Strzelcy: Celeban 29, Dudek(k) 57, Mila 74
Sędziuje: Piotr Pielak (Warszawa) Widzów: 6000 Aura: chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone-białe) W. Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Łukasiewicz, Pawelec - Ostrowski(Sotirović 79), Dudek, Mila, Ulatowski(k), J. Gancarczyk(Biliński 88) - Szewczuk Trener: Ryszard Tarasiewicz
ŁKS Łódź:(stroje: biało-czerwone) Wyparło - Stachowiak, Marciniak, Drumlak, Leszczyński - Adamski(k), Kaśćelan, Vayer(Kujawa 33), Czerkas(Bartosiewicz 83) - Woźniczka, Biskup(Gevorgyan 63) Trener: Grzegorz Wesołowski

Śląsk Wrocław: Banaszyński, Ćap, Sotirović, Biliński, Sobociński, Górski, Łudziński
ŁKS Łódź: Pająk, Haliti, Mowlik, Ognjanović, Bartosiewicz, Gevorgyan, Kujawa

Śląsk Wrocław w pełni zasłużenie wysoko wygrał z ŁKS-em Łódź. Goście próbowali się dzielnie bronić, jednak wrocławianie poradzili sobie ze znalezieniem sposobu na pokonanie Bogusława Wyparły. Kolejnce cenne 3pkt. na koncie Śląska!

90+2 min. - Koniec meczu. Wygrywamy 3:0!
90+1 min. - Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry 2 minuty.
90 min. - Szarżujący Mila powstrzymywany przez pomocnika ŁKS-u.
88 min. - Zmiana w Śląsku. Kamil Biliński debiutując w Ekstraklasie zmienia J. Garncarczyka.
87 min. - Po uderzeniu Kaśćelana piłka odbija się jeszcze od któregoś z piłkarzy Śląska i wychodzi na róg.
87 min. - Jeszcze jedna szansa dla gości do strzelenia honorowej bramki. Rzut wolny dla łodzian 40m od bramki Kaczmarka.
86 min. - Za chwilę w Ekstraklasie zadebiutuje Kamil Biliński!
86 min. - Znów po rogu Mili, Celeban przedłużył piłkę głową, jednak zamykający akcję Łukasiewicz nie doszedł do niej.
85 min. - Groźnmy strzał Sotirovicia, Wyparło odbił pod nogi Garncarczyka, który po minięciu obrońcy zwodem oddał kolejny strzał na bramkę łodzian, ale bramkarz gości po raz kolejny popisał się znakomita interwencją.
83 min. - Zmiana w ŁKS-ie. Bartosiewicz za Czerkasa. Bohater meczu ŁKS-u z Polonią Bytom dziś nie mógł wykazać się umiejętnościami czujnie pilnowany przez stoperów Śląska.
82 min. - Drumlak faulowany tuż przed linią pola karnego.
82 min. - Po rogu Mili, Celeban przedłużył głową, jednak żaden z zawodników nie doszedł do piłki.
81 min. - Dudek przyjął piłkę na środku boiska, zagrał do Sotirovicia, który zdołał przyjąć piłkę, jednak obrońcy wkrótce mu ją wybili. Po chwili bardzo groźny strzał Sotirovicia z ostrego kąta. Wyparło wybija na rzut rożny.
80 min. - Piłkarze Śląska starali się grać coraz efektowniej jednak czasami trochę przesadzają i tracą piłkę.
79 min. - Zmiana w Śląsku. Sotirović za Ostrowskiego, który jest żegnany gorącymi oklaskami i okrzykiem - dziękujemy!
78 min. - Kolejna żółta kartka dla łodzian. Kujawa ukarany za powstrzymywanie Dudka w środku boiska.
76 min. - Poprzednio tak wysoko Śląsk prowadził z ŁKS-em w 1996r. po którym to meczu został liderem Ekstraklasy.
74 min. - GOOOOOOLLLLLLLLLLSzewczuk do Mili, który mija Wyparłę i strzela do pustej bramki.
73 min. - Kolejna szybka akcja Śląska. Mila, Szewczuk, Ostrowski, jednak ten ostatni wdał się w drybling z boku pola karnego i wycofał piłkę.
70 min. - Kaczmarek na raty złapał piłkę po groźnej akcji Gevorgyana.
70 min. - ostre starcie na środku boiska Ulatowskiego z Kaśćelanem.
69 min. - Łodzianie będą coraz częściej nadzierać na kontry Śląska, gdyż muszą próbować grać do przodu. Wrocławianie doskonale czują się w takiej sytuacji.
68 min. - Wspaniała kontra Śląska. Dudek wyszedł z piłką i wypuścił w bój Garncarczyka, który w sytuacji sam na sam strzelił przy samym słupku minimalnie pudłując.
67 min. - Celeban przytomnie główką zgrywa piłkę do Kaczmarka. Obrona Śląska spisuje się dzisiaj bez zarzutów.
67 min. - Żółta kartka dla Kaśćelana, który na środku boiska nieprzepisowo powstrzymał Milę.
66 min. - Garncarczyk zdecydował się na zaskakujący strzał z dystansu. Piłka z ogromną siłą przeleciała tuż za słupkiem bramki Wyparły.
65 min. - Faulujący Ostrowskiego Marciniak ucierpiał przy linii autowej. Musi opuścić boisko. Opatrywany poza linią boczną za chwilę wróci na plac gry.
64 min. - Garncarczyk bliski przejęcia piłki po zbyt słabym zagraniu Leszczyńskiego jednak pomocnik Śląska przewraca się wraz z obrońcą ŁKS-u, traci piłkę, a sędzia uznaje, że nie było przewinienia.
63 min. - Zmiana w ŁKS-ie. Gevorgyan za Biskupa.
63 min. - Kiks Kaczmarka, który wykopał piłkę na linię autową.
61 min. - Groźna akcja Śląska, jednak Mila bał się zagrywać do Szewczuka, który znajdował się na spalonym, długo rozgrywał piłkę i w końcu dał ją sobie odebrać.
60 min. - Groźna kontra ŁKS-u. Klepka Stachowiaka i Kujawy, jednak obrońcy Śląska poprawnie wmieszali się w tę akcję i wybili piłkę.
59 min. - Żółta kartka dla Adamskiego, który ostro potraktował Wołczka. Konieczna interwencja masażysty i noszowych. Chociaż z drugiej strony sędzie przerwał bardzo groźnie zapowiadającą się kontrę Ostrowskiego.
57 min. - GOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLPewny strzał Dudka w lewy róg bramkarza! Wyparło wyczuł intencję ale nie zdołał wybić piłki. Pierwsza bramka Dudka w Eksraklasie.
55 min. - Po faulu na Szewczuku rzut wolny dla Śląska. jednak wrzutkę Mili wybija głową Leszczyński. Po chwili w polu karnym przypadkowy faul Kujawy na Celebanie - rzut karny dla Śląska!
54 min. - Czerkas urwał się prawą stronę, wyprzedził Łukasiewicza i dośrodkował z liii końcowej, jednak Pawelec wybił głową, a zmierzającą futbolówkę do linii bramkowej zdołał jeszcze przejąć Łukasiewicz.
52 min. - Szybka kontra Śląska. Ostrowski popędził prawą stroną. Zagrał do Szewczuka, który mocno naciskany nie zdołał oddać strzału.
51 min. - Wreszcie akcja przeniosła się pod bramkę ŁKS-u. Adamski odważnym wejściem przeciął podanie Garncarczyka do Szewczuka wybijają piłkę na aut.
50 min. - Pewny chwyt Kaczmarka po dośrodkowaniu Stachowiaka.
49 min. - Śląsk zamknięty na własnej połowie. Tylko Szewczuk w okolicy linii środkowej.
48 min. - Dudek, do Ulatowskiego, ten na prawo do Ostrowskiego, który traci piłkę przy linii bocznej.
46 min. - Sędzia rozpoczął II połowę meczu.

Piłkarze powrócili już na boisko. Wkrótce rozpocznie się II część spotkania.

W przerwie meczu wypowiadał się Dariusz Sztylka, który ogląda mecz z trybuny krytej.

0:0

Zasłużone prowadzenie Śląska. WKS w ataku pozycyjnym. W końcówce I połowy wrocławianie mogli podwyższyć wynik.

45+1 min. - Koniec I części spotkania.
45 min. - Sędzia dolicza 1 minutę do I połowy.
44 min. - Zagranie Garncarczyka, Szewczuk w sytuacji sam na sam, przerzuca piłkę nad Wyparłą, ale Woźniczka zdążył wrócić na linię bramkową i wybił piłkę.
41 min. - Śląsk w ataku pozycyjnym. Łodzianie mimo tego, że przegrywają nie są w stanie przejąć inicjatywy. Wrocławianie za to mogą spokojnie rozgrywać atak pozycyjny.
39 min. - Groźna akcja Śląska, ale zabrakło ostatniego podania. Ostrowski ładnie wynanemrował Marciniaka na prawym skrzydle, Mila jednak zamiast dośrodkowywać chciał sobie przerzucić piłkę na drugą nogę.
38 min. - Stoperzy Śląska - Łukasiewicz i Celeban - unieszkodliwiają Czerkasa.
37 min. - Bardzo groźnie uderzenie Biskupa z dystansu zmierzające w samo okienko. Kaczmarek w efektownym stylu wybił na rzut rożny.
36 min. - Po wrzutce Mili, Marciniak główkował przed siebie, do opadającej piłki doszedł napastnik Śląska i na szczęście dla łodzian, uderzył minimalnie niecelnie.
35 min. - Po chwili Marciniak fauluje Ostrowskiego. Mila będzie wykonywał rzut wolny.
35 min. - Szarżującego Ostrowskiego powstrzymał odważnym wślizgiem Marciniak.
34 min. - Po wrzutce Drumlaka ratuje się wypiąstkowując piłkę sprzed własnej bramki.
33 min. - Kaczmarek nie zdołał złapać piłki, która wyleciała mu z rąk i wyszła na rzut rożny. W tym czasie zmiana w ŁKS-ie. Kujawa za Vayera.
33 min. - Tym razem decyzję o przyznaniu autu bardzo nie spodobała się trenerowi Śląska - Ryszardowi Tarasiewiczowi, który skacząc na linii bocznej wymachiwał ręką w stronę sędziego.
32 min. - Pawelec sprytnie powstrzymał Woźniczkę.

Kołyska piłkarzy była zadedykowana dziecku, które urodziło się trenerowi bramkarzy Śląska - Tomaszowi Hryńczukowi.

31 min. - Żółtka kartka dla Mili, który z wściekłością zareagował na decyzję sędziego liniowego, który wskazał na aut dla łodzian.
29 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLPo dośrodkowaniu Mili, Celeban z bliska w dziwny sposób pakuje piłkę do siatki! Piłkarze Śląska robią kołyskę przed ławką rezerwowych.
28 min. - I znów z dobrej strony pokazał się ostrowski, którego powstrzymywać musiało aż trzech łodziań - zdołali tylko wybić piłkę na aut. A Mila po chwili wywalczył rzut rożny.
26 min. - Wspaniały rajd Ostrowskiego prawą stroną, jednak Szewczuk nie zdążył do jego dośrodkowania. Zdołał tylko musnąć piłkę, którą wybronił Wyparło.
23 min. - Szybka akcja Śląska. Szewczuk zagrał do Mili, ten na prawe skrzydło do Ostrowskiego, jednak płaskiego podania pomocnika Śląska nikt nie wykończył.
22 min. - Po akcji Ulatowskiego i Garncarczyka, składający się do strzału Dudek zostaje powstrzymany przed pole karnym.
21 min. - Po dośrodkowaniu Marciniaka, Kaczmarek pewnie chwyta piłkę, którą po głośnym okrzyku bramkarza przepuszcza Celeban.
20 min. - Okrzyki niezadowolenia z trybun po tym jak sędzia nie przerwał gdy, po tym jak szarżujący Wołczek padł na murawę.
20 min. - Uderzenie Adamskiego wpada w Celebana. Ciekawa próba rozegrania rzutu wolnego przez gości. Również wrocławianie grają pewnie w defensywie.
18 min. - Celeban fauluje Czerkasa 25m od bramki Kaczmarka.
18 min. - Pilkarskie szachy na stadionie przy ul. Oporowskiej. Szczelna defensywa łodzian nie dopuszcza gospodarzy pod własną bramkę. Do ataku goście przechodzą bardzo rzadko.
17 min. - Ulatowski zagrał tam gdzie Garncarczyk byłby gdyby Garncarczyk kilka sekund wcześniej wystartował.
16 min. - Dwa rzuty rożne dla ŁKS-u. Po wykonaniu drugiego przez Vayera piłka wychodzi poza boisko.
15 min. - Wrzutka Mila z rzutu wolnego przelatuje przed głowami wszystkich zawodników i wpada wprost w ręce Wyparły.
14 min. - Ładna kombinacyjna akcja Śląska przerwana przez faul Adamskiego na Szewczuku daleko od bramki.
11 min. - Pierwsza próbka umiejętności w tym meczu Garncarczyka, który pognał prawym skrzydłem niczym profesor powstrzymał go doświadczony Leszczyński.
10 min. - Łodzianie grają trwado i nieustępliwie. Narazie dosyć skutecznie się bronią.
9 min. - Szarżujący Mila powstrzymany przez trzech ŁKSsiaków na granicy pola karnego.
8 min. - Podanie Łukasiewicza w bok na tyle mocny, że wyszedł na aut.
7 min. - Ulatowskiemu strzał kompletnie nie wyszedł bo pomocnik Śląska zarył w ziemię...
7 min. - Szewczuk zbyt długo nie mógł zdecydować się na oddanie strzału i został powstrzymany na linii pola karnego.
6 min. - Drumlak poradził sobię z Milą atakującym nietypowo prawym skrzydłem.
5 min. - Doping na stadionie przy ul. Oporowskiej na dwa głosy - śpiewa zarówno trybuna odkryta jak i kryta.
4 min. - Przyjęcie piłki przez Dudka, podanie do Mili, który zostaje zablokowany zanim zdołał oddać strzał.
4 min. - Udana interwencja Marcinaka, który powstrzymuje Ostrowskiego.
2 min. - Gra toczy się głównie w środku pola.
1 min. - Szewczuk do Mili i zaczynamy.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy obu zespołów na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz.

Piłkarze obu drużyn wyszli już na murawę aby przeprowadzić przedmeczową rozgrzewkę.

W zespole gości wystąpi dzisiaj Adam Marciniak - piłkarz, który w zeszłym sezonie występował w zespole Śląska.

Być może kolejną szansę na pokazanie się przed wrocławską publicznością dostanie Kamil Biliński, który zagrał w środę w Pucharze Ekstraklasy i wskoczył do meczowej osiemnastki.

W zespole Śląska w sobotnim meczu nie zagrają Tadeusz Socha i Dariusz Sztylka, którym sztab szkoleniowy postanowił dać czas na spokojne dojście do siebie po urazach.

Mimo wszystko na rywali trzeba uważać, bowiem zawodnicy ŁKS-u potrafią się zmobilizować na spotkania z drużynami z czołówki. Łodzianie zanotowali już w tym sezonie remisy 0:0 z Legią, Wisłą, oraz we wspomnianym pojedynku ze Śląskiem, wygrali także w Bełchatowie 2:0, a z Polonią Warszawa przegrali dopiero po bramce straconej w 85 minucie. W poprzedniej kolejce Łodzianom udało się odnieść wyjazdowe zwycięstwo 3:2 w Bytomiu.

Śląsk na półmetku rozgrywek zajmuje 6. lokatę i tylko raz poległ na Oporowskiej, łodzianie zajmują natomiast 14. miejsce w Ekstraklasie i ich priorytetem jest walka o utrzymanie.

KILKINIJ, ABY ZOBACZYĆ SKRÓT Z MECZU - ŁKS - ŚLĄSK (31.10.2008r.)

Rundę rewanżową czas zacząć! Po wygranej Śląska Wrocław z Wisłą Kraków wzrosły apetyty wszystkim kibicom. Faworyt jest jeden - WKS - miejmy nadzieję, że zdobędzie cenne 3pkt., które przybliżą go do czołówki tabeli. Zachęcamy do przyjścia na stadion aby wspomóc naszych piłkarzy będąc 12. zawodnikiem Śląska. Dla wszystkich, którzy zostaną w domu - jest nasza relacja ;)

Autor relacji: Pawlak/FPP/Kubson