Sędziuje: Marcin Borski (Warszawa) Widzów: 3000+600 Aura: bezchmurnie, mroźnie
ŁKS Łódź:(stroje: Biało-czerwone) Wyparło - Adamski, Marciniak, Haliti, Ognjanović, Kaśćelan, Kujawa, Gevorgyan, Drumlak (84' Mowlik), Vayer (75' Stachowiak), Biskup (75' Czerkas) Trener: Marek Chojnacki
Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Banaszyński - Socha(90' Wójcik), Celeban, Pawelec, Wołczek, Sztylka, J. Gancarczyk, Dudek, Mila (61' Sotirović) , Ostrowski, Ulatowski Trener: Ryszard Tarasiewicz

ŁKS Łódź: Pająk, Jarka, Bartosiewicz, Woźniczka
Śląsk Wrocław: Olszewski, M. Gancarczyk, K. Kaczmarek, Cap, Górski , Łudziński

Po dość słabej drugiej połowie w wykonaniu Śląska, Wrocławianie powinni się cieszyć z wywiezienia punktu z Łodzi, gdyż to ŁKS stworzył w drugiej częście groźniejsze akcje, zawodnicy i tener Tarasiewicz dziękują kibicom za liczne stawianie się na meczu wyjazdowym i gorący doping przez cały czas trwania spotkania

90+3 min. - Po dośrodkowaniu Stachowiaka piłkę wypuszcza znów piłkę z rak Banaszyński, jednak Czerkas minimalnie pudłuje głową
90+3 min. - Sotirović pognał z piłką wzdłuż pola karnego, jednak strzał był niecelny
90+3 min. - Po wrzucie z autu Wołczka piłke przechwytuje Wyparło
90+2 min. - Doskonała okazja dla ŁKS-u na strzelenie gola, najpierw Banaszyński broni w sytuacji sam na sam strzał Czerkasa, po chwili Pawelec blokuje uderzenie do opuszczonej przez bramkarza bramki Gevorgyana
90+1 min. - Wójcik za Sochę
90 min. - Wójcik gotowy do wejścia, Gancarczyk się przebiera
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty
90 min. - Centra z lewej strony Stachowiaka, piłka trafai do nadbiegającego Halitiego, który z 16 metrów huknął tuż nad bramką
88 min. - Po wrzutce Gevorgyana, piłkę wybija na aut Pawelec
88 min. - Po rzucie wolnym Dudka, obrońcy ŁKS-u wybijają piłkę
86 min. - Bardzo groźnie wyglądająca kontuzja Sochy, który na środku boiska jest opatrywany przez masażyste i lekarza, na miejsce zdarzenia biegną także noszowi. zawodnik Śląska opuścił jednak boisko o własnych siłach
85 min. - Po znakomitym podaniu Sochy, Dudek szarżował prawą stroną, próbował ograć kilku zawodników, którzy go zaatakowali i dał sobie wybić piłkę
84 min. - Świetna interwencja Banaszyńskiego, który wyłapał płaski strzał Kujawy z 10 metrów
84 min. - Ostatnia zmiana w ŁKS-ie, Mowlik za Drumlaka

Przez ostatnie 10 minut gra obu drużynom się nie kleji, wynik może zmienić tylko jakiś zryw, albo indywidualny przebój

Na boisku zwija się z bólu Ognjanović ostro potraktowany przez jednego z zawodników Śląska

81 min. - Bombę Sotirovicia przepuszcza pod brzuchem Wyparło, piłka jednak wychodzi na rzut rożny
80 min. - Efektowna akcja Dudka, po kolejnym minięciu dwóch zawodników zostaje sfaulowany 25 metrów od bramki Wyparły
78 min. - Groźnie pod bramką Śląska, najpierw zablokowany strzał Kujawy, a po chwili także dobitka Stachowiaka
76 min. - Stachowiak nie doszedł do podania Marciniaka, ŁKS tracił piłkę po długim rozgrywaniu ataku
75 min. - Podwójna zmiana w ŁKS-ie, Stachowiak i Czerkas za Vayera i Biskupa
74 min. - Banaszyński wypuszcza piłkę z rąk na 7 metrze, Kujawa przyjmuje piłkę i uderza w poprzeczkę, arbiter uznaje jednak, że bramkarz Śląska był faulowany
73 min. - Kontratak Śląska, jednak z przodu zaledwie trzech zawodników wrocławskich
72 min. - Ładna akcja Ulatowskiego i Sztylki, Sotirovic jednak w odpowiednim momencie nie wystartował do piłki, widac u niego brak ogrania

W drugiej połowie gra obu zespołów jest nieco chaotyczna, mnożą sie indywidualne błędy, zawody straciły na płynności, pojedynek jednak jest wciąż wyrownany

70 min. - Wrzutka z rogu Dudka, w boczną siatkę uderza głową Celeban, z niektórych sektorów wyglądało to na gola
69 min. - Ulatowski przedzierał się lewą stroną, jednak miał przy sobie aż 5 Łodzian, zdołał wywalczyć wrzut z autu
68 min. - Po rzucie rożnym zadrżały serca wrocławskich kibiców, piłka przeleciała dołem przez całe pole karne, jednak żaden z zawodników gospodarzy nie zamknął tej akcji
65 min. - Żółta kartka dla Pawelca za faul na Kujawie na połowie Śląska
65 min. - Śląsk coraz bardziej atakuje, tymrazemakcję Gancarczyka przerwali obrońcy
63 min. - Szybkie wyprowadzenie piłki przez Śląsk, jednak Dudek zbyt długo zwlekał z podaniem piłki do Ostrowskiego, po chwili Dudek uruchomił Gancarczyka, który zdecydował się na strzał, jednak uderzał mocno niecelnie
61 min. - Trener Tarasiewicz nie rezygnuje ze zwycięstwa i wprowadza na boisko serbskiego napastnika, który pauzował 1,5 miesiąca z powodu kontuzji, plac gry opuścił Sebastian Mila
60 min. - Dziwna decyzja sedziego, który nie zauważył tego jak Adamski powalił szarżującego Gancarczyka, po chwili Łodzianie mogli zdobyć gola z kontrataku, jednak Gevorgyan minimalnie przestrzelił,
60 min. - Haliti długoprowadził płkę, jednak jego strzał był prosto w Banaszyńskiego
58 min. - Dobra wrzutka Mili, jednak kończy się szybkim kontratakiem Łodzian, pomocnik Śląska na pozycji ostatniego obrońcy wybija piłkę wślizgiem spod nóg Gevorgyana
57 min. - Rzut wolny Mili "na gwizdek" z bocznych sektorów boiska, Sztylka nie doskoczył do piłki, zdołał ją zdobyć jeszcze Ulatowski, ale stracił ją przy próbie dryblingu
56 min. - Groźna wrzutka Dudka z rzutu wolnego spod linii środkowej, jednak obrońcy ŁKS-u wychodzą z zagrożenia obronną ręką
55 min. - Strzał Gancarczyka zza pola karnego zablokowany
54 min. - Wrocławianom bramkuje dokładności w atakach, znów mogło być groźnie, jednak Mila dogrywał niecelnie
53 min. - Po dośrodkowaniu Bajera piłkę zdołał w polu karnym zgasić Haliti, ta jednak na szczęście odskoczyła mu od nogi
53 min. - Kujawa wywalczył rzut rożny, pierwszy rzut rożny dla ŁKS-u po przerwie
52 min. - Nieudane zagranie Mili, uciekający na wolne pole Ulatowski nie doczekał sie piłki

Zawodnicy dużo walcza w środku pola, wciąż mają porblem ze stworzeniem bramkowych sytuacji

50 min. - Po szybkim ataku Łodzian, Gevorgyan na spalonym
48 min. - Groźna akcja ŁKS-u, lewą stroną popełdził Marciniak, zagrał do środka do Gevorgyana, który przyjął piłkę i oddał bardzo silny strzał, jednak tuż obok bramki

Łodzianie nie strzelili gola w trzech poprzednich meczach, zaś Śląsk traci bramkę w kazdym ekstraklasowym wyjeździe od kwietnia 2001 roku

46 min. - Rozpoczęła sie druga połowa meczu, Śląsk bez zmian

Mecz obserwuje Bogusław Pietrzak, trener chorzowskiego Ruchu, z którym niedługo przyjdzie zmierzyć się graczom Śląska.

Czerwone kartki: 0:0

Do przerwy 0:0, wynik jest bardzo mylny, zawodnicy obu drużyn grają bardzo atrakcyjny, szybki i ofensywny futbol, brakuje co prawda goli i niewiele jest sytuacji podbramkowych, ale widzowie nie mają na co narzekac, obie drużyny grają do przodu

45 min. - Arbiter dolicza minutę do pierwszej części spotkania
44 min. - Groźne dośrodkowanie Ostrowskiego z prawej strony, jendak żaden z zawodników Śląska nie zdążył do tej piłki
43 min. - Dudek długo przedzierał się środkiem boiska, ostatecznie jego próba zagrania w uliczkę do Gancarczyka spaliła na panewce, gdyż pomocnik Śląska nie wystartował do piłki
42 min. - Sztylka z 17 metrów minimalnie pudłuje po znakomitej akcji Wrocławian, Ulatowski zagrał na lewe skrzydło do Wołczka, a ten wycofał do nadbiegającego kapitana Śląska
41 min. - Szybka kontra Śląska, zakończona słabym podaniem Ostrowskiego
39 min. - Kaśćelan oddaje piłkę i zostaje nagrodzony brawamki za grę fair play, Wołczek wrócił na boisko, Śląsk w komplecie
38 min. - Udana interwencja Banaszyńskiego po wrzutce w pole karne Marciniaka, ucierpiał w tej akcji Wołczek, konieczna była interwencja masazysty i lekarza wrocławskiej drużyny
38 min. - Strzał Celebana z 38 metrów, Panu Bogu w okno
36 min. - Vayer postraszył Banaszyńskiego po wejściu z lewej strony pola karnego zagrał piłkę do środka, ni to podanie, ni to strzał, piłka przeleciała wzdłuż bramki
34 min. - znakomita kacja prawą stroną Wołczka, podanie do Mili, który chciał wystawić Ulatowskiemu, ale temu piłka odbiła się od piszczela i trafiła do Wyparły
33 min. - Koronkowa akcja Śląska w środku boiska zakończyła się jednak niecelnym podaniem Sztylki
33 min. - Mila wrzuca wprost na głowę Wołczka, który na 14 metrze nieczysto uderza
32 min. - Drumlak odbiera piłkę Dudkowi, jednak sedzia odgwizduje faul, do bramki Wyparły ok. 30 metrów
31 min. - Kujawa zbyt mocno zgrywał piłkę głową do Gevoryana, na posterunku znów Banaszyński, narazie bezbłędny
30 min. - Ognjanović ostro atakuje od tyłu Ulatowskiego i sedzia w końcu sięga do kieszeni po żółty kartonik
29 min. - Groźne dośrodkowanie Vayera, jednak niepilnowany Adamski nie trafia na 7 metrze w piłkę i łapie ją Banaszyński
29 min. - Żółta kartka dla Ulatowskiego, który zbyt blisko stał od Vayera, który wykonywał rzut wolny
28 min. - Sztylka popychał Biskupa na środku boiska, dopiero pierwszy rzut wolny dla ŁKS-u
27 min. - Genialne podanie Ulatowskiego do Gancarczyka, który przerzucił piłkę przez całe pole karne do Ostrowskiego, jednak pomocnikowi Śląska strzał zupełnie nie wyszedł

Sędzia dyskutuje z gorąco gestykulującym Ryszardem Tarasiewiczem

25 min. - Popychany w polu karnym Ulatowski nie sięgnął wrzutki Gancarczyka
25 min. - Akcja prawą stroną, Socha wygarnął piłkę z linii końcowej, jednak jego dośrodkowanie wybił Adamski
24 min. - Szybka akcja prawą strona Gvorgyana, który minął Wołczka, jednak nie dał rady Pawelcowi, który odebrał mu piłkę
23 min. - Faul Drumlaka na Dudku, sędzia po raz kolejny ostrzega zawodnika gospodarzy, w przewinieniach wynik 6:0

Pierwsze 20 minut przebiega pod znakiem falowych ataków obu drużyn, bramek nie ma, jednak narazie ofensywa górą

21 min. - Po wrzutce Vayera celny strzał głową Adamskiego, jednak Banaszyński był tam gdzie być powinien
21 min. - Znakomita akcja Gancarczyka lewą stroną pola, zagraną przez niego piłkę Celeban próbował w efektowny sposób, piętką, umiescić w bramce, jednak uderzył za słabo
19 min. - Po stracie Sochy Vayer popędził z piłką na bramkę Śląską, Banaszyński z dużymi problemami zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką
18 min. - Rajd Gancarczyka, zakończył się kilkanaście metrów przed bramką Wyparły, sędzia uznał, że obrońcy interweniowali zgodnie z przepisami
16 min. - Mila dośrodkował na głowę Wołczka, który jendak uderzył niecelnie
16 min. - Strzał Dudka blokuje Haliti, tymrazem rzut rożny dla Śląska

Znakomity doping z obu stron, Łodzianie którzy niezbyt licznie stawili się na stadionie imponują dopingiem

14 min. - Po wrzutce Biskupa, Adamski przyjął piłke w polu karnym i oddał strzał, jednak niecelny
14 min. - Kolejna kontra Łodzian, po interencji Celebana rzut rożny dla gospodarzy
13 min. - Wołczek z autu do Dudka, który jednak dał się wytrącić z równowagi i stracił ją
12 min. - Po rogu piłka trafia do Biskupa, który oddaje silny strzał, jednak piłka trafia w boczną siatkę
11 min. - Gevorgyan zagrywa na lewo do Vayera, który zostaje jednak zablokowany, rzut rożny dla ŁKS-u
10 min. - Kilkudziesięcio podanie Dudka do Ostrowskiego, przerywa Haliti, ale piłka trafia do Mili, który decyduje się na strzał z dystansu, jednak Wyparło był na posterunku
9 min. - Niedokładne podanie Biskupa do Gevorgyana, piłkę przejmuje Banaszyński

Bardzo szybkie tempo meczu, obie drużyny od początku nastawione ofensywnie, starają się konsturowac groźne akcje

6 min. - Pawelec powstrzymuje groźnie zapowiadającą się akcję Biskupa
5 min. - Znakomite podanie Dudka do Gancarczyka, który dobiegł do piłki i zdołał dośrodkować, jednak żaden z zawodników nie przeciął zagrania
2 min. - Ostrowski do Mili, który mimo asysty Halitiego zdołał oddać strzał, jednak za słaby, piłka trafiła prosto w ręce Wyparły
2 min. - Kontratak Łodzian, jednak Kujawa nie zdążył dobiec do piłki zagrywanej wzdłuż linii pola karnego
1 min. - Akcja prawie jak w Poznaniu, Ulatowski wypuszcza Gancarczyka, który z ostrego kąta próbuje zmiescić piłke w okienku, ale pudłuje
1 min. - Ganczarczyk za szybki dla Kaśćelana, który interweniuje faulem
1 min. - Podaniem Sebastiana Mili do Krzysztofa Ulatowskiego rozpoczynamy spotkanie w Łodzi

Na jednej z trybun okazale prezentuje się ułożony ze zniczy napis ŁKS.

Trybuny stadionu przy aleii Unii Lubelskiej 2 powoli wypełniają się kibicami, zarówno ŁKS-u, jak i Śląska, którzy w sporej liczbie wypełniają sektor gości.

Kolejny wyjazdowy mecz Śląska. Tym razem nasz zespół podejmie przedostatni w tabeli Ekstraklasy - ŁKS Łódź. W drużynie Śląska dalej panuje grypa. Do Łodzi pojechali jednak m.in. Mila, Dudek oraz Sotirović. Miejmy nadzieję, że swoją grą zadowolą siebie oraz kibiców.

Autor relacji: Guardian / FPP