Strzelcy: Zając 68' - Szewczuk 50', J. Gancarczyk 57'
Sędziuje: Marcin Wróbel (Mazowieckie KS) Widzów: 6000 Aura: chłodno
Ruch Chorzów:(stroje: niebieskie) Pilarz –Grzyb, Sadlok, Grodzicki, Nykiel –Brzyski, Baran, Scherfchen (54' Sobczak), Zając – Pulkowski (82' Balaz) - Ćwielong (63' Jezierski). Trener: Bogusław Pietrzak
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Banaszyński – Wołczek, Sztylka (58' Wojcik), Celeban, Pawelec – Ostrowski (85' M. Gancarczyk), Łukasiewicz, Dudek, J. Gancarczyk – Mila (76' Sotirović) – Szewczuk. Trener: Ryszard Tarasiewicz

Ruch Chorzów: Mioduszewski, Adamski, Sobczak, Sobiech, Jakubowski, Balaż, Jezierski
Śląsk Wrocław: W.Kaczmarek, Wójcik, Górski, M. Gancarczyk, Sobociński, Łudziński, Sotirović.

90+3 min. - Koniec meczu! Śląsk wygrywa w Chorzowie i zgrania komplet punktów!
90+3 min. - Z rzutu wolnego uderza Dudek, ale tylko w boczną siatke.
90+2 min. - Sadlok fauluje na 18 metrze Sotirovicia i ukarany żółtą kartka.
90+2 min. - Koronkowa akcja Ruchu, ale Wołczek czujnie asekurował piłke i grę od bramki wznowi Banaszyński.
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty
90 min. - Janusz Gancarczyk faulowany przy lini bocznej i pilka w posiadaniu Śląska.
89 min. - Brzyski uderza z woleja z 25 metrów, ale bardzo niecelnie.
89 min. - Dośrodkowanie w pole karne, a Wołczek ze stoickim spokojem odgrywa piłkę do Banaszyńskiego.
88 min. - Marek Gancarczyk pomagał sobie ręką przy przyjmowaniu piłki w polu karnym.
87 min. - Rzut rożny dla Ruchu - piłka trafia do Zająca, który dośrodkowuje w kierunku Grodzickiego, ale zbyt mocno.
86 min. - Próba dośrodkowania Balaza, ale piłka ląduje na głowie Wołczka,
85 min. - Brzyski nagrodzony brawami za zagranie nozycami przy linii bocznej.
85 min. - Za Ostrowskiego na boisku pojawia się Marek Gancarczyk. Opaska kapitana na ręce Wołczka.
83 min. - Dudek zagrywa na lewo do Gancarczyka, ale Pilarz uprzedza skrzydłowego wybijając piłkę głową.
82 min. - Ostatnia zmiana w Ruchu - Balaz za Pulkowskiego.
82 min. - Ładna akcja Ruchu, ale Celeban uprzedza Sobczaka.
81 min. - Do wejścia szykuje się także Balaz.
80 min. - Do wejścia na boisko szykuje sie Marek Gancarczyk.
79 min. - Piękne podanie Ostrowskiego do Gancarczyka, który staje oko w oko z Pilarzem, ale nie zdołał oddać strzału. Doskonała okazja na tzrecią bramkę dla WKS-u.

Bramka dodała gospodarzom skrzydeł, piłkarze Ruchu coraz częściej goszczą na połowie Śląska.

76 min. - Celeban nie patyczkuje się i wybija piłkę byle dalej od własnej bramki.
76 min. - Sotirović zmienia Milę.
74 min. - Wołczek probuje prostopadle zagrać do Mili, ale defensorzy odczytują jego zamiary i przechwytują piłke.
73 min. - Rzut wolny 35 metrów od bramki - Dudek wstrzeliwuje piłkę w pole karne, ale Sadlok oddala zagrożenie.
72 min. - Próba prostopadlego podania w kierunku napastników, ale zbyt mocno i piłka w posiadaniu Banaszyńskiego.
70 min. - Do wejścia na boisko szykuje się Vuk Sotirović
70 min. - Mila nie opanował piłki i grę rzutem z autu wznowią gospodarze.

Wzmaga się doping miejscowych kibiców.

68 min. - Brzyski wypatrzył w polu karnym Zająca, który z 7 metrów posłał piłkę do siatki. Kontaktowy gol dla Ruchu.

W poprzednim meczu obu klubów w Ekstraklasie jedyna bramkę zdobył Jezierski, po którego celnym strzale Śląsk wygrał 1:0.

65 min. - Brzyski stzrela zza pola karnego, ale znów niecelnie.
63 min. - Kolejna zmina - Jezierski zmienia Ćwielonga.

Kibice Ruchu przycichli na stadionie przy ul. Cichej, słychać za to wrocławskich fanów.

62 min. - Po rzucie rożnym Pulkowski przejmuje piłkę, mija Ostrowskiego i uderza na bramkę, ale futbolówka mija bramkę Banaszyńskiego.
61 min. - Dośrdokowanie w pole karne, Brzyski uderza na bramkę, ale jest zablokowany przez Pawelca i tylko rzut rożny dla Ruchu.
60 min. - Doskonała okazja na bramkę dla Śląska! Szewczuk uderzył z kilkunastu metrów, Pilarz odbił piłkę, a Mila z 3 metrów nie trafił do bramki!
58 min. - Wójcik zmienia kontuzjowanego Sztylkę. Opaskę kapitana przejmuje Ostrowski.
57 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLL Dudek piłeknie podaje do Gancarczyka, który podcina piłkę nad Pilarzem i 2:0 dla Śląska!
56 min. - Strzał Barana z 30 metrów, ale piłka o kilka metrów minęła bramkę stzrezoną przez Jacka Banaszyńskiego.
55 min. - Faulowany Gancarczyk przez Grzyba - rzut wolny dla Śląska.
54 min. - Sobczak zmienił Scherfchena - pierwsza zmiana w meczu.
54 min. - Błąd Dudka, który stracił piłkę, Zając odegrał do Ćwielonga, ale zbyt mocno i Pawelec nie dał się ograć.
53 min. - Dynamiczne wejście Wołczka, ale niecelne podanie do Szewczuka.

Tomasz Szewczuk zdobył już 6 gola dla Śląska w Ekstraklasie w tym sezonie!

52 min. - Sznasa na kolejną bramkę dla Śląska! Dudek obłużył podaniem Milę, który uderzył z 14 metrów po ziemi, ale piłka nie trafiła w światło bramki.
50 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL - Dudek zagrał do Ostrowskiego, ktory dośrodkował wprost na głowe Szewczuka, a ten wpakował piłkę do siatki!
49 min. - Janusz Gancarczyk zagrywa do Mili, ten odgrywa przed pole karne do Dudka, ale pomocnik uprzedzony przez Nykla, który wybija piłkę.
47 min. - Dudek zgarywa do Ostrowskiego, który myli obrońce i strzela z 18 metrów, ale piłka leci nad bramką.
46 min. - Druga połowa rozpoczęła się od chaosu na boisku - pilkarze obu drużyn grają nerwowo i niecelnie.
46 min. - Mila do Szewczuka i gramy!

Trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie meczu.

Mecz na stadionie przy ul. Cichej obserwuje m.in. Antoni Piechniczek.

W przerwie kibicom czas umijają cheerliderki.

Poza drugim kwadransem meczu, kiedy zaznaczyła się przewaga Ruchu, spotkanie jest wyrównane. Obie drużyny grają skoncentrowane w defensywie, rzadko dopuszczając przeciwników do groźnych sytuacji. Wydawało się, że w 32 minucie faulowany w polu karnym był Janusz Gancarczyk.

45+2 min. - Arbiter kończy pierwszą połowę.
45+1 min. - Na murawie leży Zając, Łukasiewicz wybija piłkę pzoa boisko, interweniują masażyści i noszowi.
45 min. - Sędzia dolicza 1 minutę.
44 min. - Brzyski nieprzepisowo atakuje Sztyle i wrocławianie wznawiają grę rzutem wolnym.
43 min. - Dośrodkowanie Zająca z prawej strony, ale czujny Banaszyński łapie piłke, uprzedzając Ćwielonga.
42 min. - Znów przewracany Janusz Gancarczyk ,ale arbiter nie dopatruje się przeinienia gracza Ruchu.
41 min. - Zagranie w pole karne do Ćwielonga, ale zbyt mocne i od bramki grę rozpocznie Banaszyński.
40 min. - Mecz nie jest brutalny, przez 40 minut sedzia dopatrztł się jedynie 10 fauli.
39 min. - Po rzucie rożnym zamieszanie pod bramką, ale Banszyński był faulowany.
38 min. - Było groźnie pod bramką Śląska! Najpierw Celeban blokuje strzał Ćwielonga, a piłkę po dobitce Zajaca odbija Banaszyński.
37 min. - Mila zagrywa przed pole karne do Łukasiewicza, który uderza z 20 metrów, ale niestety niecelnie.
37 min. - Efektowna akcja Ostrowskiego prawą stroną, zakończona faulem tuż przed linia pola karnego.
36 min. - Pawlec pięknie wyłuskał piłkę z pod nóg Grzyba i rozpoczął kolejna akcję ofensywną Śląska.
34 min. - Groźnie zapowiadająca się akcja śląska środkiem boiska, ale Dudek niecelnie zagrywa do Gancarczyka.
33 min. - Szybka odpowiedz Ruchu - Pulkowski uderza z 18 metrów, ale nad bramką.
32 min. - Grzyb zahacza w polu karnym Gancarczyka, ale gwizdek arbitra milczy!!!! Kontrowersyjna sytuacja.
31 min. - Zaskakujący strzał Ćwielonga z ostrego kata, ale Banaszyński odprowadził wzrokiem piłkę, która wylądowała na siatce bramki.
31 min. - Pierwszy rzut rożny w meczu dla Śląska - Mila dośrodkowuje w pole karne, obrońcy wybijają piłke, dopada do niej Dudek ale piłka po uderzeniu z 20 metrów szybuje nad porzeczką.
30 min. - Mila uderza z 20 metrów, ale trafił w głowe Grodzickiego.
29 min. - W środku pola faulowany Sebastian Mila. Chwila czasu na złapanie oddechu dla wrocławian, którzy musza opierać się w osttanich minutach zmasowanym atakom gospodarzy.
28 min. - Gospodarze w natarciu - na pozycji spalonej Zając.
27 min. - Grożnie pod bramka Banaszyńskiego! 3 akcje mogły zakończyć się bramką dla Ruchu, Brzyski w ostatniej akcji uderzał na bramkę,a Banaszynski zdołał trącić piłkę.
26 min. - Ostrowski fauluje Nykla, arbiter upomina wreocławianina.
25 min. - Brzyski nie dał rady minać Celebana i akcja lewym skrzydłem powstrzymana.
23 min. - Ciekawie rozwiązany rzut wolny Brzyski miekko zagrał w pole karne, ale koledzy nie zrozumieli jego intencji.
22 min. - Mila zagrywa do Szewczuka, ale napastnik ma problemy z opanowaniem piłki.
22 min. - Ciekawie zapowiadająca się akcja Śląska, jednak Mila niedokładnie zagrywa do Gancarczyka.
21 min. - Z rzutu rożnego dośrodkowuje Brzyski, ale Sztylka po raz kolejny głową wybija piłke.
20 min. - Mila zagrywa do Szewczuka, ale napastnik nie zdołał panować piłki. Szkoda.
20 min. - Kolejna nieudana pułapka ofsajdowa, Ćwielong wbiega w pole karne i próbuje oddać strzał, ale w ostatniej chwili Celeban wybija piłkę na rzut rożny.
19 min. - Za mocne podanie do Milii i od bramki Pilarz.
18 min. - Ćwielong próbuje zagrać do Brzyskiego, ale Celeban oddala zagrożenie.
18 min. - Wydawało się, że Zając znajduje się na pozycji spalonej, ale arbiter nie przerwał gry, zawodnik odegrał do Ćwielonga, ale napastnik nie zdołał oddać strzału.

Gorący doping kibiców obu drużyn zagrzewa piłkarzy do walki.

16 min. - Janusz Gancarczyk brzydko zaatakowany, ale sędzia nie dopatruje się faulu.
16 min. - Śląsk na razie z powodzeniem rozbija ataki Ruchu - próba kolejnego wstrzelenia piłki pod bramkę, ale Sztylka pewnie główkuje.
15 min. - Dudek trąca piłkę do Mili, ten odgrywa do Ostrowskiego, który uderza po ziemi,ale piłka szybuje obok słupka.
14 min. - Sedzia odwgizdał przeiwnienie na Mili - rzut wolny dla Śląska , 30 metrów od bramki Pilarza. Dopiero 1 faul w meczu!
13 min. - Grzyb zwija się z bólu na murawie, ale po chwili jest zdolny do gry.
13 min. - Pawel wywalczył piłkę i zagrał do Mili, który wbiegł w pole karne, ale został powstrzymany przez Grodzickiego.
12 min. - Dudek zagrywa do Szewczuka, który wymanewrował obrońców Ruchu, ale uderzył niecelnie, a Mila nie zdołał przeciąć toru jej lotu.
10 min. - Groźna akcja Ruchu środkiem bosika, ale na posterunku był Celeban. W odpowiedzi Ostrowski szarżował Ostrowski, który próbował zagrać w pole karne do Szewczuka, ale zbyt mocno i piłka w posiadaniu Pilarza.
10 min. - Złe wybicie Banaszyńskiego i aut do gospodarzy.
9 min. - Próba prostopadłego podania Zająca do Pulkowskiego, ale gracz był na pozycji spalonej i nie ruszył do piłki.
9 min. - Szewczuk próbuje atakowac Pilarza, ale bramkarz nie popełnia błedu i wybija piłkę.
8 min. - Kontra chorzowian, ale Celeban zdołał wyłuskac piłkę Zającowi.
7 min. - Pulkowski nie zdołał ograc Sztylki i piłka opuściła boisko - grę wznawia Banaszyński.
6 min. - Atak Ostrowskiego prawym skrzydłem ,ale osaczony przez dwóch rywali wywalczył jednynie rzut z autu.
5 min. - Grzyb wyprzedził Pawelca, zdołał dośrodkowac z linii bramkowej, ale Sztylka wybił piłkę na rzut rożny. Po dosrodkowaniu z kornera Scherfen nie trafił w piłkę na linii pola karnego.

Na sektorze fanów Śląska ponad 400 fanów.

4 min. - Strata piłki w środku pola i aut dla gospodarzy
3 min. - Ostrowski ograł na prawym skrzydle Nykla, strał się dośrodkować do Janusza Gancarczyka, ale Grzyb wybił piłkę.
2 min. - Próba prostopadłego podania do Zająca, ale zbyt mocna i Banaszyński łapie piłkę.
1 min. - Pierwsza akcja Ruchu, ale Sztylka wybija piłkę po dośrodkowaniu Ćwielonga.
1 min. - Zając do ćwielonga i gramy

Mecz rozpoczną gospodarze.

Pilkarze wychodza na murawę

Na ławce rezerwowych Ruchu usiadło dwóch byłych zawodników WKS-u - Remigiusz Jezierski i Ireneusz Adamski.

Zespoły prowadzone przez trenera Ryszarda Tarasiewicza jeszcze nigdy nie straciły punktów z Ruchem, odnosząc trzy zwycięstwa, a jedynego gola dla "Niebieskich" w tych meczach zdobył siedzący dziś na ławce Śląska Przemysław Łudziński.

Z powodu żółtych kartek przeciwko Ruchowi nie może wystąpić Krzysztof Ulatowski. W chorzowskiej ekipie zabraknie Marcina Nowackiego, który doznał urazu mięśnia dwugłowego.

Żadna z drużyn nie potrafiła jeszcze w tym sezonie wywieźć ze stadionu przy ulicy Cichej kompletu punktów. Ta znakomita passa Ruchu trwa już ponad dwanaście miesięcy, bo ostatnio Niebiescy w Ekstraklasie na tym obiekcie przegrali 30 września 2007 roku, gdy lepsi okazali się gracze Wisły Kraków. Kilka kolejnych meczów Ruch rozgrywał na Stadionie Śląskim i m.in. stąd bierze się ten znakomity bilans spotkań przy Cichej. Będzie to ostatni tego roku ligowy występ na tym stadionie, bowiem nie posiada on podgrzewanej murawy i zespół znów zawita na Stadionie Śląskim.

Oba zespoły nie wygrały w ostatnich trzech meczach – Śląsk zremisował z Lechem i ŁKS-em, a w sobotę przegrał z Piastem, Ruch zremisował z Piastem i Arką oraz przegrał z Wisłą.

Przemysław Łudziński grał w barwach Ruchu Chorzów i strzelił bramkę Śląskowi w sezonie 2005/2006.

W poprzednim zaś starciu liderujący II lidze „Niebiescy” polegli przy Oporowskiej za sprawą gola Tomasza Szewczuka.

W dotychczasowych meczach wyjazdowych z Ruchem jesienią Śląsk odniósł tylko 1 zwycięstwo, 6 razy padł remis, 10 razy wygrywał Ruch.

Jest to 63 potyczka obu drużyn w historii.

W Święto Niepodległości piłkarze Ekstraklasy nie mają wolnego. O gdozinie 19:45na stadionie przy ul. Cichej Ruch Chorzów podejmie drużyną Śląska Wrocław. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli - wrocławianie w 12 meczach zgromadzili 18 punktów i zajmują 6. pozycję, zaś chorzowianie z 16 oczkami są na 7. miejscu.

Autor relacji: Drom/FPP