Sędziuje: Hubert Siejewicz (Białystok) Widzów: 9000 Aura: słonecznie, ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W. Kaczmarek - Socha, Celeban, Łukasiewicz, Pawelec - M. Gancarczyk(Biliński 74), Dudek, Ulatowski(k), J. Gancarczyk - Szewczuk, Sotirović Trener: Ryszard Tarasiewicz
Lech Poznań:(stroje: niebieskie) Turina - Kikut, Arboleda, Tanevski, Bandrowski - Wilk, Henriquez, Murawski(k), Peszko(Stilić 86) - Lewandowski(Cueto 92), Rengifo(Injac 66) Trener: Franciszek Smuda

Śląsk Wrocław: Banaszyński, Klofik, Sobociński, Ćap, Tymiński, Łudziński
Lech Poznań: Kotorowski, Kucharski, Stilić, Handzic, Cueto, Injac, Golik

Śląsk przegrywa niestety z Lechem 0:2. Już w środę w Wodzisławiu finał Pucharu Ekstraklasy.

90+4 min. - Koniec meczu.
90+3 min. - Akcja Lecha. Rengifo zagrywa z ostrego kąta spod linii końcowej boiska, Peszko jednak strzela niecelnie.
90+2 min. - Zmiana w Lechu. Cueto za Lewandowskiego.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 4 minuty.
89 min. - Lewandowski znów otrzymuje podanie z głębi pola. Wychodzi na czystą pozycję, ale mając ostry kąt strzela obok bramki.
88 min. - Lewandowski nie wykorzystuje sytuacji sam na sam. Wbiegając z boku pola karnego posyła piłkę pod brzuchem Kaczmarka, ale obok bramki.
86 min. - Stilić zaraz po wejściu starał się zaskoczyć Kaczmarka płaskim strzałem z rzutu wolnego, jednak wrocławski golkiper nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.
86 min. - Kolejna zmiana w Lechu. Stilić wejdzie za Peszke.
85 min. - Murawski podał do Lewandowskiego, który jednak znajdował się na pozycji spalonej.
83 min. - Po wrzutce z autu Sochy obrońcy Lecha nie zdołali wybić piłki. Sotirović uderzył 12m, piłka odbiła się od obrońcy Lecha i wyszła poza boisko. Po rzucie rożnym J. Gancarczyka, Biliński główkował niecelnie.
81 min. - Kolejne zamieszanie w polu karnym Lecha, jednak wrocławianie nie zdołali oddać strzału. Piłka powędrowała do Sochy, który dośrodkował ją wysoko prosto w ręce Turiny.
80 min. - J. Gancarczyk przedzierał się lewą stroną boiska. Został podcięty przez Kikuta. Po czym Gancarczyk podciągnął go w niesportowym geście. Obaj zawodnicy zostali ukarani żółtymi kartkami.
78 min. - Ulatowski - Sotirović - Biliński, trójkowa akcja Śląska zablokowana przez Tanevskiego.
74 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku. Biliński zastąpi M. Gancarczyka.
73 min. - Dudek faulowany przez Bandrowskiego, jednak sędzia puścił grę. Sotirović zdecydował się na strzał z 30m, jednak bardzo niecelnie.
72 min. - Peszko próbował zaskoczyć lobem Kaczmarka z 30m, ale piłka spadła wysoko ponad poprzeczką.
72 min. - Śląsk ma zdecydowaną przewagę, jednak kompletnie nic z niej nie wynika. Wrocławianie nie potrafią stworzyć sobie dogodnej sytuacji bramkowej.
70 min. - Kontra Lecha. Peszko podawał do Lewandowskiego, jednak zbyt późno i obrońcy Śląska zdołali przejąć piłkę.
69 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dudka, Ivan Turina wybija wysoko piłkę, która spada po chwili poza boczną linią boiska.
66 min. - Zmiana w Lechu. Injac wchodzi za Rengifo.
64 min. - Po wrzutce z autu Sochy piłka spadła pod nogi Sotorivicia, który nie spodziewał się tego podania. Do piłki dopadł jeszcze Szewczuk, którego strzał zostało sparowany.
63 min. - Ulatowski popisał się kapitalnym uderzeniem sprzed linii pola karnego, jednak z najwyższą trudnością piłkę na rzut rożny wybił Turina.
63 min. - Injac szykuje się do wejścia na boisko.
62 min. - Efektowny rajd M. Gancarczyka, który próbował wypuścić w uliczkę Sotirovicia, jednak napastnika Śląska uprzedzi Turina, który zdecydował się na to odważne wyjście z bramki.
60 min. - Rzut wolny spod linii autowej dla Śląska. Szybko rozegrany, jednak obrońcy Lecha szybko połapali się w zamiarach wrocławian i zdołali wybić piłkę.
59 min. - Żółta kartka dla Rengifo za ostre wejście w Celebana.
59 min. - Znakomite podanie Ulatowskiego do wybiegającego J. Gancarczyka, który w pełnym biegu wbiegł w pole karne i próbował z ostrego kąta zaskoczyć Turinę, ale został przez bramkarza gości nabity i skończyło się na uzyskaniu piłki przez zespół Lecha.
57 min. - 0:2. Po podaniu przerzutką Tanevskiego, Aboleda z 10m strzela głową przy samym słupku nie dając Kaczmarkowi żadnych szans na skuteczną interwencję.
56 min. - Po interwencji Łukasiewicza, Kaczmarek nie zdążył do wysokiej piłki przegrywając pojedynek główkowy z Rengifo. Jednak zanim piłka doleciała do bramki Pawelec zdołał ją wybić na rzut rożny.
54 min. - Wrzutka Rengifo w pole karne Śląska wprost w ręce W. Kaczmarka.
52 min. - Ostre wejście Bandrowskiego w Dudka. Sędzia przerywa akcję i karze zawodnika żółtą kartką.
49 min. - J. Gancarczyk przedarł się lewą stroną boiska i chociaż padł w polu karnym sędzia nakazał wznowienie gry od rzutu rożnego dla Śląska.
48 min. - Po rzucie rożnym J. Gancarczyka piłkę zza linii końcowej dośrodkował Pawelec, Sotirović strzelił do siatki, jednak sędzia nakazał wznowienie gry od bramki.
47 min. - Pawelec blokuje strzał Murawskiego.
46 min. - Lewandowski do Rengifo i rozpoczynamy drugą połowę.

Piłkarze obu drużyn już na boisku. Za chwilę rozpocznie się druga część spotkania.

0:0

Śląsk przegrywa po I połowie z Lechem 0:1. Mecz obfituje w wiele sytuacji podbramkowych i z pewnością może się podobać kibicom, którzy w pełni zapełnili stadion przy ul. Oporowskiej. Wierzymy, że piłkarze Śląska przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

45+1 min. - Sędzia zakończył I połowę meczu.
45+1 min. - Kolejne niebezpieczeństwo po rzucie wolnym Dudka ze środka boiska. Turina spóźnił się z wyjściem z bramki, jednak wrocławianie nie potrafili wepchnąć piłki do opuszczonej bramki.
45 min. - Sędzia dolicza 1 minutę do I części spotkania.
44 min. - Było bardzo groźnie pod bramką Śląska. Wilk wykonywał rzut wolny tuż zza linii końcowej kończące pole karne boiska. Piłka przeleciała nad zawodnikami i musnęła jednego z piłkarzy Lecha.
41 min. - Lechici rozpaczliwie wybijają piłkę byle jak najdalej od własnej bramki. Wyraźnie oczekują na gwizdek kończący I połowę.
39 min. - Wrzutka z rzutu wolnego Dudka, dopada do niej Pawelec, który nie trafia z 5m, a strzelający po chwili Łukasiewicz kieruje piłkę wprost w ręce Turiny.
38 min. - Znów zakotłowało się w polu karnym Lecha. Jednak Kikut wybił piłkę z 11m, ale po faulu na piłkarzu Śląska. Wrocławianie będą mieć rzut wolny 35m od bramki Lecha.
37 min. - Wrzutka M. Gancarczyka i kapitalne uderzenie głową Tomasza Szewczuka, które z najwyższym trudem wybija Turina ponad poprzeczkę.
37 min. - Po szybkie akcji Dudek - M. Gancarczyk - Szewczuk, ten ostatni zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i obrońcy Lecha zdołali wybić piłkę na aut.
35 min. - Lech zamknięty całą drużyną na własnej połowie. Poznaniacy odczuwają skutki upalnej pogody.
33 min. - Groźnie pod bramką Śląska. Pawelec nie upilnował Peszki w polu karnym, jednak poznaniak nie zdołał opanować piłki po dośrodkowaniu Wilka.
32 min. - Marek Gancarczyk zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka otarła o słupek od zewnętrznej strony.
31 min. - Atomowe uderzenie Sotirovicia, który Turina musiał piąstkować daleko przed siebie.
29 min. - Błąd Ulatowskiego, który nie zauważył wracającego na boisko Peszki. Zrobiło się groźnie po akcji poznaniaka ale skończyło się na strachu.
26 min. - Ulatowski uratował Śląsk w ostatniej chwili wybijając piłkę Rengifo.
25 min. - Kaczmarek ubiega Lewandowskiego, któremu zagrywał na czystą pozycję Peszko.
21 min. - Ładne wejście Kikuta, który starał się dograć do wychodzącego na skrzydle Peszki, ale obrońcy Śląska przechwycili piłkę.
19 min. - Groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego J. Gancarczyka. Henriquez w ostatniej chwili ubiega Pawelca. Kolejny korner dla Śląska.
18 min. - Kilka szybkich podań gości przeniosło piłkę pod pole karne Śląska. Pawelec główkował wprost pod nogi Lewandowskiego, który z 16m spudłował.
18 min. - Lech próbuje rozpocząć atak pozycyjny, jednak zawodnicy Śląska wysoko atakują przeciwnika nie pozwalając wyjść spoza własnej połowy.
17 min. - Efektowne przerzucenie Sochy do Sotirovicia, który sprytnie zakręcił między obrońcami Lecha. Odegrał do Dudka, który z 15m skierował piłkę wysoko ponad bramkę Turiny.
15 min. - Kolejna groźna akcja Lecha, która rozpoczęła się ze stratą piłką w środku pola. Jednak Lewandowski zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a uderzenie Rengifo zostało zablokowane.
14 min. - Po okresie początkowej przewagi Śląska, dwie akcje Lecha, z których jedna przyniosła bramkę i wyraźnie ożywiły gości.
13 min. - Powinno być 2:0 dla Lecha. Świetne wejście na lewym skrzydle Peszki, który dośrodkował do Lewandowskiego, a ten z 10m płaskim strzałem minimalnie chybił.
12 min. - Lechici bez problemów rozegrali między sobą piłkę w polu karnym. Nieatakowany Lewandowski bez problemów uderzył z 8m w długi róg bramki Kaczmarka.
11 min. - Lewandowski trafił w poprzeczkę po rzucie rożnym wykonanym przez Wilka.
11 min. - Robert Lewandowski próbował przedzierać się prawą stroną boiska, jednak Mariusz Pawelec wybił piłkę zawodnikowi Lecha. Rzut rożny dla gości.
8 min. - Wspaniałe wejście Ulatowskiego, który jednak po chwili zbyt daleko wybił sobie piłkę marnując szanse na groźne dośrodkowanie.
7 min. - Potworne zamieszanie w polu karnym Lecha. Przedzierał się z piłką Sotirović, ale jego strzały zostały zablokowane.
6 min. - Ładna akcja Śląska. J. Gancarczyk zebrał się z piłką w stronę bramki Lecha i w dogodnej sytuacji, kiedy mógł strzelać zdecydował się na podanie do Sotirovicia, które wybili obrońcy gości.
4 min. - Na murawie leży Tomasz Szewczuk faulowany przez Henriqueza. Sędzia zastosował przywilej korzyści, jednak wrocławianie wybili piłkę na aut.
3 min. - Faul Vuka Sotirovicia na Tomaszu Bandrowskim.
2 min. - Pierwsza akcja ofensywna gości. Rengifo znalazł się z piłką w polu karnym i oddał strzał, jednak bardzo niecelny, daleko od bramki Kaczmarka.
1 min. - Szewczuk do Sotirovicia i zaczynany.

Piłkarze Śląska będą atakować na bramkę przy trybunie północnej.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko. Za chwilę rozpocznie się mecz.

Zawodnicy Lecha Poznań również pojawili się już na murawie.

Piłkarze Śląska Wrocław wyszli na murawę na przedmeczową rozgrzewkę.

Właśnie trwa pokaz zespołu The Crew - najlepszego w Polsce, wrocławskiego zespołu futbolu amerykańskiego.

We Wrocławiu panuje dzisiaj piękna, słoneczna pogoda. Trybuny stadionu przy ul. Oporowksiej powoli się zapełniają. Wszyscy kibice gości zajęli już swoje miejsca.

Rozstrzygnięcie sezonu coraz bliżej. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek pomiędzy Śląskiem Wrocław a Lechem Poznań. Na trybunach w pełni zapełnionych przez kibiców z pewnośćią będzie panować fenomenalna atmosfera. Kibicujmy Śląskowi w walce o 3pkt!

Autor relacji: Pawlak/FPP