Sędziuje: Dawid Piasecki (Słupsk) Widzów: 8 000 Aura: ciepło, bezchmurnie
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W. Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Fojut, Pawelec - M. Gancarczyk, Łukasiewicz, Ulatowski(k), Dudek, J. Gancarczyk - Sotirović(Biliński 73) Trener: Ryszard Tarasiewicz
Jagiellonia Białystok:(stroje: żółto-czerwone) Lech - Norambuena, Skerla(Fidziukiewicz 84), Stano, Król - Coutinho, Hermes, Zawistowski(Kojasević 45), Jarecki - Frankowski(k), Grosicki Trener: Michał Probierz

Śląsk Wrocław: Banaszyński, Klofik, Biliński, Sobociński, Ćap, Tymiński, Łudziński
Jagiellonia Białystok: Kudrycki, Lewczuk, Kojasević, Matuszek, Cionek, Twardowski, Fidziukiewicz

90+2 min. - Piłkarze wyczekują końcowego gwizdka sędziego
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
89 min. - Po nieudanym wybiciu Fojuta było groźnie w polu karnym Śląska, ale piłkarze gości nie skorzystali z tego prezentu.
87 min. - Janusz Ganarczyk dogonił piłkę przy linii końcowej, skad niespodziewanie oddał strzał w krótki rógi niespodziewający sie tego Lech zdołał odbić piłkę na słupek, a ta spadła pod nogi Bilińskiemu, który dopełnił formalności.
85 min. - Po wrzutce Janusza Gancarczyka Lech ściągnął piłkę z głowy Dudka.
84 min. - Zmiana w Jagiellonii za Skerlę na placy gry pojawia sie Fidziukiewicz
84 min. - Z rzutu rożnego piłkę wrzucał Janusz Gancarczyk, Lech na raty złapał futbolówkę.
83 min. - Ładne zagranie udka do Marka Gancarczyka, ale pomocnik Ślaska zbyt szybko zdecydował sie na strzał, który był słaby i niecelny
81 min. - Żółtą kartką został ukarany Janusz Gancarczyk.
81 min. - Zakotłowao sie na boisku. Przy linni środkowej boiska był faulowany Norabuena.
78 min. - Za dyskusje z sędzią zółtą kartkę otrzymal Lech
78 min. - Zawodnicy Jagiellonii czekali na gwizdek sędziego, w tym czasie Dudek oddał strzał z 20 metrów, który przeszedł minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką.
77 min. - Za faul na Bilińskim zółtą kartkę otrzymuje Stano
76 min. - Trener gości mobilizuje swoich zawodników pokrzykując na nich zza linii bocznej boiska
73 min. - Za Sotirovicia na boisku pojawia się Kamil Biliński
72 min. - Do wejscia na boisko szykuje się Kamil Biliński
71 min. - Ostatnie ostrzeżenie dla Ulatowskiego, który bardzo niebezpiecznie zaatakował Hermesa
70 min. - Przechyt Janusza Gancarczyka, który podał do Dudka. Uderzenie pomocnika Śląska z trudem na róg wybija Lech.
67 min. - Ulatowski ucierpiał blokując strzał Coutinho
65 min. - Bardzo groźna akcja Jagiellonii. Zagranie Grosickiego w pole karne Śląska wybija Celeban.
62 min. - Świetna akcja Jagiellonii. Po klepce Frankowskiego z Brunem, ten ostatni celował w okienko bramki Śląska, ale minimalnie chybił.
61 min. - Dobre podanie Dudka do Sotirovicia. Napastnika Śląska skutecznie powstrzymują obrońcy gości.
56 min. - Zaskakujący strzał Dudka, po którym Lech wypuzcza futbolówkę z rąk, jednak żaden z piłkarzy Śląska nie zdołał skierować jej do bramki gości
54 min. - Katastrofalny błąd Łuksiewicza, który zagrał piłkę wprost pod nogi Frankowskiego, ale napastnik Jagiellonii nie miał z kim rozegrać piłki i w efekcie ją stracił
50 min. - Przerwa w grze spowodowana kontuzją Lecha, któremu jest udzielana pomoc medyczna
48 min. - Chytre rozegranie rzutu wolnego Dudek do Łukasiwicza, po uderzeniu pomocnika Śląska Lech w niesamowity sposób ratuje Jagiellonię przed utratą drugiego gola
47 min. - Janusz Gancarczyk próbuje mijać Stano, w ostatniej chwili defensor gości ratuje sie zagraniem ręką
46 min. - Grosicki do Frankowskieg, zaczynamy
46 min. - Za Pawła Zawistowskiego na placu gry pojawił się Damir Kojaszević

2:2

45 min. - Na boiku robi się bardzo nerwowo. Za wybiegnięcie z muru żółtą kartką ukarany Sotirovic. Chwilę później strzał Zawistowskiego przechodzi nad bramką Kaczmarka.
44 min. - Za faul na Frankowskim żółtą kartką ukarany Łukasiewicz
39 min. - Za faul na Januszu Gancarczyku żółtą kartką został ukarany Norambuena
34 min. - Z 25 metrów Lecha próbuje zaskoczyć Sotirovic, ale strzał Serba jest niecelny.
33 min. - Kaczmarek na 25 metrze ubiega wychodzącego na pozycję Grosickiego
32 min. - Za dyskusje z arbitrem żóltą kartką został ukarany Jarecki.
28 min. - Przepiękna akcja Ulatowskiego, który zagrał do będącego na dogodnej pozycji Sotirovicia. Po strzale Serba futbolówka wtoczyła się do bramki gości.
26 min. - Tylko Piotrowi Lechowi Jagiellonia zawdzięcza, że nie straciła bramki. Doskonała akcja Marka Gancarczyka z Sotiroviciem. Po centrze Serba Gancarczyk główkował z 8.metró bramkarza Jagi końcówkami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką
24 min. - Nieporozumienie Wołczka i Celebana próbował wykorzystać Grosicki, ale jego strzał w doskonałym stylu obronił Kaczmarek
21 min. - Z rzutu wolnego uderzał Zawistowski, jednak jego strzał poszybował obok słupka bramki Kaczmarka.
20 min. - Po odzyskaniu piłki przez Sotirovicia rajdem przez pół boiska popisał się Marek Gancarczyk, ale ostatecznie defensorzy gości wybili piłkę na rzut rożny
18 min. - Po nieudanej pułapce ofsajdowej w doskonałej sytuacji znaleźli się Grosicki z Frankowskim. Jednak podanie tego pierwszego w ostatniej chwili na rzut rożn zdołał wybić Celeban
14 min. - Zakotłowało się pod bramką Śląska. Po wrzutce Jareckiego futbolówką powędrowała w pole karne Śląska, po chwili niepewności Celeban wybił piłkę.
12 min. - Prostopadłe podanie Dudka do Marka Gancarczyka, który zagrywa z bocznych sektorów pola karnego, ale piłka nie trafia do żadnego z zawodników Śląska.
9 min. - Dobre podanie Dudka do Sotirovicia. Strzał napastnika Serba zablokowali obrońcy, kolejny rzut rożny dla wrocławian.
8 min. - Po indywidualniej akcji rzut rożny dla Ślaska wywalczył Marek Gancarczyk. Po centrze prawoskrzydłowego wrocławian główkował Celeban, ale Lech nie dał sie zaskoczyć.
5 min. - Szybka akcja Jagielloni. Frankowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Kaczmarkiem, ale trafił w bramkarza Śląska. Ponadto był na spalonym.
4 min. - Groźna akcja Ślaska. Sotirović wywalczył piłkę, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców podobnie jak dobitka Ulatowskiego.
2 min. - Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Marek Gancarczyk, jednak tuż przed polem karnym obrońcy odebrali futbolówkę starszemu z braci.
1 min. - Świetna akcja Marka Gancarczyka, ale jego podanie pod nogą przepuscił Sebastian Dudek.
1 min. - Zaczynamy Sotirović do Dudka.

Dzisiejsze spotkanie z trybun ogląda wicepremier Grzegorz Schetyna, który wszedł na trybunie honorową w towarzystwie prezesa Śląska Piotra Waśniewskiego.

Dziś 100. spotkanie ligowe w barwach Śląska rozegra Sebastian Dudek.

Po porażce Ruchu z GKSem Bełchatów Śląsk zapewnił sobie utrzymanie w lidze. Zakładajac, ze Jagielloni nie zostanie cofnięta kara degradacji.

Pomimo złamanych żeber od początku spotkania na placu gry zobaczymy Tomasza Frankowskiego. W drużynie Śląska Sebastiana Mile zastąpi Sebastian Dudek.

W 25. kolejce Ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmie przy ul. Oporowskiej Jagiellonię Białystok. To spotkanie może zadecydować o 6. miejscu w tabeli na koniec sezonu. Piłkarze Śląska mają jednak bez względu na to, walczyć o zwycięstwo w każdym meczu. Z tego powodu liczymy na pewne zwycięstwo.

Autor relacji: Mazi/FPP