Sędziuje: Włodzimierz Bartos (Łódź) Widzów: komplet Aura: chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W.Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Fojut(Sobociński 86), Pawelec - M.Gancarczyk, Górski(Sotirović 67), Mila (kpt), J.Gancarczyk - Łudziński, Szewczuk Trener: Ryszard Tarasiewicz
Polonia Warszawa:(stroje: czarne) Przyrowski - Mynar (kpt), Jodłowiec, Dziewicki, Lato - Trałka, Kozioł, Majewski(Dymkowski 82), Piątek, Sokołowski - Gołębiewski(Lazarevski 61) Trener: Bogusław Kaczmarek

Śląsk Wrocław: Banaszyński, Ćap, Socha, Klofik, Sobociński, Sotirović, Ulatowski
Polonia Warszawa: Majdan, Gajtkowski, Mierzejewski, Lazarevski, Zasada, Skrzyński, Jaroń

Śląsk przegrał dzisiejsze spotkanie. Nie udało wykorzystać się rzutu karnego oraz tego, że od 57 minuty nasi zawodnicy grali w przewadze jednego zawodnika. Już w środę ćwierćfinałowy mecz Śląska z Ruchem Chorzów w ramach Pucharu Ekstraklasy.

90+4 min. - Koniec meczu. Śląsk przegrywa z Polonią 0:1.
90+4 min. - Ostatnia akcja meczu. Polonia w ciekawy sposób rozgrywa rzut rożny. Krótkie podanie kończy się jednak utratą piłki.
90+3 min. - Ofensywa wrocławian. Śląsk w ciągłym natarciu. Wrocławianie nie potrafią jednak realnie zagrozić Przyrowskiemu.
90 min. - Sędzia przedłuża II połowę o 4 minuty.
90 min. - Dzięki temu zagraniu Polonia zyskała mniej więcej minutę, bo tyle trwa przerwa w grze.
89 min. - Wejście Trałki nakładką w Łudzińskiego, po którym najbardziej ucierpiał... zawodnik Polonii.
86 min. - Zmiana w Śląsku. Sobociński za Fojuta. Śląsk zostaje z zaledwie 3 obrońcami.
85 min. - Po szybkiej kontrze, podanie Łudzińskiego do M. Gancarczyka okazało się zbyt mocne.
85 min. - Sobociński przygotowany do wejścia na boisko.
84 min. - Piłkarze Śląska próbują przepchnąć się środkiem boiska, jednak kiedy wydaje się, że są bardzo blisko akcji - palą na panewce.
82 min. - Zmiana w Polonii. Dymkowski za Majewskiego.
81 min. - Ładna akcja Laty, który na lewym skrzydle ograł Wołczka, jednak próby jego strzału zlikwidował Celeban próbując rozpocząć szybką kontrę podając do J. Gancarczyka. Pomocnik Śląska źle przyjął piłkę, a akcja straciła tempo.
80 min. - Po rzucie rożnym dwóch piłkarzy Śląska minęło się z piłką kilka metrów od bramki Polonii.
80 min. - Po uderzeniu Mili piłka odbiła się od jednego z zawodników Polonii i rykoszetem minimalnie przeleciała obok słupka bramki.
78 min. - Wreszcie ładna akcja prawą stroną. M. Gancarczyk z Sotiroviciem rozegrali klepkę. Ten pierwszy wywalczył rzut rożny.
77 min. - Poloniści wybijają piłkę na oślep, jednak Śląsk ma olbrzymie problemy z przejściem tej gęstej defensywy.
76 min. - Szybka akcja Polonii w środku boiska. Majewski z Piątką rozegrali klepkę, jednak ten drugi został powstrzymany w polu karnym.
75 min. - Zaledwie 4 zawodników Polonii przy rzucie rożnym. Wrocławianie nie zdołali jednak na tyle szybko wyprowadzić piłki by przeprowadzić kontratak.
74 min. - Pierwszy od bardzo dawna rzut rożny dla Polonii wywalczył po kontrze Lazarevski.
74 min. - Solowa akcja Vuka Sotirovicia, który wyłuskał piłkę na środku boiska. Przebiegł z nią kilkanaście metrów wbiegając w pole karne, zdołał oddać strzał, ale posłał piłkę ponad poprzeczką.
72 min. - Zbyt mocne podanie Celebana do Mili przejmuje Trałka, który pada na przedpolu bramkowym Śląska. Nasi obrońcy wybijają piłkę.
71 min. - Znakomite uderzenie Laty z 20m, które w niewielkiej odległości ląduja obok spojenia slupka z poprzeczką.
70 min. - Goście zaczynają grać na czas. Celebrują każde wybicie piłki.
70 min. - Śląsk spokojnie rozgrywa atak pozycyjny.
69 min. - Gęsta defensywa Polonii nie dopuszcza wrocławian na własne pole karne.
67 min. - Sotirović wchodzi za Górskiego. Bardzo ofensywna zmiana w zespole Śląska. WKS gra trzema nominalnymi napastnikami.
66 min. - Szewczuk zbyt długo wzlekał do wbiegającego J. Gancarczyka. W efekcie kontra Śląska straciła na tempie.
65 min. - Trenerzy gości dynamicznymi ruchami rąk nakazują swom zawodnikom szybki powrót do defensywy.
65 min. - Pierwsza od dłuższego czasu kontra Polonii ale Pawelec wraz z J. Gancarczykiem odbierają piłkę.
64 min. - Seria rzutów rożnych w wykonaniu Mili. M. Gancarczyk przyjmuje piłkę w polu karnym, oddaje strzał, ale bardzo lekki - wprost w ręce Przyrowskiego.
63 min. - Kapitalna akcja Szewczuka, który przepchnął się między dwoma zawodnikami Polonii i oddał strzał, który Przyrowski z najwyższym trudem wybił ponad poprzeczkę.
62 min. - Sotirović gotowy do wejścia. Polonia zamknięta na własnej połowie boiska.
62 min. - J. Gancarczyk na przedpolu rywala przejął bezpańską piłkę, ruszył w stronę bramki, jednak tuż przed strzałem został powstrzymany.
61 min. - Zmiana w Polonii. Lazarevski wchodzi za Gołębiewskiego.
60 min. - Łudziński zostawił piłkę Fojutowi, który z 20m strzelił bardzo niecelnie.
60 min. - Mynar w ostatniej chwili przejmuje podanie Szewczuka do J. Gancarczyka.
59 min. - Mila strzelał bezpośrednio ale zbyt lekko aby zaskoczyć Przyrowskiego.
59 min. - Szykuje się pierwsza zmiana w Polonii. Lazarevski się przebiera. Faulowany Szewczuk. Rzut wolny dla Śląska.
58 min. - Żółta kartka dla Laty za dyskusję z głównym arbitrem.
57 min. - Łudziński nie wykorzystał rzutu karnego. Piłka wylądowała daleko od prawego słupka bramki.
57 min. - Fatalny błąd Jodlowca, który najpierw przepuszcza piłkę a następnie fauluje Szewczuka, który próbował go odebrać. Rzut karny oraz druga żółta kartka dla zawodnika Polonii, czerwona.
55 min. - Gra bardzo się zaostrzyła. Kozioł wrócił na boisko z bandażem. Teraz boisko gry musi opuścić Celeban po ostrym wejściu jednego z Polonistów.
53 min. - Żółta kartka dla Pawelca za faul na Mynarzu. Przewinienie dużo mniej groźnie niż przy wszystkich kartka dla zawodników Polonii.
53 min. - Ładna akcja Mili i J. Gancarczyka, jednak ten drugi gubi piłkę.
53 min. - Piłkarze Poloni w dziewiatkę bo poza boiskiem muszą zostać Kozioł i Sokołowski. Jednak po wrzutce Mili, Przyrowski pewnie chwyta piłkę.
52 min. - Szybka kontra Śląska w wykonaniu M. Gancarczyka i ostre wejście Kozła w Szewczuka. Kolejna żółta kartka dla zawodnika Polonii.
51 min. - Szarża Mili środkiem boiska, minął zwodem Majewskiego, jednak po kolejnej próbie dryblingu stracił piłkę.
50 min. - Mila podaje do M. Gancarczyk, który oddaje do Łudzińskiego znajdującego się w polu karnym Polonii, ten odgrywa ponownie do Mili, który jednak traci piłkę.
47 min. - Sfaulowany Górski przez Łukasza Trałkę pada na murawę. Po kilk sekundach pada na nią również Trałka.

Kibice Polonii grają obok swojego sektora w piłkę nożną.

46 min. - Rozpoczęła się druga połowa spotkania.

Piłkarze obu drużyn pojawili się ponownie na murawie.

Na trybunach panuje jednak ciągle wspaniała atmosfera. Miejmy nadzieję, że w drugiej części spotkania nasi piłkarze przechylą szalę zwyciestwa na swoją stronę.

Śląsk przespał pierwsze 20 minut. Obudził się w drugiej cześci pierwszej połowy - niestety - bezskutecznie.

45_+2 min. - Śląsk nie rezygnuje ze zdobycia gola przed przerwą. Wrzutka Pawelca z autu, jednak Trałka wybija piłkę poza bosiko a sędzia kończy I połowę.
45+2 min. - Wrzutka Mili, jednak uderzenie do wbiegającego Wołczka było zbyt miękkie i nie sprawiło problemów Przyrowskiemu.
45+1 min. - Sędzia dolicza do I połowy 2 minuty.
45 min. - Lato znów nie do przejścia dla M. Gancarczyka.
45 min. - Mynar ucierpiał przy bocznej linii boiska. Opatrywany musi zejść z pola gry.
43 min. - Dynamiczny rajd M. Gancarczyka powstrzymany, zdaniem sędziego, czysto.
43 min. - Zablokowany strzał M. Gancarczyka z łatwością złapał Przyrowski.
42 min. - Po I rogi Mili Poloniści wybili piłkę ponownie za bramkę. Przy II próbie uderzenie wyszło na kolejny korner. Zaś III wrzutkę złapał Przyrowski.
41 min. - Znakomita akcja Śląska. J. Gancarczyk wywalczył piłkę na środku pola, podał do Mili, który próbował dośrodkować jednak wywalczył tylko rzut rożny.
41 min. - Końcówka I połowy dla Polonii. Strzał Trałki zablokowany, dobitka Mynarza powstrzymana.
39 min. - Fojut powstrzymuje groźną akcję prawym skrzydłem Piątka i Mynarza.
39 min. - Po dośrodkowaniu pomocnika Polonii na pozycji spalonej znalazł się Gołębiewski.
37 min. - Szybka kontra Śląska. Łudziński na lewo do Gancarczyka, ten mija Mynarza, jednak nie zdołał dośrodkować bo czeski obrońca wybił piłkę na aut.
33 min. - Tym razem J. Gancarczykowi uciekła piłka. Mogło być groźnie bo Mynar został za plecami zawodników Śląska.
31 min. - Niepewna interwencja Przyrowskiego, który po dośrodkowaniu Mili wypuszcza piłkę, jednak Szewczuk nie zdążył skorzystać z prezentu.
31 min. - J. Gancarczyk po raz trzeci bezpardonowo sfaulowany przez zawodników Polonii. Tym razem żółta kartka dla Mynarza.
30 min. - Zabawa wrocławian pod własną bramką o mało nie zakończyła się golem.
30 min. - Kolejny raz po rzucie wolnym Mili obrońcy Polonii wybijaj piłkę, a żaden zawodnik Śląska nie czeka na przedpolu.
29 min. - Kolejna żółta kartka za faul na J. Gancarczyku. Tym razem ukarany Jodłowiec, który powstrzymał niezwykle szybkiego zawodnika Śląska.
28 min. - Agresywna gra wrocławian zaczyna przynosić coraz większe efekty. Śląsk coraz drużyn utrzymuje się przy piłce.
27 min. - Groźnie po dośrodkowaniu Mili, obrońcy Polonii w zamieszaniu podbramkowym uzyskują piłkę, po chwili jednak Celeben ją odzyskuje. Mila wrzucił po raz kolejny dośrodkował w pole karne, jednak Przyrowski bez problemu ją złapał.
26 min. - Mynar wygwizdany przez wrocławską publiczność po tym jak upadł po starciu z Pawelcem. Jeszcze większe wzburzenie publiczności spowodował Trałka, który podciął będącego w pełnym biegu J. Gancarczyka. Żółta kartka dla zawodnika.
24 min. - Bardzo groźna kontra Poloni. Mynar pociągnął prawą stroną, minął zwodem dwóch piłkarzy Śląska w polu karnym, jednak jego strzał został zablokowany.
23 min. - Świetna interwencja Górskiego na przedpolu bramkowym i znakomite prostopadłe podanie do Szewczuka, który w bardzo dobrze zapowiadającej się kontrze zgubił piłkę.
21 min. - Śląsk zaczyna mieć więcej z gry, jednak jego ataki są zbyt chaotyczne by mogły zagrozić Przyrowskiemu.
21 min. - Piłkarze Polonii domagali się podyktowania rzutu karnego, po tym jak Lato padł w polu karnym po interwencji Celebana.
20 min. - Uderzenie Górskiego z dystansu. Piłka obok słupka, Strzał zbyt lekki aby zagroził Przyrowskiemu, który kontrolował lot piłki.
19 min. - Po dalekim podaniu Fojuta, Lato wygrywa pojedynek biegowi z M. Gancarczykiem, jednak czując oddech wrocławskiego pomocnika wyrzucił piłkę na aut.
18 min. - Sprytne rozegranie autu pomiędzy braćmi Gancarczykami, jednak dośrodkowanie Janusza kompletnie nieudane.
17 min. - Piłkarze Polonii próbują wyprowadzić z równowagi Milę.
16 min. - Po sprytnej wrzutce Mili piłka przelatuje nad Jodłowcem, jednak nie sięga jej Łudziński będący sam przed Przyrowskim.
15 min. - Żółta kartka dla Mili, który wznowił grę nie czekając na gwizdek sędziego.
14 min. - W walce o górną piłkę Szewczuk sfaulowany przez Dziewickiego 25m od bramki Polonii. Piłkę ustawia tradycyjnie Mila.
13 min. - Piłkarze Polonii wymienili serię podań na przedpolu bramkowym Kaczmarka, w końu na strzał zdecydował się Majewski - trafił jednak w Celebana.
11 min. - Po dośrodkowaniu Mili, Wołczek przedłużył piłkę głową, jednak obrońcy Polonii zdołali go uprzedzić.
11 min. - Kontra Śląska. Świetne podanie Wołczka do M,. Gancarczyka, który jednak nie zdołał się przedrzeć prawą flanką, wycofał do Wołczka, który został sfaulowany ok 20m od chorągiewki narożnej. Wykonawcą rzutu rożnego Mila.
10 min. - Zacięty pojedynek, w którym nikt nie odpuszcza żadnej piłki.
9 min. - Kontra Śląska. M. Gancarczyk w ostatniej chwili powstrzymany rzut rożny dla wrocławian.
7 min. - Niskie dośrodkowanie wybija J. Gancarczyk jednak poloniści utrzymali się przy piłce. Strzałem z 15m Kaczmarka zaskoczył Łukasz Trałka. Piłka odbiła się od obu słupków i znalazła się w siatce.
6 min. - Kolejna szybka akcja Polonii. Mynar wywalczył rzut rożny. Wykonawcą będzie Jarosław Lato.
4 min. - Dwa faule na zawodnikach Śląska na przedpolu wrocławian. Gołębiewski ukarany żółtą kartką... oraz Kaczmarek, który wdarł się w kłótnię w sędzią.
3 min. - Świetna interwencja Cdlebana, który powstrzymał bardzo groźny kontratak Gołębiewskiego i Majewskiego.
2 min. - Gorąca atrmosfera na trybunach. Na boisku obie drużyny próbują przejąć inicjatywę.
1 min. - Szewczuk powstrzymany przez Latę.
1 min. - Majewski do Gołąbiewskiego i zaczynamy.

Zmiana stron. Śląsk będzie atakował na bramkę od strony Grabiszyńskiej. Kibice pozdrawiają Ryszarda Tarasiewicza.

Trybuna odkryta... przykryta morzem szalików

Trójka sędziowska wprowadza zawodników na murawę.

Piłkarze obu drużyn rozgrzewają się na murawie stadionu przy ul. Oporowskiej.

Na Oporowskiej zagra dzisiaj były piłkarz Śląska Wrocław – Jarosław Lato. Byłym graczem Polonii Warszawa jest za to Antoni Łukasiewicz, który z powodu kontuzji nie będzie miał niestety szansy na występ w meczu.

Zawodnicy Polonii przegrali swoje 2 ostatnie mecze w Ekstraklasie: (z ŁKS-em 1:3 i Wisłą 1:2). Podczas rundy jesiennej to oni jednak okazali się w Warszawie lepsi od Śląska ogrywając nasz zespół 3:0.

Bogusław Kaczmarek przed objęciem swojej nowej funkcji w Polonii odpowiedzialny był za skauting. Na ławce trenerskiej w Ekstraklasie zasiadał już 260 razy! Swoje największe sukcesy odnosił z Groclinem Grodzisk Wlkp. - wicemistrzostwo Polski, a w składzie tej drużyny był Sebastian Mila – obecnie piłkarz Śląska.

Jeśli Śląsk wygra dzisiejsze spotkanie z Polonią Warszawa awansuje na 4. miejsce w tabeli Ekstraklasy wyprzedzając bezpośrednio dzisiejszego rywala.

Będzie to tym bardziej trudne, gdyż dzisiaj cały stadion przy ul. Oporowskiej powinien być zapełniony. Bilety w przedsprzedaży były kupowane jak świeże bułeczki, a w kasach stadionu zaczęto sprzedawać nawet bilety na miejsca stojące.

Śląsk powinien jednak wygrać aby realnie włączyć się w walkę o europejskie puchary. Mało kto już rozpamiętuje, że nasza drużyna jest beniaminkiem. Zawodnicy Polonii wiedzą jak ciężko gra się we Wrocławiu.

Witamy ze stadionu drużyny, która jest niepokonana w Ekstraklasie przez kolejne 6 ostatnich meczów. Miejmy nadzieję, że ta passa będzie trwać dłużej ;

Znamy już składy obu drużyn. Trener Ryszard Tarasiewicz powrócił do ustawienia ze zwycięskiego spotkania z Polonią Bytom. Z kolei szkoleniowiec Czarnych Koszul Bogusław Kaczmarek na ławce rezerwowych posadził Adriana Mierzejewskiego i Krzysztofa Gajtkowskiego, dając szansę w ataku młodemu Danielowi Gołębiowskiemu.

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY (BRAMKI) Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Już w sobotę o godz. 19:15 Śląsk Wrocław zmierzy się z Polonią Warszawa. Stadion przy ul. Oporowskiej powinien zapełnić się po brzegi. Będzie to mecz o podwójną stawkę. Obie drużyny rywalizują o miejsce dające prawo do grania w europejskich pucharach. Liczmy na świetną grę piłkarzy Śląska oraz gorący doping wrocławskich kibiców!

Autor relacji: Pawlak/FPP