Sędziuje: Paweł Gil (Lublin) Widzów: 6000 Aura: pochmurno, ulewnie
Śląsk Wrocław:(stroje: zielono-białe) Banaszyński - Wołczek, Celeban, Pawelec, Ćap - M. Gancarczyk(Ostrowski 69), Sztylka(k), Mila(Szewczuk 66), J. Gancarczyk - Ulatowski(Sotirovć 83), Łudziński Trener: Ryszard Tarasiewicz
Piast Gliwice:(stroje: czerwono-granatowe) Kasprzik - Michniewicz, Krzycki, Banaś, Gamla - Kaszowski(k), Muszalik, Bojarski(Kukulski 73), Radzewicz - Koczon(Iwan, 91), Folc Trener: Marek Wleciałowski

Śląsk Wrocław: W. Kaczmarek, Łukasiewicz, Szewczuk, Dudek, Tymiński, Ostrowski, Sotirović
Piast Gliwice: Szmatuła, Widuch, Sedlacek, Andraszak, Podgórski, Kukulski, Iwan

90+2 min. - Koniec meczu. Przegrywamy 0:1. Śląsk po raz pierwszy przegrywa we Wrocławiu w tym sezonie.
90+1 min. - Zmiana w Piaście. Iwan za Koczona.
90 min. - Celeban prostopadle do Szewczuka, ale nie zdołał opanować piłki.
86 min. - Tymczasem Piast przed kolejną szansą. Kukulski zbyt długo zwleka z oddaniem strzału w dogonnej sytuacji. Pierwszy rzut rożny dla Piasta.
85 min. - Głośny, nieustanny doping kibiców próbuje wykrzesić z zawodników resztki sił.
84 min. - Po rzucie rożnym, J. Gancarczyka piłka zostaje wybita przez obrońców, dochodzi do niej Łudziński, którego strzał ląduje obok bramki.
83 min. - Zmiana w Śląsku. Niespodziewanie zamiast Dudka wejscie Sotirović, który zmienia Ulatowskiego.
82 min. - Po kiksie Celebana strzał z pierwszej piłki Podgórskiego, Banaszyński w fantastyczny sposób wybija na słupek, po dobitce Koczona, Banaszyński ratuje Śląsk od utraty drugiej bramki.
80 min. - Główkowali w pou karnym Sztylka i Szewczuk, w końcu jednak piłkę złapał Kasprzik.
80 min. - Faul Kaszowskiego na J. Gancarczyku w środku boiska. Będzie okazja na groźne dośrodkowanie.
79 min. - Niepewna interwencja Pawelca, który traci piłkę na środku boiska, dzięki czemu gliwiczanie przeprowadzają atak, jednak zbytnio się z tym nie spieszą.
78 min. - W zespole Śląska szwankuje asekuracja. Zawodnicy starają się zagrażać akcjami indywidualnymi co na razie nie przynosi efektów.
76 min. - Zbyt koronkowa akcja Śląska kończy się kontratakiem Piasta. Znakomita okazja dla Piasta nad podwyższenie rezultatu. Prawą stroną przedzierał się Koczon, zagrał wzdłuż bramki ale żadnemu z jego kolegów nie udało się trafić do siatki.
74 min. - Dalekie zagranie Sztylki do Ostrowskiego, który po starciu z Michniewiczem zdaniem sedziego faulował.
73 min. - Bojarski już nie wróci na boisko. Został zmieniony przez Kukulskiego.
73 min. - Wreszcie ładna akcja Śląska. Prawą stroną Ulatowski z Ostrowskim wymanegroali obrońców Piasta, ten drugi podał na długi słupek do J. Gancarczyka, który starał się strzelć główką, wskakując na plecy Bojarskiemu, który jest teraz opatrywany przez lekarzy.
71 min. - Ostatnim jokerem w talii Tarasiewicza będzie Sebastian Dudek, którzy szykuje sie do wejścia na boisko.
71 min. - Ataki Śląska po stracie bramki zupełnie straciły impet.
70 min. - Mnożą się niecelne zagrania zawodników Śląska.
69 min. - Druga zmiana w Śląsku. Ostrowski zastapi M. Gancarczyka.
68 min. - Kolejna bardzo groźna kontra Piasta. Koczon wymanegrował Pawelca, uderza jednak z linii pola karnego niecelnie.
66 min. - Szewczuk zmienia Milę. Pierwsza zmiana w Śląsku.
66 min. - Za chwilę na boisko wejdzie Szewczuk, a szkowany do wejścia jest również Ostrowski.
65 min. - Po akcji Bojarskiego, Radzewicz uderzał z półobrotu, ale niecelnie. Przy okazji ucierpiał Ulatowski.
64 min. - Piast uspokoił grę. Rozgrywa piłkę na połowie Śląska.
64 min. - Zaskakujące uderzenie M. Gancarczyka zza pola karnego przelatuje obok słupka.
63 min. - Uderzenie Wołczka z 20m ponad poprzeczką.
63 min. - Zawodnicy Śląska rzucają się do szturmu na bramkę Piasta.
62 min. - Koczon w zamieszaniu w polu karnym Śląska umieszcza piłkę w bramce Śląska.
61 min. - Niezwykle agresywna gra Śląska niepozwala Śląskowi jakiekolwiek ataku.
61 min. - Przygniatająca wręcz przewaga Śląska. Obronę Piasta próbował rozerwać J. Gancarczyk. Po zamieszaniu w polu karnym niecelny strzał oddał Ćap.
60 min. - Znów groźna akcja Śląska. Ładne ofensywne wyjście Ćapa. Dośrodkowanie J. Gancarczyka do Łudzińskiego, jednak napastnik Śląska miał problemy z wykorzystaniem silnej piłki.
59 min. - Cudowna akcja Śląska! J. Gancarczyk po ostrej walce uzyskał piłkę, pognał lewym skrzydłem omijając po drodze Bojarskiego, doszedł do linii końcowej i wycofał piłkę do Ulatowskiego, który potężnym strzał z pół voleya poprowadził piłkę tuż nad poprzeczką.
57 min. - Po dalekim zagraniu Ćapa na wolne pole bramkarz Piasta w ostatniej chwili ubiega Łudzińskiego wybijając piłkę na aut.
56 min. - Piastr dobrze sie czuje w roli drużyny czekającej na przeciwnika, szukającej kontrataków. Warunki atmosferyczne w tym im pomagają.
55 min. - Ataki Śląska wciąż się zbyt nieskordynowane, ale wrocławianie brną do przodu i starają sie zrobić zamieszanie pod bramką Piasta.
54 min. - Marek Gancarczyk przedarł się prawą stroną, podał przy linii końcowej, jednak zbyt lekko.
54 min. - Znów rozpadało się nad stadionem. Wielka ulewa.
53 min. - Ulatowski wyłuskał piłkę w środku boiska i rozpoczął groźną akcję Śląska, po podaniu do J. Gancarczyka akcja straciła tempo a wrocławianie nie mieli pomysłu co zrobić z piłką.
52 min. - Śląsk znów zepchnął Piasta do obrony. Piłkarze z Gliwic w komplecie na własnej połowie boiska.
51 min. - Łudziński szukał sobie miejsca do oddania strzału na 25m. ale został zablokowany.
51 min. - Chwila nerwów kibiców Śląska. Zbyt długo nie potrafili wybić piłki w okolicach własnego pola karnego, aż w końcu uczynił do Pawelec.
50 min. - Zamieszanie po wrzutce z rożnego Mili. Po chwili piłka znów wraca do pomocnika Śląska, którego dośrodkowanie trafia do Sztylki, a jego przedłużenia nie wykorzystuje Ćap.
50 min. - Śląsk wciąż gra zbyt nerwowo. Banaszyński długo zwlekał z wybiciem piłki z przed nadbiegającym Folcem, w końcu zagrał do J.Gancarczyka, ale ten nie opanował piłki.
48 min. - Groźny kontratak Piasta. Koczon zagrał na lewą stronę do Radzewicza, którego długa wrzutka trafiła do Folca, jednak znajdował się zbyt daleko bramki aby oddać groźny strzał.
47 min. - Żółta kartka dla Folca po ostrym wejściu w Pawelca.
45 min. - Folc do Koczona i rozpoczynamy II połowę.

Za chwilę zostanie wznowiony mecz.

Pierwsza połowa upłynęła ze sporą przewagą Śląska. Wrocławianie mają problemy z zakończeniem akcji. Ciągle padający deszcz napewno w tym nie pomaga. Miejmy nadzieję, że w drugiej części zobaczymy bramki dla Śląska.

45 min. - Koniec I części meczu.
45 min. - Pierwsza od dawna akcja Piasta kończy się niecelnym uderzeniem Bojarskiego.
44 min. - Silny strzał Ulatowskiego z linii bocznej pola karnego z trudem wyłapuje Kasprzik.
42 min. - Po akcji Mili i M. Gancarczyka, ten drugi dał sobie wybić piłkę w okolicy pola karnego.
41 min. - Łudziński w polu karnym nie przejął dalekiego podania Ćapa.
41 min. - Koczon przejął podanie Bojarskiego do Folca, który właśnie wyskakiwał zza pleców obrońców i mógł znaleźć się sam na sam z Banaszyńskim.
40 min. - Od ładnych kilku minut Piast zamknięty na własnej połowie.
40 min. - Świetnie podanie Ulatowskiego na lewą stronę do J. Gancarczyka, który zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem i w ostateczności wywalczył rzut rożny. Statystyki rzutów róznych: 3:0.
39 min. - Mila z rzutu wolnego próbował dogrywać na długi słupek do Sztylki, po pojedynku główkowym z Krzyckim, kapitan Śląska wybija piłkę za bramkę gości.
38 min. - Osamotniony M. Gancarczyk został osaczony przez trzech zawodników Piasta. Zdołał wywalczyć rzut z autu.
37 min. - Szkocja na stadionie przy ul. Oporowskiej.
36 min. - Ulatowski próbował długim podaniem uruchomić M. Gancarczyka. Piłkę zdołał jednak przejąć Michniewicz, odegrał on do Kasprzika, który w ostatniej chwili zdołał odesłać w pole piłke przed nadbiegającym M. Gancarczykiem.
35 min. - Piłkarze Śląska starają się grać bardzo ambitnie ale póki co gra jakoś im się nie klei. Zbyt dużo pary idzie w gwizdek.
34 min. - Wołczek w ostatniej chwili przerywa doskonałe podanie Muszalika do Koczona. Po szybkiej akcji Piast był bliski stworzenia sobie sytuacji sam na sam z Banaszyńskim.
33 min. - W akcji tej żółtą kartką został ukarany Ćap za bardzo ostre wejście w Banasia.
32 min. - Rajd prawa stroną M. Gancarczyka, który przerzucił do swojego brata, ten jednak nie zdołał się przedrzeć pomiędzy dwoma zawodnikami Piasta.
32 min. - Statystyki fauli: 5:12.
32 min. - Łudzińśki z rzutu rożnego tak podkręcił piłkę, że zmusił Kasprzika do wypiąstkowania jej, po chwili Celeban przejął piłkę i przedarł się z nią w okolice pola karnego, gdzie został sfaulowany. Z wolnego Mila celnie ale wprost w ręce Kasprzika.
31 min. - Po akcji Capa i Łudzińskiego do wydawało się straconej piłki wystartował J. Gancarczyk, okazał się na tyle szybki by odbić ją od zawodnika Piasta i zyskać rzut rożny.
30 min. - Wyjątkowo często gwiżdżą dzisiaj kibice Śląska na sędziego. Tym razem domagali się odgwizdania zagrania ręką zawodnika Piasta.
29 min. - Ulatowski znów bliski szczęścia. Znakomicie przyjął piłkę na 16m. i oddał strzał z pół obrotu minimalnie nad poprzeczką.
28 min. - Świetna akcja Śląska! Kapitalne podanie Łudzińskiego do J. Gancarczyk, ten oddał płaski strzał w długi róg, bramkarz gości zdołał odbić piłkę przed siebie, ale nabiegający Ulatowski nie zdążył do niej, bo obrońcy wybili ją na rzut rożny.
27 min. - Tym razem arbiter główny myli się przyznają rzut z autu gościom. Na szczęście Piast nie skorzystał z tego prezentu. Wołczek wraz z M. Gancarczykiem odebrali gościom piłkę.
25 min. - Po świetnym zagraniu Łudzińskiego tym razem na spalonym M. Gancarczyk. Znów gwizdy kibiców nie zgadających się z decyzją sędziego liniowego.
23 min. - Łudziński na spalonym po zagraniu J. Gancarczyka.
22 min. - Póki co przy Oporowskiej więcej fauli niż płynnej gry. Śląsk ma optyczną przewagę ale póki co niewiele z tego wynika.
21 min. - Mila i M. Gancarczyk na pozycji ostatnich obrońców. Na szczęście poradzili w nowej dla siebie roli.
20 min. - Bardzo groźna kontra Piasta 2x2. Jednak po zagraniu Koczona - Folc nie doszedł do piłki pieczołowicie pilnowany przez Wołczka.
19 min. - Kilka ostrych spięć w środku boiska. Zawodnicy nie przebierają w środkach. Grozi to kontuzją.
18 min. - Efektowny drybling Janusza Gancarczyka w środku pola zakończony faulem Krzyckiego.
16 min. - W odpowiedzi na zachowanie kibiców Ćap posyła piłkę prawie poza stadion.
16 min. - Kibice Śląska krzyczą Piłka nożna dla kibiców i domagają się wpuszczenia części kibiców gości.
15 min. - Gliwiczanie nie zamierzają się trzymać własnego pola bramkowego i groźnie atakują obydwoma skrzydłami.
14 min. - Żółta kartka dla Ulatowskiego.
13 min. - Szybka kontra Piasta zakończona ni to strzałem ni podaniem Kaszowskiego. Piłkę z trudem łapie przy lini bramkowej Banaszyński.
13 min. - Ostre wejście Wołczka w Wichniewicza. Rzut wolny spod linii końcowej dla Piasta wykonuje Miszalik. Groźne dośrodkowanie zawodnika Piasta aż trzech piłkarzy przewróciło się w polu karnym próbując dojść do piłki. Nie doszedł do niej również zamykający akcję Banaś i od bramki Banaszyński.
11 min. - Łudziński oszukał Gamlę ładnie przyjmując piłkę, jednak za daleko mu ona odskoczyła i przejął ją Banaś.
10 min. - Tym razem w niepotrzebne kiwki wdarł się Sztylka, ucierpiał prz tym Folc, piłkarze Śląska wybijaja piłkę na aut, ostatecznie Folcowi nic groźnego jednak się nie stało.
9 min. - Ostre wejście Krzyckiego w M. Gancarczyka spowodowało reakcję trenera Tarasiewicza, który wymaga od sędziego ukarania zawodnika gości.
8 min. - Po zagraniu M. Gancarczyka do Celebana, obrońca Śląska omal nie stracił piłki na rzecz Folca, gdyby napastnik Piasta przejąłby piłkę byłby sam na sam z Banaszyńskim.
7 min. - Dośrodkowanie Mili zbyt niskie, Koczon wybija piłkę nogą.
6 min. - Wołczek szarżujący przy linii bocznej powstrzymywany faulem przez Radzewicza.
6 min. - Strumienie rzęsistego deszczu nad Oporowską.
5 min. - Faul na Sebastianie Mili.
4 min. - Ćap przedarł się prawą stronę boiska, dośrodkował na głowę Łudzińskiego, ten jednak prrzegrał w powietrzu z Banasiem.
3 min. - Po chwili zaskakujące podanie Łudzińskiego do Mili, ten jednak nie zdążył oddać strzału po opanowaniu piłki mając za sobą już tylko Kasprzika.
2 min. - 40-metrowe podanie M., Gancarczyka do brata - ten jednak nie opanował piłki.
2 min. - Zespołowa akcja Piasta zakończona bardzo niecelnym uderzeniem Krzyckiego zza pola karnego.
1 min. - Niespodziewanie Mila płasko rozgrywa piłkę podając do znajdującego się na środku pola Ulatowskiego, czujni obrońcy Piasta wybijają piłkę.
1 min. - Pierwszy faul na M. Gancarczyku. Groźna sytuacja dla Śląska. Mila będzie wykonywał rzut wolny.
1 min. - Mila do Łudzińskiego i zaczynamy.

Śląsk będzie atakował na bramkę przy trybunie gości.

Trójka sędziowska wprowadza zawodników obu druzyn na murawę stadionu przy ul. Oporowskiej. Kibice witają ich oklaskami na stojąco.

Zawodnicy obu drużyn przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę. Trybuny na stadionie przy ul. Oporowskiej coraz bardziej się zapełniają. Trwa interaktywna zabawa z kibicami, na których czeka wiele nagród i ciekawych informacje o swoim klubie.

Dodatkowo wygrać będzie można m.in. zaproszenia na pizzę w restauracji Oregano, zaproszenia na kręgle do Galerii Rozrywki „Miraż”, kolacje w restauracji „Spiż”, obiady dla całej rodziny ufundowane przez producenta dań gotowych firmę Harp ze Strzelina, zaproszenia do Pizza Hut w Magnolia Park oraz zaproszenia do Wrocławskiego Parku Wodnego.

Na kibiców, którzy przyjdą dzisiaj na mecz przy ul. Oporowskiej czeka wiele atrakcji. Kibice, którzy nie zdobyli w czwartek gazetki "Wokół Śląska" będą mogli ją otrzymać tuż przed meczem. Wśród posiadaczy karnetów rozlosowane będą 2 osoby, które obejrzą „na żywo” 1 kwietnia mecz reprezentacji Polski z San Marino!

W dzisiejszym meczu nie zagra jednak Sebastian Olszar, który strzelił wtedy Śląskowi 2 bramki. Z powodu kontuzji w drużynie gości nie zagrają również Adamek, Nowak oraz Kamil Glik, którego wykluczyła ostatnio zdobyta żółta kartka. Niespodzianką okazało się włączenie do meczowej 18-stki młodego Daniela Iwana.

Kontuzje w dzisiejszym meczu wykluczyły z gry Krzysztofa Kaczmarka i Tadeusza Sochę. W kadrze nie znaleźli się także: Zbigniew Wójcik, Wojciech Górski, Petr Pokorny, Remigiusz Sobociński. Do meczowej 18 powrócili natomiast: Tomasz Szewczuk, Antoni Łukasiewicz i Łukasz Tymiński.

Piast Gliwice we Wrocławiu wygrał tylko raz – w 1962r. Od ponad 540 minut gliwiczanom nie udaje się strzelić Śląskowi bramki na wyjeździe. Przegrali oni 6 kolejnych meczów „do zera”.

Śląsk i Piast po raz pierwszy raz grają ze sobą w Ekstraklasie.

Śląsk wrócił do Wrocławia. Kolejnym przeciwnikiem naszego zespołu jest Piast Gliwice. Wierzymy, że w pojedynku beniaminków pewnym zwycięzcą zostanie WKS.

Autor relacji: Pawlak/FPP/Kubson