 min. - Piłka trafia do Dudu, ten dośrodkowuje piłki nie sięga Paixao, ale za to jest dobrze ustawiony Hołota, który główkuje, a piłka trafia w poprzeczkę!
26 min. - Niedokładne podanie do Żytki, który nie zdołał dogonić piłki i aut na wysokości pola karnego.
24 min. - Ntibazonkiza próbuje ograć Sochę, ale defensor nie dał się zaskoczyć szybkiemnu rywalowi, który wyszedł z piłkę poza linię końcową i grę wznowi Kelemen.
23 min. - Ajjj - jęk zawodu z gardeł kibiców Śląska. Mila miękko dośrodkował w pole karne, główkował Paixao, ale świetnym refleksem popisał się Pilarz i efektowną robinsonadą wybił piłkę.

Choć na kwadrans przed rozpoczęciem spotkania trybuny świeciły pustakmi, w międzyczasie sporo fanów dotarło na stadion. Czy jest ich jednak więcej niż 10 tysięcy? Musimy poczekać na oficjalne infomacje z klubu.

20 min. - Próba zaskoczenia Kelemena uderzeniem z dystansu, ale bramkarz Śląska nie musiał się wysilać, bo zawodnikovi Cracovii wyraźnie uderzenie nie wyszło.
20 min. - Ciekawa akcja WKS-u, Paixao delikatnie zagrywa w pole karne w kierunku wbiegającego Mili, ale gracz Śląska skutecznie blokowany przez obrońcę, a we wszystko wmieszał się Pilarz i złapał futbolówkę.
19 min. - Próba prostopadłego podania do Nowaka, na szczęście zbyt mocna i piłka pada łupem Kelemena.
18 min. - Dudu wstrzeliwuje piłkę, ale nic z tego nie wynika...
17 min. - Budziński brzydko atakuje Milę, arbiter przerywa grę. Będzie szansa na centrę w pole karne z głębi pola.
15 min. - Stevanović próbnuje uderzać z dystansu, zamiast do bramki piłka trafia jednak do Paixao, który uwalnia się spod opieki obrońców i strzela technicznie, ale przekombinował, Pilarz bez wysiłku ją łapie.
15 min. - Kolejna głupia starta piłki w środku pola, na szczęście inni gracze WKS-u skutecznie wyłuskują futbolówkę.
14 min. - Efektowna akcja Śląska, Kaźmierczak dalekim podaniem dostarcza piłkę do Mili, ten centruje z lewego skrzydła, a Paixao główkuje... niestety obok słupka.
9 min. - Piłka trafia jednak do zawodników Cracovii, zagranie spod końcowej linii do Nowaka, który uderza z 5 metrów, ale fenomenalnie nogami piłkę odbija Kelemen.
9 min. - Ponad 25 metrów od bramki WKS- rzut wolny, piłka trafia w mur
9 min. - Kelemen zastępuje Plaku.

Żartobliwie można powiedzieć, że to 11 mecz Rafała Gikiewicza bez straty bramki w Śląsku ;)

Mała korekta w składzie Cracovii, wbrew składom które otrzymaliśmy, w wyjściowej jedenastce nie ma Kusia a jest Szeliga,

5 min. - Prostopadłe zagranie do Nowaka, asystent nie dopatruje się spalonego, na 30 metrze gracz Cracovii próbuje strzelać, piłka trafia w bramkarza Śląska, a arbiter uznaje, że zagrywał on ręką i w tej sytuacji nie mogło skończyć się to inaczej niż czerwoną kartką dla Gikiewicza. Śląsk będzie grać w 10.

MAły jubileusz obchodzi dziś Adam Kokoszka - to jego 30 mecz w barwach Śląska (20 ligowy).

4 min. - Paixao naciska Pilarza, bramkarz w ostatniej chwili wybija piłkę na aut.
3 min. - Kaźmierczak próbuje prostopadłym podaniem obsłużyć Milę, ale zagrywa za mało precyzyjnie i kapitan Śląska nie zdołał opanować piłki w polu karnym
2 min. - Kolejny groźny atak krakowian, skuteczna interwencja Kokoszki przerywa akcję przed polem karnym

Po dwóch meczach kary na ławkę rezerwowych Śląska powraca trener Stanislav Levy.

1 min. - Goście ruszają od razu do ataku, Ntibazonkiza staje oko w oko z Gikiewiczem w 12 sekundzie! Bramkarz Śląska odbija piłkę! Ależ gapiostwo wrocławian.
1 min. - Sędzia rozpoczął mecz.

Nastąpiła zmiana stron i za chwilę goście rozpoczną mecz

Śląsk nigdy nie przegrał u siebie zm Cracovią.

Kapitanem "Pasów" jest były zawodnik Śląska - Adam Marciniak, który spędził we Wrocławiu rundę w 2008 roku

Daniel Stefański wyprowadza zawodników na boisko.

Piłkarze już są w tunelu, za chwilę pojawią się na murawie.

Dziś pierwszy mecz Śląska kierowanego przez nowego prezesa. Czy będzie szczęśliwy? Poprzedni rozpoczął swoją pracę od bezbramkowego remisu z Łódzkim KS-em.

Fani Cracovii postanowili "pozdrowić" kolegów zza Błoń ;)

Gdyby gościom udało się dziś wywalczyć komplet punktów zrównaliby się punktami z WKS-em...

Trener Stanislav Levy dziś nie może skorzystać z Mariusza Pawelca, na środku obrony zastąpi go Rafał Grodzicki.

Jak na razie na trybunach stadionu garstka widzów, szykuje się chyba "rekord" frekwencji.. Na sektorze X są już pierwsi fani Cracovii.

25 minut do pierwszego gwizdka arbitra, oba zespoły są już na rozgrzewce

Skoro Śląsk nie wygrywa na wyjazdach bardzo ważne, żeby odnosił zwycięstwa w roli gospodarza! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z tego spotkania! Jeszcze w trakcie jej trwania postaramy się opublikować wideo z tego spotkania!

Autor relacji: Rev/Banan