Strzelcy: Okachi 41', Oziębała 95' - Wasiluk 20', Madej 78'
Sędziuje: Robert Małek (Zabrze) Widzów: 7000 Aura: słonecznie
Widzew Łódź:(stroje: czerwone) Mielcarz - Broź, Abbes, Ukah, Dudu - Ostrowski (83' Matusiak), Panka, Pinheiro (76' Mroziński), Kaczmarek - Okachi, Ben Dhifallah (58' Oziębała) Trener: Radosław Mroczkowski
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) R.Gikiewicz - Celeban, Fojut, Wasiluk, Pawelec - Sobota, Elsner, Kaźmierczak, Mila (95' Dudek), Ćwielong (62' Madej) - Voskamp (71' Ł.Gikiewicz) Trener: Orest Lenczyk

Widzew Łódź: Pytkowski, Duda, Mroziński, Rybicki, Bartkowski, Oziębała, Matusiak
Śląsk Wrocław: Kelemen, Cetnarski, Dudek, Ł.Gikiewicz, Socha, Madej, Mraz

Kilkadziesiąt sekund dzieliło Śląsk od fotelu lidera! Wrocławianie zasłużenie prowadzili do ostatniej minuty meczu!

90+6 min. - Koniec meczu! Dramat Śląska! Wrocławianie stracili bramkę po kolejnej kontrze, Panka dośrodkował z prawej strony, Oziębała wyprzedził Celebana i wyrównał na 2:2!
90+5 min. - Gol dla Widzewa!
90+5 min. - Za Milę wchodzi Dudek.
90+4 min. - Ajjj było groźnie! Okachi wymanewrował Wasiluka, ale strzelił nad bramką!
90+3 min. - Łukasz Gikiewicz dośrodkował w pole karne Widzewa, ale piłka nie znalazła swojego adresata, którym był Mila.
90+2 min. - Sobota zmarnował kontrę Śląska przez niecelne podanie do Mili.
90 min. - Sędzia doliczył aż pięć minut!
88 min. - Sobota dośrodkował z prawego skrzydła, Mielcarz nie dosięgnął piłki, z którą minimalnie minął się Madej, mogło być 3:1!
87 min. - Wrocławianie zepchnięci do obrony, to będą trudne chwile dla Śląska!
85 min. - Dobra akcja Mili, który wycofał do Łukasza Gikiewicza, ale strzał napastnika Śląska był zdecydowanie za lekki.
83 min. - Za Ostrowskiego wchodzi Matusiak.
83 min. - Zakotłowało się pod bramką Śląska! Gikiewicz uprzedził Oziębałę, który kopnął bramkarza Śląska, sędzia nie przerwał gry, bramka Śląska był pusta, ale wrocławianie wybili piłkę!
80 min. - Mila spróbował strzału z niemal tego samego miejsca co Madej, ale trafił wprost w bramkarza gospodarzy.
78 min. - Madej uciszył kibiców Widzewa! Pomocnik Śląska nie zmarnował błędu obrony Widzewa i z 15m nie dał szans Mielcarzowi!
78 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLLL !!!!! MAAAADEEEEEEJ !!!!
76 min. - Zmiana w Widzewie, za Pinheiro wchodzi Mroziński.
75 min. - Rzu rożny dla Widzewa, obrońcy Śląsk skutecznie zażegnali niebezpieczeństwo pod własną bramką.
71 min. - Zmiana w ataku Śląska, za niewidocznego Voskampa wchodzi Łukasz Gikiewicz.
68 min. - Indywidualną akcję przeprowadził Kaczmarek, który został nieprzepisowo powstrzymany przez Sobotę. Widzew miał okazję z rzutu wolnego, to była trudna piłkę, ale Gikiewicz spisał się bez zarzutu.
66 min. - Mila krótko do Soboty, który stracił piłkę i od bramki zaczął Mielcarz.
65 min. - Śląsk praktycznie nie schodzi z połowy przeciwnika, wrocławianie po ładnej akcji wywalczyli sobie kolejny rzut rożny.
63 min. - Mila miał szansę na pokonanie Mielcarza z rzutu wolnego, ale strzał kapitana Śląska z 20m był zdecydowanie za słaby.
62 min. - Zmiana w Śląsku, za Ćwielonga wchodzi Madej, zadeklarowany ełkaesiek, co nie uszło uwadze kibiców Widzewa.
61 min. - Kaźmierczak spróbował tego, co potrafi robić znakomicie, czyli strzału z dystansu, ale uderzył nieczysto i bramkarz Widzewa nie miał problemów z interwencją.
60 min. - Zbyt głęboko w pole karne dośrodkował Mila. Mielcarz gra dzisiaj zbyt pewnie na przedpolu, żeby nie chwycić tak zagranej piłki.
58 min. - Zmiana w drużynie Widzewa, za Ben Difallaha wchodzi Oziębała.
57 min. - Bardzo ryzykownie do Mielcarza zagrał Ukah, na błąd obrońcy gospodarzy czyhał Voskamp, któremu niewiele zabrakło do przejęcia piłki.
56 min. - Pięknie do Ćwielonga zagrał Kaźmierczak, ale skrzydłowy Śląska przesadził z dryblingiem i zmarnował dobrą okazję do podania w pole karne.
51 min. - Bardzo ostry faul Dudu, który nie miał najmniejszych szans na dojście do piłki. Wreszcie sędzia Małek napomina pierwszego zawodnika Widzewa. Mila dośrodkował z rzutu wolnego, sędzie odgwizdał kolejnego spalonego.
50 min. - Mila dośrodkował z rzutu wolnego do Wasiluka, którego zgranie głową została zablokowane, a piłka ostatecznie odbiła się od Voskampa i wyszła poza końcową linię.
49 min. - Pinheiro sfaulował szarżującego Ćwielonga, sędzia Małek kartek dla widzewiaków dzisiaj jednak nie ma.
47 min. - Mila zagrał do Voskampa, który trafił do siatki Widzewa, ale sędzia odgwizdał spalonego.
46 min. - Wrocławianie rozpoczynają drugą, oby zwycięską dla Śląska, połowę. Obie drużyny bez zmian.

Piłkarze wracają na boisko.

Po pierwszych 45 minutach Śląsk remisuje w Łodzi z Widzewem 1:1. Wrocławianie wyszli na prowadzenie, ale dali sobie strzelić bramkę po własnym rzucie rożnym. Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że remis w tym spotkaniu to jak do tej pory wynik sprawiedliwy.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Sędzia doliczył minutę do pierwszej części gry.
41 min. - Niestety mamy wyrównanie! Śląsk miał rzut rożny, po którym Widzew przeprowadził zabójczą kontrę! Gikiewicz obronił strzał Panki, ale Okachi skutecznie dobił piłkę do pustej bramki!
40 min. - Zachowawcza gra wrocławian jak do tej pory się opłaca, Widzew ma spore problemy z przedarciem się przez szyki obronne Śląska.
36 min. - Złe dośrodkowanie Dudu, piłka przelatuje daleko od bramki Śląska.
34 min. - Ostrowski nie doszedł do piłki dośrodkowanej przez Dudu.
31 min. - Dwa pod rząd rzuty rożne dla Widzew, Gikiewicz łapie piłkę.
28 min. - Ależ błąd Gikiewicza! Bramkarz Śląska źle wyliczył lot piłki zagranej na lewe skrzydło do Kaczmarka, który zdołał dośrodkować, na szczęście Ben Dhifallah wpakował piłki do pustej bramki!
22 min. - Chwilę wcześniej za faul żółtą kartką został napomniany Mila.
22 min. - Druga próba w tym meczu Dudu z rzutu wolnego, tym razem Gikiewicz nie miał problemów z chwytem piłki.
20 min. - Dobre dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego, piłka spadła pod nogi Voskampa, którego strzał został obroniony przez Mielcarza, ale przy dobitce Wasiluka bramkarz Widzewa był bez szans!
20 min. - GOOOOOOOOOOL !!!!!!!
18 min. - Uff gorąco było pod bramką Śląska! Piłka po dośrodkowaniu Kaczmarka dotarła do Ostrowskiego, który odegrał do tyłu, na szczęście strzał zawodnika Widzewa został zablokowany, bo w bramce nie było Gikiewicza, który wybiegł do Ostrowskiego.
14 min. - Kontra Śląska zakończona próbą strzału Mili, wrocławianie wywalczyli rzut rożny, po którym Wasiluk powinien skierować piłkę do siatki rywala!
13 min. - Kaźmierczak! Baaardzo niecelnie, fatalny strzał...
12 min. - Po akcji Soboty, było groźnie w polu karnym Widzewa, Śląsk wywalczył rzut rożny, po którym na linii pola karnego sfaulowany został Sobota. Będzie dobra okazja do strzału!
10 min. - Dobra zagranie do Soboty na prawe skrzydło, piłkarz Śląska wywalczył rzut rożny. Piłkę po dośrodkowaniu pewnie chwycił Mielcarz.
8 min. - Dudu z rzutu wolnego z 30m, świetna interwencja Gikiewicza, który przeniósł piłkę nad poprzeczką!
6 min. - Ostre wejście Kaźmierczaka w Pinheiro, piłkarz Śląska został napomniany żółtą kartką.
5 min. - Pierwszy rzut rożny dla Widzewa, dośrodkowanie Kaczmarka niecelne.
2 min. - Pierwsza interwencja Gikiewicza, który wyszedł poza pole karnem i dalekim wykopem zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.
1 min. - Mecz rozpoczęli gospodarze.

Przed rozpoczęciem spotkania mamy minutę ciszy ku pamięci ofiar katastrofy kolejowej.

Piłkarze wychodzą już na murawę.

W kadrze Śląska brakuje dzisiaj kontuzjowanych Cristana Diaza i Delbora Stevanovicia oraz zawieszonego na jedno spotkanie Dariusza Pietrasiaka.

Od wczoraj nowy liderem Ekstraklasy jest Legia, ale jeśli Śląsk wygra z Widzewem, powróci na pierwsze miejsce.

Największym zaskoczeniem jest obecność w wyjściowej jedenastce Rafała Gikiewicza, który zastąpi w bramce Mariana Kelemena.

Po słabym początku w nowym roku, trener Lenczyk postanowił powrócić do taktyki z rundy jesiennej. W składzie Śląska na dzisiejszy mecz znalazło się miejsce dla Mariusza Pawelca, Marka Wasiluka, Piotra Ćwielonga i Johana Voskampa.

Witamy ze stadionu Widzewa Łódź przy al. Piłsudskiego!

Jeśli Śląsk chce być mistrzem, musi zacząć wygrywać. My wierzymy, że będziemy dzisiaj świadkami zdobycia pierwszych trzech punktów przez podopiecznych Oresta Lenczyka w 2012 roku. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan