Strzelcy: Mila 10, Ostrowski 68 - Łukasiewicz(s) 74
Sędziuje: Marcin Szulc (Warszawa) Widzów: 9400 Aura: chłodno, opady śniegu
Śląsk Wrocław:(stroje: zielono-białe) W. Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Łukasiewicz, Pawelec - Ostrowski(Górski 89), Dudek, Mila, Ulatowski(k), J. Gancarczyk(Sotirović 61) - Szewczuk Trener: Ryszard Tarasiewicz
Wisła Kraków:(stroje: niebieskie) Pawełek - Singlar(Zieńczuk 46), Marcelo, Cleber, Baszczyński(k) - Piotr Brożek, Jirsak(Łobodziński 65), Sobolewski, Małecki - Boguski(Cantoro 65), Paweł Brożek Trener: Maciej Skorża

Śląsk Wrocław: Banaszyński, Wójcik, Sotirović, K. Kaczmarek, Sobociński, Górski, Łudziński
Wisła Kraków: Juszczyk, Niedzielan, Łobodziński, Głowacki, Zieńczuk, Cantoro, Mączyński

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk wygrywa z Wisłą Kraków 2:1!
90+2 min. - Szarżujący prawą stroną Szewczuk zostaje powstrzymany przez Piotra Brożka. Otrzymuje za to żółtą kartkę.
90 min. - Mila z lewej strony podaje wzdłuż bramki Pawełka, Górski jednak fatalnie strzelał wysoko ponad bramką.
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
89 min. - Zmiana w Śląsku. Górski wchodzi za Ostrowskiego, który otrzymuje owacje na stojąco.
89 min. - Ostrowski faulowany przez Clebera tuż za narożnikiem pola karnego.
88 min. - Górski przygotowany do wejścia na boisko.
87 min. - Łobidzński bardzo bliski strzelenia wyrównującej piłki. Jednak świetną interwencją popisał się Kaczmarek.
86 min. - Rzut rożny dla Wisły wywalczył Zieńczuk. Niesamowita w 9. Wisła jest groźniejsza od Śląska.
85 min. - Kaczmarek zmuszony do kolejnej interwencji dalekim wybiegiem na koniec pola karnego, gdzie już piłkę atakował Zieńczuk.
84 min. - Po solowej akcji Ulatowskiego Pawełek w ostatniej chwili składającego się do strzał Sotirovicia.
83 min. - Mnożą się niecelne podania Śląska. Gdyby wrocławianie tak grali przeciwko 11. wrocławianom na pewno by już przegrywali.
82 min. - Śląsk gra bardzo nerwowo. Mimo przewagi dwóch zawodników nie potrafi przeprowadzić groźnej akcji.
82 min. - Kaczmarek na wszelki wypadek łapie piłkę, którą głową zagrywał Zieńczyk naciskany przez Wołczka.
81 min. - Szybka akcja Śląska. Mila znakomicie otrzymuje piłkę na połowie Wisły, podaje do Szewczuka, ten jednak na spalonym.
80 min. - Trener Tarasiewicz wciąż podenerwowany pokrzykuje na swoich zawodników.
80 min. - Śląsk długo otrzymuje się przy piłce. Każde podanie wrocławian nagradzane jest z rybun gromkim OLE!
78 min. - Mimo gry w 9. Wisła stworzyła sobie sytuacje. Kaczmarek wyskokiem musiał ratować sytuację bo główkować próbował Paweł Brożek.
77 min. - Dwie czerwone kartki! Otrzymują je Sobolewski i Baszczyński. Obrońca Wisły otrzymał drugą kartkę za faul na Dudku, a Sobolewski za komentowanie decyzji sędziego.
74 min. - Po wrzutce Łobodzińskiego samobójcza główka po Łukasiewicza zaskakuje Kaczmarka. Już tylko 2:1.
74 min. - Prosta strata Łobodzińskiego, któremu niezbyt szybko lecząca piłka przeskoczyła nad nogą.
73 min. - Małecki uciekł prawą stroną. Bardzo groźnie dośrodkował, jednak w ostatniej chwili Mila zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Kaczmarek pewnie łapie głęboką wrzutkę Zieńczuka z rzutu rożnego.
72 min. - Ostre starcie Ostrowskiego z Baszczyńskim. Już po gwizdku sędziego obaj piłkarze starali sobie wybić piłkę z rąk.
71 min. - Zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Śląska po niepewnej interwencji Kaczmarka.
70 min. - Kolejna groźna wrzutka Łobodzińskiego jednak Zieńczuk w trudnej sytuacji nie zdołął głową umieścić piłki w siatce.
68 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLOstrowski jak juniora mija Baszczyńskiego, fantastycznym uderzeniem w długi róg pokonuje Pawełka!
68 min. - Dudek przewracany na 20m przed bramką Wisły jednak gwizdek sędziego milczy.
67 min. - Wrzutka Łobodzinskiego. Celeban nie upilnował Pawła Brożka, który gówkuje z kilku metrów, ale następnie piłka wpada w ręce Kaczmarka.
66 min. - Śląsk znów całą drużyną na własnej połowie.
65 min. - Podwójna zmiana w Wiśle. Wchodzą Cantoro i Łobodziński. Schodzą Jirsak i Boguski.
64 min. - Szybka kontra Śląska. Ulatowski do Ostrowskiego, ten jednak stracił piłkę po starciu z wiślakami.
64 min. - Groźne dośrodkowanie z rogu Zieńczuka, Łukasiewicz główkuje w stronę własnej bramki ale na szczęście nad poprzeczką.
63 min. - Wiślacy mają kłopoty z dośrodkowaniami. Najpierw Celeban, później Dudek zablokowali centry, a następnie Kaczmarek wybił piłkę ponad poprzeczką.
62 min. - Dudek zdecydował się na strzał z dystansu. Jednak uderzył zbyt słabo. Piłka jeszcze zakozłowała ale wiślacy bez problemu ją przejęli.
62 min. - Mila próbował długim podaniem zagrać do Sotirovicia, który jednak nie zdołał przejąć zbyt szybkiej piłki.
61 min. - Zmiana w Śląsku. Sotirović za J. Garncarczyka.
60 min. - Ostrowski pechowo wybił piłkę Piotrowi Brożkowił posłał piłkę pod nogi Zieńczuka, który uderzył piłkę z 5m wysoko nad bramką.
60 min. - Gra jest wciąż fair play i Jirsak oddaje pilkę wybitą przez wrocławian na aut po tym jak na murawie leżał Ulatowski.
59 min. - Wisła zaczyna grać coraz ostrzej. Mnożą się faule. Coraz groźniejsze są też kontry wrocławian.
59 min. - ZNakomita kontra Śląska, Szewczuk uruchomił podaniem Dudka, ten jednak okazał się być zbyt wolnym i nie zdołal wypracować sobie pozycji strzeleckiej a następnie fatalnie odegrał.
58 min. - Ulatowski odważnie stawia się sędziemu po tym jak ten odgwizdał jego faul na Jirsaku.
57 min. - Paweł Brożek zdołał posłać piłkę obok pilnującego go Celebana ale do tego zagrania nie zdążył Boguski.
56 min. - Po zagraniu Mili Szewczuk na spalonym. Bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego liniowego.
55 min. - Łukasiewicz z kolei odbiera piłkę sszarżującemu Małeckiemu. Gra Śląska w defensywie jest dzisiaj znakomita.
54 min. - Celeban nie daje pograć Piotrowi Brożkowi po raz kolejny wygrywając z nim pojedynek główkowy.
53 min. - W drugiej połowie tempo siadło. Śląsk wyczekuje ataków Wisły, które są dość powolne.
53 min. - Bardzo ostre wejście Jirsaka w Wołczka. Czech zostaje ukarany żółtą kartką.
52 min. - ZNakomita interwencja Łukasiewicz, który przeciął podanie do Jirsaka, utrzymał się przy piłce i wyprowadził ją w pole.
52 min. - Wrzutka Baszczyńskiego w pole karne jednak Łukasiewicz wybija głową na aut.
51 min. - WIsła stara się przeprowadzić atak pozycyjny. Jednak w drugiej połowie jeszcze nie stworzyła żadnego zagrożenia.
49 min. - Strzał Ostrowskiego 2m obok słupka.
48 min. - Próbka umiejętności Mili, który najpierw ładnie zgasił piłkę a następnie starał się zagrać w uliczkę do Szewczuka, jedak czujni obrońcy Wisły przechwycili piłkę.
47 min. - Firmowa akcja Janusza Garncarczyka. Podanie od Ostrowskiego, ściął do środka, oddał strzał, został wybity. Mila z rzutu rożnego.
46 min. - Szewczuk podaje do Ostrowskiego, a ten oddaje bardzo niecelny strzał z ok. 16m.
46 min. - Szewczuk do Mili i zaczybamy II połowę.

Pilkarze Śląska powrócili. Za chwilę początek II części spotkania.

Zawodnicy Wisły pojawili się ponownie na murawie.

0:0

Pachnie niespodzianką we Wrocławiu! Śląsk prowadzi przy Oporowskiej z Wisłą Kraków po golu Sebastiana Mili, który otrzymał piłkę do Janusza Garnacarczyka wykorzystując kardynalny błąd Baszczyńskiego.

45_1 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Sędzia dolicza 1 minutę do I części spotkania.
45 min. - Kolejny rajd prawą stroną Ostrowskiego, który dośrodkował zbyt wysoko na głowę Mili i zbyt głęboko aby doszedł do niej Szewczuk.
45 min. - Celeban zagrywa do.... Pawełka. Wybicie obrońcy Śląska na uwolnienie.
44 min. - Celeban ratuje Śląsk przed utratą gola wybijając piłkę na rzut rożny tuż przed Boguskim. Statystyki rzutów rożnych: 0:7.
44 min. - Dudek chyba zbyt wcześnie zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Próbował technicznym uderzeniem zaskoczyć Pawełka ale uczynił to zbyt słabo.
43 min. - Śniegu na boisku coraz mniej. Głównie w okolicy bramki Wisły gdzie piłkarze znacznie mniej przebywają.
42 min. - Nie ma łatwego życia Małecki, który po tym jak odebrał piłkę Garncarczykowi, najpierw był przez niego przetrzymywany a później powalony przez Ulatowskiego.
40 min. - Znów zadrżały serca wrocławskich kibiców. Po tym jak Boguski strzelił wzdłuż bramki - piłka wyszła tuż za drugim słupkiem poza linię.
38 min. - Po świetnej wrzutce Baszczyńskiego Cleber z 7. metrów uderza wprost w ręce Kaczmrka. Dwie znakomite okazje Brazylijczyka w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Piłkarze Śląska mieli pretensje do Wiślaków, gdyż wtedy w polu karnym leżał Wołczek.
37 min. - Małecki zagrał do Clebera, którego uderzenie wyłapuje Kaczmarek.
37 min. - Kontry Śląska stają się coraz groźniejsze ale to Wisła prowadzi grę w tym spotkaniu. Nieporozumienie Pawelca i Kaczmarka - piłka ląduje na rzucie rożnym.
36 min. - W odpowiedzi Boguski uderzył z linii pola karnego nie do obrony ale z drugiej strony słupka.
35 min. - Ulatowski wypuścił Ostrowskiego, który popędził prawą stronę wbiegł w pole karne i mądrze przerzucił do nadbiegającego Garnarczyka, któremu jednak piłka spadła w niewłaścliwe miejsce.
34 min. - Pawelec zagrywa głową... wprost do Jirsaka, który szybkim podaniem uruchamia Boguskigo, jednak do jego centry nie dochodzi żaden z Wiślaków.
33 min. - Nieoczekiwany strzał Mili, który podbity przez Dudka chciał posłać w bramkę lobbując Pawełka. Bramkarz Wisły był jednak na posterunku.
32 min. - Ni to strzał ni dośrodkowanie Piotra Brożka.
31 min. - Kolejna groźna wrzutka z rzutu rożnego Jirsaka. Jednak piłka odbija się od Marcelu i wychodzi za linią bramkową.
31 min. - Dzień Życzliwości trwa nadal. Tym razem Garncarczyk obsłużył znakomitym podaniem Boguskiego, ten jednak nie skorzystał z prezentu.
30 min. - Aktywny Szewczuk złapany na spalonym po tym jak wrócił po piłkę w okolice linii środkowej.
29 min. - Sztuczna techniczka Garncarczyka, który piętą zagrywa do Mili. Pomocnik Śląska próbował centrować do Szewczuka jednak wywalczył tylko aut.
28 min. - Doskonała sytuacja Wisły do wyrównania. Do bezpańskiej piłki doszedł Jirsak, który z linii końcowej wycofał do Marcelo. Ten z całej siły uderzył na bramkę trafiając w jednego ze swoich kolegów. Dobitkę posał ponad poprzeczką.

Poprzednio Śląsk prowadził w meczu z Mistrzem Polski ponad 18 lat temu. Wygrał wtedy z Lechem w Poznaniu 2:1.

25 min. - Na stadionie panuje wspaniała atmosfera! Wszyscy kibice się bawią. Głośnym dopingiem wspomagają swoje zespoły!
24 min. - Znakomite podanie Mili do Gancarczyka, który próbował znaleźć Szewczuka zagrywając sprytnie między Cleberem i Marcelo - jednak napastnik Śląska miał zbyt daleko do piłki. Brawo dla Śląska za pomysłową kontrę.
23 min. - Gancarczyk próbował na obieg wyprzedzić Baszczyńskiego ale choć pokazał znakomitą szybkość nie zdołał zaskoczyć doświadczonego obrońcę Wisły.
22 min. - Po dalekim przerzucie Sobolewskiego do Małeckiego wrzutka zawodnika Wisły - ale sytuację wyjaśniają obrońcy Śląska.
20 min. - Śląsk nie spieszy się ze wznowieniem piłki z rzutu wolnego. Wrocławianie są wyraźnie zadowoleni z wyniku.
20 min. - Celeban naprawia swój błąd po zbyt krótkim wybiciu głową wysyła ją na aut.
19 min. - Szewczuk na spalonym po zagraniu Mili. Zawodnik Śląska próbował uniknąć offsidu ale chociaż stracił tempo - został złapany.
18 min. - Boguski wywalczył kolejny rzut rożny dla Wisły. Goście próbują krótkimi podaniami rozerwać obronę Śląska. Są w tym bardzo groźni.
17 min. - Nieudana próba dogrania piłki do środka przez Piotra Brożka. Futbolówka pada u nóg Kaczmarka.
15 min. - Szewczuk znów zebrał porcję braw za ambitne naciskanie Marcelo w wyniku czego Śląsk wywalczył aut.
14 min. - Po wrzutce Baszczyńskiego Singlar zagrał do Marcela, który w trudnej sytuacji główkuje, jednak Kaczmarek nie dał się zaskoczyć.
13 min. - Ostre wejście Szewczuka w Clebera. Rzut wolny dla Wisły dlaeko od bramki Śląska. Jednak wszyscy wrocławianie znajdują się na własnej połowie.
12 min. - Ładna akcja Wisły środkiem boiska. Interweniujący Pawelec nabił jednego z atakujących krakowian po czym piłka trafia wprost w ręce Kaczmarka. Śląsk miał wiele szczęścia.
11 min. - Wisła blisko wyrównania. Po wrzutce Jirsaka Marcelo główkuje z kilku metrów ponad poprzeczką.
10 min. - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLKatastrofalny błąd Baszczyńskiego, który podał piłkę do Gancarczyka, ten wypuścił w uliczkę Milę, pomocnik Śląska ostrego kąta umieścił pilkę pomiędzy Pawełkiem a słupkiem.
9 min. - Niebezpieczna wrzutka z rogu Jirsaka. Piłka jednak prześlizguje się po głowach zawodników wychodząc poza pole karne.
8 min. - Boguski atakowany przez Gancarczyka wywalcza pierwszy rzut rożny dla Wisły.
7 min. - Szykość Gancarczyka i waleczność Szewcxuka powoduje, że Wisła ma problemy z odebraniem piłki Śląskowi. Mistrzowie Polski pokazują, że są o wiele lepiej wyszkoleni technicznie.
6 min. - Śnieg na murawie utrudnia rozgrywanie akcji. Zwalnia tempo spotkania.
6 min. - Ostre wejście Ostrowskiego w Jirsaka. Rzut wolny dla Wisły z linii bocznej.
5 min. - Ostrowski traci piłkę na prawym skrzydle.
4 min. - Mila wprost na głowę Wołczka, który celnie uderza ale w ręce Pawełka.
3 min. - Ambitna postawa Szewczuka, który odebrał piłkę Marcelo po czym został sfaulowany. Mila będzie wykonywał rzut wolny 30m od bramki WIsły.
2 min. - Akcja Boguskiego i Małeckiego prawą stroną. Ten drugi niedokładnie dośrodkowuje w pole karne.
1 min. - Janusz Gancarczyk wybija głową piłkę z pola karnego Śląska. Pierwsze niebezpieczeństwo zażegnane.
1 min. - Paweł Brożek do Boguskiego i zaczynamy.

Za chwilę rozpocznie się mecz.

Trwa interaktywna zabawa z kibicami. Warto przychodzić na mecz wcześniej!

Kibice obu drużyn rozgrzewają się na murawie stadionu przy ul. Oporowskiej. Trybuny szybko się zapełniają.

Dzisiejszy mecz to z pewnością hit 15. kolejki Ekstraklasy.

Z tej samej cechy jest również znany Ryszard Tarasiewicz. Wysokie 6 miejsce beniaminka w tabeli robi spore wrażenie. Jeśli tacy piłkarzy jak: Sebastian Mila, Janusz Gancarczyk, Krzysztof Ostrowski, Vuk Sotirović, Tomasz Szewczuk czy Sebastian Dudek dadzą z siebie wszystko - Śląsk może popsuć szyki każdemu zespołowi Ekstraklasy.

Śląsk i Wisła to zespoły grające ofensywnie. Najgroźniejszym zawodnikiem Mistrza Polska jest z pewnością Paweł Brożek, który regularnie strzela bramki dla Wisły, a kiedy to robi - krakowianie najczęściej wygrywają. Maciej Skorża potrafi świetnie zmotywować swoich piłkarzy.

W Meczowej osiemnastce na mecz z Wisłą Kraków w porównaniu do poprzedniej z Cracovią zaszły dwie zmiany – Andrzeja Olszewskiego i Petra Pokornego zastąpią Jacek Banaszyński i Krzysztof Kaczmarek.

Wszystkie bilety na dzisiejszy mecz zostały wyprzedane w przedsprzedaży. Wyjątkowo została również powiększona pula, gdyż sprzedane zostały również bilety na miejsca stojące na trybunie krytej. Na Oporowskiej pojawi się ponad 9 tys. kibiców!

Obydwa zespoły ostatni raz w meczu o ligowe punkty spotkały się dokładnie 9. maja 2001 roku.

Po 14. kolejce Ekstraklasy Wisła Kraków zajmowała pozycję lidera. Śląskowi do tej pory dobrze się grało z zespołami przewodzącymi stawce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Statystyka zdecydowanie sprzyja wrocławianom - 17 razy przodownicy tabeli ekstraklasy przegrali we Wrocławiu odnosząc przy tym zaledwie 7 zwycięstw.

Śląsk pokonał ostatnio we Wrocławiu krakowian 6 czerwca 1992 r. Najwyższy czas przełamać tę serię. Bilans pomiędzy tymi klubami to: 23 zwycięstwa Śląska, 13 remisów i 10 wygranych Wisły (59:57 w bramkach).

Zachęcamy wszystkich kibiców, by przyszli wcześniej i wzięli udział we wspólnej zabawie! Już półtorej godziny przed meczem rozpocznie się zabawa. Będzie można wygrać wiele upominków, m.in. zaproszenia na pizzę w restauracji „Oregano”, zaproszenia na kręgle do Galerii Rozrywki „Miraż”, kolacje w restauracji „Spiż”, obiady dla całej rodziny ufundowane przez producenta dań gotowych firmę „Harp” ze Strzelina, zaproszenia do Pizza Hut w Magnolia Park, zaproszenia do Wrocławskiego Parku Wodnego.

Na ten mecz wszyscy czekali. (nad)Komplet kibiców. Mecz z Mistrzem Polski - Wisłą Kraków. Jutro zmierzą się ze sobą dwa zespoły, których kibice są wzajemnymi przyjaciółmi. Można się jednak spodziewać wielkiej walki na boisku. Wisła chce powrócić na fotel lidera, Śląsk z kolei nie zamierza stracić kontaktu z czołówką tabeli. Zapowiada się wielkie widowisko. Święto na Oporowskiej!

Autor relacji: Pawlak/Kubson/FPP