Strzelcy: Hricko(s) 34, Łudziński 57, 65
Sędziuje: Marcin Borski (Warszawa) Widzów: 8 000 Aura: zimno, deszczowo
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W. Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Fojut, Pawelec - M. Gancarczyk, Łukasiewicz, Mila(k), J. Gancarczyk(Ulatowski 90) - Szewczuk(Sobociński 88), Łudziński Trener: Ryszard Tarasiewicz
Polonia Bytom:(stroje: czerwono-niebieskie) Pesković - Hricko, Killar, Broniewicz, Klepczyński - Trzeciak(Jaromin 59), Grzyb(k), Brzęczek(Bażik 76), Radzewicz - Podstawek, Zieliński(Jugović 59) Trener: Marek Motyka

Śląsk Wrocław: Banaszyński, Ćap, Socha, Klofik, Sobociński, Górski, Ulatowski
Polonia Bytom: Kiełpin, Surowiak, Bębenek, Dziółka, Bażik, Jaromin, Jugović

Najwyższa wygrana Śląska w historii nad Polonią Bytom. To trzeci z kolei wygrany pojedynek Śląska na Oporowskiej ze zdobyciem 3 goli!. Śląsk zasłużenie wygrywa przy ul. Oporowskiej!

90+2 min. - Koniec meczu. Śląsk wygrywa 3:0!
90+1 min. - Bezdyskusyjna przewaga Śląska w końcowych momentach gry.
90+1 min. - Zmiana w Śląsku. Za J. Gancarczyka wchodzi Ulatowski.
90 min. - Mila strzelił obok słupka... dalej 3:0.
90 min. - Akcja Śląska. 3 na 3. J. Gancarczyk chciał minąc zwodem Killara. Został przy okazji sfaulowany, sędzia podyktował rzut karny!
89 min. - Sędzia przerwał akcje Śląska po tym jak Wołczek wyrzucił piłkę z autu kilka metrów od miejsca, z którego powinien wznowić grę.
88 min. - Zmiana w Śląsku. Sobociński za Szewczuka.
88 min. - Aplaus na widowni wzbudził maszynista przejeżdżającego pociągu, który zatrąbił znany na stadionach świata rytm.
87 min. - Mimo fatalnej pogody kibice na stadionie przy ul. Oporowskiej świetnie się bawią. Wypełniony stadion bez przerwy dopinguje piłkarzy.
85 min. - Mimo przesądzonego wyniku mecz nie traci na tempie. Obie drużyny wciąż starają się atakować. Chociaż bytomianie robią to tak jakby bez przekonania.
83 min. - Faul Podstawka na Celebanie.
81 min. - Jedna z niewielu akcji Polonii w tej części gry. Pierwsze dośrodkowanie gości wybił Łukasiewicz. Po chwili zakotlowało się w polu karnym Śląska, jednak nasi obrońcy wyjaśnili sytuację.
79 min. - Koronkowa akcja Śląska. Mila zaskoczył obrońców odbiegających od Szewczuka, który dograł do Łudzińskiego, ten jednak nie zdążył do piłki mając przed sobą tylko Peskovicia.
78 min. - Łudziński próbował podawać do J. Gancarczyka, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką.
76 min. - Zmiana w Polonii. Bażik za Brzęczka.
76 min. - Od dobrych kilku minut bytomianie nie potrafią przedrzeć się z piłką w okolice połowy Śląska.
75 min. - Niezbyt wysokie podanie J. Gancarczyka, przedłużył jeden z obrońców Polonii piłka spadła na głowę Wołczka, którego zaskakujący strzał złapał Pesković.

Śląsk jeszcze nigdy nie wygrał z Polonią Bytom różnicą większą niż 2 bramek. Po raz ostatni 3 gole strzelił u siebie bytomianom 15 lat temu (3:1), zaś w Ekstraklasie wiosną 1980r.

72 min. - Znakomita akcja Śląska! Niepilnowany Szewczuk znalazł się z piłką na 16m. skąd oddał strzał z pierwszej piłki jednak Pesković instyktownie wybił piłkę na rzut rożny.

Łudziński ostatni raz 2 gole w jednym meczu strzelił niecały rok temu w meczu z GKS Jastrzębie.

70 min. - Dośrodkowanie Gancarczyka z łatwością wybijają obrońcy Polonii.
69 min. - Po sprytnym podaniu Mili wzdłuż pola karnego Łudziński machnął się na 16 metrze. Po chwili jednak sfaulowany został Szewczuk i J. Gancarczyk będzie rozgrywał rzut wolny.
69 min. - Polonia bardzo bliska strzelenia gola, jednak po rzucie rożnym Jugović postarał się przechytrzyć Kaczmarka ręką. Sędzia nie uznaje bramki i karze piłkarze żółtą kartką.

Łudziński przed dzisiejszym meczem miał na swoim koncie 1 bramkę w Ekstraklasie.

65 min. - GOOOOOOOOOLLLLLLLPowtórka z rozrywki! M. Gancarczyk podaje wzdłuż bramki do Łudzińskiego, który pewnie umieszcza piłkę w siatce rywala!
65 min. - Za faul na Szewczuku żółta kartka dla Killara.
62 min. - Na bramkę Polonii akcja za akcją. Tym razem Szewczuk zdecydował się na strzał na bramkę, jednak minimalnie obok bramki.
61 min. - Kolejna ładna kontra Śląska. Mila próbował zagrać do J. Gancarczyka, jednak w akcje włączył się Broniewicz, po którego wybiciu nie było nawet rzutu rożnego dla Śląska.
59 min. - Podwójna zmiana w Polonii. Jaromin za Trzeciaka. Jugović za Zielińskiego. Grzyb kapitanem.
57 min. - GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLŚwietne podanie na wolne pole do M. Gancarczyka. Nieudana próba offsidowa Polonii. Pomocnik Śląska wykłada piłkę Łudzińskiemu, który z kilku metrów dopełnia formalności.
56 min. - Znakomita interwencja Kaczmarka na... 18 metrze. Bramkarz Śląska dalekim wybiegiem ubiegł Podstawka.
56 min. - Ładna kontra Śląska. Dalekie podanie Mili do wychodzącego na czystą pozycję Szewczuka, jednak napastnik Śląska nie zdołał odebrać piłki.
55 min. - Po uderzeniu Sebastiana Mili z rzutu wolnego piłka znalazła się w bramce Polonii. Euforia na trybunach. Przerwał je sędzia, który po konsultacji z liniowym zdecydował o nieuznaniu bramki z powodu spalonego.
53 min. - Efektowna kontra Polonii. Podstawek do Trzeciaka, który odegrał do wbiegającego w pole karne Zielińskiego. Napastnik Polonii zdołał przyjąć piłkę i oddać strzał - na szczęście wysoko ponad poprzeczką.
51 min. - Udana interwencja Kaczmarka, który złapał piłkę tuż przed linią 16m. ubiegając atakującego go Trzeciaka.
50 min. - Bytomianie dopiero po długiej chwili i ostrej reprymendzie wrocławskich kibiców oddali piłkę w ramach gry fair play.
49 min. - Podanie Mili do Wołczka, ktory próbuje przedrzeć sie między obrońców Polonii, jednak piłke przejmuje Broniewicz.
46 min. - Strzał zza pola karnego J. Gancarczyka w środek bramki.
46 min. - Zieliński do Podstawka i rozpoczynamy II połowę spotkania.

Zawodnicy Śląska wbiegli na murawę.

Piłkarze Polonii pojawili się już na boisku.

Na murawie odbywa się pokaz zespołu Polish Freestyle, którzy znani są z wielu różnych sztuczek technicznych.

Śląsk Wrocław zasłużenie prowadzi po pierwszej części spotkania. Wrocławianie potrafili zorganizować wiele groźnych akcji. Jednak swoje kontrataki mieli również swoje goście, dlatego piłkarze WKS-u muszą wyjść na boisku ponownie skoncentrowani.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - W środku pola Szewczuk podaje do Wołczka, który oddaje silny strzał zza pola karnego. Piłka wpada w ręce Peskovicia.
44 min. - Łudziński podaje do Mili, ktory przedłuża do M. Gancarczyka, jednak szybszy okazuje się Pesković.
43 min. - Akcja Śląska. Podanie Mili do Łudzińskiego, jednak piłkę wybijają obrońcy Polonii.
42 min. - Łudziński faulowany przy linii bocznej boiska.
41 min. - Faul Celebana w środku pola na Podstawku.
40 min. - Szewczuk zbyt długo zwleka z podaniem do J. Gancarczyka, który czekał na piłkę na swoim skrzydle.
38 min. - Koronkowa akcja Śląska. Pawelec do Łudzińskiego, który z pierwszej piłki odegrał na wolne pole do J. Gancarczyka, jednak do jego podania wzdłuż bramki nie doszedł żaden z kolegów.
37 min. - Wielka szansa Śląska! Efektowna kontra wrocławian. Łudziński zagrywa do Mili na przedpole bramkowe, który uderza minimalnie niecelnie obok słupka bramki.
37 min. - Sędzia nie zauważył faulu na Mili pozwalając Polonii na kontrę, jednak Zieliński zbyt lekko podaje do Trzeciaka i Łukasiewicz bez problemu przejmuje piłkę.
36 min. - Podanie Łukasiewicza do M. Gancarczyka, który jest na spalonym.
35 min. - Piłkarzy Śląska ponosi fantazja. Znakomite podanie Szewczuka do J. Gancarczyka, jednak nawet dla bardzo szybkiego pomocnika, zbyt mocne.
34 min. - GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLŁudziński podanie do M. Gancarczyka, ten wzdłuż linii bramkowej do Mili, po jego strzale samobojcze trafienie zalicza Hricko.
33 min. - Próby kontrataków Poloni odbijają się jak od murów.
32 min. - Dwie skuteczne interwencje Fojuta w polu karnym Śląska jako krótki przerywnik po krótkich akcjach Śląska.
31 min. - Kolejna ładna akcja Śląska. Fojut, Szewczuk, Mila. Piłka szła jak po sznurku. Kapitan Śląska oddał silny strzał zza pola karnego, Pesković wybił przed siebie piłkę, jednak zdązył ją złapać zanim dobiegł do niej Szewczuk.
30 min. - Ładna akcja Śląska. J. Gancarczyk, Łudziński, Szewczuk do M. Gancarczyka dośrodkowuje jednak obrońca Ślaska wybija piłkę poza boisko.
29 min. - Mila płasko podaje do szarżującego prawym skrzydłem M. Gancarczyka. Pomocnik Śląska zostaje sfaulowany, a arbiter dyktuje rzut wolny, którego wykonawcą będzie kapitan Śląska.
28 min. - Śląsk wreszcie przejął inicjatywę jednak jego akcje są zbyt chaotyczne i stwarzają małe zagrożenie Polonii.
27 min. - Po akcji Mili Łudziński miał problemy z oddaniem strzału. jego strzał został zablokowany, próbował dobijać M. Gancarczyk jednak Pesković był na posterunku.
25 min. - Mecz toczony jest w bardzo szybkim tempie. Obie drużyny grają dośc agresywnie ale nie przekłada się to na liczbę sytuację podbramkowych. Obie drużyny zawodzą w ofensywie.
23 min. - Po wrzutce Mili świetnym refleksem wykazał się Pesković.
23 min. - Znaomita akcja dla Śląska do zdobycia gola! Po przejęciu piłki przez Milę groźny strzał oddał Łudziński, piłka odbiła się od Polonisty, dobijał Szewczuk, jednak piłka wylądowała na rzucie rożnym.
22 min. - J. Gancarczyk próbował minąć zwodem Hricke, ale za daleko wypuścił sobie piłkę przez co ją stracił.
21 min. - Jego płaską wrzutkę z łatwością wybili obrońcy Śląska.
20 min. - Rzut rożny dla Polonii - wykonawcą będzie Jerzy Brzęczek.
19 min. - Zakotłowało się w polu karnym Polonii po wrzutce Mili zza pola karnego, jednak zawodnikom Polonii udało się wyjść z tej opresji.
18 min. - Ładna klepka Polonistów, ale po tej ostatniej Zieliński na spalonym.
17 min. - Strata piłki przez Łudzińskiego, akcję Polonii rozpoczyna Brzęczek, jednak po chwili Pawelec odbiera mu futbolówkę i zatrzymuje akcje gości.
15 min. - Inicjatywę przejął Śląska jednak prostopadłe podanie Łukasiewicza przeszło pomiędzy piłkarzami obu drużyn wychodząc za bramką.
14 min. - Rzęsiste brawa dla piłkarzy Śląska za akcje, która rozpoczął długim podaniem Fojut. J. Gancarczyk zszedł do środka i oddał silny strzał, który jednak obronił Pesković.
13 min. - Kiks W. Kaczmarka, który podał piłkę Michałowi Zielińskiemu. Napastnik Polonii jednak nie skorzystał z prezentu a strzał Grzyba zza pola karnego obronił bramkarz Śląska naprawiając swój błąd.
13 min. - M. Gancarczyk na spalonym po podaniu Mili. Kolejna groźnie wyglądająca kontra spaliła na panewce.
12 min. - Mimo tych dwóch akcji to Polonia jest stroną przeważającą w tym fragmencie gry. Bytomianie prowadzą grę i stworzyli sobie kilka sytuacji.
11 min. - Zbyt dalekie podanie Mili do przodu. Napastnicy Śląska nie zdołali wystartować do tej piłki, którą złapał bramkarz Polonii.
10 min. - Długie podanie Mili do J. Gancarczyka, który zwiódł Killara i zdołał dośrodkować ale Peskovic był na posterunku i złapał piłkę przed nadbiegającym Łudzińskim.
9 min. - Łudziński zbyt lekko do Mili w wyniku czego stracił szansę na stworzenie groźnej sytuacji.
8 min. - Znakomita okazja Polonii. Po sprytnej wrzutce Grzybka piłka trafiła do Podstawka znajdującego się w polu karnym, jednak jego uderzenie przeszło nasd poprzeczką bramki Śląska.
7 min. - Rzut rożny dla Polonii. Goście zaprezentowali swoją szarańczę jednak po wrzutce Brzęczka piłkę z łatwością wybił Wołczek.
5 min. - Po rzucie rożnym wykonywanym przez Brzęczka piłka przeleciała wzdłuż bramki Kaczmarka a stojący 2 metry przed nią Killar nie zdołał trafić w futbolówkę.
4 min. - Pierwszy rzut rożny dla Polonii. Po dośrodkowaniu Klepczyńskiego, Celeban wybił piłkę poza linię końcową.
2 min. - M. Gancarczyk popychany przez Klepczyńskiego przewraca się tuż przy linii pola karnego. Sędzia tego nie widział i puścił grę.
1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego po faulu Brzęczka na Szewczuku.
1 min. - Szewczuk do Łudzińskiego i zaczynamy.

Jedynym zawodnikiem Śląska, który ubrał rękawiczki jest Jarosław Fojut. W zespole gości znalazły się trzy takie osoby.

Trójka sędziowska wprowadza zawodników na murawę.

Tomasz Szewczuk rozegra dzisiaj swój 70. mecz w Śląsku Wrocław!

Oba zespoły przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę. Trybuny stadionu przy ul. Oporowskiej powoli się zapełniają.

Polonia nie potrafi wygrać we Wrocławiu w meczu Ekstraklasy od listopada 1973 roku, remisując lub przegrywając kolejne 14 meczów wyjazdowych ze Śląskiem. W dodatku w czterech ostatnich pojedynkach wrocławian z Polonią przy Oporowskiej, WKS nie stracił nawet bramki.

Polonia Bytom z pewnością nie jest słabym zespołem. Jest drużyną dotąd niedocenianą, a 9 miejsce po 18. kolejkach w tabeli jest z pewnością sporym sukcesem dla tego zespołu. Przypomnijmy, że piłkarze z Bytomia pokonali Legię Warszawa oraz zremisowali z Lechem Poznań, Wisłą Kraków i... Śląskiem Wrocław.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ BRAMKĘ BAŻIKA PODCZAS MECZU POLONIA - ŚLĄSK

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ BRAMKĘ SOTIROVICIA PODCZAS MECZU POLONIA - ŚLĄSK

Inaguracja na Oporowskiej! Już w sobotę o godz. 19:15 Śląsk Wrocław podejmie we Wrocławiu zespół Polonii Bytom. Emocje gwarantowane! Zachęcamy do śledzenia naszej relacji LIVE.

Autor relacji: Pawlak/kubson/FPP