Sędziuje: Tomasz Mikulski (Lublin) Widzów: 8000 Aura: ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W. Kaczmarek - Socha, Celeban, Fojut, Pawelec - M. Gancarczyk, Łukasiewicz, Ulatowski(Dudek 65), Mila(k), Klofik(J. Gancarczyk 57) - Łudziński(Biliński 71) Trener: Ryszard Tarasiewicz
Górnik Zabrze:(stroje: czerwone) Vaclavik - Bonin, Banaś, Pazdan, Marciniak - Strąk, Kołodziej(Danch 66), Przybylski, Szczot - Pitry(Magiera 73), Zahorski(Kizys 86) Trener: Henryk Kasperczak

Śląsk Wrocław: Banaszyński, J. Gancarczyk, Biliński, Sobociński, Dudek, Tymiński, Pokorny
Górnik Zabrze: Skorupski, Smirnovs, Magiera, Kizys, Danch, Mariusz Gancarczyk, Jarka

Mimo zdecydowanej przewagi Śląska nie udało się naszym piłkarzom wygrać dzisiejszego spotkania. Miejmy nadzieję, że w kolejnym spotkaniu Śląsk pokona Arkę Gdynia w półfinałowym spotkaniu w ramach PE.

90+4 min. - Sędzia kończy mecz. 1:1.
90+3 min. - Rzut rożny dla Górnika. Po dośrodkowaniu Szczota zawodnik Górnika fauluje Kaczmarka efektem czego jest uzyskanie piłki przez Śląsk.
90+1 min. - Fantastyczna interwencja Vaclavika, który wybił piłkę na rzut rożny po bardzo silnym strzale M. Gancarczyka z 16m.
90 min. - Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry 4 minuty.
90 min. - Szczot na spalonym. Był to jeden z nielicznych wypadów zabrzan w ostatnim czasie. Śląsk ciągle atakuje i pomimu braku sił stara się wygrać.
89 min. - Po wrzutce Mili, Celeban starał się przedłużyć głową piłkę, jednak obrońcy Górnika wyblili ją na aut.
88 min. - Żółta kartka dla Kizysa za faul na Dudku.
87 min. - Świetna akcja J. Gancarczyka z Dudkiem. Po ładnej klepce pomocnik Śląska powstrzymany przez obrońców Górnika.
86 min. - Ostatnia zmiana w Górniku. Kizys wchodzi za Zahorskiego.
86 min. - Śląsk nie rezygnuje z odniesienia sukcesu. Znakomita szarża J. Gancarczyka lewym skrzydłem, który wycofał piłkę w pole karne, jednak zanim M. Gancarczyk do niej dopadł Vaclavik wybił piłkę.
85 min. - Szybkie rozegranie rzutu wolnego. Mila do M. Gancarczyka, który oddał zaskakujący silny strzał tuż przy słupku, jednak Vaclavik znakomitą interwencją wybił piłkę na róg.
84 min. - Przygniatająca przewaga Śląska w całym meczu nareszcie została zamieniona na bramkę.
82 min. - GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLMarek Gancarczyk dośrodkował na drugi słupek, Fojut główką zbił piłkę do środka, a z 2 metrów do pustej bramki piłkę wpakował Dudek.
81 min. - Dudek przewraca się w polu karnym jednak gwizdek sędziego milczy.
80 min. - Biliński zdecydował się na strzał z dystansu przenosząc piłkę ponad poprzeczką.
80 min. - Groźna akcja Górnika. Przybylski dośrodkowywał z prawej strony, Kaczmarek wykazał się refleksem wybijając przed siebie. Na szczęście nie było tam żadnego zawodnika Górnika.
78 min. - Gwizdy na trybunach po tym jak Fojut naciskany przez Szczota oddał piłkę bramkarzowi.
78 min. - Zawodnicy Górnika od pewnego czasu ograniczają się do przeszkadzania w grze. Czynią to skutecznie, Śląsk nie potrafi rozwinąć skrzydeł.
76 min. - J. Gancarczyk wrócił na własne pole karne, gdzie został sfauowany przez Szczota.
75 min. - Po rogu Mili, Fojut główkuje milimetry obok słupka.
74 min. - Agresywna postawa Bilińskiego, który cofnął się na własną połowę by odzyskać piłkę. Odegrał do J. Gancarczyka, ten do Dudka, jednak obrońcy Górnika uniemożliwili oddanie mu strzału.
73 min. - Zmiana w Górniku. Magiera zastępuje Pitrego, który po zobaczeniu sygnalizacji zmiany zaczął biec w przeciwnym kierunku.
72 min. - 10 sekund po wejściu na boisko Biliński blisko strzelenia gola. PIłka po jego uderzeniu ląduje tuż obok słupka. Za wzlekanie z wybiciem piłki żółtą kartkę otrzymuje Vaclavik.
71 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Kamil Biliński wchodzi za Przemysława Łudzińskiego.
71 min. - Łudziński wypuścił piłkę na lewe skrzydło do Mili, ten dośrodkowuje, jednak obrońcy Górnika przejmują piłkę.
70 min. - Biliński gotowy do wejścia na boisko.
70 min. - Ładna akcja Fojuta, który podaje do Dudka. Ten zbyt mocno wypuszcza piłkę J. Gancarczykowi.
69 min. - W Górniku nastąpi druga zmiana. Do wejścia na boisko przygotowuje się Magiera.
68 min. - Ładna akcja Górnika. Szczot odegrał na lewą stronę do Pitrego, którego dośrodkowanie zablokował Celeban. Po chwili obrońca Śląska dobiegł do piłki, którą sam wybił.
66 min. - Zmiana w Górniku. Danch zastępuje Kołodzieja.
65 min. - Kolejna zmiana w Śląsku. Sebastian Dudek wchodzi za Krzysztofa Ulatowskiego.
65 min. - Zmiany przygotowują również zabrzanie. Wkrótce na boisku pojawi się Danch.
64 min. - Sebastian Dudek jest przygotowany do wejścia na boisko.
64 min. - 10 zawodników Górnika we własnym polu karnym podczas rzutu rożnego wykonywanego przez zawodnika Śląska. Jednak J. Gancarczyk wybił piłkę wysoko ponad wszystkimi zawodnikami.
63 min. - Szczot ośmieszyl na lewym skrzydle obrońców Śląska. Dośrodkował wprost na głowę Zahorskiego, jednak ten dobrze pilnowany przez Fojuta nie zdołał oddać strzału.

50. mecz Janusza Gancarczyka w barwach Śląska.

58 min. - Zmiana w Śląsku. Janusz Gancarczyk wchodzi za Klofika.
57 min. - Po kontrze Śląska miało miejsce ostre starcie Łudzińskiego z Banasiem.
56 min. - Zawodnicy Górnika stoją wysoko uniemożliwiając Śląskowi rozpoczęcie ataku stojąc już na jego połowie boiska. Przy tym wymuszają błędy, po jednym z nich rozpędzony Kołodziej został powtrzymany 25m od bramki Kaczmarka.
54 min. - Przybylski leży na boisku. Socha wybija piłkę na aut.
54 min. - Szybkie wyjście Śląska po tym jak dośrodkowanio z pola karnego. Ulatowski pędził z piłką do 30m od bramki Górnika, jednak nie za bardzo wiedział co dalej ma zrobić i akcja spaliła na panewce.
53 min. - Kontra Górnika. Pitry na lewej stronie mija zwodem Sochę i ostro dośrodkowuje wzdłuż pola karnego. Zahorski nie miał szans sięgnąć tej piłki, a otarła się ona od obrońcy Śląska i wyszła na rzut rożny.
51 min. - Zawodnicy Śląska rozpoczęli drugą połowę od ataków ale nie są one już tak huraganowego tak podczas I połowy meczu. Wrocławianie wciąż szukają właściwego rytmu.
49 min. - Po dośrodkowaniu Banaś wyłuskuje piłkę tuż przed naciskającym na niego Patrykiem Klofikiem.
48 min. - Socha oddaje piłkę M. Gancarczykowi, który dośrodkowuje z końcowej linii boiska. Obrońcy Górnika wybijają piłkę na rzut rożny.
47 min. - NIedokładne podanie Mili do wychodzącego na skrzydło Pawelca. Jednak wrocławianie szybko odzyskują piłkę i zamykają Górnik na swojej połowie.
46 min. - Rozpoczęła się II połowa spotkania.

Krzysztof Wołczek w przerwie meczu stwierdził, że Socha bardzo dobrze zastępuje kontuzjowanego zawodnika Śląska.

PIłkarze obu drużyn powrócili na murawę.

0:0

45 minut meczu w niezwykle szybkim tempie. Wrocławianie dominują. Co chwilę przeprowadzają nowe akcje, jednak niestety żadnej nie udaje się wykorzystać. Miejmy nadzieję, że w drugiej części pojawi się skuteczność, dzięki której uda się dzisiaj zdobyć 3pkt.

45+1 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Akcja Ulatowskiego. Zagranie na prawo do M. Gancarczyka, który jednak centruje zbyt wysoko - piłka ląduje na aut po drugiej stronie boiska.
45 min. - Kolejna piękna kontra Śląska. Akcję rozpoczął Mila, przepuścił do Łudzińskiego, ten podał do Sochy, który oddał piekielnie mocny strzał, Vaclavik z problemami wybił piłkę na rzut rożny. Po rzucie rożnym Pawelec zdołał dotknąć piłkę, jednak wybił piłkę ponad bramką.
44 min. - Świetne podanie Mili do M. Gancarczyka, ten wbiega w pole karne, podaje do Łudzińskiego, jednak jego strzał zostaje zablokowany.
43 min. - M. Gancarczyk wraz z Sochą próbowali przepchnąć się prawym skrzydłem. Obrońcy Górnika szczęśliwie wybijają piłkę.
41 min. - Zawodnicy Śląska imponują agresywnością w wyniku czego prawie cały czas przesiadują na połowie rywala.
41 min. - Celeban naprawia błąd Ulatowskiego, który zagapił się i nie przyjął piłki na środku boiska. Po chwili Ulatowski obsługuje znakomitym podaniem M. Gancarczyka, mija obrońcę Górnika i zostaje ścięty od tyłu. Ale sędzia zamiast podyktować rzut karny karze zawodnika żółtą kartką.
39 min. - Przerwa w grze spowodowana urazem Banasia, który już powrócił na murawę. Śląsk rozpoczyna kolejny atak.
38 min. - Olbrzymie zamieszanie na przedpolu bramkowym Górnika, gdzie kilku zawodników próbowało oddać strzał, jednak żadnemu się to nie udało.
36 min. - W odpowiedzi strzał Klofika zza pola karnego zablokowany. W akcji tej ucierpiał M. Gancarczyk, który musi opuścić na krótko boisko.
35 min. - Szarża Ulatowskiego w środku boiska, powstrzymana została dopiero pod polem karnym Górnika. Po kontrze podanie Szczota do Zahorskiego zbyt mocne. Piłkę przejmuje Kaczmarek.
34 min. - Trybuna kryta skanduje nazwisko Ryszarda Tarasiewicza, który w swoim zwyczaju wdał się w kłótnie z sędzią liniowym.
33 min. - Łukasiewicz traci piłkę na własnym przedpolu, następnie nie udaje mu się odebrać piłki. Szczot jednak po chwili na szczęście traci piłkę.
32 min. - Na środku boiska doszło do zdzerzenia Mili z Kołodziejem. Piłka dla gości.
31 min. - Kołodziej fauluje Milę. Rzut wolny dla Śląska spod linii bocznej. Mila dośrodkowuje w pole karne, jednak obrońcy Górnika wybijają piłkę.
30 min. - Pół godziny znakomitego widowiska na Oporowskiej. Akcja za akcję. Jednak zawodnicy Śląska rażą nieporadnością, w przeciwieństwie do zabrzan, którzy wykorzystali jedną z niewielu sytuacji i prowadzą 1:0.
29 min. - Po podaniu Klofika zawodnicy Górnika stanęli oczekując na aut. Tymczasem Mila wbiegł z piłką w strone pola karnego Górnika, próbował oddać piłkę Ulatowskiemu piętą, jednak zrobił to zbyt lekko.
28 min. - Popisowa akcja Śląska. Fenomenalne podanie Mili do wybiegającego skrzydłem Klofika, ten obsługuje świetnym podaniem Łdzińskiego, a napastnik Śląska w sytuacji sam na sam strzela... w poprzeczkę.
27 min. - Znakomite podanie wzdłuż lini bocznej Klofika do Mili, ten doleciał niemal do linii końcowej boiska, jednak nie potrafiąc dograć dokładnie do partnerów posłał piłkę na oślep wzdłuż bramki. Żaden z zawodników Śląska nie doszedł do piłki.
26 min. - Agresywna gra piłkarzy Śląska pozwoliła przejąć piłkę w środku boiska. Klofik starał się wybiec z nią do przodu, jednak osaczony przez trzech zawodników Górnika stracił piłkę.
25 min. - Szczot wygrał główkowy pojedynek z Fojutem w polu karnym Śląska, jednak jego uderzenie nie sprawiło żadnych problemów bramkarzowi Śląska.
24 min. - Przemysław Łudzińśki nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem gości.
22 min. - Przez chwilę zadrżały serca wrocławskim kibicom po tym jak Łukasiewicz nie przyjął piłki stopą. Na szczęście nie było w pobliżu żadnego zawodnika Śląska i piłkę przejął Kaczmarek.
21 min. - Fojut musiał się ratować wybiciem piłki naciskany przez bardzo szybkiego Szczota.
21 min. - Śląsk musi teraz przedstawić się na powolne przeprowadzenie ataku pozycyjnego. Zabrzanie cofnęli się do obrony i będą bronić korzystnego dla siebie rezultatu.
19 min. - Kołodziej decyduje się na bezpośredni strzał. Płaskie uderzenie mija słupek bramki Kaczmarka, który kontrolował lot piłki.
19 min. - Przedzierający się Szczot faulowany przez Łukasiewicza 25m od bramki Śląska.

To dopiero druga bramka zdobyta przez Górnik na wyjeździe w tym sezonie. Pierwszą zdobyli Ruchowi na stadionie Śląskim.

17 min. - Dwie znakomite centry Kołodzieja. Najpierw Kaczmarek niepewnie piątkuje piłkę wprost pod nog zabrzanina, który poprawia dośrodkowując na głowę Banasia, a ten z bliska pakuje piłkę do siatki.
16 min. - Bonin ratuje sytuacje, po świetnej akcji Mili, wykopuje piłkę na rzut rożny. Wykonywał go Klofik. Goście jednak przejęli piłkę, wyprowadzili szybką kontrę. Szczot zagrał do Bonina, którego dośrodkowanie musiało blokować aż dwóch zawodników Śląska.
15 min. - Świetne podanie Sochy do M. Gancarczyka, którego ostrą centrę Pazdan wybija na rzut rożny. Z kornera Mila, jednak jego dosodkowanie zostało zablokowane przez Banasia.
14 min. - Ładna akcja Kołodzieja zakończona groźnym strzałem z dystansu, w którym poradził sobie Kaczmarek.
13 min. - Solowa akcja Mili zakończyłą się dopiero na trzecim zabrzaninie. Jednak ofensywnie grający wrocławianie nie pozwalają rywalom przejść połowę boiska z piłką.
12 min. - Mariusz Pawelec zagapił się. Sfaulował Roberta Szczota, rzut wolny dla Górnika. Kołodziej z 20m decyduje się na strzał, piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.
10 min. - Znów niedokłądne podanie Łudzińskiego do M. Gancarczyka. Kontry Śląska sprawiają wielu problemów defensorom Górnika.
9 min. - Znów szybka akcja Śląska. Łudzinski stara się wypuścić w uliczkę M. Gancarczyka, jednak podał mu za mocno.
9 min. - Kolejna szybka kontra Śląska. Niemający z przodu kolegów Klofik decyduje się na strzał z 25m, który jest celny, ale nie sprawia żadnych problemów Vaclavikowi.
8 min. - Ładne podanie Mili do Ulatowskiego, który doszedł do piłki w polu karnym wycofał do Łudzińskiego, ten jednak nie znalazł miejsca do oddania strzału.

Kibice Śląska rozpoczęli od wielkiej kartoniady (transparenty z napisami wszysrkich fanclubów Śląska zasłoniły całą trybunę odkrytą).

5 min. - Obie drużyny zaczęły bardzo agresywnie i ofensywnie. Jest nas co popatrzeć w początkowej części gry.
4 min. - Bonin naciskany przez Klofika wybija piłkę na aut w okolicy bocznego narożnika Górnika.
4 min. - Fojut nie pozwolił Szczotowi na dośrodkowanie z bocznego sektora pola karnego. Po chwili były zawodnik Śląska w walce o piłkę nieprzepisowo fauluje Klofika tuż przed linią pola karnego Śląska.
3 min. - ZNakomity przerzut Mili do Sochy na prawe skrzydło, ładne wejście obrońcy Śląska w pole karne i płaski strzał ale w boczną siatkę.
2 min. - Dynamiczna akcja Mili prawą stroną, znakomite podanie do Łudzińskiego, ale piłkę w ostatniej chwili desperacznym wśligiem wybija Pazdan.
1 min. - Długie podanie Kołodzieja do Zahorskiego, który ograł w polu karnym Sochę, jednak nie udało mu się oddać groźnego strzału.
1 min. - Szczot do Kołodzieja i zaczynamy.

Krzysztof Ulatowski z okazji rozegrania w Śląsku Wrocław 200. meczów zostaje specjalnie uhonorowani. Strzelił do tej pory 49 bramek - życzymy 50. bramki!

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy obu drużyn na murawę stadionu przy ul. Oporowskiej. Za chwilę rozpocznie się mecz.

Piłkarze obu drużyn przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

W zespole gości wystąpią dzisiaj 2 byli zawodnicy Śląska: Robert Szczot oraz Adam Marciniak.

Na stadionie przy ul. Oporowskiej pojawił się Wojciech Łazarek - były selekcjoner reprezentacji Polski oraz trener Śląska Wrocław w latach 1998-1999.

Do wyjściowej jedenastki powrócił Antoni Łukasiewicz, który nie występował w ostatnich spotkaniach z powodu kontuzji. Z powodu lekkiego urazu nie wystąpi dzisiaj również Krzysztof Wołczek, za którego zagra Tadeusza Socha. Ryszard Tarasiewicz zdecydował się również na zastąpienie Janusza Gancarczyka przez Patryka Klofika.

Czas zdobyć pewne 3pkt! 9 kwietnia, w Wielki Czwartek, o godz.: 20 Śląsk Wrocław podejmie na stadionie przy. ul. Oporowskiej Górnik Zabrze.

Autor relacji: Pawlak/FPP