Strzelcy: Pawlusiński 45+1' Szewczuk 63"
Sędziuje: Paweł Gil (Lublin) Widzów: 3500 Aura: pochmurnie
Cracovia Kraków:(stroje: biało-czerwone) Cabaj - Kulig, Karwan, Tupalski, Szeliga - Kłus, Wasiluk - Pawlusiński, Sasin, Nowak - Ślusarski Trener: Artur Płatek
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kaczmarek - Socha, Fojut, Celeban, Pawelec - M.Gancarczyk, Łukasiewicz, Dudek, Mila, Klofik- Szewczuk Trener: Ryszard Tarasiewicz

Cracovia Kraków: Olszewski, Kostrubała, Sacha, Derbich,Murawski, Misan, Mierzejewski
Śląsk Wrocław: Banaszyński, Biliński, Tymiński, Łudziński, J.Gancarczyk, Sobociński, Ulatowski

90+3 min. - Koniec meczu. Po dobrym widowisku Śląsk wywozi z Krakowa bezcenny punkt.
90+2 min. - Łukasiewicz w zapaśniczym stylu powala Mierzejewskiego za co zostaje ukarany żółtą kartk. Chwilę później za dyskusję z arbitrem żóltą kartkę otrzymał Gancarczyk
90+1 min. - Doskonała akcja Janusza Gancarczyka, jednak pomocnik Śląska traci futbolówkę.
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty
89 min. - Zakotłowało się pod bramką Śląska. Piłka trafiła na 10 metr do Kłusa, który strzela nad poprzeczką
87 min. - Socha fauluje uciekającego mu Mierzejewskiego i może być zadowolony, że otrzymał za to zagranie tylko żółtą kartkę.
85 min. - Chytre uderzenie Ulatowskiego zza pola karnego, ale Cabaj nie daje się zaskoczyć.
83 min. - Dwie interwencje Kaczmarka, po pierwszej bramkarz Śląska wypuścił piłkę w swojej piątce. Chwilę później naprawia błąd wyłapując futbolówkę.
81 min. - Grożne i celne uderzenie Dudka, ale piłka ląduje w rękach Cabaja.
80 min. - Zmiana w Śląsku. Za M.Gancarczyka na boisko wchodzi Ulatowski.
78 min. - Po wrzutce Wasiluka głową strzela Tupalski, ale Kaczmarek wybija futbolówkę na rzut rożny.
77 min. - Do wejścia na boisko szykuje się Ulatowski
76 min. - Za faul na MIli żółtą kartką zostaje ukarany Tupalski.
75 min. - Podwójna zmiana w Cracovii. Za Nowaka i Szeligę na placu gry pojawiają się Mierzejewski i Kostrubała.
71 min. - Ostre starcie Łukasiewicza z Pawlusińskim zakończone przepychanką pomiędzy tymi dwoma zawodnikami.
69 min. - Kolejny błąd obrony Pasów. Po dalekim wykopie spod własnej bramki defensorzy Cracovii niespodziewanie przepuścili piłkę do której dopadł Sebastian Mila, jego uderzenie przeszło minimalnie obok słupka bramki Cabaja.
68 min. - Następna groźna akcja Śląska M.Gancarczyk przebiegł kilkadziesiąt metrów po czym zagrał futbolówkę do Bilińskiego, który chciał uruchomić Milę, ale podał zbyt mocno
66 min. - Ładna akcja Bilińskiego, który obrócił się z piłką i oddał groźny strzał, ale Cabaj był na posterunku.
65 min. - Pretensje kibiców Cracovii po tym jak Celeban sprytnie przytrzymywał w polu karnym Ślusarskiego
64 min. - Strzelca bramki dla wrocławian Tomasza Szewczuka zmienia Kamil Biliński.
63 min. - Koszmarny błąd Karwana wykorzystuje Szewczuk 1:1
61 min. - Zmiana w drużynie Pasów Sasina zastępuje Murawski.
60 min. - Odważne wejście Sochy na połowę przeciwnika, ale Szewczuk nie wystartował do piłki zagranej przez obrońcę Śląska.
58 min. - 50 metrowy rajd Pawlusińskiego, do którego dopadł... M.Gancarczyk blokując skuteczne zagranie pomocnika Cracovii.
57 min. - Kolejna groźna kontra Śląska, ale Szewczuk zgubił piłkę przy linii końcowej.
56 min. - wreszccie akcja Śląska. Klepka Dudka z J.Gancarczykiem, jednak składającego się do strzału Szewczuka w ostatniej chwili ubiegli obrońcy Pasów.
56 min. - Nowak zagrywa do Pawlusińskiego, ale podanie jest zbyt mocne.
55 min. - Chwile po rzucie rożnym na bramkę Kaczmarka strzelał aktywny Pawlusiński, ale jego uderzenie przeszło nad bramką.
54 min. - Pawelec w ostatniej chwili zablokował zagranie Pawlusińskiego, chwilę wcześniej ostro wjechał wślizgiem w Ślusarskiego.
53 min. - Przy linii końcowej boiska Pawlusińki przejął krosowe podanie od Nowaka, jednak jego dośrodkowanie z łatwościa złapał Kaczmarek, który nie był atakowany przez żadnego z graczy Cracovii.
50 min. - Ostra walka w środku pola zakończyła się faulem jednego z graczy Cracovii. Po wrzutce Mili piłka spadła pod nogi Szewczuka, ale jego strzał obronił Cabaj.
48 min. - Kolejne dwie groźne akcje Sasina. Po pierwszej z nich Tupalski był obrócony tyłem do bramki i niedokładnie podał. W pomocnik został powstrzymany 5 metrów przed bramką Śląska kiedy przedzierał się wzdłuż linii końcowej.
46 min. - Rozgrzewkę rozpoczeli Ulatowski, Biliński i Łudziński.
46 min. - W przerwie meczu nastąpiła jedna zmiana w Śląsku. Za klofika wszedł Janusz Gancarczyk.

Żółte kartki 1:1

W pierwszej odsłonie oglądaliśmy dobry, szybki mecz z wieloma sytuacjami podbramkowymi. Nie znaczną przewagę osiągneli piłkarze Pasów i udokumentowali to strzelając gola w doliczonym czasie gry.

45+1 min. - Kapitalna klepka Ślusarskiego - Nowaka i Pawlusińskiego zakończona bramką tego ostatniego Śląsk - Cracovia 1:0.
43 min. - Cud ratuje Cracovię.Dudek zgrał piłkę wprost pod nogi Mili, jego strzał z 5 metrów z największym trudem wybronił Cabaj. Chwilę później po rzucie rożnym głową wprost w Cabaja strzela Celeban.
42 min. - Przed doskonałą okazja stanął kapitan Pasów Bartosz Ślusarski, ale z 10 metrów trafił wprost w Kaczmarka.
41 min. - Po katastrofalnym błędzie Fojuta przed doskonałą okazją stanął Nowak, ale obrońca Śląska w ostatniej chwili zdołał naprawić swój błąd.
37 min. - Kolejne dośrodkowanie z lewej strony, tym razem Fojut wybija piłkę na aut.
35 min. - Po wrzutce Sasina zakotłowało się w polu karnym Śląska.
33 min. - Przy lini środkowej boiska Kłus fauluje Łukasiewicza. Sędzia nie ma wątpliwości i karze żółtą kartką zawodnika gospodarzy.
32 min. - Wrzutkę Pawelca na gola chciał zamienić Klofik, ale jego uderzenie jest zbyt słabe i Cabaj bez problemów łapię piłkę.
31 min. - Na środku boiska zwija się piłkarz Pasów Sławomir Szeliga.
30 min. - Potężne uderzenie Dudka z 25 metrów przechodzi obok bramki Cabaja.
29 min. - Blad Tupalskiego, ale Mila nie wykorzystuje prezentu.
25 min. - Za faul żółtą kartkę otrzymuje Mariusz Pawelec.
23 min. - Groźna akcja Śląska. Gancarczyk do Mili, ten strzala, piłka obdija się od defensorów Pasów i trafia pod nogi Dudka, który bez namysłu uderza na bramkę Cracovi, ale Cabaj broni.
22 min. - Pierwszy celny strzał piłkarzy Śląska. Z rzutu wolnego, podyktowanego za faul na Szewczuku, strzalał Mila. Cabaj łapie piłkę.
21 min. - Wasiluk fauluje Dudka za co otrzymuje reprymendę od arbitra
20 min. - Czwarty rzut rożny dla Cracovii. Wasiluk do Kuliga, ale uderzenie obrońcy Pasów przelatuje obok słupka bramki Śląska..
17 min. - Kolejna sytuacja dla Cracovii. Tym razem Kaczmarka próbował zaskoczyć Nowak, ale golkiper Śląska jest dziś pewnym punktem swojego zespołu.
16 min. - Prawdą stroną przedzierał się Paweł Sasin, jego strzał pewnie wyłapuje Kaczmarek
14 min. - Bardzo dobre strzał zza pola karnego Pawlusińskiego. Kaczmarek końcówkami palców wybija futbolówkę na rzut rożny.
12 min. - Zarysowuję się przewaga piłkarzy Cracovii, którzy w pierwszych minutach za wszelką cenę chcą zdobyć bramkę otwierającą wynik meczu.
9 min. - Sędzia wznawia grę rzutem sędziowskim.
7 min. - Przy wyskoku do główki zderzają się Sasin z Sochą. Obu piłkarzom jest udzielana pomoc medyczna.
4 min. - Po rzucie wolnym wykonywanym przez Wasiluka Celeban eksedjuje piłkę na aut.
3 min. - Piękną piłkę od Mili otrzymuje Szewczuk. Jego strzał z 10 metrów przelatuje wysoko nad poprzeczką.
3 min. - Lewą stroną popędził Wasiluk, ale jego zagranie do Ślusarkiego było bardzo niedokładne.
2 min. - Łukasiewicz do Mili, ten przyjmując futbolówkę zagrał ręką. Od rzutu wolnego grę rozpocznie Cracovia.
2 min. - Bardzo nieudana wrzutka Pawelce, piłkę przejmuje Cabaj.
1 min. - Próba dalekiego zagrania Sochy do Mili pada łupem Sasina.
1 min. - Szewczuk do Mili. Zaczynamy.

Pod nieobecność Arkadiusza Barana nowym kapitanem Pasów został Bartosz Ślusarski

Kibice Śląska w komplecie zasiedli na sektorze gości

Zawodnicy obu drużyn pojawili się na rozgrzewce

Przed drużyną Śląska spotkanie w Krakowie z Cracovią. Nasze zespół z pewnością chce w końcu pewnie zdobyć 3pkt i udowodnić, że do końca sezonu będzie walczył o jak najlepszy wynik. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek.

Autor relacji: Mazi/FPP