Sędziuje: Piotr Pielak (Warszawa) Widzów: 10000 Aura: ciepło
Lechia Gdańsk:(stroje: biało-zielone) Kapsa - Pęczak, Cvirik, K.Bąk, Mysona - M.Kaczmarek (64 Wiśniewski), Wołąkiewicz (k, 64 Kasperkiewicz), Surma, Rogalski - Buzała (79 Rybski), Kowalczyk Trener: Jacek Zieliński
Śląsk Wrocław:(stroje: czerwone) W.Kaczmarek - Wołczek (k), Fojut, Celeban, Pawelec - M.Gancarczyk (73 Szewczuk), Łukasiewicz, Ulatowski, Mila, J.Gancarczyk (59 Klofik) - Łudziński Trener: Ryszard Tarasiewicz

Lechia Gdańsk: M.Bąk, Kasperkiewicz, Rybski, Wiśniewski, Manuszewski, Kawa, Hirsz
Śląsk Wrocław: Banaszyński, Ćap, Socha, Górski, Klofik, Sobociński, Szewczuk

Śląsk zremisował w pierwszym ligowym meczu po przerwie zimowej z Lechią 1:1. Gdyby wrocławianie wykorzystali swoje okazje po objęciu prowadzenia, prawdopodobnie zdobyliby dzisiaj trzy punkty. Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą i Lechia doprowadziła do remisu.

90+3 min. - Koniec meczu!
90+3 min. - Rogalski próbował strzału z ostrego kąta, piłkę chwyta W.Kaczmarek.
90+3 min. - Rzut rożny dla Lechii.
90+2 min. - Faul Mili na Mysonie.
90+2 min. - Złe zagranie Łudzińskiego, od bramki Kapsa.
90+1 min. - Sędzia Pielak dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.
91 min. - Taktyczny faul Pawelca, obrońca Śląska zostaje ukarany żółtą kartką.
90 min. - Faul na Mili, dośrodkowanie z rzutu wolnego, obrońcy wybijają piłkę.
89 min. - Dośrodkowanie Łudzińskiego w pole karne, Klofik niecelnie zgrywa głową do Szewczuka.
87 min. - Strzał głową zawodnika Lechii po dośrodkowaniu Rogalskiego niecelny.
87 min. - Dobre wyjście z bramki W.Kaczmarka, który wypiąstkował piłkę. Po chwili Pawelec wybija na rzut rożny.
86 min. - Kolejna łatwa strata Śląska, po chwili faul Wołczka na Rogalskim, może być groźnie.
85 min. - Łudziński ładnie podał w pole karne do Klofika, z bramki wybiega Kapsa i na raty łapie piłkę.
84 min. - Nieporozumienie obrońców Śląska, na szczęście w porę z bramki wyszedł W.Kaczmarek.
83 min. - Za mocne podanie Fojuta do Wołczka, łatwa strata.
82 min. - Groźny strzał zza pola karnego Mysona wprost w ręce W.Kaczmarka.
81 min. - Dalekie podanie Pawelca do Szewczuka, spokojnie piłkę przejmuje K.Bąk.
80 min. - Dośrodkowani Mili w pole karne, obrońcy pewnie wybijają piłkę.
79 min. - Ostatnia zmiana w Lechii, za Buzałę wchodzi Andrzej Rybski.
76 min. - GOL! 1:1! Strzelcem Kowalczyk, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. W.Kaczmarek bezradny.
75 min. - Prostopadłe podanie do Wiśniewskiego w pole karne, zawodnik Lechii na spalonym.

Na trybunach znajduje się około 2000 kibiców Śląska.

74 min. - Szewczuk na dzień dobry dostał piłką w twarz, na szczęście bez konsekwencji.
73 min. - Druga zmiana w Śląsku, za kontuzjowanego Marka Gancarczyka wchodzi Szewczuk.
71 min. - Lechia w natarciu! Na szczęście strzał Buzały z pola karnego okazał się niecelny.
71 min. - Strzał Cvirika z rzutu wolnego przelatuje nad bramką W.Kaczmarka.
70 min. - Kowalczyk faulowany przez Fojuta przed polem karny, obrońca Śląska ukarany żółtą kartką.
69 min. - Faul Cvirika na Łudzińskim na połowie wrocławian.
68 min. - Zawodnik Śląska jest opatrywany przez lekarzy poza licznią boczną boiska.
67 min. - Na murawie leży Marek Gancarczyk.
64 min. - Trener Zieliński szybko reaguje - za Wołąkiewicza wchodzi Kasperkiewicz, za M.Kaczmarka Wiśniewski.
63 min. - Pawelec po raz kolejny zatrzymuje M.Kaczmarka.
62 min. - Piłka po strzale Mili przelatuje metr od lewego słupka bramki Kapsy.
61 min. - Obrońcy Lechii wybijają piłkę, drugi rzut rożny, znowu Mila, piłkę przejmuje Klofik.
60 min. - Rzut rożny dla Śląska po akcji Łudzińskiego.
59 min. - Zmiana w Śląsku - za Janusza Gancarczyka wchodzi Klofik
59 min. - Ładna akcja M.Kaczmarka, piłkę głową po jego uderzeniu zablokował Celeban, mogło być groźnie.

Do wejścia na boisko szykuje się Patryk Klofik.

59 min. - Strata Mili przed polem karnym Lechii.
56 min. - Kolejna świetna okazja Śląska! Prawą stroną przedarł się Marek Gancarczyk, dośrodkował w pole karne, ale z piłką minimalnie minęli się Mila i Łudziński.
54 min. - Mogło być 2:0! Świetne prostopadłe podanie Mili do Łudzińskiego, ale napastnik Śląska przegrał pojedynek sam na sam z Kapsą. Z rzutu rożnego Mila, tym razem obrońcy Lechii bezbłędnie.
52 min. - Jarosław Fojut wyprowadza Śląska na prowadzenie! Po dośrodkowaniu Mili obrońca Śląska znalazł się sam w polu karnym i bez problemu głową skierował piłkę do siatki Kapsy!
52 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!
51 min. - Faul Wołąkiewicza na Mili przed narożnikiem pola karnego, będzie dobra okazja do dośrodkowania w pole karne.
50 min. - Po dośrodkowaniu M.Kaczmarka bliski pokonania W.Kaczmarka był Rogalski, na szczęście piłka minimalnie mija słupek bramki Śląska.
49 min. - Pierwszy rzut rożny spotkania, Pawelec powstrzymał Wołąkiewicza.
48 min. - Zaskakujący strzał Łudzińskiego zza pola karnego, piłka przelatuje nad poprzeczką.
47 min. - Trenerzy w przerwie nie przeprowadzili żadnych zmian.
46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę.

Zakończyły się wielkie derby Górnego Śląska, w których Górnik Zabrze po goli Adama Banasia pokonał Ruch Chorzów 1:0.

Niestety licznie zgromadzona publiczność w Gdańsku jest świadkami słabego widowiska. Drużyny grają bardzo niedokładnie, często tracąc piłkę. Zabrakło także płynnych akcji, oby druga połowa okazała się duża lepsza od pierwszej. Gdyby Janusz Gancarczyk i Maciej Kowalczyk wykorzystali swoje okazje, byłoby 1:1.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+2 min. - Mocny strzał M.Kaczmarka zza pola karnego, W.Kaczmarek bezbłędnie.

Sędzia Pielak dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

45 min. - Wrzutka Marka za głęboka - piłkę pewnie chwyta Kapsa.
44 min. - Bardzo niecelny strzał Rogalskiego, od bramki W.Kaczmarek.
43 min. - Nieporozumienie Marka z Łudzińskim i piłka wychodzi na aut.
42 min. - Faul Rogalskiego na niewidocznym Marku Gancarczyku.
41 min. - Śląsk konstruuje kolejny atak pozycyjny, jednak świetny pressing zawodników Lechii nie pozwala na dobre rozegrania. W rezultacie kolejna strata wrocławian.
37 min. - Świetna okazja dla Lechii! Tym razem M.Kaczmarek zdołał dośrodkować w pole karne, strzał Kowalczyka na szczęście w ostatniej chwili zablokowany przez Celebana, mogło być 1:0!
36 min. - M.Kaczmarek skutecznie powstrzymany przez Pawelca.
33 min. - Bardzo mocny strzał Surmy zza pola karnego po stracie Janusza, z problemami broni W.Kaczmarek
32 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska mija wszystkich zawodników, od autu Wołczek.
32 min. - Akcja Surmy z Kaczmarkiem, zakończona faulem Ulatowskiego w bocznym sektorze boiska.
30 min. - Faul Mysony na Mili.
29 min. - Faul Pawelca w środkowej części boiska.
29 min. - Dośrodkowanie Janusza wybija Rogalski.
28 min. - Świetna interwencja Pawelca, który wślizgiem zatrzymał Pęczaka i odebrał mu piłkę.
26 min. - Dośrodkowanie Rogalskiego w pole karne, po raz kolejny bezbłędnie obrońcy Śląska.
25 min. - Gra toczy się głównie w środku pola, drużyny nie forsują tempa.
23 min. - Zgranie klatką piersiową Wołczka do swojego bramkarza.
23 min. - W końcu piłkę chwyta Kapsa i Lechia konstruuje kolejny atak.
22 min. - Długa akcja Śląska, Lechia nie potrafi wrocławianom odebrać piłki.
21 min. - Aut dla Śląska na połowie przeciwnika.
20 min. - Kaczmarek przedarł się prawą stroną, zdołał dośrodkować, ale świetnie ustawiony Fojut wybija piłkę.
19 min. - Fatalne dośrodkowanie Mysony, piłka przeleciała bardzo daleko od bramki Kaczmarka
17 min. - Faul Janusza, z rzutu wolnego Kaczmarek, ale zbyt krótko.
15 min. - Ajjj było bardzo blisko! Mila do Janusza Gancarczyka, który wpadł w pole karne i z ostrego kąta strzelił obok bramki. Firmowa akcja Śląska.
14 min. - Mila do Łudzińskiego, którego zbyt lekki strzał pewnie broni Kapsa.
13 min. - Faulowany Janusz Gancarczyk 10 metrów przed polem karnym, będzie okazja do strzału.
12 min. - Ładna akcja Kowalczyka na lewej stronie, który oszukał spóźnionego ze wślizgiem Wołczka, na szczęście obrońcy Śląska zdołałi wybić piłkę.
11 min. - Pierwszy strzał na bramkę Lechii - Mila uderzył z 30 metrów, niestety niecelnie.
10 min. - Marek Gancarczyk zatrzymany na prawym skrzydle przez Mysonę.
10 min. - Bardzo złe podanie Pawelca do Janusza Gancarczyka.
9 min. - Lechia dłużej utrzymuje się przy piłce, Śląsk zepchnięty do obrony.
7 min. - Faul Marka Gancarczyka na Wołąkiewiczu, dośrodkowanie Surmy z rzutu wolnego bardzo niedokładne.
6 min. - Mila dwa razy dośrodkowuje w pole karne, ale za każdym razem lepsi obrońcy Lechii.
5 min. - Mila faulowany przez Rogalskiego, będzie okazja do dośrodkowania w pole karne z rzutu wolnego.
5 min. - Faul Kowalczyka na Wołczku.
4 min. - Dośrodkowanie Janusza Gancarczyka dobrze wybijają obrońcy Lechii. Gospodarze skontrowali, ale z nic z tego nie wyniknęło.
3 min. - Dobre podanie Łudzińskiego do Janusza Gancarczyka, który nie poradził sobie z przyjęciem piłki.
2 min. - Było groźnie! Z lewej strony dośrodkowywał Mysona, małe zamieszanie i piłka w rękach Kaczmarka.
1 min. - Faul Wołczka na Rogalskim.
1 min. - Zaczynają Łudziński z Milą.

Kapitanami zespołów są Hubert Wołąkiewicz i Krzysztof Ulatowski.

Spotkanie poprowadzi sędzia Piotr Pielak z Warszawy. Lechia w biało-zielonych koszulkach, białych spodenkach i getrach. Śląsk cały na czerwono .

Zawodnicy wychodzą już na boisko.

Wyjście piłkarzy na murawę nieco się opóźnia.

To będzie sentymentalny powrót do Gdańska dla Sebastiana Mili, który na początku swojej kariery grał w Lechii i jest jej wiernym kibicem. Lider Śląsk w meczach jesiennych zdobył pięć bramek i zaliczył sześć asyst. W jednym z wywiadów powiedział, że z ewentualnie strzelonej dzisiaj bramki nie będzie się mocno cieszył. W drużynie Lechii zagra rodowity wrocławianin Maciej Kowalczyk.

W Śląsku w oficjalnym meczu zadebiutuje dzisiaj Jarosław Fojut. Co ciekawe, kiedy były obrońca Boltonu Wanderers przebywał w sparingach WKS-u na murawie, nie padł ani jeden gol! Czy to oznacza, że w Gdańsku bramek dzisiaj nie zobaczymy?

Trenerzy Jacek Zieliński i Ryszard Tarasiewicz nie będą mogli skorzystać dzisiaj z kontuzjowanych: Piątka, Trafarskiego, Andruszczaka, Zabłockiego, Miklosika i Bajicia (Lechia) oraz Sztylki, Dudka i Sotirovicia (Śląsk).

W dotychczasowych ligowych potyczkach lepszym bilansem mogą pochwalić się wrocławianie: 23 mecze (10 zwycięstw Śląska, 9 remisów, 4 wygrane Lechii).

Na trybunach zasiądzie dziś spora grupa kibiców Śląska, którzy w przyjaznej atmosferze z fanami Lechii stworzą na pewno wspaniały doping dla obydwu zespołów.

W zakończonych wczoraj spotkaniach Polonia Bytom zremisowała z Wisłą Kraków 1:1. Podziałem punktów zakończyły się także derby Warszawy, a kibice na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej goli nie zobaczyli. W dzisiejszym meczu Cracovia wygrała z Piastem Gliwice 1:0 po bramce Bartosza Ślusarskiego. O 16:00 rozpoczęły się derby Górnego Śląska Ruch - Górnik.

Dzisiejszy pojedynek będzie starciem dwóch beniaminków o zupełnie innych aspiracjach. Śląsk (6. miejsce) walczy o czołowe lokaty w tabeli, a Lechia (11.) przed 18. kolejką ma tylko trzy punkty przewagi nad 14. Piastem Gliwice, zagrożonym grą w barażach.

Trener Tarasiewicz powrócił do ustawienia 4-5-1. Łukasiewicz zagra na pozycji defensywnego pomocnika, w ataku zagra Łudziński.

W Gdańsku jest ciepło i słonecznie, a pierwsi kibice są już na trybunach.

Witamy ze stadionu przy ulicy Traugutta w Gdańku, gdzie Śląsk w pierwszym meczu ligowym po przerwie zimowej zmierzy się z Lechią.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ ATMOSFERĘ NA TRYBUNACH Z OSTATNIEGO MECZU POMIĘDZY ZESPOŁAMI

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ BRAMKI Z OSTATNIEGO MECZU POMIĘDZY ZESPOŁAMI

KLIKNIJ, ABy ZOBACZY SKRÓT W TRAKCIE ZMAGAŃ W II LIDZE

Już w sobotę o godz. 17:00 nasza drużyna rozpocznie swój pierwszy wiosenny mecz w Ekstraklasie. W gdańsku zmierzy się z tamtejszą Lechią. Na trybunach z pewnością odbędzie się wielkie święto kibiców zaprzyjaźnionych klubów. Jakim zakończy się wynikiem? Zachęcamy do śledzenia naszej relacji!

Autor relacji: Banan