Strzelcy: Zakrzewski 59', Niciński 75', Fojut 90' (sam.) - Dudek 14', Szewczuk 24', Gancarczyk 64'
Sędziuje: Sebastian Jarzębak (Bytom) Widzów: 5000 Aura: słonecznie, ciepło
Arka Gdynia:(stroje: żółto-niebieskie) Witkowski - Kowalski, Żuraw, Anderson, Telichowski (Niciński 34'), Sokołowski (Trytko 79'), Łabędzki (Wachowicz 45'), Ława (k), Budziński, Lubenow, Zakrzewski Trener: Marek Chojnacki
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kaczmarek - Pawelec, Fojut, Celeban, Wołczek - M.Gancarczyk, Ulatowski, Dudek, Łukasiewicz, Szewczuk - Sotirović Trener: Ryszard Tarasiewicz

Arka Gdynia: Bledzewski, Ulanowski, Wachowicz, Niciński, Trytko, Przytuła, Moskalewicz
Śląsk Wrocław: Banaszyński, Tymiński, Ćap, Biliński, Łudziński, Klofik, Socha

Koniec meczu, niestety nie udało się Śląskowi utrzymac prowadzenia i po zaciętej drugiej połowie mecz kończy się remisem 3:3.

90+ min. - Kowalski ukarany drugą żółtą kartką za trzymanie w zapaśniczym chwycie Tomasza Szewczuka.
90+ min. - Po wrzuceniu piłki na aferę najpierw rozpaczliwie interweniuje Kaczmarek, niestety próbujący wybic futbolówkę głową Fojut wbija piłkę do własnej bramki.
90 min. - Strzał Ławy trafia w mur, ale piłka wypada na rzut rożny.
90 min. - Żółta kartka dla Wołczka za dyskusję z arbitrem.
90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty
89 min. - Fojut fauluje Żurawia 22 metry od bramki Kaczmarka.
88 min. - Zawodnicy Arki po zbyt wielu podaniach zakończyli akcję niecelnym strzałem Lubenowa.
85 min. - Zderzenie Budzińskiego z Ulatowskim, po którym Dudek wybil piłkę, ale obaj zawodnicy kontynuują gre trzymając się za głowy.
84 min. - Śliczne zagranie Wołczka do Dudka, który przyjął piłke w polu karnym i strzelił prosto w Witkowskiego.
83 min. - Śląsk kontruje bardzo mala liczbą zawodników, przy wyprowadzeniu kontry podąża zazwyczaj 3 zawodników.
80 min. - Groźna kontra Śląska, ale Dudek zwlekał z podaniem do wychodzącego z własnej połowy Sotirovicia, ostatecznie zagrał do Gancarczyka, który podał do serbskiego napastnika, gdy ten już był na spalonym.
80 min. - Po wrzutce z wolnego Lubenowa obrońcy Śląska w ostatniej chwili składającego się do strzału Nicińskiego.
79 min. - Ostatnia zmiana w Arce, Trytko za Sokołowskiego.
78 min. - Siedzący za niewysokim płotem kibice grożą trenerowi Tarasiewiczowi.
78 min. - Dobra wrzutka Ławy, Niciński wyprzedził obrońców i główkował z 5 metrów, ale niecelnie.
75 min. - Gol, katastrofalny bład fojuta który zbyt lekko zagrał do Kaczmarka, pilkę przejął Niciński, który z łatwością strzelił obok bramkarza Ślaska.
73 min. - Świetne zagranie Dudka do Szewczuka który ograł Sokołowskiego i oddał silny i wysoki strzał, ale niecelny.

Po zamieszaniu związanym z wyrzucaniem z ławki trenera Tarasiewicza sędzia zapewne doliczy więcej minut niż zwykle, ale Wrocławianie uspokoili już grę i nie wydaje się, by mieli dać wydrzec sobie zwycięstwo.

Ślask jeszcze nigdy nie strzelił Arce w Gdyni trzech goli, zdarzało się to we Wrocławiu w drugiej lidze, a także na tym stadionie z Bałtykiem Gdynia.

71 min. - Przy bocznej linii rozgrzewają się Socha i Biliński.
70 min. - Żółta kartka dla Zakrzewskiego, który ściął od tyłu Sotirovicia.
69 min. - Cały stadion obraża trenera Tarasiewicza, a spiker milczy.
67 min. - Trener Ryszard Tarasiewicz wyrzucony przez sędziego na trybuny.
65 min. - Żółta kartka dla Gancarczyka, który ostro powstrzymywał Kowalskiego.
64 min. - GOL!!! Marek Gancarczyk zdobywa bramkę po genialnej akcji Sotirovicia. Pomocnik Śląska dostał piłkę na 7 metrze przed bramka witkowskiego i zupełnie nie pilnowany miał czas ja przyjąć i zapytać bramkarza w który róg ma strzelić.
63 min. - Desperacka akcja Budzinskiego, który słaniając się na nogach przedarł się w polu karnym i Pawelec z trudem uratował Ślask przed rzutem rożnym.

Gdynianie odzyskali wiarę w korzystny rezultat, chociaż nadal grają bardzo nerwowo.

59 min. - Gol, Zakrzewski pokonuje Kaczmarka głową po wrzutce Sokołowskiego z rzutu rożnego.

Desperacko walcząca Arka przeszła do ofensywy wywalczając dwa rzuty rożne.

56 min. - Ładne uderzenie z dystansu Ulatowskiego zatrzymuje piękną paradą Witkowski.
56 min. - Kaczmarek po wyłapaniu piłki rzucił ją Gancarczykowi ktory rozpoczął kontre trzech na dwóch, jednak za daleko wypuścil piłkę.
55 min. - ładna akcja Nicińskiego, który ograł Fojuta, ale Celeban na tyl utrudniał mu udany strzał, że Kaczmarek zdołał go wybić na rzut rożny.
53 min. - Krótkie rozegranie wolnego przez Dudka i Szewczuka i bomba Fojuta którą Witkowski z trudem wybija na rzut rożny.
52 min. - Indywidualna akcja Sotirovicia przerwana przez Andersona, żółta kartka dla Brazylijczyka.
52 min. - Szarża Wołczka powstrzymana tuz przed linia pola karnego.
51 min. - Szybka kontra Śląska, jednak Dudek źle przyjął podanie Gancarczyka.
50 min. - Ryzykowna interwencja Kaczmarka który piąstkował przy linii szesnastki, mocno ucierpiał w tej sytuacji Celeban, który opuszcza jednak boisko bez pomocy noszowych.
49 min. - Ataki Arki są wciąż dość niemrawe, mnożą się niecelne podania, piłkarze Śląska z łatwością wybijają rywala z rytmu.
47 min. - Dudek uderzył bezpośrednio na bramkę, jednak Witkowski nie miał problemów ze złapaniem piłki
47 min. - Faul Sokołowskiego na Szewczuku tuż za narożnikiem pola karnego, do piłki podchodzi Dudek.

Śląsk Wrocław ostatni raz prowadził na wyjeździe do przerwy więcej niż jedną bramką w meczu ekstraklasy 18 listopada 1995 roku w meczu ze Stalą Mielec - 3:1 (3:0).

45 min. - Niciński podaniem do Zakrzewskiego rozpoczął druga połowę spotkania.
45 min. - W Arce jedna zmiana w przerwie: Wachowicz zastąpił Łabędzkiego, w Śląsku bez zmian.

Piłkarze Arki witani gwiazdami wychodzą na drugą połowę.

Żółte kartki 1:0

Koniec pierwszej połowy, w początkowej fazie na boisku było dużo walki, szybkiej gry i sytuacji z obu stron, potem jednak z piłkarzy Arki podłamanych stratą dwóch bramek zeszło powietrze i na boisku istniała juz tylko jedna jedenastka.

45 min. - Interwencja Kaczmarka głową poza polem karnym, pilka wylądowała na aucie, którego sędzia jednak juz nie pozwolił wykonać.

Sędzia dolicza 1 minutę.

44 min. - Pierwsza od dłuższego czasu akcja Arki przerwana przez Celebana, ktory wybija na aut.

Po serii podań pomiędzy piłkarzami Śląska na trybunie głównej mozna było usłyszeć sarkastyczny komentarz: Jeszcze tylko ole brakuje...

41 min. - Po dośrodkowaniu Gancarczyka bardzo niecelne uderzenie głową Sotirovicia.

Kibice rozczarowani brakiem zaangażowania swoich zawodników krzyczą: Chodźcie na grilla, piłkarze chodźcie na grilla.

Zawodnicy Śląska całkowicie panuja na boisku, nie spiesząc się jednak z rozgrywaniem ataków, bardziej skupiając się na przytrzymowaniu piłki.

Stoicki spokój zawodników Śląska w defensywie nie pozwala od dłuższego czasu stworzyć Arkowcom solidnej akcji.

Pierwsza zmiana w Arce Niciński za Telichowskiego żegnanego solidną porcją gwizdów.

30 min. - Po wybiciu piłki na uwolnienie Celebana niespodziewanie doszedł do niej Sotirović, który znalazł się w sytuacji sam na sam, alle najpierw dał się dogonić przez obrońców, a potem nieznacznie nie trafił.

Śląsk ostatni raz wygrał w Ekstraklasie na wyjeździe różnica dwóch bramek 28 lipca 2001 roku z Dyskobolią w Grodzisku (4:2).

Druga bramka przybiła gdynian, w grę ktorych wkradł się chaos i nerwowość.

28 min. - Dużo szczęścia mieli zawodnicy Arki po solowej akcji Gancarczyka, który przedarł się wzdłuż linii końcowej boiska, dośrodkował jednak żaden z zawodników nie preciął lotu piłki.
27 min. - Kolejna świetna akcja Dudka, ktory dopadł do piłki zagranej przez Gancarczyka, jednak nieznacznie hybił.
24 min. - Po genialnej wrzutce Dudka najszybciej do piłki wystartował Szewczuk, który z bliska nie dał szans Witkowskiemu!!!!!
23 min. - Z kolei Ulatowski faulowany 24 metry od bramki Witkowskiego, wrzuca Dudek.
22 min. - Kolejna groźna akcja Arki, w polu karnym przedzierał się Kowalski, jednak obrońcy Śląska uniemożliwili gdynianom oddanie celnego strzału.

Po zdobyciu przez Śląsk bramki tempo meczu zdecydowanie sie zwiększyło, gospodarze musieli się otworzyć, oglądamy bardzo dobre, żywe spotkanie z akcjami pod obiema bramkami.

20 min. - W odpowiedzi obrońcy Śląska zdołali przyblokować strzał Lubenowa, który z trudem obronił Kaczmarek.
19 min. - Znakomita kontra Ślaska , piłka jak po sznurku szła od Wołczka do Ulatowskiego, Gancarczyka i Sotirovicia, którego strzał w polu karnym zablokował bramkarz Arki.
19 min. - Kaczmarek wyłapuje wysoką wrzutkę z rzutu wolnego Sokołowskiego.

Poprzednio Śląsk na wyjeździe prowadził w lutowym meczu w Gdańsku.

17 min. - Słabe uderzenie Lubenowa trafiło w mur.
16 min. - Ława faulowany przez Dudka na 20 metrze przed bramką Kaczmarka.

Seria trzech niewykorzystanych rzutów karnych przez Śląsk została przerwana!

14 min. - Gol!!! Bramkarz wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie Dudka było bardzo precyzyjne!
13 min. - Karny dla Śląska! Szewczuk po podaniu Dudka minął bramkarza po czym został powalony, żółta kartka dla Kowalskiego, strzela Dudek.
12 min. - Po solowej akcji Dudka Gancarczyk nie zdołał dośrodkowac i wywalczył tylko wrzut z autu.
11 min. - Gancarczyk przedziera się między trzema Arkowcami, którzy w ostry sposób wyprowadzili go z równowagi, sędzia nie zakwalfikował jednak tego zagrania jako faul co zdenerwowało trenera Tarasiewicza.
9 min. - Celeban fauluje Lubenowa w niebezpiecznej odległości od bramki Kaczmarka, niesamowita interwencja wrocławswkiego bramkarza, ktory na linii bramkowej wybija piłke uderzoną z kilku metrów po idealnej wrzutce Sokołowskiego.
6 min. - Szybka kontra Arki, po wrzutce Sokołowskiego piłke w polu karnym przyjął Ława, oddał silny strzał z ostego kąta, ale ponad poprzeczką.

Arka mocno zagęściła środek pola i atakuje piłkarzy Śląska już na ich połowie boiska, w związku z czym gra toczy się na niewielkim obszarze boiska.

4 min. - Prostopadłe podanie Łukasiewicza do wychodzacego na czysta pozycję Gancarczyka, ale ten był na spalonym

Widać desperację w poczynaniach obu drużyn, już od pierwszej minuty na boisku panuje nieustępliwa walka.

Wzdłuż trybun przechadza się maskotka drużyny - śledź, ulubione pożywienie fok.

1 min. - Vuk Sotirović podaniem do Sebastiana Dudka rozpoczął spotkanie, Śląsk atakuje w pierwszej połowie w stronę zegara.

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu przy ulicy Olimpijskiej!

Na trybunach zasiadł Ryszard Krauze.

Spotkanie Młodej Ekstraklasy między Śląskiem, a Arka zakończyło się remisem 1:1, bramkę dla WKS-u strzelił Mariusz Baranowski.

Zawodnicy zakończyli rozgrzewkę i po raz ostatni udają się przed meczem do szatni.

Mimo wczesnej pory rozgrywania meczu organizatorzy właczyli oświetlenie.

Miejsca na ławce rezerwowych nie znaleźli przebywający na mini-zgrupowaniu: kontuzjowany Sebastian Mila, pauzujący za kartki Janusz Gancarczyk oraz Remigiusz Sobociński.

Nastąpiła jedna dośc niespodziewana zmiana w składzie, z pauzującego za kartki Janusza Gancarczyka zagra najlepszy strzelec zespołu, Tomasz Szewczuk, który stracił w miejsce w składzie w spotkaniu z Jagiellonią na rzecz Vuka Sotirovicia, a tym razem zagra na pomocy.

Wszyscy do Bytomia - głosi transparent wywieszony na płocie stadionu przy ulicy Olimpijskiej, reklamujący najbliższy wyjazd Arki.

Stadion powoli zapełnia się kibicami w żółto-niebieskich barwach, frekwencji z całą pewnością sprzyja długi weekend i słoneczna pogoda.

Piłkarze obu drużyn wychodzą na przedmeczową rozgrzewkę, zawodnicy Śląska zostali wyprowadzeni przez Krzysztofa Ulatowskiego, który w dniu dzisiejszym będzie pełnił funkcję kapitana.

Kolejny pojedynek z Arką Gdynia. Tym razem stawką są ligowe punkty - jakże cenne dla gospodarzy, którzy walczą o utrzymanie się w ekstraklasie. Zdobyć punkty w Gdyni nie będzie łatwo. Dopingujmy Śląsk, aby zakończył sezon z jak największą zdobyczą punktową.

Autor relacji: Guardian/FPP