Sędziuje: Hubert Siejewicz (Białystok) Widzów: 15000 Aura: słonecznie
Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Pawełek - Singlar, Marcelo, Głowacki, Piotr Brożek - Łobodziński (65' Ćwielong), Diaz, Sobolewski, Zieńczuk (84' Jirsak) - Małecki, Paweł Brożek (88' Cantoro). Trener: Maciej Skorża
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W.Kaczmarek - Socha, Celeban, Górski, Pawelec - M.Gancarczyk (87' Klofik), Łukasiewicz (46' Biliński), Dudek, Ulatowski, J.Gancarczyk - Szewczuk Trener: Ryszard Tarasiewicz

Wisła Kraków: Cebanu, Jirsak, Niedzielan, Cantoro, Mączyński, Beto, Ćwielong
Śląsk Wrocław: Sajak, Klofik, Sobociński, Sotirović, Łudziński, Ćap, Biliński

Sztuczne ognie na stadionie przy Reymonta i poczatek mistzrowskiej fety.

Emocji na Reymonta nie zabrakło - Śląsk zagrał otwartą piłke z najlepszy mzespołem w Polsce. Wrocławianie dwukrotnie trafil iw poprzeczkę, a raz w słupek!

90+4 min. - Hubert Siejewicz kończy mecz! Wisła Mistrzem Polski, a Śląsk kończy sezon na 6. miejscu w tabeli.
90+3 min. - Po rzucie rożnym Szewczuk uderza, ale piłka trafia w poprzeczkę! Pech Śląska!

Gol dla Polonii, zatem warszawianie są w pucharach, spadają Cracovia i Górnik, a Arka w barażach.

90+1 min. - Świetne prostopadłe zagranie Dudka w pole karne, ale żaden z partnerów nie wystartował do piłki.
90 min. - Sedzia doliczył 3 minuty
90 min. - Groźna kontra Wisły, zakońćzona stzrałem Ćwielonga ale w środek bramki i Kaczmarek łapie piłke.
89 min. - Klofik zagrywa do Szewczuka, który w ostatnij chwili uprzedzony przez Głowackiego.
88 min. - Cantoro zmienia Pawła Brożka
87 min. - Janusz Gancarczyk zdecydował się na wysoką wrzutkę, ale piłka zbyt mocno zagrana poszybowała nad poprzeczką.
87 min. - Klofik zmienia Marka Gancarczyka
86 min. - Dedek uderza, jednak zbyt lekko by Pawełek miał problemy z chwyceniem futbolówki.
85 min. - Faul na ulatowksim - 30 metrów od bramki Wisły.
84 min. - Marek Zieńczuk owacyjnie żegnany opuszcza murawę, a za niego wchodzi Jirsak.

Gol dla Cracovii! Jednak nic jej to n razie nie daje

Gol dla Arki, tym samym gdynianie są w tej chwili w barażach spychając do pierwszej ligi Górnika i Cracovię.

82 min. - Celeban wybija piłkę wprost pod nogi Zieńczuka, który płaskim, precyzyjnym stzrałem z 16 metrów pokonuje Kaczmarka, który musnął ją rękawicami, ale nie był w stanie wybić.
81 min. - Faul Ulatowskiego na Singlarze, który nie spieszy się ze wznowieniem gry, a mijające cenne sekundy zbliżają Wisłę ku tytulowi.
80 min. - Zieńczuk dośrodkowuje technicznie wprost na głowę Marcelo, który z 5 metrów pudłuje!
79 min. - Górski fauluje Ćwielonga tuż przed linią boczną pola karnmego, będzie groźnie.

Druga bramka dla ŁKS-u oznacza niemal definitywne utrzymanie się w ekstrakalsie LEchii, która również dwoma bramkami prowadzi.

78 min. - Małecki z rogu, Marcelo zgrywa do Diaza, któremu w ostatniej chwili piłkę z nogo wybija Pawelec.
77 min. - Kolejna bardzo groxna akcja Wisły, ale Górski zdołał odbić piłke po stzrale Małeckiego. Bramka dla Wisły wisi w powietrzu, gospodarze szturmuja bramk eKaczmarka.
77 min. - Znakomita interwencja Kaczmarka, który instynktownie obronił strzał Ćwielonga z kilkunastu metrów.
76 min. - Zbyt koronkowa akcja Wisły - piłka jak po sznurku wędrowała po obrzezu pola karnego, jednak żaden z krakowian nie zdecydował się na uderzenie.
75 min. - Janusz Gancarczyk zakpił sobie z Singlara markując wyrzut z autu za plecy czeskiego obroncy, który z przerażeniem w oczach zaczał cofać się w stronę własnej bramki, choć nie było tam zadnego z piłkarzy Śląska.
74 min. - Górski blokuje dośrodkowanie Sobolewskiego, który dynamicznie wbiegł w pole karne Śląska.
72 min. - Kolejne dośrodkowanie Zieńczuka z rzutu wolnego, a tym razem Górski wybija piłkę. Po chwili faulowany Szewczuk i piłka dla Śląska.
72 min. - Zieńczuk z rzutu wolnego wstzreliwuje piłkę w pole karne, ale Szewczuk wybija piłke z pola karnego.
71 min. - Wiślacy spokojnie rozgrywają piłkę - Maercelo zagrywa nawet do Pawełka. Krakowanie nie muszą się spieszyć, bo prowadzą 1:0 i sa coraz bliżej uprawnionego mistrzostwa.

Bramka dla Lecha oznacza, że Cracovia spada, a Górnik zajmuje miejsce barazowe.

Kibice prezentuja na trybunach olbrzymia koszulkę klubową.

68 min. - Riposta Śląska! Po akcji Marka Gancarczyka Dudek staje oko w oko z Pawełkiem, płasko uderza na bramkę , a futbolówka trafia w słupek!
66 min. - Powinno byc 2:0, Ćwielong wykłada jak na tacy piłkę Zieńczukowi, który jednak z 14 metrów nie trafia do bramki.
65 min. - Ćwielong zmienia Łobodzińskiego
65 min. - Janusz Gancarczyk pada przed polem karnym, ale gwizdek arbitra milczy jak zaklety.
64 min. - Singlar przerywa faulem akcję Janusza Gancarczyka.
63 min. - Szewczuk długo utrzymywał się przy piłce zamiast zagrac do któregoś z kolegów i stracił piłke.
62 min. - Łobodziński na pozycji spalonej, na szczęście arbiter dobrze sygnalizował tą sytuację, bo naczej Kaczmarek byłby w bardzo trudnej sytuacji.

Bramka dla ŁKS-u, ale nie ma to większego wpływu na sytuację w tabeli.

60 min. - Szansa dla Wisły na drugą bramkę - najpierw Pawelec zablokował strzał Łobodzi nskiego, a Ulatowski przechwycił piłkę przed szykującym się do dobitki Małeckim.
60 min. - Socha powstrzymał przedzierającego się skrzydłem Małeckiego.
58 min. - Na murawie lezy Zieńczuk, arbiter wzywa noszowych.
57 min. - Małecki zagrał do Diaza, który osaczony w polu karnym przez kilku obrońców Śląska nie miał mozliwości oddać stzrału.
57 min. - Wiślacy wymienili między sobą kilkanaście podań przed polem karnym Śląska, aż piłkę przejął Dudek i rozpoczał kontrę Śląska. Niestety Janusz Gancarczyk zagrał nieprecyzyjnie i wrocławianie stracili piłke.
55 min. - Zbyt lekkie podanie Zieńczuka do Brożka, a Kaczmarek na posterunku.
55 min. - Janusz Gancarczyk bliski wypracowania sobie doskonałej sytuacji do wyrównania, jednak Singlar w ostaniej chwili wybija piłkę.
54 min. - Ulatowksi zagrał na lewe skrzydło do Janusza Gancarczyka, który odegrał piłkę do Pawelca, jednak jego dośrodkowanie pada łupem Pawełka.
53 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska, jednak ostatecznie Ulatowski zdołal oddalić zagrożenie.
52 min. - Starcie Celebana z Małeckim, po którym piłka opuszcza boisko. Wszyscy spodziewali sie, że piłka będzie w posiadaniu Śląska, tymczasem arbiter zdecydował, że będzie rzut rozny dla Wisły
52 min. - Po dośrodkowaniu Dudka, Sobolewski wybija wprost nogi pomocnika Śląska, ale ten nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i nie zdołał opanowac futbolówki.
51 min. - Dudek strzela, ale trafia w Małeckiego i piłka wychodzi poza boisko - rzut rożny dla WKS-u.
50 min. - Efektowny rajd Janusza Gancarczyka, który powstzrymywany njest nieprzepisowo przez Głowackiego. Żółta kartka dla defensora Wisły i rzut wolny tuz za linia boczną pola karnego.
50 min. - Szewczuk przedzierał się pod bramke Wisły, jednak Głowacki wyłuskał mu pilkę z pod nóg.
49 min. - Było groxnie pdo wrocławska bramką - p owrzutce Zieńczuka Kaczmarek wypuscił piłkę z rąk ,jednak zanim doszedł do niej Łobodziński bramkarz Śląska naprawił swój błąd.

Gol dla Cracovii - która w chwili obecnej jest w barażach, a spadają Arka i Górnik.

48 min. - Po rzucie wolnym Dudka stzrela Ulatowski, ale zablokowany.
47 min. - Górski zagrywa do tyłu, do Kaczmarka, który daleki mpodaniem rozpoczyna atak Śląska.
46 min. - Podanie Sochy do Bilińskiego, ale Głowacki przecina podani i wybija piłkę na aut.
46 min. - Małecki do Brożka i druga połowa rozpoczęta.

Piłkarze rozgrzewają się na boisku w oczekiwaniu na gwizdek arbitra, jest to spowodowane koniecznością rozpoczecia wszystkich meczów w tej samej chwili.

46 min. - Zmiana w Śląsku - Biliński za Łukasiewicza.

Eksplozja radości na trybunach po informacji o prowadzeniu 2:0 Lechii.

Piłkarze obu drużyn sa już na murawie.

Lechia prowadzi już 2:0 w liwicach,

Wisła prowadzi po 45 minutach, a strzelcem bramki Radosław Sobolewski, który wykorzystał dośrodkowanie Zieńczuka. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza grają ambitnie, starają się atakowac i wypracowali sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Najbliższy szczęścia był Janusz Gancarczyk, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Mez jest emocjonującym widowiskiem ,któremu towarzyszy fantastyczna atmosfera na trybunach.

45 min. - Hubert Siejewicz kończy pierwsza połowę, arbiter nie doliczył ani minuty do regulaminowych 45.
44 min. - Małecki odebrał piłke Sosze i próbował wyprowadzić kontrę, ale Marek Gancarczyk skutecznie zagrał w defensywie i piłka przejęta przez wrocławian.
43 min. - Dudek zagrywa z rzutu wolnego do Celebana, który bedąc w trudnej pozycji oddał stzrał, ale nieprecyzyjny i piłka opusciła plac gry.
43 min. - Ulatowski faulowany w środku pola przez Juniora Diaza.
42 min. - Po akcji Janusza Gancarczyka z ostrego kąta w krótki róg uderza Ulatowski, a Paełek zdołal instynktownie odbić piłkę. Była to dobra okazja dla WKS-u do wyrównania.
41 min. - Długa piłka Ulatowskiego do Marka Gancarczyka, który zbiega dośrodka boiska i uderza, ale piłka przelatuje kilka metrów nad bramka.
39 min. - Janusz Gancarczyk przejął piłke na własnej połowie, po przebiegnięciu kilkunastu metrów próbuje zagrać do Szewczuka, ale ten blokowany tym razem przez Diaza , znów nie dochodzi do piłki
38 min. - Socha próbuje prostopadłym podaniem zagrać do Szewczuka, jednak ten blokowany przez Diaza nie miał szans na dojście do piłki.

Gol dla Lechi i w tym momencie Lechia spycha Górnika do strefy barazowej.

36 min. - Rajd Brożka lewą stroną, jednak niedokładne podanie i piłke przejmuje Gorski, który rozpoczyna akcję ofensywną Śląska.
35 min. - Wiślacy nadal nie spieszą się z atakiem, gospdoarze szanują piłkę zadowoleni z korzytsnego wyniku.
33 min. - Wrocławianie przy piłce, gospdoarze przyczajeni na własnej połowie, a piłkarze Śląska nie mogą przebić się przez szczelną defensywę rywali.
32 min. - Paweł Brożek odebral piłke Sosze, dosrodkował do Łobodzińskiego, wpadł w pole karne, gdzie po starciu z Pawelcem upadł na murawę, ale arbiter nie podyktował rzutu karnego.
31 min. - Socha naciskał Małeckiego, który nie mógł w tej sytuacji oddać strzału.

Odra wyrównuje w Gdyni, zatem na miejscach spadkowych są Arka i Cracovia, a Lechia w barażach.

29 min. - Łobodziński świetnie podaje do biegnącego na bramke Pawła Brożka, jednak czujny Kaczmarek wybiega z bramki i wybija piłke na 25 metzre.
29 min. - Socha lobem zagrywa do Marka Gancarczyka, którego uprzedza jednak Wiślak i aut dla Śląska. Po aucie Sochy głowacki w desperacki sposób wybija piłke.

Bramka dla GKS-u Bełchatów oznacza, ze to GKS jest bliższy europejskich pucharów, kosztem Polonii

27 min. - Zieńczuk ograł Sochę na lewym skrzydle, dośrodkowuje na długi słupek do Sobolewskiego, który zamykał akcję i silnym strzałem w krótki róg pokonał Kaczmarka. 1:0 dla Wisły, która zbliża się ku tytułowi Mistzra Polski
26 min. - Kolejny faul Ulatowskiego, pomocnik Śląska nie przebiera w środkach, by powstzrymac rywali. Sedzia jest jednak pobłażliwy i nie sięga po kartki.
25 min. - Zieńczuk wykłada piłkę przed pole karne do Małeckiego, który uderza, ale nieczysto i piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki stzreżonej przez Kaczmarka.
25 min. - Wisła powoli, spokojnie buduje akcje ofensywną.
24 min. - Socha ewektownie przedarł się prawą stroną bosika, dograł wzdłuz bramki, ale Singlar w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzająca do Janusza Gancarczyka. Kolejny groxny atak Śląska!
23 min. - Dudek faulowany w środkowej części boiska. Śląsk ma szansę na spokojne rozpoczęcie akcji.
22 min. - Wybita piłka trafia jak bumerang pod nogi Wislaków, dośrodkowanie w pole karne, ale Kaczmarek nie ma problemów ze złapaniem futbolówki.
22 min. - Kontra gospodarzy, ale Górski wybił piłkę spod nóg Brożka i korner dla Wislaków.
21 min. - Tylko Paweł Brożek poza polem kranym z graczy wiślaków. Mocne dośrodkowanie, Celeban nie sięgnął piłki, za to nie miał problemów z przejęciem jej Pawełek.
21 min. - Dudek faulowany przez Singlara tuż za narożnikiem pola karnego. Może być groźnie.
20 min. - Przechwyt Janusza Gancarczyka, który przeciął podanie, ale został sfaulowany. Śląsk po raz pierwszy od dłuższej chwili gości na połowie Wisły.
18 min. - Łobodziński próbuje dryblingu, ale Socha nie dal się ograć, mało tego piłka trafia w zawodnika Wisły i wychodzi poza boisko ,a zatem rzut z autu dla Śląska.

Wisła coraz częściej gości pod bramką Śląska - powoli, acz konsekwentnie krakowianie osiagają przewagę.

17 min. - Paweł Brożek próbował sprytnie wzdłuż linii zagrać do Diaza, Kostarykańczyk nie przejął jednak piłki, za to pada ona łupem Kaczmarka.

Gol dla Lecha. Zatem w tej sytuacji Arka i Cracovia spadają, w barażach Górnik, a Lechia się utrzymuje w Ekstraklasie.

15 min. - Zieńczuk z 22 metrów uderza na bramkę WKS-u, ale futbolówka przelatuje nad porpzeczką. Golkiper Śląska kontrolował sytuację.
14 min. - Singlar decyduje się na dośrodkowanie w pole karne, Celeban wybija piłką, która wraca do Wiślaka, ale ten atakowany przez Ulatowskiego i rzut wolny dla Wisły.
14 min. - Po podaniu Dudka łukasiewicz zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.
13 min. - Wrzutka Marcelo do Łobodzińskiego, jednak zbyt mocna i Kaczmarek pewnym chwytem łapie futbolówkę.
12 min. - W odpowiedzi ostre wejście ulatowksiego w Zieńczuka, na szczęście arbiter uzywa jedynie reprymendy słownej i nie wyciaga żółtej kartki.
11 min. - Kontra Śląska - Marek Gancarczyk szarżuje prawą stroną, ale skutecznie powstzrymany przez Sobolewksiego.
10 min. - Rzut rożny dla Wisły, wrzutka w pole karne, główkuje Zieńczuk, ale Celeban udanie blokuje ten strzał.
9 min. - Strata Górskiego na 20 metrze, piłka trafia do Brożka, który stzrałem z ostrego kąta próbuje zaskoczyć Kaczmarka, ten jednak efektowną parada przerzuca piłke nad poprzeczką.

Wisła rozpoczęła mecz nieco stremowana, krakowianie nie rzucil isię do huraganowych ataków, gospdoarze starają się przeprowadzac ataki pozycyjne, które wrocławianie bez problemów rozbijają.

Bramka dla Arki, zatem Górnik i Arka na miejscach spadkowych, Cracovia w barażach, a Lechia utrzymuje się w Ekstraklasie.

Rozpoczeły się mecze ostatniej kolejki Ekstraklasy w sezonie 2008/2009. W chwili obecnej nie padła żadna bramka, zatem Mistrzem Polski jest Wisła, w pucharach zagra Lech Poznań, Legia Warszawa i Polonia Warszawa, w barażach o utrzymanie Lechia Gdańsk, a do I ligi spadają Górnik zabrze i Arka Gdynia.

6 min. - Diaz próbował sprytnie zagrać do Łobodzińskiego, jednak zagrał zupełnie w inne miejsce, niż wbiegał kolega i znów piłka w posiadaniu Kaczmarka.
5 min. - Kiksy Sochi i Celebana, jednak wiślacy nie potrafili tego wykorzystać, po chwili Zieńczuk probował dośrodkować, ale zabrakło precyzji i od bramki Śląsk.
4 min. - Głowacki zagrywa długa piłkę do Łobodzińskiego, ale Pawelec blokował rywala, a piłkę przejął Kaczmarek.

Na trybunach głośne śpiewy Twierdza Wrocław

3 min. - Szewczuk umiejętnie przepychał się z Marcelo, ale Piotr Brożek umiejętnie uchronił gospodrzy przed rzutem rożnym.
2 min. - Śląsk bliski zdobycia bramki! Janusz Gancarczyk uderza zza narożnika pola karnego, a piłka ląduje na poprzeczce!
2 min. - Śląsk atakuje, długo rozgrywana piłka w środku pola, w końcu Ulatowski probował zagrac na lewo do Janusz aGańcarczyka.
1 min. - Zieńczuk niecelnie próbował podawać na skrzydło do Łobodzińskiego, a piłka trafiła do Kaczmarka
1 min. - Ulatowski z Szewczukiem czekają na gwizdek arbitra. jest i gramy

Krzysztof Ulatowski i Arkadiusz Głowacki, którzy sa kapitanami drużyn witają się z sędziami ,a na trybunach efektowna oprawa przygotowana przez kibiców Wisły.

15 tysięcy kibiców śpiewa hymn Wisły.

Piłkarze wyprowadzeni przez sędziego Siejewicza sa już na boisku.

To ostatni mecz na stadionie Wisły przed roczną przerwa, z powodu ostatniej fazy remontu. Biała Gwiazda będzie rozgrywac mecze ligowe na obiekcie Hutnika, a w okresie zimowym na obiekcie Zagłębia Sosnowiec. Nie ustalono jeszcze miejsca rozgrywania meczów w europejskich pucharach.

Na murawie fani i Smok Wawelski wymachuja flagami Wisły i Śląska.

Przed meczem uhonorowano zwycięzców w turnieju dzikich drużyn, odczytano także list otwarty do prezydenta Majchrowskiego

Na trybunach pojawiają się już elementy, które tworzyć będą efektowną oprawę. Fani Wisły ubrani w czerwone koszulki coraz szczelniej wypełniają trybuny,wrocławianie w zielonych koszulkach także w dużej liczbie są już na trybunie.

Piłkarze obu drużyn są już na murawie i przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

Trybuny powoli zapełniają się zaprzyjaźnionymi fanami Śląska i Wisły.

Witamy ze stadionu krakowskiej Wisły! Znamy już składy obu drużyn. Trener Skorża nie zaskoczył i zdecydował się na sprawdzony skład. Z kolei w Śląsku na środku obrony zagra Antoni Łukasiewicz lub Wojciech Górski, który w składzie awizowany jest właśnie na tę pozycję.

Maciej Skorża przed meczem ze Śląskiem: Bardzo szanuję drużynę Śląska Wrocław. Ma swoje piłkarskie atuty, jest dobrze zorganizowana. Nie chcę nikogo indywidualnie wyróżniać, bo jesienią wyróżniłem jednego zawodnika Śląska i zdobył bramkę, i był jednym z najlepszych na boisku. Szanuję Śląsk jako drużynę. Myślę, że ich siłą jest zespołowość. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jest to drużyna, która pierwszy rok gra w ekstraklasie, to naprawdę ich postawa budzi respekt i szacunek. Wszystko wskazuje na to, że ta drużyna w przyszłym roku będzie walczyć o medale

Jesienią na Oporowskiej Śląsk wygrał 2:1, a jaka atmosfera towarzyszyła temu meczowi można zobaczyć na filmie TUTAJ

Ten mecz może zadecydować o tytule Mistrza Polski. Wiśle wystarczy remis, by zdobyć miano najlepszej drużyny w Ekstraklasie. Apetyt na mistrzostwo ma także Lech Poznań, który musi wygrać z Cracovią i liczyć na zwycięstwo Śląska pod Wawelem. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza nie zamierzają tani sprzedac skóry, a że potrafią wygrać na Reymonta pokazał mecz Pucharu Ekstraklasy, w którym WKS wygrał aż 4:0, choć trzeba pamiętać, że krakowianie w tamtym spotkaniu wystapili w mocno rezerwowym składzie.

Autor relacji: FPP/Drom