GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław
2:1 (0:0)
Strzelcy: Popek 48', Nowak 53' - M.Gancarczyk 81'
Sędziuje: Marcin Szulc (Warszawa) Widzów: 3000+1000 Aura: pogodnie
GKS Bełchatów:(stroje: zielono-czarne) Sapela - Pietrasiak (k), Lacić (70' Marciniak), Cecot, Popek, Wróbel, Rachwał, Gol (80' Mychalewśkij), Cetnarski, Nowak (84' Dziedzic), Ujek Trener: Rafał Ulatowski
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Kaczmarek - Pawelec, Fojut, Celeban, Wołczek - M.Gancarczyk, Ulatowski, Dudek (90' Łudziński), Mila (k), J.Gancarczyk (78' Biliński) - Szewczuk Trener: Ryszard Tarasiewicz

GKS Bełchatów: Kozik, Marciniak, Drzymont, Fonfara, Mihalevskyy,Dziedzic, Janus
Śląsk Wrocław: Banaszyński, Biliński, Górski, Łudziński, Socha, Sobociński, Klofik

Zawodnicy Ślaska dziękują licznie zgromadzonym kibicom za gorący doping mimo niekorzystnego wyniku.

Koniec meczu! Ślask niestety przegrywa w Bełchatowie 2:1, szybko strzelone dwie bramki i brak zdecydowania graczy Śląska w pierwszej części drugiej połowy zadecydował o niekorzystnym wyniku. gdy piłkarze Ślaska zdobyli kontaktową bramke i złapali wiatr w żagle było już za późno na odrabianie strat do czego dołożyła się skuteczna gra na czas bełchatowian.

90+ min. - Dośrodkowanie Łudzińskiego przechodzi pomiędzy wszystkimi zawodnikami, a wbiegający w pole bramkowe Fojut nie sięgnął piłki.
90 min. - Łudziński za Dudka

Sędzia dolicza 4 minuty

Zawodnicy gospodarzy umiejęstnie graja na czas przetrzymujac piłke w narożniku boiska.

88 min. - Popek dostał zółtą kartkę za opóźnianie wybijania rzutu wolnego.
86 min. - Niedokładne podanie Fojuta do Wołczka, który spóźnił sie z interwencja i zaatakował przyjmujacego pilkę Nowaka, Żółta kartka dla zawodnika Śląska. Nowak odrazu opuścił boisko, zastąpi go ziedzic.
85 min. - Żółta kartka dla Wrobla, ktory bezpardonowym wejściem w nogi Szewczuka zatrzymał dobrze zapowiadającą się akcję ślaska.
84 min. - Kontakowy gol obudził nadzieje wrocławskich zawodników, ktorzy ruszyli do przodu, natomiast podciął skrzydła zawodnikow gospodarzy, którzy popełniają łatwe, niewymuszone błędy.
83 min. - Mychalewśkij zastąpił Janusza gola.

Po kontaktowej bramce na stadionie słychac juz tylko jedną grupę kibiców.

81 min. - Po kapitalnym podaniu Mili sam na sam wychodzi Marek Gancarczyk i pewnym strzałem umieścił piłke w siatce!!
80 min. - Mila z rzutu wolnego na Bilińskiego, ktory uderzył głową celnie, ale zbyt słabo, by zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

Szewczuk przeszedł na prawa pomoc, Marek Gancaczyk na lewa w miejsce swojego brata, a Biliński na atak.

78 min. - Pierwsza zmniana Śląska, Janusza Gancarczyka zastąpi Kamil Biliński.

Przy linii bocznej do zmiany szykuje się Kamil Biliński.

75 min. - Po dośrodkowaniu z wolnego Mili, strzał Wołczka zablokowany, dobijac probował Pawelec jednak nie trafił czysto w pilkę

Wrocławianie mają spore problemy zprzedostaniem się pod bramkę gospodarzy, jedynie z rzutow rożnych zagrżaja bełchatowianom.

70 min. - Pierwsza zmiana w GKS-ie, Lacicia zastępuje Marciniak.
69 min. - Rzut rożny z drugiej strony, tym razem wywalczony przez J. Gancarczyka. Szybkie wykonanie tych dwóch piłkarzt, piłka na przedpole do Wołczka, który upadając oddaje strzał ,a bramkarz końcówkami palców wybija lecącą do bramki pilłkę na rzut rożny.
67 min. - Marek Gancarczyk wywalczył rzut rożny który wykona Mila.
66 min. - Długie podanie Dudka do J.Gancarczyka który przy próbie minięcia Lacicia przewrócił się, sedzia jedank nie dopatrzył się przewinienia.
65 min. - Mila przerwał szybki kontratak Śląska, po czym wdał się w drybling i stracił piłkę.
64 min. - Kolejny atak bełchatowian zakończył się niecelnym podaniem, gospodarze po strzeleniu w ciągu kilku minut dwóch bramek dostali wyraźny wiatr w plecy. wszystko im wychodzi i mogą sobie pozwolić na swobodną grę.
63 min. - Rajd Ujka środkiem boiska, podanie na lewo do Cetnarskiego, któremu jednak Fojut odebrał piłkę.
61 min. - Ostre wejście Celebana w Ujka, mimo, że Nowak zabrał się z piłką i mógł stworzyć groźną akcję sędzia przerwał grę i ukazał Celebana żółta kartką.
60 min. - Udana interwencja Kaczmarka po uderzeniu Wróbla, po chwili atomowym strzałem popisał się Gol, ale piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką.
59 min. - Po podaniu Fojuta Szewczuk ładnie uwolnił się spod opieki Lacicia i huknął z kilunastu metrów, ale niecelnie.

Przepraszamy za opóźnienia w docieraniu informacji, ale na stadionie GKS-u są problemy z bezprzewodowym internetem.

53 min. - Nowak w sytuacji sam na sam minął Kaczmarka i z ostrego kąta strzelił do bramki obok nieszczęśliwie interweniującego Fojuta, który przewrócił się na linii bramkowej.
48 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cetnarskiego nieporozumienie Kaczmarka z obrońcami, Popek z bliska wsadza piłke do bramki!

Grupa kibiców Śląska, która po brzego wypełniła przeznaczony dla niej sektor od początku drugiej połowy głośno dopinguje swoich pupili, a wobec tego, że reszta stadionu milczy mozna mieć wrażenie, że Śląsk wcale nie gra na wyjeździe.

45 min. - Tomasz Szewczuk podaniem do Sebastiana Mili rozpoczął drugą połowę meczu, Śląsk bez zmian.

Faule 9:10

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany z nieznaczną przewagą gospodarzy, jendak obie strony nie mogły znaleźć póki co drogi do bramki rywala.

45 min. - Sędzia dolicza 4 minuty.
43 min. - Po serii nieudanych interwencji piłkarzy Śląska gospodarze przenieśli piłke pod bramkę wrocławian, jednak ostatniepodanie Gola do Cetnarskiego było minimalnie za mocne
40 min. - Cetnarski z rogu, pogłówce Lacicia piłka odbiła się jeszcze od fojuta i gospodarze będą bić z drugiej strony.
38 min. - Tym razem Mila stracił piłkę, Wróbel przebiegł z nią dobre 60 metrów i po dośrodkwaniu niemal z linii końcowej Fojut wybił futbolówkę na rzut rożny.
38 min. - Po dośrodkwaniu z wolnego Cetnarskiego zupełnie niepilnowany na 7 metrze przed bramką Kaczmarka, Nowak główkuje bardzo niecelnie.
37 min. - Błąd Dudka, który stracił piłkę przy wyprowadzaniu ataku, na szczęscie nie został wykorzystany przez gospodarzy, Wróbel nie potrafił dokładnie dograć do Ujka.
35 min. - Niespodziewane nuderzenie z dystansu Cetnarskiego z trudem zatrzymuje Kaczmarek, do tej pory bezbłędny.
35 min. - Fojut świetnie przechwycił kolejne podanie Ujka do Nowaka.
34 min. - Szewczuk świetnie odegrał piłkę Mili, ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, w ostateczności został zmuszony do dryblingu i lekko popychany stracił równowagę i piłkę.
33 min. - Impet bełchatowian osłabł, gra się wyrównała, Śląsk coraz częściej dochodzi do sytuacji strzeleckich.
31 min. - Janusz Gancarczyk w dziecinny sposób ograł Lacicia i dośrodkował wprost na głowę Szewczuka, który posłał piłke tuż przy słupku.
29 min. - Wołczek z autu, Szewczuk przedłużył, jendak Mila przyjmując pomógł sobie ręką.
28 min. - Wejście Ujka w Ulatowskiego nogą na wysokości brzucha, na szczęście dzisiejszemu jubilatowi nic się nie stało.
27 min. - ładna akcja Dudka, który wypuścił w bój Szewczuka, ten zagrał dosrodka, jednak Mila spóźnił się do tego zagrania i Bełchatowianie wybili piłke.
25 min. - Tym razem ujek podknął się, a było bardzo groźnie po szybkiej kontrze Nowaka. Coraz wyraźniejsza przewaga gospodarzy, ale narazie bez bardzo groźnych sytuacji podbramkowych.
25 min. - Cetnarski próbował uderzać bezpośrdenio, ale trafił w mur, po chwili powstało zamieszanie w polu karnym Śląska, ale uderzenie Ujka poszybowało nad poprzeczką.
24 min. - Niefrasobiliwe zagranie Ulatowskiego który wdał się w drybling na własnym przedpolu po czym stracił piłkę na rzecz Cetnarskiego, którego faulował.
22 min. - Kapitalne zagranie Ujka piętą do wchodzącego na pozycję Cetnarskiego, który z linii końcowej wycofał piłkę do wbiegającego Gola, ale ten z kilkunastu metrów posłał piłkę wysoko ponad poprzeczkę.
21 min. - Dwie bardzo niebezpieczne centry z prawej Marka Gancarczyrka, po drugiej piłke przejął Mila, jednak fatalnie chybił
20 min. - Po podaniu Gola do Nowaka piłkę w nieco niefrasobliwy sposób przyjął Wołczek, kibice gospodarzy widzieli tam rękę, obrońca Śląska podbił piłkę, na szczęśćie zdążył do niej dobiec i wyprowadzić akcję Śląska.
19 min. - Cetnarski z wolnego kilka metrów od linii narożnej połowy Śląska uderza wprost w ręce Kaczmarka.
18 min. - Po ruzcie wolnym Sebastiana Mili piłkę niecelnie głową uderzał Fojut.

Pierwszy fragment spotkania stoi na dośc sdobrym poziomie, jest dużo gry w piłkę, sporo akcji z dość dokładnymi podaniami, jeśli będzie tak dalej to bramki są tylko kwestią czasu.

16 min. - Ambitna postawa Wołczka doprowadziła do odzyskania piłki na połowie Bełchatowa.
15 min. - Po trochę zbyt dalekim podaniu Mili Szewczuk był bliski przejęcia piłki od ostadniego obrońcy gospodarzy, Cecota, jednak były piłkarz Śląska wyszedł z tego pojedynku obronną ręką.
14 min. - Niebezpiecznie po dośrodkowaniu Wróbla, jednak piłkę dwukrotnie z pola karnego wybija Fojut.
12 min. - Kolejne świetne zagranie Ujka, tymrazem do wychodzacego na czystą pozycję Cetnarskiego, który nie mając żadnego z partnerów z przodu starał się zaskoczyć strzałem w długi rok Kaczmarka, któryz trudem wybił piłke w bok, gdzie na szczęście znajdowali się obrońcy zażegnując niebezpieczeństwo.
11 min. - Szybka kontra gospodarzy, Ujek zagrywa do Nowaka, którego groźne dośrodkowanie wybija Fojut, ale piłka wpada wprost pod nogi Cetnarskiego, którego uderzenie w ostatniej chwili blokuja wrocławscy obrońcy.
9 min. - Po niezbyt czystym uderzeniu z linii pola karnego Mili piłka rykoszetem odbija się od obrońcy i Sapela końcówkami palców wybija ją na poprzeczkę, po czym piłka spada tuż przed bramkarzem gospodarzy który ją przejmuje.
9 min. - świetne podanie Dudka do wychodzącego na czystą pozycję Pawelca, jednak jego dośrodkowanie blokują obrońcy gospodarzy wybijając na aut.
8 min. - Po podaniu Mili piłka przelatuje Ulatowskiemu pod butem. Mogło być groźnie.
6 min. - Po rogu Cetnarskiego w powietrznej walce najskuteczniejszy był Kaczmarek.
6 min. - Po drugiej stronie boiska próbował dośrodkowywać Wróbel, jednak Fojut wybił na rzut rożny.
5 min. - Pierwsza groźna akcja gospodarzy, jednak centra Jacka Popka była zbyt wysoka i padła łupem Wojciecha Kaczmarka.
4 min. - Marek Gancarczyk przejął piłkę na środku boiska, podał ją do Szewczuka który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, chciał wypuścić w uliczkę Marka, jednak podał za mocno.
4 min. - Bełchatowianie wznowili grę spod własnej bramki.

Sektor gości na stadionie w Bełchatowie pęka w szwach, czego nie można powiedzieć o reszcie stadionu.

1 min. - Janusz Gol podaniem do Ujka rozpoczął mecz, jednak został on szybko przerwany z powodu wrzucenia na boisko setek serpentyn.

Śpiew kibiców Śląska, którzy już zapełnili niemal cały sektor gości zagłuszył hymn drużyny gospodarzy.

Dzisiejszy pojedynek będzie dla Krzysztofa Ulatowskiego 200 meczem w barwach Śląska! Ponadto mamy dzisiaj imieniny Ryszarda, co dobrze wróży przed pojedynkiem.

Obie drużyny są w trakcie przedmeczowej rozgrzewki. Na stadionie pojawiają się pierwsi kibice Śląska.

Estraklasa wraca! Liczymy, że Śląsk zaprezentuje dobry futbol i pewnie po raz pierwszy w Ekstraklasie wygra w Bełchatowie. Piłkarze WKS-u powinni być umotywowani awansem do półfinału rozgrywek Pucharu Ekstraklasy. Mecz ten będzie miał bardzo duże znaczenie w kontekście walki Śląska o europejskie puchary.

Autor relacji: Guardian/FPP