Sędziuje: Piotr Wasielewski (Kalisz) Widzów: 3000 Aura: słonecznie
Odra Wodzisław Śl.:(stroje: czerwone) Stachowiak - Dymkowski, Woś, Gierczak (53 Kwiek, 82 Markowski), Malinowski, Małkowski, Bagnicki (64 Machovec), Korzym, Szary, Kłos, Dudek Trener: Ryszard Wieczorek
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W.Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Fojut (21 Górski), Ćap - M.Gancarczyk, Mila, Łukasiewicz, J.Gancarczyk - Szewczuk, Łudziński (84 Sotirović) Trener: Ryszard Tarasiewicz

Odra Wodzisław Śl.: Buchalik, Wodecki, Machovec, Pielorz, Matulevicius, Kwiek, Markowski
Śląsk Wrocław: Banaszyński, Ulatowski, Górski, Sotirović, Klofik, Sobociński, Socha

Ostatni kwadrans spotkania w Wodzisławiu był bardzo emocjonujący. W 81 minucie Woś nie wykorzystał rzutu karnego, w odpowiedzi po akcji Śląska piłka odbiła się od poprzeczki bramki Stachowiaka.

Śląsk nie wykorzystał okazji do wyprzedzenia w tabeli Polonii Warszawa, ale zbliżył się do stołecznej drużyny na jeden punkt.

90+3 min. - Strzał Sotirovicia zablokowany i koniec meczu!
90+3 min. - Rzut rożny dla Śląska.
90+2 min. - M.Gancarczyk powstrzymany na prawym skrzydle, Śląsk utrzymuje się przy piłce.

Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 3 minuty.

Trener Tarasiewicz głośno pokrzykuje na swoich graczy.

87 min. - Szybka kontra Śląska, Małkowski powstrzymuje szarżującego Szewczuka faulem, za co zostaje ukarany żółtą kartką.
87 min. - Łukasiewicz fauluje przed linią boczną pola karnego Korzyma, będzie groźnie.
85 min. - Ajjj było blisko! Sotirović przechnęli się z piłką środkiem boiska, po strzale jednego z nich futbolówka odbiła się od poprzeczki i wyszła nad rzut rożny.
84 min. - Celebanowi nic poważnego się nie stało i już wraca na boisko. Druga zmiana w Śląsku, za Łudzińskiego wchodzi Sotirović.
83 min. - Starcie Machoveca z Celebanem w polu karnym Śląska, zawodnik WKS-u zwija się z bólu. Do wejścia na boisko przygotowuje się Sotirović.
82 min. - Zmiana w Odrze, za Kwieka wchodzi Markowski.
81 min. - Nie ma gola!!! Kaczmarek wyczuł intencję Wosia i sparował piłkę na rzut rożny!
80 min. - Rzut karny dla Odry! Górski sfaulował odwróconego tyłem do bramki Korzyma!
79 min. - Dośrodkowanie Mili za wysoko, w dodatku Celeban faulował Stachowiaka.
77 min. - Strzelali J.Gancarczyk, Szewczuk i Łukasiewicz, niestety bezskutecznie.
76 min. - Na boisko zrobiłosię bardzo nerwowo, zawodnicy się przepychali, żadnej z zawodników nie został ukarany kartką.
74 min. - Kłos już zdolny do gry, wrocławianie zgodniem z duchem fair-play oddają piłkę Odrze.
73 min. - Zawodnicy Odry sami chcą się wyeliminować? Po kolejnym zderzeniu się ze sobą jeden z piłkarzy gospodarzy leży na boisko.
70 min. - Ostra reakcja publiczności po tym, jak sędzie główny zgodnie z sygnalizacją swojego asystenta odgwizdał rzut wolny dla Śląska.
69 min. - Przy dośrodkowaniu Mili Dymkowski wyprzedził Ćapa, który znalazłby się sam przed Stachowiakiem.
69 min. - Wejście nakładką Malinowskiego w Szewczuka, rzut wolny pośredni 30m od bramki Stachowiaka.
68 min. - Ładna akcja Śląska, Łudziński zagrał do M.Gancarczyka, ten próbował dośrodkować do Mili, niestety niecelnie.
66 min. - Nieudana szarża M.Gancarczyka, po którego akcji piłka wyszła poza końcową linię boiska.
66 min. - Znakomitej okazji nie wykorzystał Dudek.Obrońca Odry niepilnowany w polu karnym strzelił głową, na szczęście wprost w ręce Kaczmarka.
65 min. - Faul Ćapa, od rzutu wolnego Odra.
64 min. - Na boisku w miejsce Bagnickiego pojawia się Machovec

Gospodarze szykują się do kolejnej zmiany.

61 min. - To Śląsk narzuca tempo gry, ale w dalszym ciągu wrocławianie nie potrafią wypracować sobie dogodnej okazji do objęcia prowadzenia.
60 min. - Po dośrodkowaniu Mili zawodnicy Śląska minęli się z piłką - było groźnie. Po tej akcji w polu karnym z bólu zwija się Dymkowski.
59 min. - M.Gancarczyk wywalczył czwart rzut rożny dla Śląska.
58 min. - Kolejne niecelne zagranie Śląska, trener Tarasiewicz z niedowierzaniem kręci głową...
58 min. - Piłkarzom na szczęście nic się nie stało i obydwaj są już gotowi do powrotu na murawę.
57 min. - Ostre starcie Łudzińskiego z Dudkiem, konieczna jest interwencja masażystów.
56 min. - Faul Małkowskiego na M.Gancarczyku - decyzja sędziego bardzo nie spodobała się kibicom Odry.
54 min. - Śląsk przejął inicjatywę, Odra jest zamknięta na własnej połowie, ale wrocławianie nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy gospodarzy.
53 min. - Pierwsza zmiana w Odrze, za Gierczaka wchodzi Kwiek.
52 min. - Faul na Wołczku 15m przed polem karnym.
52 min. - Pierwszy celny strzał Śląska, próbował Łudziński, ale bardzo słabo.
51 min. - Śląsk w natarciu, ale obrońcy Odry nie popełniają błędów.
48 min. - Strzał Wosia przelatuje ponad murem, ale także minimalnie nad poprzeczką.
48 min. - Faul Łukasiewicza metr przed polem karnym, będzie bardzo groźnie!
47 min. - Silny, płaski strzał z dystansu Kłosa, Kaczmarek pewnie łapie piłkę.
46 min. - Łudziński do Szewczuka i zaczynamy drugą połowę.

Piłkarze wracają już na boisko.

Śląsk w pierwszej połowie nie oddał ani jednego strzału celnego na bramkę Odry.

Po pierwszych 45 minutach Śląsk remisuje bezbramkowo z Odrą, chociaż obie drużyny miały swoje okazje do objęcia prowadzenia. Trener Ryszard Tarasiewicz będzie musiał zmotywować swoich piłkarzy do lepszej gry, bo wrocławianie z broniącą się przed spadkiem Odrą powinni wygrać.

Koniec pierwszej połowy spotkania.

Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

46 min. - Znakomita sytuacja dla Odry, prawą stroną przedarł się Kłos, po którego dośrodkowania piłka przelatuje przez całe pole karne, na szczęście żaden z zawodników Odry nie wpakował piłki do siatki.
44 min. - Dwóch zawodników Odry zderzyło się ze sobą, co wykorzystał J.Gancarczyk, ale niestety podał niecelnie.
42 min. - Ładna wymiana podań pomiędzy Milą a Łudzińskim, napastnik Śląska zdecydował się na strzał, ale piłka odbiła się od jednego z graczy Odry i wyszła w aut.

Pod koniec pierwszej połowy gra wyraźnie jest wolniejsza, tak jakby obie drużyny czekały już na gwizdek sędziego, oznajmiający przerwę.

39 min. - Kaczmarek za krótko wybił piłkę po podaniu Łukasiewicza, Małkowski ją przejął, zdecydował się na strzał zza pola karnego, piłka przechodzi obok bramki Śląska.

Jeżeli Śląsk dzisiaj wygra, na pewno awansuje na czwartą pozycję w tabeli, a w przypadku porażki Wisły Kraków, nawet na trzecią!

36 min. - Strzał Mili zablokowany, piłka po strzale Ćapa przelatuje wysoko nad bramką.
36 min. - Dobra kontra Śląska niestety zatrzymana, ale Mila dał się sprytnie sfaulować przed polem karnym, będzie okazja do strzału.
35 min. - Korzym zagrał do Małkowskiego, który po starciu z Celebanem upadł w polu karnym, sędzia uznał, że faulu nie było.
33 min. - Górski po interwencji masażystów jest gotowy do gry, ale musi opuścić na chwilę murawę. Atak Malinowskiego był ostry, ale nie podejrzewamy go o złośliwość - obydwaj piłkarze przed laty grali razem w Odrze.
31 min. - Ostry faul Malinowskiego na Górskim, za co zawodnik Odry został ukarany żółtą kartką.

Kibice Śląska robią szkocję!

Po nieciekawym pierwszym kwadransie mecz nabrał rumieńców, a zespołem, który groźniej atakuje, jest Śląsk. Na stadionie głośniejsi są fani WKS-u, których do Wodzisławia przybyło ponad pół tysiąca.

28 min. - Janusz Gancarczyk świetnie przedarł się w polu karnym, wyłożył piłkę Szewczukowi, ale ten z kilku metrów w nią nie trafia!
26 min. - Strzał z Szewczuka z pola karnego po rzucie rożnym, jednak bardzo niecelnie.

Po zejściu Fojuta do środka obrony cofnął się Łukasiewicz, a jego miejsce w pomocy zajął Górski.

25 min. - Błąd w kryciu, zupełnie niepilnowany Kłos dośrodkował z prawe skrzydła, na szczęście obrońcy Śląska wybili piłkę.
22 min. - Znakomita sytuacja dla Odry, po wrzutce z rzutu rożnego Wosia piłka przeleciała wzdłuż całego pola karnego, a zamykający akcję Gierczak nie sięgnął głową w piłkę stojąc 3metry od bramki Kaczmarka!
21 min. - Boisko opuszcza Fojut, za którego wchodzi Górski.
20 min. - Dalekie podanie do Bagnickiego, którego świetnie powstrzymał Ćap.
20 min. - Woś nieprzepisowo zatrzymał J.Gancarczyka, za co ukarany został żółtą kartką.
19 min. - Do wejścia na boisko szykuje się Górski.
18 min. - Akcje Śląska co raz groźniejsze, dalekie podanie Wołczka do Łudzińskiego, Stachowiak musiał daleko wyjść z bramki, żeby wybić piłkę.
17 min. - Mila dośrodkował w pole karne, Celeban przedłużył piłkę głową, jednak futbolówka przeleciała obok słupka.
17 min. - Po rzucie rożnym Malinowski sfaulował Janusza Gancarczyk kilka metrów przed polem karnym, będzie szansa na strzał.
16 min. - Groźny strzał Szewczuka, piłka trafia jednak w jednego z obrońców Odry, po chwili Śląsk wywalczył rzut rożny.
15 min. - Rozgrzewkę rozpoczął Wojciech Górski, były piłkarz Odry, obecnie występujący w Śląsku.
14 min. - Akcje obu drużyn są szarpane, na boisku panuje chaos, w dodatku mnożą się faule.
13 min. - Po początkowyk okresie przewagi Odry Śląsk przejął inicjatywę.
12 min. - Strzał Szarego zza pola karnego - pewnie broni Kaczmarek.
10 min. - Kontra Śląska, Łudziński do Mili, ten próbował odgrywać do Marka Gancarczyka, ale niedokładnie.
9 min. - Początek meczu przebiega pod dyktando gospodarzy, którzy stworzyli sobie już trzy sytuacje podbramkowe.

Przepraszamy, ale relacja live opóźni się z powodów technicznych.

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PRZU UL. OPOROWSKIEJ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN cz. 2

Zachęcamy do korzystania z naszej relacji live z meczu pomiędzy Odrą Wodzisław Śl. a Śląskiem Wrocław. Miejmy nadzieję, że wrocławianie utrzymają passę spotkań bez porażki i po raz kolejny zaprezentują bardzo dobrą postawę. Walka o najwyższe cele w ekstraklasie trwa. Emocje gwarantowane.

Autor relacji: Banan/FPP