Sędziuje: Szymon Marciniak (Płock) Widzów: 5300 Aura:
Ruch Chorzów:(stroje: białe) Pesković - Djokić, Baszczyński, Stawarczyk, Konczkowski, Sultes (70 Janoszka), Tymiński (62 Kuświk), Lewiński (82 Panka), Zieńczuk, Starzyński, Jankowski Trener: Jacek Zieliński
Śląsk Wrocław:(stroje: niebieskie) Kelemen - Ostrowski (85 Socha), Kowalczyk, Wasiluk, Pawelec, Patejuk (77 Cetnarski), Kaźmierczak, Elsner, Sobota, Mila, Diaz (74 Ł. Gikiewicz) Trener: Stanislav Levy

Ruch Chorzów: Kamiński, Janoszka, Chwastek, Kikut, Kuświk, Panka, Smektała
Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Cetnarski, Ł. Gikiewicz, Grodzicki, Socha, Spahić, Stevanović

Sędzia kończy mecz.

90+5 min. - Akcja Gikiewicza, ale broni Pesković!
90+3 min. - Róg dla Ruchu i gol. Z najbliższej odlegości piłkę do bramki pakuje Panka.
90+1 min. - Fatalny strzał Starzyńskiego. Po chwili Kelemen interweniuje za pole karnym, Jankowski mógł go przelobować, ale źle uderzył!

Sędzia dolicza 5 minut!

90 min. - Mila wraca do gry.

Kapitan Śląska zniesiony na noszach.

88 min. - Sędzia przerywa mecz. Na boisku leży Mila.

To setny ligowy mecz Sochy w Sląsku.

86 min. - Sobota strzela z 25 metrów , ale za lekko.
85 min. - Socha za Ostrowskiego.
84 min. - Ależ zamieszanie pod bramką Śląska! Strzał Niebieskich zablokowany, w końcy na uwolnienie gra Pawelec.
83 min. - Gikiewicz walczy z obrońcami Ruchu i nie daje im wyprowadzić piłki.
82 min. - Wybijają obrońcy, ale WKS wciąż przy piłce. Panka za Lewińskiego.
81 min. - Róg dla Śląska.
80 min. - Aut na wysokości pola karnego. Ostrowski wpadł w szesnastkę, ale jego wrzutkę blokują obrońcy.
77 min. - Kuświk przerzucił piłkę nad bramką. Cetnarski wchodzi za Patejuka.
74 min. - Gikiewicz za Diaza.
73 min. - Zagranie ze skrzydła do Kuświka, a ten z 5 metrów nie trafia w bramkę!
72 min. - Patejuk najpierw przegrywa pojedynek z obrońcą, po chwili źle podaje do Diaza.
71 min. - Dalekie podanie Mili do Diaza, ale ten nie sięga piłki.
70 min. - Janoszka za Sultesa.
68 min. - Rajd Soboty z głębi pola, klepka z Milą, Waldek uderza w krótki róg, ale tam stoi Pesković.
66 min. - Dziura w obronie Śląska. Zieńczuk jest jednak zablokowany. Róg.
65 min. - Rajd Patejuka powstrzymuje Baszczyński.
64 min. - Strzał Jankowski strzela lewą nogą zza pola karnego. Niecelnie.
63 min. - Diaz dostaje piłkę za placy od Soboty, więc uderza przewrotką, ale za lekko.
62 min. - Kuświk zmienia Tymińskiego.
61 min. - Pawelec próbuje wrzucać, ale piłka ląduje za bramką.
60 min. - Jankowski walczy w pojedynkę z Wasilukiem i został wyprowadzony z równowagi, ale wszystko w granicach przepisów. Kelemen łapie bezpańską piłkę.
59 min. - Zieńczuk urwał się na lewej stronie i grał do Starzyńsiego, ale dobrze blokował go Kowalczyk.
56 min. - Ostrowski naprawia swój błąd w ustawieniu i jeszcze nabija przeciwnika. Od bramki Kelemen.
55 min. - Znakomita kontra Śląska. Diaz na prawo do Soboty, ten zagrałz powrotem na środek do Mili, ale strzał kapitana WKS-u obronił Pesković.
53 min. - Ni to strzał, ni dośrodkownie Tymińskiego. Od bramki Śląsk.
52 min. - Sobota faulowany przy wyprowadzeniu piłki. Żółtko dla Sultesa.
51 min. - Sultes miał zbyt dużo wolnego miejsca i uderzył na bramkę Kelemena. Na szczęście nad poprzeczką.
50 min. - Obrońcy Ruchu wybili piłkę, ale Śląsk dalej w ataku pozycyjnym.
49 min. - Pierwszy rzut rożny dla Śląska.
48 min. - Mila zagrał przed polem karnym do Diaza, ale Argentyńczyk zgubił piłkę.
46 min. - Niebiescy rozpoczęli drugą połowę.

Kaźmierczak strzelił szybko kapitalnego gola i wraz z kolegami poczekał na to, co zrobi Ruch. Niebiescy byli blisko wyrównania, ale nieskuteczność Jankowskiego i Starzyńskiego sprawiła, że Kelemen nie wyciągał piłki z siatki. Wrocławianie potrafili też wyjść z kilkoma kontrami, ale zabrakło dobrego ostatniego podania.

45+1 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę.
45 min. - Kelemen łapie piłkę na raty po kolejnym kornerze.
44 min. - Rzut rożny dla Ruchu. Wrzutka Zieńczuka trafiła do Kowalczyka.

Ruch w końcówce pierwszej połowy gra w ataku pozycyjnym.

41 min. - Po wrzutce było groźnie, ale w końcu asystent podniósł chorągiewkę.
40 min. - Faul Patejuka na wysokości pola karnego.
38 min. - Kontra Śląska, świetmnie piłkę wyprowadza Sobota, Mila zagrywa do Diaza, ten chce jeszcze odgrywać, ale obrońcy przerywają atak.
36 min. - Pawelec znakomiecie dośrodkował, a Diaz oddał celny strzał głową. Jednak prosto w Peskovicia.
35 min. - Starzyński zagrywa prostoopadle do Jankowskiego, ale ten strzela w boczną siatkę.

Ostatni mecz wyjazdowy w sobotę Śląsk wygrał prawie dwa lata temu - przy Konwiktorskiej w Warszawie. Czy tym razem zła passa się odwróci. W sobotę w Chorzowie nie wygraliśmy dotąd nigdy.

33 min. - Sultes oszukał Ostrowskiego, ale z Kowalczykiem nie dał rady. Od bramki Śląsk.
32 min. - Kelemen spokojnie łapie wrzutkę Djokicia.
30 min. - Djokić brzydko fauluje Sobotę, ale sędzia tylko mu pogroził.
29 min. - Wasiluk z Patejukiem powstrzymują Sultesa, ale jest rożny. Gracze Śląska jednak sobie z nim radzą.
26 min. - Mila czaruje przed polem karnym, ale źle prawą nogą zagrywa na prawo. Zwlekał ze strzałem.
25 min. - Kowalczyk na rzut rożny po wrzutce Jankowskiego. Po chwili piłkę łapie nasz bramkarz.
24 min. - Ruch jest już groźny! Sultes wrzuca znakomicie do Jankowskiego. Napastnik jest sam przed Kelemenem, ale główkuje z 5 metrów nad bramką!
23 min. - Świetna akcja Ruchu, ale Starzyński dokonał trudnej sztuki, bo z bliska nie trafił w piłkę.
22 min. - Śląsk odzyskuje piłkę. Patejuk podaje do Ostrowskiego, ale ten nie poszedł za akcją.
19 min. - Djokić z Sultesem wymieniali piłkę zbyt długo. W końcu chorągiewka poszła w górę.
17 min. - Była szansa na kontrę, ale Mila za lekko podał do Diaza.
15 min. - Dośrodkowanie z lewej strony, ale Pawelec wybija piłkę mna rzut rożny. Po chwili zamieszanie w polu karnym, po którym Kelemen przerzuca piłkę nad poprzeczką.

Kaźmierczak rozgrywa 60 mecz dla Śląska w ekstraklasie.

13 min. - Kolejna fajna akcja WKS-u. Mila jednak nie trafił w piłkę przy próbie dośrodkowania.
12 min. - Diaz ze środka rzucił piłkę na prawą stronę, Ostrowski wyprzedził Konczkowskiego i wrzucił na długi słupek. Patejuk uderzył z powietrza, ale bardzo niecelnie! Mimo to piękna akcja!
11 min. - Tymiński strzela z 25 metrów nad bramką.
10 min. - Ależ gol Kaźmierczaka z 27 metrów w samo okno! Coś niesamowitego!
5 min. - Za długa wrzutka Ostrego do Mili. Pesković łapie piłkę.

Śląsk w ataku pozycyjnym.

4 min. - Ładna akcja oskrzydlająca, ale Ostrowski fatalnie dośrodkował.
4 min. - Groźnie Ruch! Sultes wycofał piłkę do Starzyńskiego, ale ten nieatakowany skiksował.
3 min. - Rajd Soboty, ale Waldemar stracił piłkę przed polem karnym rywala.
2 min. - Patejuk świetnie sobie poradził z Djokiciem na skrzydle, ale do ostrego dośrodkowania nie zdążył Diaz.
1 min. - Mila do Diaza i gramy.

Zawodnicy wychodzą na boisko.

To będzie 500. wyjazdowy mecz Śląska w ekstraklasie. Wygraliśmy 99. Trzymajmy kciuki za setne zwycięstwo!

Jeden z pracowników Ruchu powiedział nam: Szkoda, że nie ma w pierwszym składzie Stevanovicia, byłaby większa szansa na zwycięstwo.

Znamy już składy. Elsner zastąpi Stevanovicia, a za pauzującego za kartki Piotra Ćwielonga wystąpi Sylwester Patejuk.

Wicemistrz Polski podejmuje mistrza! Podopieczni Stanislava Levego jadą po trzy punkty! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Ruchu ze Śląskiem.

Autor relacji: adamo