Sędziuje: Bartosz Frankowski Widzów: 14942 Aura: ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) R. Gikiewicz - Ostrowski (Socha 46), Kokoszka, Grodzicki, Pawelec - Ćwielong, Stevanović, Kowalczyk, Patejuk (Mouloungui 91) - Mila - Ł. Gikiewicz (Więzik 86) Trener: Stanislav Levy
Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Miśkiewicz - Burliga, Chavez, Uryga, Stolarski - Kosowski, Chrapek (61 Garguła), Wilk, Sarki - Boguski (Iliev 85), Sikorski (Genkow 61) Trener: Tomasz Kulawik

Śląsk Wrocław: Kelemen. Sobota, Mouloungui, Więzik, Socha, Juraszek
Wisła Kraków: Pareiko, Bunoza, Genkow, Garguła, Brud, Jovanović, Iliev

Rafał Gikiewicz w 13 występie w ekstraklasie, po raz 6. zachowuje czyste konto!

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Najbliższe wyjazdowe spotkanie Śląska już w niedzielę o 17 z Jagiellonią Białystok.

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk wygrywa 3:0!

Poprzednio tak wysoko wygraliśmy w Poznaniu, a u siebie z Cracovią.

90+2 min. - Podanie do Moulounguiego, ale ten na spalonym.
90+1 min. - Zmiana w Śląsku. Mouloungui wejdzie za Patejuka.
90 min. - Sędzia główny do regulaminowego czasu gry dolicza 3 minuty.
89 min. - Kowalczyk zdecydował się na strzał z 35m, ale piłka poszybowała wysoko ponad bramką.
88 min. - Więzik miał okazje aby wyjśc sam na sam ale został zatrzymany przez Burligę.
86 min. - Zmiana w Śląsku. Więzik za Gikiewicza.
85 min. - Zmiana w zespole gości. Iliev wszedł za Boguskiego.
84 min. - Mila podaje do Kowalczyka, ten minął Miśkiewicza, ale jak strzelał to bramkarz Wisły zdołał jednak ją złapać. Po chwili Kowalczyk dośrodkował na głowę Gikiewicza, a ten uderzył minimalnie obok słupka.
84 min. - Genkow oddał groźny strzał z 16m, ale piłka wpadła prosto w rękawice Gikiewicza.
83 min. - Więzik jest przygotowany do wejścia na boisko. T
82 min. - Podanie do Ćwielonga w pole karne, ten musiał się obrócić aby przyjąć piłkę, oddał strzał, ale piłka trafiła prosto w Miśkiewicza.
80 min. - Podanie Chaveza do Miśkiewicza, Gikiewicz wybiegał do bramkarza Wisły, który speszony wybił piłki na aut.

Coraz mniej klarownych akcji ofensywnych. Śląsk spokojnie zmierza po komplet punktów.

77 min. - Socha przerzucił piłkę na lewą stroną boiska, niestety Ćwielong był na spalonym.
75 min. - Za to po krótkim wykonaniu rzutu rożnego Patejuk oddala zagrożenie.
74 min. - Rafał Gikiewicz ratuje Śląsk przed utratą bramki!
71 min. - Po wrzutce w pole karne piłkę strącił Gikiewicz, bliski strzelenia bramki był Stevanović, ale o centymetry minął się z piłką.
69 min. - Mila zdecydował się na miękką wrzutke w pole karne Wisły, gdzie piłkę z łatwością przejął Miśkiewicz.
68 min. - Rajd Ćwielonga, który zostaje sfaulowany 30m od bramki rywala.
67 min. - Wrzutka w pole karne Śląska, ale piłka wyszła poza boisko.
64 min. - Pomocy medycznej potrzebuje bramkarz Michał Miśkiewicz.
63 min. - Długie podanie do Genkowa, ale Gikiewicz wypiąstkował piłkę.

Z Wisłą u siebie tak wysoko jeszcze nigdy nie wygraliśmy.

61 min. - Zmiany w Wiśle. Genkow i Garguła wchodzą za Sikorskiego i Chrapka.
60 min. - Kosowski przejął piłkę, oddał strzał z 25m, było efektownie ale nie efektywnie. Gikiewicz wybił piłkę na róg.

Do tej pory Śląsk oddał 4 celne strzały, z czego 3 ŁG27 - 2 z nich zamienił na gole.

57 min. - Kosowski dośrodkowywał z rzutu rożnego, piłka wyszła poza pole karne, a następnie wyszła na aut

To już 8. gol Łukasza Gikiewicza w tym sezonie!

55 min. - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLl Ćwielong podaje do Gikiewicza, który tym razem z 2 metrów zdobywa kolejną bramkę dla WKS-u! Już 3:0!
53 min. - Nareszcie jakaś akcja Śląska w II połowie, ale Ćwielong stracił piłkę zanim oddał strzał.

To już 24. kartka Sochy w ekstraklasie - nowy klubowy rekord! 22 żółte i 2 czerwone - Paweł Król miał 23 żółte kartki.

50 min. - Socha za faul na Wilku otrzymał żółtą kartkę.

Gikiewicz śrubuje życiowy rekord - 4. gol w ekstraklasie w tym sezonie.

49 min. - Na murawie leży Grodzicki. Za faul na naszym zawodniku upomniany żółtą kartką został Sikorski.
47 min. - Po rzucie rożnym Wisły Kraków jak zwykle małe zamieszanie, a potem piłka znów u nóg piłkarzy Śląska.
46 min. - Gikiewicz do Mili i zaczynamy II połowę!
46 min. - Zmiana w Śląsku. Socha wejdzie za Ostrowskiego.

Na murawie w przerwie pojawili się koszykarze Śląska Wrocław, którzy niedawno awansowali do ekstraklasy.

Ataki Śląska są o wiele groźniejsze od tych po stronie gości. Mistrzowie Polski prowadzą już 2:0 i mamy nadzieję, że to nie koniec bramek, które ujrzymy w tym spotkaniu!

Koniec I połowy meczu.

To już druga asysta Mili w dzisiejszym meczu.

45 min. - GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL Co za majstersztyk! Mila do Ćwielonga, ten wypuszcza kapitana Śląska, który podaje do Gikiewicza, który z metra z łatwością podwyższa prowadzenie Śląska!

Nie licząc samobójów i meczów bez publiczności poprzednio tak szybko strzeliliśmy gola u siebie w ekstraklasie w 1989 r. Pozdrowienia dla Romana Szewczyka!

40 min. - Udany drybling Ćwielonga, a po chwili strata przy próbie okiwania drugiego gracza.

Tylko raz w historii wygraliśmy z tym samym przeciwnikiem 3 mecze w rundzie: wiosną `87 z Pogonią Szczecin, w 3 meczach strzelał wtedy Tarasiewicz. Teraz szanse na to mają Mila i siedzący na ławce Sobota.

38 min. - Na strzał z dystansu zdecydował się Kosowski, ale na szczęście nie było to celne uderzenie.
35 min. - Kolejna wrzutka w pole karne Śląska, ale po raz kolejny wychodzimy bez szranku.
33 min. - Było groźnie, płaska piłka w pole karne Śląska, tam podanie zostało przedłużone - piłka nieco przypadkowo znalazła się w rękach Gikiewicza.

To już 9. kolejny mecz ligowy z golem u siebie!

30 min. - Dwie próby akcji ofensywnej wiślaków, które spełzły na niczym. Tempo znacząco spadło.
28 min. - Kolejne dośrodkowanie w pole karne, tym razem główkował Gikiewicz, ale ponad bramką. Śląsk ciągle w natarciu - czekamy na drugą bramkę!

Potrzeba 12 meczów z Pogonią aby Śląsk miał tyle strzałów na bramkę co teraz!

25 min. - Wielkie zamieszanie w polu karnym Wisły, nagle i nieoczekiwanie strzał oddaje Kowalczyk. Piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką, było efektownie!

Chyba częściej będzie pisać, że nic się nie dzieje!

23 min. - Miśkiewicz wybija z piątki po ziemi, piłkę przejmuje Kowalczyka, podaje do Ćwielonga, ten na pełnym sprincie strzela z pierwszej piłki ale wysoko ponad bramką.
22 min. - Uryga chciał podać piłkę, przejął ją Ćwielong, podał do Mili, ale ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w konsekwencji nawet nie oddał strzału.

Mało się dzieje na murawie, więc napiszemy, że był to pierwszy gol Patejuka dla Śląska w ekstraklasie ;)

20 min. - Po dośrodkowaniu z rożnego piłkę przejęli goście.
19 min. - Stevanović zagrał do Ćwielonga, jednak piłka po rykoszecie wyszła na róg.
17 min. - Sikorski podawał wzdłuż linii bramkowej, na szczęście po małym zamieszaniu przed bramką Śląska żaden z zawodników gości nie oddał strzału z kilku metrów.

Na trybunach trwa świetna zabawa!

15 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońcy WKS-u oddalają zagrożenie.

Rafał Grodzicki z powodu żółtych kartek będzie pauzował w meczu z Jagiellonią. Trzy żółte kartki mają jeszcze: Mila, Sobota, Patejuk oraz Elsner i Spahić.

14 min. - Grodzicki ostro zaatakował Wilka za co został upomniany żółtą kartką.
13 min. - Mila z rzutu wolnego zagrywał na 20. metr do Ćwielonga, ten nieczysto uderzył, jeden z wrocławian jeszcze główkował ale piłkę chwycił Miśkiewicz.
12 min. - Stolarski fauluje Patejuka blisko narożnika boiska.
11 min. - Sarki był szybszy od Pawelca, ale gdy ten się położył to jednocześnie odebrał mu piłkę!
10 min. - Na murawie leży Burliga. Jest opatrywany przez lekarzy.
9 min. - Próba zagrania ze środka pola na prawo do Ćwielonga, ale ten otoczony dwójką Wiślaków nie zdołał opanować piłki.
8 min. - Mocne podanie do Patejuka, który przyjął piłkę przy linii końcowej, wydawało się, że był faulowany przez Stolarskiego, ale gwizdek sędziego milczy.

Trzeci raz gościmy Wisłę w piątek - 2 razy z nimi wtedy przegraliśmy.

6 min. - Boguski uderzał z ostrego kąta po podaniu Kosowskiego ale piłka wylądowała wysoko ponad poprzeczką.
5 min. - Znowu wypuszczono Patejuka, ale tym razem bramkarz Wisły okazał się szybszy.

Nasz statystyk chciał sprawdzić, kiedy tak szybko strzeliliśmy gola - zatrzymał się na... 8 maja ;)

3 min. - GOOOOOOLLLLLLLLLl Patejuk przechwytuje piłkę, podaje do Mili, ten po chwili wypuszcza go w uliczkę, Patejuk będąc sam na sam pewnie pokonuje bramkarza i wyprowadza Śląsk na prowadzenie!
1 min. - Za mocne podanie Chrapka do Sikorskiego i Gikiewicz przechwytuje piłkę.
1 min. - Chrapek do Sikorskiego i zaczynamy!

Dzisiejsze spotkanie jest jubileuszowe dla kilku piłkarzy: 70. mecz ŁG27 w Śląsku oraz 30 Patejuka, 20 Grodzickiego i 140 Ćwielonga w ekstraklasie.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Mecz odchodzących mistrzów, trzeci taki w historii polskiej piłki: 1977 30/30 Ruch – Stal 0:2, 1999 30/30 Widzew – ŁKS 5:0, 2013 27/30 Śląsk - Wisła

Kolejny mecz przyjaźni na trybunach! Jednocześnie mamy nadzieję, że na boisku zobaczymy wiele walki. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z dzisiejszego meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław a Wisłą Kraków.