Strzelcy: J.Gancarczyk 24', Dudek 49', Sotirović 61' - Brzyski 90'
Sędziuje: Marcin Borski (Warszawa) Widzów: 7000+476 Aura: chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielono-białe) Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Łukasiewicz, Pawelec - Ostrowski, Dudek (90' Górski), Ulatowski, J.Gancarczyk - Szewczuk(90' Sobociński), Sotirović (80' Łudziński) Trener: Ryszard Tarasiewicz
Ruch Chorzów:(stroje: niebieskie) Pilarz - Grzyb, Grodzicki, Sadlok, Nykiel (80' Pulkowski), Ćwielong (69' Balaź), Baran, Brzyski, Jakubowski, Zając (57' Sobiech), Jezierski Trener: Bogusław Pietrzak

Śląsk Wrocław: Banaszyński, Ćap, M.Gancarczyk, Biliński, Sobociński, Górski, Łudziński
Ruch Chorzów: Struski, Balaź, Pulkowski, Scherfchen, Sobiech, Szczypior

Koniec Meczu! Śląsk wygrywa z Ruchem 3:1 po bardzo dobrej grze atakiem pozycyjnym, Chorzowianie nie mieli za wiele do powiedzenia przez cały czas trwania spotkania, przez co uciekali się do brzykich nieraz fauli, na osłodę zdobyli jednak piękną bramkę w doliczonym czasie spotkania.

90+4 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku, Górski wchodzi za dudka
90+3 min. - Po zamieszaniu w polu karnym piłkę wybił Ostrowski, jednak dopadł do niej na 19 metrze Brzyski i pięknym strtzałem umieścił ją w oknie bramki Kaczmarka.
90 min. - Druga zmiana w Śląsku, za Szewczuka wchodzi Sobociński.

Sędzia dolicza 4 minuty.

89 min. - Strzał Jezierskiego wybija na róg Pawelec.
84 min. - Łudziński powstrzymywany przez Grodzickiego, gdy próbował się przedrzeć lewą stroną boiska.

Gra w drugiej połowie stała się bardzo ostra. Z obu stron mnożą się faule grożące kontuzjami, sędzia musi często przerywać grę.

82 min. - ładna akcja Łudzińskiego, który wypuścił Ostowskiego, który jednak powstrzymywany przez kilku obrońców Ruchu nie dał rady się przedrzeć.
80 min. - Trzecia zmiana w Ruchu, Pulkowski za Nykla, Pierwsza zmiana Śląska, Przemysław Łudziński wchodzi za strzelca bramki, Vuka Sotirovicia, który żegnany jest owacją na stojąco!
79 min. - Po faulu na Ulatowskim Gancarczyk przejął piłkę i ośmieszył kilku obrońców, na koniec akcji padł w polu karnym, jednak sędzia nie przerwał gry, jednak kontrę Ruchu przerwał Pawelec i ukarany został żółta kartką za ścięcie Sobiecha.
77 min. - Po wrzutce Brzyskiego z rzutu rożnego zamieszanie w polu karnym po którym sędzia odgwizduje rzut wolny dla Wrocławian. dochodzi do prepychanek między zawodnikami. Sędzia wzywa do siebie Barana, który przeprasza się z Łukasiewiczem.

Trybuna odkryta rozświetliła się od zimnych ogni zapalonych przez kibiców Śląska.

76 min. - Po kolejnej akcji Sotirović... gubi buta, sędzia jednak nie odgwizdał faulu.
74 min. - Po rogu Gancarczyka uderzenie Szewczuka trafia w jednego z Chorzowian i mija bramkę. Po kolejnym cornerze Gancarczyka Wołczek pudłuje z 6 metrów, czwarta bramka wisi w powietrzu.
74 min. - Na noszach boisko opuszcza Sotirović po kolejnej ostrej interwencji Chorzowian.
73 min. - Szewczuk próbował przedrzeć się w polu karnym, jednak po serii zwodów stracił piłkę. Z kolei strzał Dudka odbił się od pleców jednego z obrońców i mamy kolejny rzut rożny.
71 min. - Celeban przerwya groźną akcję Sobiecha.
70 min. - Balaź uderza w mur, a dobijający Sobiech posyła piłkę "Panu Bogu w okno"
69 min. - Ostre wejście Ulatowskiego w Barana. Żółta kartka dla pomocnika Śląska i rzut wolny z niebezpiecznej odległosci.
69 min. - Kolejna zmiana w Ruchu, Balaź za Ćwielonga.
68 min. - Po niezbyt udanym uderzeniu Dudka piłkę rpzejmuje Sotirović, jednak odwrócony tyłem do bramki traci piłkę.
67 min. - Kolejny rzut rożny dla Ślaska po rajdzie prawą stroną Śląska, corner będzie wykonywał Gancarczyk.
65 min. - Na trybunach euforia, a zawodnicy Śląska grają jak w transie, tym razem jednak Ostrowski za mocno wypuścił piłkę
64 min. - Niebezpieczna akcja Ruchu, jednak główka Jezierskiego minimalnie mija słupek bramki Kaczmarka.
62 min. - "Zemsta" Grodzickiego który powala Sotirovicia, za co zostaje ukarany żółtą kartką
61 min. - Gol!! Pouderzeniu z rzutu wolnego Sotirovicia piłka z siłą pocisku przeciska się przez zawodników Ruchu i wpada do bramki.
60 min. - Jakubowski powstrzymuje faulem wbiegającego w pole karne Dudka, sedzia dyktuje rzut wolny dosłownie na liniiszesnastki.
59 min. - Kolekjna groźna akcja Śląska, zaczęło się od podania Dudka do Sotirovia, który nie mogąc się przedrzeć przez obronę Ruchu sprytnie odegrał do gancarczyka, jednak podanie zwrotne do Sotirovicia nie trafiło do adresata.
57 min. - Zmiana w Ruchu, Sobiech za Zająca.
56 min. - Gancarczyk czaruje publiczność dryblinigem, oraz szybkością, tym razem jednak za daleko wypuścił sobie piłkę, która trafiła w chorągiewkę narożną i... wróciła na boisko, jednak pomocnik Śląska minął się z nią. Cała sytuacja rozbwiła publiczność, która nagrodziła piłkarza Śląska brawami.
55 min. - Żółta kartka dla Szewczuka za niebezpieczne zagranie na Baranie przy wyskoku do główki.
54 min. - Zając w polu karnym próbował oddać strzał ,ale umiejętnie pilnowany przez Łukasiewicza chybił.

W 1975 roku Śląsk prowadził z Ruchem do przerwy 2:0, to jedyny przypadek w ekstraklasie, gdy Śląsk zszedł z boiska pokonany, mimo dwubramkowego prowadzenia, wtedy jednak Ruch Chorzów był mistrzem Polski, liderem ekstraklasy oraz ćwierćfinalistą Pucharu Uefa.

Piłkarze Śląska grają w dziade z Chorzowianami przy linii bocznej boiska.

50 min. - Grodzicki w ostry sposób powstrzymuje Sotirivicia.
49 min. - Dudek nie dał szans Pilarzowi, uderzając w prawą stronę bramkarza 2:0!
48 min. - Po dośrodkowaniu Gancarczyka w polu karnym podcięty przez Sadloka zostaje Celeban, Dudek ustawia piłkę.
47 min. - Szybki rajd Ostrowskiego środkiem boiska, pomocnik Śląska wyłożył piłkę Szewczukowi, jednak napastnikowi Śląska w ostantiej chwili piłkę z nogi zdjął Baran.
46 min. - Sotirović który już w pierwszej połowie ocierpiał, po raz kolejny leży na murawie.
45 min. - Jezierski podaniem do Zająca rozpoczął drugą połowę, bez zmian w obu jednastkach.

Według zapisu telewizyjnego bramkę zdobył jendak Janusz Gancarczyk, po bezpośrednim uderzeniu z rzutu rożnego!

Czerwone kartki: 0:0

Koniec pierwszej połowy, zasłużone prowadzenie Śląska który przeważał przez całą pierwszą część, grający z kontry Chorzowianie niewiele pokazali w pierwszych 45 minutach.

45 min. - Ładną akcję Dudka i Ostrowskiego zepsuł Sotirović oddając za wczesny i niecelny strzał.

Sędzia dolicza 1 minutę.

Śląsk spokonie rozgrywa piłkę na włąsnej połowie, Wrocławianie chyba czekają na gwizdek kończący pierwszą połowę.

43 min. - Sędzia jednak nie zostawił kartek w szatni, pierwsze w tym meczu upomnienie dla Brzyskiego za faul na szarżującym Dudku.
43 min. - Po akcji Sotirovicia prawą stroną dośrodkowanie Serba trafia w jednego z Chorzowian, i chociaż gospodarze sygnalizują zagranie ręką, to sedzia nakazuje grać dalej.
41 min. - Uderzenie Ulatowskiego z dystansu, 6 metrów obok słupka.

Po golu Śląska mecz stał się nieco chaotyczny, Wrocławianie nadal przeważają, jednak nie są już tak zdespoerowani jak przedtem, natomiast Chorzowianie rzadko zagrażają bramce Kaczmarka.

39 min. - Kolejne słowne upomnienie sędziego dla Nykla który faulował najpierw Sotirovicia a potem Dudka.
37 min. - Ostre wejście Szewczuka w Zająca, jednak sędzie okazał się konsekwentny i nie pokazał kartki.
35 min. - Kolejne groźne uderzenie Chorzowian z dystansu, jendak piłka po strzale Brzyskiego poszybowała nad poprzeczką.
33 min. - Dośrodkowanie z wolnego Gancarczyka, Jakubowski ubiegł Celebana, wybijając piłkę n a rzut rożny.
32 min. - Efekty pracy sędziego znów widać, na środku boiska leży faulowany Dudek.
32 min. - Sotirović bezradnie uśmiecha się do sędziego, po kolejnym faulu na serbskim napastniku sędzia się okazał pobłażliwy, nie pokazując żółtej kartki.
31 min. - Chorzowianie nie rezygnują z uzyskania korzystnego rezultatu. Po akcji prawym skrzydłem dośrodkjowywał Grzyb, jednak żaden z Chorzowian nie zamykał akcji.

Kulejący Sotirović musiał zejść z boiska za bramką Ruchu i przebiec do miejsca w którym może wejśc na boisko, gdzie nagradzany brawami wrócił do gry.

Sędzia upomina trenera Tarasiewicza, który jak zwykle żywiołowo reaguje na wydarzenia na boisku.

28 min. - Po ładnym dośrodkowaniu Gancarczyka strzał Dudka został zablokowany w ostatniej chwili, po chwili po zagraniu Gancarczyka składającego się do strzału Sotirovicia zaatakował jeden z obrońców Ruchu, jednak sędzia nie podyktował ewidentnego karnego.

Ostatni raz Śląsk trzy zwycięstwa z rzędu w Ekstraklasie zanotował wiosną 1992 roku, kiedy to pokonał kolejno Zagłębie Sosnowiec (1:0), Igloopol Dębica (3:0) i Zawiszę Bydgoszcz (3:1)

24 min. - Gol! Po świetnej wrzutce Gancarczyka z rogu piłkę głową musnął Tomasz Szewczuk, tymsamym kierując ją do bramki!!!
22 min. - Bardzo groźne uderzenie Zająca zza pola karnego minęło słupek, w odpowiedzi po podaniu Gancarczyka, Sotiroviciovi niewiele brakowało, by uderzyć piłkę zanim złapał ją Pilarz.
21 min. - 3 groźne dośrodkowania Śląska, najpierw Dudek z rzutu rożnego, następnie Gancarczyk z lewej strony i na zakończenie znów Gancarczyk, tymreazem z prawego skrzydła.
20 min. - Kapitalne uderzenie Gancarczyka z dystansu, Pilarz w równie ładnym stylu wybija na rzut rożny... byłby gol roku.

Efektowna choreografia kibiców Śląska, machających setkami flag.

18 min. - Sotirović ucierpiał po starciu z Sadlokiem i kontynuuje grę trzymając się za plecy.
16 min. - Celeban był tam gdzie powinien być i wybił groźne dośrodkowanie Grzyba, na które czychało już dwóch graczy Niebieskich.
15 min. - Sprytne szybkie rozegranie stałego fragmentu gry w trójkącie Dudek-Wołczek-Ostrowski, jednak ten ostatni zbyt daleko wypuścił piłkę i przejeli ją obrońcy.

Śląsk w przewadze, wszyscy Chorzowianie bronią się na własnej połowie boiska, gdy Śląsk buduje atak pozycyjny.

14 min. - Efektowne wejście Gancarczyka w pole karne, jednak jego płaskie dośrodkowanie Grodzicki wybija na rzut rożny.

Kibice Ruchu prezentują świąteczną oprawę meczową.

13 min. - Groźny strzał Jezierskiego, który czybkiem buta starał się uderzyć piłkę po głębokim podaniu Nykla.

Na boisku żadnej z drużyn nie udaje się przejąć inicjatywy, natomiast na trybunach trwa wspaniała zabawa kibiców obu drużyn.

11 min. - Szybka kontra Śląska, jednak Szewczuk zbyt mocno zagrał do Sotirovicia.
10 min. - Po szybkiej akcji Jakubowskiego prawą stroną zainterweniował Pawelec, sędzia wskazał na rzut rożny, na co nerwowo zareagował Kaczmarek, biegnąc do arbitra z pretensjami.
9 min. - Dośrodkowanie Gancarczyka po faulu na nim okazało się za mocne, przelatując ponad wszystkimi zawodnikami.
8 min. - Śląsk stara się skonstruować atak pozycyjny, Chorzowianie nastawili się na kontry.
8 min. - Rajd środkiem boiska Sotirovicia, którego powstrzymał dopiero Jakubowski.
4 min. - Błąd Ulatowskiego, który wdał się w kiwkę na przedpolu Śląska i stracił piłkę na rzecz Jezierskiego, który groźnie zagrał w pole karne, jednak niebezpieczeństwo zostało w porę zażegnane przez obrońców WKS-u.
3 min. - Rajd lewą stroną Janusza Gancarczyka który minął dwóch Chorzowian, jednak został powstrzymany przez Barana.

Mecz zaczął się od szaleńczego... dopingu kibiców Ślaska, którzy próbują przekrzyczeć liczną grupę Chorzowian, ubranych w czapki św. Mikołaja.

1 min. - Szewczuk podaniem do Sotirovicia rozpoczął spotkanie.

Niezależnie od wyniku dzisiejszego spotkania Śląsk pozostanie na 6 miejscu w tabeli.

Na trybunach już jest gorąco za sprawą żywiołowego dopingu kibiców obu drużyn.

Trwa prezentacja składów obu drużyn.

Na trybunach przechadzają się zieloni mikołajowie częstując kibiców ciastkami.

W poprzednim spotkaniu Śląska z Ruchem zawodnicy WKS-u zwyciężyli w Chorzowie 2:1 po bramkach Janusza Gancarczyka i Tomasza Szewczuka.

Mecz prawdopodobnie rozpocznie się z kilkumionutowym opóźnieniem ze względu na trwający jeszcze mecz w Zabrzu. Na boisku trwa rozgrzewka obu zespołów.

Około 400 kibiców gości zasiada już na stadionie przy Oporowskiej.

KILKINIJ, ABY ZOBACZYĆ SKRÓT Z MECZU - RUCH - ŚLĄSK (11.11.2008r.)

Kto był grzeczny przez miniony rok? Komu św. Mikołaj będzie przychylny? Przyjdź na stadion przy ul. Oporowskiej i się przekonaj! Ostatni mecz ligowy w tym roku. Zapraszamy wszystkich na relację LIVE ze spotkania pomiędzy Śląskiem Wrocław a Ruchem Chorzów.

Autor relacji: FPP/guardian