Strzelcy: M. Gancarczyk 69 - Rzeźniczak 15
Sędziuje: Adam Kajzer (Rzeszów) Widzów: komplet Aura: ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W. Kaczmarek - Socha, Celeban, Pawelec, Wołczek - M. Gancarczyk, Dudek(Sobociński 93), Ulatowski(k), Łukasiewicz, Szewczuk(Biliński 92) - Sotirović(J. Gancarczyk 46) Trener: Ryszard Tarasiewicz
Legia Warszawa:(stroje: biało-czarne) Mucha - Rzeźniczak, Ventura, Choto(k), Kiełbowicz - Giza, Borysiuk(Rocki 88), Roger(Radović 80), Iwański - Rybus, Paluchowski Trener: Jan Urban

Śląsk Wrocław: Sajak, Górski, Biliński, Sobociński, Ćap, J. Gancarczyk, Łudziński
Legia Warszawa: Skaba, Rocki, Radović, Szala, Ostrowski, Komorowski, Kumbev

Legia od 17 lat nie wygrała w ligowym meczu na Oporowskiej. Żegna się z marzeniami o mistrzostwie. Nie ma już matematycznych szans.

90+4 min. - Koniec meczu. Śląsk remisuje z Legią 1:1!
90+3 min. - Po centrze J. Gancarczyka, Inaki wybija na kolejny rzut rożny.
90+3 min. - Zmiana w Śląsku. Sobociński wchodzi za Dudka.
90+3 min. - Dudek z Wołczkiem rozgrywając rzut wolny. Ten pierwszy uderza na bramkę, po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.
90+2 min. - Ulatowski przedzierał się środkiem boiska, chciał podawać do Bilińskiego ale został ścięty 20m od bramki Legii.
90+2 min. - Zmiana w Śląsku. Biliński za Szewczuka.
90+1 min. - Ulatowski faulowany przy linii bocznej boiska.
90+1 min. - Tym razem rajd J. Gancarczyka, który zagrał do Dudka nieco na plecy, ten próbował mu odgrywać, ale piłkę odebrał mu Iwański.
90 min. - Po podaniu Dudka kolejna znakomita akcja M. Gancarczyka, którego nie zdołał zablokować Kiełbowicz, ale M. Gancarczyk strzelił ponad poprzeczką.
88 min. - Kolejna zmiana w Legii. Rocki wchodzi za Borysiuka.

Lechia - Wisła 2:4

87 min. - Kolejny rajd M. Gancarczyka, jednak po nieporozumieniu z Dudkiem, w akcję zmieszali się zawodnicy Legii wybijając piłkę na róg.
86 min. - Socha z narożnika pola karnego obok bramki.
85 min. - Śląsk umiejętnie szanuje piłkę długo rozgrywając akcję i nie spiesząc się z wznawianiem gry.
83 min. - Giza główkuje z 8m tuż ponad poprzeczką.

Lechia - Wisła 2:3

82 min. - Po podaniu Łukasiewicza, Dudek przyjmuje piłkę w polu karnym będąc na 5-metrowym spalonym.
81 min. - Sędzia odgwizduje rękę w polu karnym Śląska. Nieprzepisowo zagrywał Paluchowski z drużyny gości.
81 min. - Rzeźniczak przerywa faulem J. Gancarczyka za co zostaje ukarany żółtą kartką.
80 min. - Uderzenie Radovicia z trudnej sytuacji głową z ostrego kąta wprost w ręce Kaczmarka.
80 min. - Zmiana w Legii. Radović wchodzi zamiast Rogera.

Lechia - Wisła 2:2

78 min. - Obrońcy Śląska dość długo mieli problemy z wybiciem piłki z własnego pola karnego, w końcu im się to udało, jednak groźnie zapowiadającą się kontrę przerwał gwizdek sędziego, który uznał, że Szewczuk faulował nakładką.
77 min. - Radović przygotowuje się do wejścia na boisko.
76 min. - Legia ruszyła do ataku, jednak nie potrafi sobie stworzyć klarownych sytuacji. Śląsk niezwykle ofiarnie broni się przed własną bramką.
74 min. - Dwa groźne dośrodkowania J. Gancarczyka - piłka ląduje na aucie, którego wykonawcą będzie Socha.
73 min. - Dudek wypuścił M. Gancarczyka, ten zagrał w pole karne do Szewczuka, którego w ostatniej chwili uprzedził Kiełbowicz wybijając na róg.
71 min. - Ulatowski strzela z ponad 25m wysoko ponad poprzeczką.
70 min. - M. Gancarczyk został upomniany przez sędziego żółtą kartką za ciągnięcie za koszulkę zawodnika Legii.
69 min. - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLM. Gancarczyk po podaniu Szewczuka wjechał w pole karne i z wielkim hukiem trafił w samo okienko bramki Muchy!
65 min. - Ulatowski długo ciągnął piłkę, aż w końcu niedokładnie zagrał do J. Gancarczyka.
63 min. - Znów groźnie pod bramką Śląska. Wołczek najszybciej zorientował się w sytuacji wybijając piłkę.
62 min. - Wrzutka Sochy zbyt głęboka, Mucha chwyta piłkę.
62 min. - Po rykoszecie w polu karnym, uderzenie Rybusa zza linii 16m, wychodzi na rzut rożny.
59 min. - Efektowny rajd J. Gancarczyka lewą stroną boiska zakończony wybiciem piłki przez gości na rzut rożny.
58 min. - Efektowna akcja Legionistów środkiem boiska, jednak po podaniu Roger przestrzelił z pola karnego.
58 min. - Błąd Choto, Dudek podaje do Szewczuka, ten odgrywa do Dudka. Pomocnik Śląska był faulowany w polu karnym ale był na pozycji spalonej.
56 min. - Efektowny rajd Dudka środkiem boiska, podanie do M. Gancarczyka, jednak jego dośrodkowanie było zdecydowanie za mocne.
54 min. - Po podaniu Iwańskiego, Paluchowski mija Kaczmarka, jednak ten był na spalonym.

Wisła wyrównała w Gdańsku. Lechia - Gdańsk 1:1.

52 min. - Dośrodkowanie Iwańskiego, po którym piłka przeszła wzdłuż bramki Kaczmarka, ale nikt z legionistów nie zdołał zmienić jej kierunku.
50 min. - Zaskakujące uderzenie z 40m Borysiuka, Kaczmarek w ostatniej chwili wybija na rzut rożny.
48 min. - Odważne wejście Ulatowskiego w pole karne. Choto z dużym trudem wybił piłkę na rzut rożny.
48 min. - Szewczuk został wysuniętym napastnikiem. Jego wcześniejsze miejsce zajął J. Gancarczyk.
48 min. - Pierwsza groźna akcja Legii. Jednak Kaczmarek uniemożliwił Paluchowskiemu oddanie udanego strzału. Goście wywalczyli tylko rzut rożny.
46 min. - W przerwie meczu zaszła jedna zmiana w zespole Śląska. Vuka Sotirovicia zmienił J. Gancarczyk.
46 min. - Roger do Paluchowskiego i rozpoczynamy II połowę meczu.

Zawodnicy obu drużyn powrócili już na murawę. Za chwilę rozpocznie się II odsłona spotkania.

0:0

Spotkanie dla kibiców przybyłych na stadion przy ul. Oporowskiej z pewnością może się podobać. Piłkarze Śląska mieli wiele fantastycznych akcji, których niestety nie potrafili wykorzystać. Miejmy nadzieję, że uda się to zrobić w II połowie meczu.

45 min. - Sędzia kończy I połowę spotkania.
41 min. - Dudek przejmuje piłkę, wypuszcza M. Gancarczyka, którego od tyłu ścina Borysiuk, za co zostaje ukarany żółtą kartką.
41 min. - Roger decyduje się na strzał z dystansu ale uderza słabo i niecelnie.
37 min. - Roger w sytuacji sam na sam, z ostrego kąta, nie potrafi zaskoczyć Kaczmarka.
37 min. - Po dośrodkowaniu Iwańskiego, Roger z kilku metrów trafia prosto w Kaczmarka, który z problemami, ale łapie piłkę.
36 min. - Po uderzeniu z rzutu wolnego Kiełbowicza piłka odbija się rykoszetem od któregoś z obrońców, kompletnie zaskakuje Kaczmarka, na szczęście wychodzi na rzut rożny.
34 min. - Ostre wejście Pawelca w Borysiuka kończy się żółtą kartką dla obrońcy Śląska.
33 min. - Choto fauluje mijającego go zwodem Sotirovicia.
31 min. - Chwila mało efektownej gry w środku pola.
29 min. - Sotirović uderza piłkę, która odbija się od muru i wychodzi na rzut rożny.
28 min. - Składający się do strzału Dudek popchnięty przez Iwańskiego 20m od bramki Legii. Rzut wolny dla Śląska.
26 min. - Ładny przechwyt Wołczka, który zostaje sfaulowany ponad 30m od bramki Legii przez Gizę.
25 min. - Znakomite podanie w tempo Rogera do Paluchowskiego, ten jednak w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z Kaczmarkiem.
22 min. - Znów ładna klepka Rogera z Rybusem, po którym ten pierwszy groźnie uderzał, ale strzał został zablokowany.
20 min. - Chytre rozegranie rzutu rożnego. Dudek do wybiegającego z tyłu Łukasiewicza, ten jednak uderza zbyt lekko i Mucha łapie piłkę. W odpowiedzi kontra Legii. Po podaniu Rzeźniczaka strzał Iwańskiego broni Kaczmarek.
19 min. - Dudek faulowany przez Rybusa tuż za linią boczną na polu karnym Legii.
17 min. - Po dośrodkowaniu Sochy jeden z obrońców Legii trafia w słupek, zaś po dobitce Wołczka, Choto wybija piłkę z linii bramkowej.
15 min. - Dośrodkowanie Sochy odbija się od Rybusa i wychodzi na rzut rożny.
15 min. - Efektowna akcja z lewej strony pola karnego. Piłka jak po sznurku szła pomiędzy Kiełbowiczem, Rogerem i Rybusem, ten ostatni dośrodkował wprost na głowę Rzeźniczaka.
14 min. - Szewczuk wyprowadził kontrę Śląska. Zagrał do Ulatowskiego, który zdecydował się na strzał z dystansu posyłając piłkę tuż obok bramki.
12 min. - Błąd sędziego, który po wybiciu piłki przez Paluchowskiego, przyznał Legii rzut rożny.
11 min. - Borysiuk fauluje w środkowej części boiska Sebastiana Dudka.
10 min. - Ładne podanie Sochy za plecy obrońców do M. Gancarczyka, który dośrodkowuje do Sotirovicia, który jednak nieczysto trafia w piłkę.
8 min. - Po niskim dośrodkowaniu Dudka, Celeban próbował głową uderzyć piłkę, ale z łatwością uderzył ją Mucha.
7 min. - Efektowna akcja Sotirovicia, który ładnym zwodem minął Choto i z trudnej pozycji oddał strzał wywalczając rzut rożny.
5 min. - Zbyt mocne dośrodkowanie Rybusa pada łupem Kaczmarka.
5 min. - M. Gancarczyk przechwytuje piłkę po kiksie Choto, jednak obrońca Legii naprawia swój błąd odbierając piłkę Dudkowi.
4 min. - Dośrodkowanie Rogera wybija głową Celeban po wygraniu powietrznego pojedynku z Iwańskim.
3 min. - M. Gancarczyk przejął dalekie podanie, jednak potknął się próbując minąć Kiełbowicza.

Lechia - Wisła 1:0 po 15 sekundach!

1 min. - Łukasiewicz wdał się w niepotrzebny drybling, na szczęście był faulowany.
1 min. - Dudek daleko podaje do M. Gancarczyka, jednak zbyt mocny i piłka ląduje poza linią boczną.
1 min. - Ulatowski do Sotirovicia i zaczynamy.

Trójka arbitrów wprowadza jedenastki obu drużyn na murawę stadionu.

Kibice Śląska brawami przywitali byłego zawodnika WKS-u - Krzysztofa Ostrowskiego, który reprezentuje obecnie barwy Legii Warszawy.

Rezerwowi zawodnicy Śląska Wrocław pojawili się już na murawie.

We Wrocławiu panuje dzisiaj piękna, słoneczna pogoda. Trybuny stadionu przy ul. Oporowskiej powoli się zapełniają.

Piłkarze obu drużyn przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

Sektor gości jest już całkiem wypełniony kibicami z Warszawy. Wszyscy ubrani są w jednolite białe barwy.

Ostatni mecz Śląska przy ul. Oporowskiej w obecnym sezonie. Miejmy nadzieję, że naszym piłkarzom uda się zwyciężyć w tym niezwykle prestiżowym meczu. Choć Śląsk jest już pewny swojego 6. miejsca w Ekstraklasie, to jednak może mieć spory wpływ na to, kto zostanie mistrzem Polski. Warto również zrewanżować się za porażkę 0:4 w Warszawie.

Autor relacji: Pawlak/FPP