Strzelcy: Iwański 10', Chinyama 32', Kumbev 40', Wawrzyniak 69'
Sędziuje: Adam Kajzer (Rzeszów) Widzów: 10000 Aura: 9 stopni
Legia Warszawa:(stroje: zielono-czarne) Mucha - Rzeźniczak, Kumbev, Astiz, Wawrzyniak - Rocki (78' Radović), Vuković, Iwański, Rybus - Chinyama (72' Roger) , Grzelak (85' Arrubarrena). Trener: Jan Urban
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Banaszyński – Wołczek, Celeban, Wójcik, Pawelec - Ostrowski, Łukasiewicz (61' Ulatowski), Dudek, Mila (67' Sotirović), J. Gancarczyk – Szewczuk. Trener: Ryszard Tarasiewicz

Legia Warszawa: Skaba, Kiełbowicz, Borysiuk, Roger, Edson, Arruabarrena, Radović
Śląsk Wrocław: W. Kaczmarek, Dudek, Górski, Szydziak, Sobociński, Ulatowski, Sotirović.

90+4 min. - Sędzia kończy mecz. Ciesza się gospodarze, wrocławieni musza przełknąć gorzką pigułkę. Legia - Śląsk 4:0.
90+3 min. - Szansa dla gola dla Legii, ale wrocłwianie w sotatniej chwili wybijają piłkę poza boisko;.
90+3 min. - Dudek próbuje zagrać do Szewczuka, ale zbyt lekko.
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty.
90 min. - Gancarczyk ma niespozyte siły i szarżuje lewą strona, ale zbyt mocno wypuszcza sobie piłkę, która opuszcza plac gry.
89 min. - Dośrodkowanie Rogera, ale zbyt mocne i Arrubarrena nie doszedł do piłki.
88 min. - Wroclawianie przerywają kolejną groźna akcję gospdoarzy i probuja kontrataku.
86 min. - Arrubarrena znów ma okazję na gola, tym razem po dośrodkowniu z lewej strony, ale znów pudłuje.
85 min. - Akcja Radovicia prawym skrzydłem, który ograł Pawelca i dośrodkował do Arrubarreny, ten główkuje, ale nieclenie.
85 min. - Arrubarrena zmienia Grzelaka.
84 min. - Radović z linii końcowej dogrywa do Rogera, który uderza z 5 metrów, ale Banszyński fenomenalnie broni.

Olbrzymia flaga sektorówka z panorama Warszawy rozciągana przez kibiców Legii na "żylecie".

82 min. - Ostrowski probuje ograć dwóch rywali przy linii bocznej, ale legioniści nie dają się zaskoczyć.
80 min. - Kolejna składna akcja Legii, tym razem uderza Rybus, ale Banaszyński na posterunku.
79 min. - Radović stzrela z wolnego - nad bramką.
78 min. - Radović za Rockiego
78 min. - Wołczek fauluje Rybusa i rzut wolny dla Legii - 20 metrów do bramki WKS-u.
77 min. - Ulatowski uderza z 20 metrów, ale lekko i Mucha nie ma kłopotów ze złapaniem piłki.
76 min. - Szybka akcja gospodarzy, na trybunach głośne: OLE, a Celeban ze stoickim spokojem głową zagrywa do Banaszyńskiego.
74 min. - Próba dryblingu Sotirovicia, ale napastnik nie zdołał minać rywala.
72 min. - Roger zastępuje Chinyamę.
69 min. - Koronkowa akcja Legii zakonczona przez Wawrzyniaka, ktgóry uderza płasko z kilkunastu metrów i piłka po raz 4 wpada do siatki.
67 min. - Mila zostaje zmieniony przez Sotirovicia.
65 min. - Efektowena akcja Wołczka, który dryblingiem mija 3 rywali i wstzreliwuje piłke pod bramkę, ale żaden z wrocławiani nie zamyka akcji.
65 min. - Inaki zakrywa do Muchy, szczęścia szuka Szewczuk,ale golkiper się nie myli i wybija piłke.
64 min. - Wrzutka z rogu przez Iwańskiego, Inaki uderza, ale niecelnie.
63 min. - Pawelec blokuje Rockiego i kolejny korner dla Legii.
63 min. - Vuković bezpardonowo atakuje Dudka i otrzymuje żółtą kartkę.
62 min. - Pawelec efektownym wślizgiem powstzrymuje Rockiego.
61 min. - Pierwsza zmiana w meczu - Ulatowski zastepuje Łukasiewicza, Ślask zagra bardziej ofensywnie.
59 min. - Grzelak próbował zaskoczyć strzałem z dystansu Banaszyńskiego ,ale uderzyłzbyt lekko.
59 min. - Próba dalekiego zagrania Banaszyńskiego do Szewczuka, ale napastnik nie zdołał uwolnić się spod opieki obrońcy.
58 min. - Rzut rożny - Wójcik wybija poza boisko.Kolejny korner - piłka przeleciała przez całe pole karne, Celeban ją trącił i kolejny rzut rożny.
57 min. - Ładne uderzenie Rybusa, Banaszyński tracił futbolówkę, która poszybowała nd poprzeczką.
56 min. - Zaskakujący strzał z dystansu Mili, ale pomocnik nie uderzył czysto pilki.
55 min. - Krzysztof Ostrowski próbował wywalczyc rzut rożny, ale Wawrzyniak nie dał się zskoczyć i nie dotyka piłki - grę wznwia Mucha.
54 min. - Pawelec powstzrymuje Chinyamę, gospodarze domagają się odgiwzdania przewinienia, a arbiter nie przerywa gry.
53 min. - Dudek podaje do Szewczuka, ale ten zbyt dłgo zwleka z oddaniem strzału i Inaki wybija piłkę.,
53 min. - Podanie do Szewczuka, jednak zbyt mocne, a całą sytuację wyjasnia Mucha wybijając piłkę poza boisko.
52 min. - Chinyama próbował dogonić piłkę, ale ta opuściła boisko i grę wznowi Banaszyński.
51 min. - Próba dośrodkowania Wawrzyniaka, ale Celeban dobrze blokuje piłkę.

Rozgrzewają się Ulatowski i Sotirović. Trener Tarasiewicz będzie wzmacniał siłę ofensywną.

49 min. - Rzut rożny dla Legii, Celeban oddala zagrożenie.
48 min. - Iwański odgrywa do Chinyamy, ten uderza płaso, Banaszyński odbija piłkę przed siebie, a Wołczek uprzedzajacy rywala wybija piłkę pzoa boisko.
47 min. - Chinyama faulowany przez Łukasiewicza , 35 meetrów od bramki Śląska.
46 min. - Chinyama do Grzelaka i ropozczęła się 2 połowa.

Oba zespoły bez zmian.

Legioniści także sa już na boisku.

Piłkarze Śląska powracają z szatni na murawę.

Przy bocznej linii boiska rozgrzewa się Vuk Sotirović.

Gospodarze oddali w piwreszej połowie 3 celne strzały na wrocławską bramkę i wszystkie zakończyły się golami!

Spalone 0:1

Gospodarze zdominowali mecz w pierwszej połowie i trzykrotnie skutecznie uderzali na wrocławską bramkę. Piłkarze Śląska starali się pokonać Muchę, ale szczęścia zabrało Gancarczykowi i Ostrowskiemu. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będzie lepiej.

45+1 min. - Adam Kajzer kończy pierszą część spotkania. Śląsk niestety przegrywa 0:3
45+1 min. - Chinyama uderza z 35 metrow, a piłka przelatuje obok słupka bramki Banaszyńskiego.
45 min. - Sędzia dolicza 1 minutę.
45 min. - Kolejnyatak Legii - Celeban dwukrotnie prtóbuje wybijac piłkę, ale trafia w nogi rywala. Na szczęście p oodbiciu się od Grzelaka futbolówka wylatuje poza boisko.
43 min. - Okazja dla śląska na zdobycie bramki - Mila prostopadle podaje do Szewczuka, który próbuje minąć Muchę, ale golkiper zdołał wygarnąć mu piłkę spod nóg.
43 min. - Mila podaje do Gancarczyka, ale pomocnikowi odskakuje piłka.

Czy wrocławianie zdołają powtórzyć wynik z ostatniego meczu na Łazienkowskiej w którym wygrali 4:3 ?

41 min. - Dwoch graczy Legii zatakowało Dudka i skończyło się to faulem.
40 min. - Rzut rożny dla Legii, piłka dośrodkowana w pole karne, główkuje Kumbev i 3:0.
39 min. - Legijni defensorzy spokojnie wymianiają się podaniami, nie spiesząc się z rozpoczeciem akcji ofensywnej.
38 min. - Legioniści przerwyuwają akcje Śląska w zarodku, tym razem w srodku pola faulowany Dudek.
36 min. - Mila zagrywa do Gancarczyka, ale skrzydłowy czujnie pilnowany przez Rzeźniczaka.
36 min. - Próba uderzenia z 20 metrów Szewczuka, ale bardzo niecelnie.
35 min. - Dudek rozszyfrował zamysł legionistów i przechwycił piłke we wrocławskim polu karnym .
34 min. - Chinyama pomaga sobie ręką w polu karnym i grę wznawia rzutem wolnym Banaszyński.
34 min. - Po chwili faul wrocławian, a poszkodowanym Bartłomiej Grzelak.
33 min. - Kolejny raz faulowany Sebastian Mila. warszawiacy nie oszczędzają pomocnika WKS-u.
32 min. - Niestety już 2:0. Wawrzyniak podaje do Iwańskiego, a ten zagrywa w pole karne do Chinyamy, który nie daje szans Banaszyńskiemu. Śląsk przegrywa już dwoma golami.
31 min. - Prostopadłe podanie do Grzelaka, który wbiega w pole karne i odgrya do tyłu do Iwańskiego, ten zbyt daleko wypuszcza sobie piłke i Pawelec ją wybija oddalając zagrożenie.
30 min. - Rzeźniczak zagrał piłkę już zza linii bocznej i grę wznowią podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza.

A trybuny stadionu prrzy ul. Łazienkowskiej bawią się na całego.

29 min. - Mila sfaulowanyprzez Kumbeva i na murawe wjeżdża wózek z noszami.
28 min. - Niedokładne wybicie Banaszyńskiego i futbolówka ląduje poza boiskiem - aut dla Legii.
28 min. - Rzut wolny dla Śląska z boku boiska. Mila zagrywa lekko, ale zbyt lekko i gospodarze wyprowadzają kontrę - Iwański zagrywa do Chinyamy, ale zbyt mocno i piłka pod nogami Banaszyńskiego.
27 min. - Szansa na bramke wyrównująca! Dudek pieknym podaniem obsługuje ostrowskiego, który próbuje uderzać w długi róg, ale zabrakło mu precyzji w tej sytuacji.
26 min. - Dudek zagrywa do Gancarczyka, który wzięty w kleszcze stracił piłke.
26 min. - Mila do Szewczuka, ale napastnik znajdował się na pozycji spalonej.
25 min. - Łukasiewicz próbuje walczyć o piłkę przy linii bocznej, ale to gospdoarze wznowią grę z autu.
24 min. - Vuković nieprzepisowo powstrzymuje Ostrowskiego. Kolejny faul gospdoarzy.
24 min. - Kiks Celebana, Grzelak próbuje uderzać z 20 metrów, ale zostaje zablokowany.
23 min. - Kolejny rzut z autu na wysokości pola karnego Śląska, piłka zagrana do Rybusa, który stracił ją.
22 min. - Kontra Rybusa i Chinyamy, powstzrymana przez Ostrowskiego, który wybija piłkę na aut.
22 min. - Janusz Gancarczyk wywalczył kolejny rzut rożny dla Śląska, Mila dośrodkowuje, ale żaden z wrocławian nie zdołał oddac strzału.
21 min. - Piłka znów w posiadaniu wrocławian, Banaszyński zagrya do Celebana, a gospdoarze grając pressingiem starają się odzyskac futbolówkę.
21 min. - Mila wypuszcza lewym skrzydłem Gancarczyka, ale Rzerzniczak nie dał się wyprzedzić i wybił piłkę.l
20 min. - Chinhyama nie potrafi poradzić sobie z Celebanem, który odbiera mu piłkę, a po chwili jest faulowany przez legionistę.
19 min. - Mila dośrodkował z rzutu rożnego, ale bez efektu.

Wrocławscy fani starają się wykorzystac chwilę ciszy miejscowych kibiców i rozbrzmiewa WKS WKS

17 min. - Wrocławianie konstuują atak od defensywy - piłkę rozprowadza Banaszyński.
17 min. - Janusz Gancarczyk mija dwóch rywali, ale trzeci z graczy warszawskich zabiera mu piłkę.
16 min. - Faul Vukovicia na Dudku i wrocławianie konstruuja kolejną akcję ofensywną.
15 min. - Rybus podaje do Iwanskiego, ten uderza płasko, piłka po drodze mija gąszcz nóg i wychodzi poza boisko
14 min. - Wołczek zagrywa do Banaszyńskiego, który ratuje sie wybiciem piłki na oślep.
13 min. - Piękna akcja Śląska - Ostrowski zagrywa do Mili, ten do Gancarczyka, który uderza z kilkunastu metrów płaso po ziemi,ale piłka przelatuje obok słupka Muchy.
10 min. - Niestety bramka dla Legie. Iwanski precyzyjnie uderza z 14 metrów i piłka grzężnie w siatce. 1:0.
10 min. - Szczęście uratowało Śląska przed stratą bramki! Po uderzeniu z 18 metrów Grzelak trafia w słupek.
9 min. - Mila wstzreliwuje piłkę w pole karne, tam główkowac probuje Łukasiewicz, ale naciskany przez rywala nie zdołał oddać celnego strzału.
9 min. - Mila faulowany i rzutwolny dla Śląska, 35 metrów od bramki.
8 min. - Wrzutka Iwańskiego, piłke podbił Chinyama , ale na szczęście żaden z partnerów nie zamknął akcji.
8 min. - Rybus próbuje dośrodkować, Celeban blokuje piłke i rzut rożny dla gospdoarzy.
7 min. - Podanie w kierunku Rybusa, ale ten nie zdołał opanowac piłki i aut dla WKS-u.
6 min. - Dudek wyłuskał piłkę spod nóg Iwańskiego, a ciekawie zapowiadająca się kontrę przerwał Rocki.
6 min. - Wołczek powstrzymał Rybusa i wrocławianie rozpcozynają atak.
5 min. - Krzysztof Ostrowski przedziera się przy linii,ale zostaje powstrzymany przez Wawrzyniaka i Kumbewa.

Mecz obserwuje m.in. selekcjoner reprezentacji Polski. Miejmy nadzieję, że wkrótce któryś z graczy WKS-u otzryma powołanie.

4 min. - Dośrodkowanie Mili z rzutu rożnego, Wołczek uderzał głową, ale obok bramki.
3 min. - Dośrodkowanie Gancarczyka z lewej strony, ale Astiz przerywa akcję i rzut rożny dla Śląska.
2 min. - Niedokładne zagranie Pawelca i gospodarze przejmują piłkę.

Wrocławianie nie mogli zagrać w swoich tradycyjnych zielonych kompletach strojów, miejmy nadzieję, że białe będą również szczęśliwe.

1 min. - Mila przyjmując piłkę pomógł sobie ręką i sedzia po raz pierwszy przerywa grę.
1 min. - Wójcik uprzedził Chinyame i oddalił zagrożenie spod wrocławskiej bramki.
1 min. - Mila do Szewczuka i gramy!

Kapitanem Śląska w tym meczu Krzysztof Ostrowski, w Legii Maciej Iwański.

Kibice rozciągają olbrzymią flagę w towarzystwie herbów.

Piłkarze wychodza na murawę , legioniści z flagami w rękach.

Rezerwowi zawodnicy Legii wykopali w trybuny futbolówki.

Spotkanie poprowadzi sędzia Adam Kajzer z Rzeszowa.

Wszyscy w napięciu czekają na wejście piłkarzy na murawę.

Mecz poprzedzi minuta ciszy ku pamięci niedawno zmarłego młodego piłkarza i kibica Legii.

Na trybunach głośne: Legia Warszawa

W zakończonym już spotkaniu Arka Gdynia wygrała 2:0 z GKS-em Bełchatów.

Wrocławscy kibice miło wspominają za to ostatnią wyjazdową potyczkę z Legią. W sezonie 2001/02 wrocławianie pokonali Legię 4:3. Wówczas autorem jednej z bramek dla Śląska był, grający do tej pory w koszulce z herbem WKS-u na piersi, Dariusz Sztylka. Jest to jedyny zawodnik, który pozostał w drużynie z ówczesnego składu, jednak z powodu kontuzji w piątek na Łazienkowskiej nie poprowadzi w roli kapitana zespołu do zwycięstwa.

Stołeczny zespół jest jedynym, z którym wrocławianie mierzyli się w każdym sezonie w ekstraklasie. Ponadto oba kluby rozegrały 5 spotkań w Pucharze Polski (wszystkie wygrali warszawianie)! WKS zaledwie 13 razy rozstrzygał losy pojedynku na swoją korzyść ponosząc aż 34 porażki. „Legioniści” strzelili przy tym ponad 2 razy więcej bramek niż Śląsk (44-92). W zestawieniu uwzględniliśmy jedynie mecze rozegrane (w maju 1997 roku mecz we Wrocławiu się nie odbył i Legia wygrała walkowerem).

Pierwsi kibice Śląska zjęli już miejsca na trybunie na łuku.

W kadrze Legii nie znaleźli się kontuzjowani Descarga, Szala, Szałachowski i Smoliński. Na boisku nie pojawią się również Piotr Bronowicki, Tito, Przemysław Wysocki, Piotr Giza oraz Martins Ekwueme. W tym przypadku w grę wchodzi jednak ich zła dyspozycja. Powróci za to narzekający ostatnio na uraz Wojciech Skaba.

Po raz ostatni piłkarze Legii grali w Ekstraklasie ze Śląskiem Wrocław 7 lat temu. W październiku 2001 r. drużyny zmierzyły się w ramach Pucharu Polski, natomiast miesiąc wcześniej rozegrały dramatyczne spotkanie ligowe, przegrane przez legionistów 3-4.

Po dwóch wyjazdowych porażkach z Polonią Bytom i GKS-em Bełchatów team Jana Urbana spadł na piąte miejsce w ligowej tabeli. Tymczasem Śląsk plasuje się jedno miejsce niżej i traci do Legii zaledwie trzy „oczka”.

Znamy już składy obu drużyn, trener Ryszard Tarasiewicz zdecydował, że kontuzjowanego Dariusza Sztylkę zastąpi Zbigniew Wójcik.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu z meczu (niemal 10 minut), w którym Śląsk Wrocław wygrał z Ruchem Chorzów. Można na nim zobaczyć doping kibiców obu drużyn i wydarzenia towarzyszące meczowi.
----->>>FILM Z MECZU RUCH - ŚLĄSK<<<-----

Zespół Śląsk czeka ostatni w rundzie jesiennej mecz wyjazdowy – z Legią Warszawa. Dla wrocławian gra na obcym terenie nie jest jednak straszna. Z ostatnich 4 meczów, tylko jedno zostało rozegrane na stadionie przy ul. Oporowskiej.

Autor relacji: Drom/FPP