Strzelcy: Lewandowski 7', J.Gancarczyk 30'
Sędziuje: Hubert Siejewicz (Białystok) Widzów: 17000 Aura: chłodno
Lech Poznań:(stroje: białe) Kotorowski - Djudjevic (68' Wilk), Arboleda, Bandrowski, Lewandowski, Reiss (79' Bosacki), Stilic (69' Injac), Murawski, Peszko, Tanevski, Wojtkowiak Trener: Franciszek Smuda
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W. Kaczmarek - Wołczek, Socha, Celeban, Sztylka, Łukasiewicz, Pawelec, Ostrowski, Ulatowski (81' K.Kaczmarek), J. Gancarczyk, Łudziński (66' M. Gancarczyk) Trener: Ryszard Tarasiewicz

Lech Poznań: Turina, Kucharski, Wilk, Bosacki, Injac, Machaj
Śląsk Wrocław: Olszewski, M. Gancarczyk, K. Kaczmarek, Wójcik, Cap

Zadowolony z wyniku jest trener Tarasiewicz, który podziękował swoim zawodnikom za włożny trud w to spotkanie. Śląsk grając niemal drugoligowym składem udowodnił, że jest liczącym się zespołem Ekstraklasy i może powalczyć z każdym.

Wrocławianie sensacyjnie zremisowali na boisku faworyzowanego Lecha! Śląsk grając bez kilku podstawowych zawodników pokazał charakter i ambicję, za co wrocławianie zostali nagrodzeni cennym punktem.

Koniec meczu!

90+3 min. - Lech przejmuje piłkę, faul Celebana 40 metrów od bramki Kaczmarka, osatnia okazja Kolejorza!

Kibice Lecha skandują "Zbyszek! Wójcik!" dziękując zawodnikowi Śląska za 5 lat spędzonych w poznańskim klubie

90+1 min. - Peszko pudłuje z kilku metrów, Celeban wybija na rzut rożny, Kaczmarek łapie piłkę

Sędzia dolicza 3 minuty

90 min. - Piłka po strzale z rzutu wolnego Ostrowskiego przelatuje nad poprzeczką
89 min. - Kontra Śląska, J. Gancarczyk wychodził z piłką, został sfaulowany przez Tanevskiego, który został ukarany żółtą kartką
88 min. - Lech w natarciu, z rożnego Murawski, niebezpieczeństwo zażegnane
87 min. - Dośrodkowanie Murawskiego wybija głową Socha
87 min. - Rzut wolny dla Lecha 40 metrów od bramki Kaczmarka

Na trybunach konsternacja, bo Lech w drugiej połowie jest bezradny i śpiewają "Miał być mistrz Polski, a będzie wielkopolski"

84 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego po zagraniu przez Ulatowskiego ręką za mocne i piłka wychodzi poza końcową linię boiska

"Co wy robicie, Kolejorz co wy robicie!?" śpiewają fani Lecha

83 min. - Dalekie zagranie Celebana do K.Kaczmarka, który traci piłkę
81 min. - Druga zmiana w Śląsku - za rozgrywającego bardzo dobre spotkanie Ulatowskiego wchodzi K. Kaczmarek, dla którego to jest debiut w Ekstraklasie
81 min. - W odpowiedzi strzał Lewandowskiego głową, ale za lekko i piłkę łapie Kaczmarek
80 min. - Po podaniu Ulatowskiego do Ostrowskiego bramkarz Lecha musiał interweniować na granicy pola karnego, udało się to z trudem, bo nie mógł użyć do tego rąk
80 min. - Po podaniu Ulatowskiego do Ostrowskiego bramkarz Lecha musiał interweniować na granicy pola karnego, udało się to z trudem, bo nie mógł użyć tego rąk

Do wejścia na boisko szykuje się Krzysztof Kaczmarek

79 min. - Zaskakująca zmiana w Lechu - za Reissa wchodzi Bosacki

Śląsk rządzi w środku boiska, gdzie brylują Sztylka z Łukasiewiczem, dzięki czemu wrocławianie mogą liczyć na groźne kontry

77 min. - Ofiarna akcja Peszki, który dobiegł do piłki, podał do Peszki, ten dośrodkował, ale za wysoko
76 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska wyjaśnia Celeban
75 min. - Piłka trafiła do Ulatowskiego, który próbując uderzać minął się z piłką, ta trafia do Ostrowskiego, ale piłka po jego uderzeniu zza pola karnego przelatuje nad bramką strzeżoną przez Kotorowskiego
75 min. - M. Gancarczyk wywalczył rzut rożny dla Śląska

To Śląsk prezentuje się obecnie lepiej przy Bułgarskiej, ale nie potrafi udokumentować tego drugą bramką

73 min. - Po znakomitym zagraniu Sztylki M. Gancarczyk wymanewrował obrońców, strzelił zza pola karnego, ale świetną interwencją popisał się Kotorowski. To mogła być akcja meczu dla Śląska!
73 min. - Piłka po dośrodkowaniu Reissa ląduje na górnej siatce bramki Kaczmarka
72 min. - Na rzut rożny wybija Wołczek
71 min. - Akcja braci Gancarczyka, Janusz dośrodkował z lewej strony do Marka, który próbował wyskoczyć zza pleców obrońców, ale ci nie popełnili błędu
70 min. - Dobry rajd Ostrowskiego, ale pomocnik Śląska nieco się pogubił i piłkę przejął Arboleda
69 min. - Reaguje na to trener Smuda - za Stilicia wchodzi Injac

Lech częściej utrzymuje się przy piłce, ale nic z tego nie wynika, bo wrocławska drużyna jak do tej pory broni się skutecznie

68 min. - Zmiana w Lechu - za Djudrevicia wchodzi Wilk
68 min. - Groźne zderzenie się głowami J.Gancarczyka z Djujdreviciem
66 min. - Zmiana w Śląsku - za niewidocznego Łudzińskiego wchodzi M. Gancarczyk
64 min. - Koronkowa akcja Śląska, piłkę przejmuje jednak Bandrowski, który zagrał do Kotorowskiego w taki sposób, że golkiper gości musiał ratować się szpagatem przed wpadnięciem piłki do swojej bramki
63 min. - Brzydki faul Ulatowskiego na Murawskim, za co zawodnik Śląska został ukarany żółtą kartką
62 min. - Trwa oblężenie bramki Śląska, ale Stilić faulował w polu karnym Wołczka
61 min. - Dobre wejście Sochy, ale zamiast podawać zdecydował się kontynuować akcję indywidualną, która zakończyła się niepowodzeniem

Do wejścia na boisko szykuje się Marek Gancarczyk

60 min. - Na spalonym Lewandowski
59 min. - Żółtymi kartkami ukarani Ulatowski i Peszko
58 min. - Rzut rożny dla Lecha, strzał Wojtkowiaka zablokowany, piłkę po dobitce Arboledy łapie Kaczmarek
57 min. - Odważne wejście Sochy na połowę przeciwnika powstrzymane przez Djudrevicia
56 min. - Dobra kontra Gancarczyka, niestety próba podania do wychodzącego sam na sam z Kotorwskim zablokowana przez Arboledę
55 min. - Ostatnie ostrzeżenie przez sędziego dla Ulatowskiego, który tym razem utrudniał wznowienie gry
54 min. - Faul na Łudzińskim na połowie przeciwnika, zawodnik Śląska dopiero po chwili podnosi się z boiska
52 min. - Na spalonym Stilić, co raz większa przewaga Lecha
51 min. - Djudrevic przedłużył piłkę głową w polu karnym, na szczęście za mocno
50 min. - Lech na drugą połowę wyszedł bardzo zmotytowany, grając szybko i dokładnie. W polu karnym pada Lewandowski, ale sędzie nie dopatrzył się faulu, piłkę łapie Kaczmarek
49 min. - Gancarczyk wyłożył piłkę przed pole karnego do Sztylki, a ten zamiast strzelać oddał futbolówkę Gancarczykowi
48 min. - Było groźnie! Na szczęście uderzenie głową Tanevskiego z kilku metrów niecelne
48 min. - Lewandowski wywalcza rzut rożny dla swojej drużyny
47 min. - Gancarczyk próbował przedrzeć się lewą stroną boiska, ale został powstrzymany przez obrońców Lecha
46 min. - Drugie 45 minut ropozczynają Lewandowski i Reiss

Dopiero teraz przy ogromnych gwizdach wybiegają piłkarze Śląska

Piłkarze Lecha i sędziowie są już na murawie, trwa oczekiwanie na podopiecznych trenera Ryszarda Tarasiewicza

Koniec pierwszej połowy spotkania. Po znakomitych pierwszych minutach Lecha i kilku groźnych akcjach gra się wyrównała, Śląsk co raz częściej gościł pod polem karnym gospodarzy i doprowadził do wyrównania. Biorąc pod uwagę osłabienia wrocławian (brak Mili,Sotirovicia, Banaszyńskiego, Szewczuka, Sobocińskiego i Dudka) ten wynik można uznać za bardzo korzystny dla Śląska.

45+1 min. - Groźna akcja Lecha, mogło być 2:1, ale strzał Murawskiego nieudany
45 min. - Żółtą kartką za zbyt ostre wejście w Stilicia ukarany Wołczek

Śląsk w drugim kwadransie meczu częściej utrzymuje się przy piłce

44 min. - Efektowna akcja Śląska Wołczek-Ulatowski-Gancarczyk
43 min. - Po kolejnej akcji Arboledy Stilić uderza zza pola karnego, piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Śląska
42 min. - Bardzo dobre wejście Ulatowskiego, który przejmujął piłkę przed polem karnym Lecha, wbiegł z nią w pole karne, ale uderzył niecelnie
40 min. - Świetne wejście Arboledy z lewej strony, ale jego strzał z 8 metrów przelatuje nad poprzeczką, mogło być 2:1

Po bramce wyrównującej Śląsk gra co raz lepiej

39 min. - To mogła być świetna okazja dla Śląska! Trzech na trzech, ale Gancarczyk zagrał za mocno do Ulatowskiego i od bramki Kotorowski
38 min. - Świetne podanie Sztylki do Łudzińskiego, który mając przed sobą tylko Kotorwskiego był niestety na spalonym
38 min. - Wysoka wrzutka Ostrowskiego, pewny chwyt Kotorowskiego
37 min. - Faul Murawskiego na Ulatowskim na połowie Śląska
35 min. - Gospodarze grają chyba trochę zbyt ospale, bo poza kilkoma zrywami Lech nie pokazuje niczego wielkiego na tle zdziesiątkowanego absencjami Śląska
34 min. - Akcja Lecha z prawej strony, ale dośrodkowanie Peszki za głębokie

Gol dla Śląska to kompletne zaskoczenie, bo to Lech kontroluje to spotkanie, jednak po raz kolejny Janusz Gancarczyk udowodnił, że jest w znakomitej dyspozycji

32 min. - Rzut wolny dla Lecha 10 metrów przed polem karnym Śląska, ale po nieporozumieniu dośrodkowującego Stilicia piłkę chwyta Kaczmarek
30 min. - Strzelcem Gancarczyk! Po świetnym podaniu Ulatowski zawodnik Śląska znalazł się w sytuacji sam na sam z Kotorowskim z osrego kąta pakuje piłkę do siatki Lecha!
30 min. - GOOOOOOOOOOOOL!!!!!! 1:1
27 min. - Lewandowski upada w polu karnym Śląska, ale faulu na pewno nie było
27 min. - Za mocne dośrodkowanie Wojtkowiaka, piłka przelatuje przez całe pole karnego gości i wychodzi na aut
26 min. - Dobra centra Ostrowskiego z prawej strony, ale piłkę wybijają obrońcy Lecha, Po chwili Ulatowskie wywalcza pierwszy rzut rożny dla Śląska, dośrodkowuje Gancarczyk, ale ponownie defensorzy gospodarzy spisali się bez zarzutu
25 min. - Mocne uderzenie Ostrowskiego zablokowane, próbował dobijać Gancarczyk, ale piłka spokojnie ląduje pod nogami Kotorwskiego
24 min. - Dobra akcja naszych zawodników, ostatecznie Ulatowski faulowany 40 metrów od bramki Kotorowskiego

Gdy Lech przyspiesza pod bramką Śląska robi się bardzo groźnie

22 min. - Zaskakujący strzał Reissa z dystansu, piłka przelatuje nad Kaczmarkiem i trafia w poprzeczkę!
22 min. - W odpowiedzi ładna akcja Ostrowskiego, którego rajd po prawej stronie zakończył się stratą piłki przez Łudzińskiego
21 min. - Po dośrodkowaniu Bandrowskiego futbolówkę pewnie łapie Kaczmarek
21 min. - Reiss wywalcza drugi rzut rożny dla swojej drużyny
20 min. - Po swojej akcji Murawski strzela zza pola karnego, ale piłka mija prawy słupek bramki Śląska
20 min. - Gancarczyk fauluje blokującego piłkę Arobledę
18 min. - Poza boiskiem opatrywany jest Arboleda, ale Lech długo utrzymuje się przy piłce

Po bramce dla Lecha mecz stał się nieco senny, Śląsk ogranicza się do rozbijania akcji rywala i czyha na kontry

17 min. - Świetny rajd Gancarczyka przez pół boiska, jednak Sztylka nie wiedział co ma zrobić z piłką, a tę ostatecznie przejmują gospodarze
17 min. - Piłkę na szczęście pewnie łapie bramkarz Śląska
17 min. - Zagranie ręką Wołczka na wysokości pola karnego Śląska, będzie groźnie!
15 min. - Nieporozumienie między Sochą i Pawelcem, ten bardzo mocno podaje do Kaczmark, który miał problemy z wybiciem piłki
15 min. - Łudziński nieczysto trafił w piłkę, próbując strzelać z 25 metrów
14 min. - Lech długo utrzymuje się przy piłce, przez co wrocławianie nie mogą skonstruować sobie żadnej dobrej okazji do wyrównania, ale jednocześnie to jest szansa na przeprowadzenie skutecznej kontry
13 min. - Kolejna łatwa strata Śląska...

Dzisiejsza forma Śląska pozostawia wiele do życzenia, bo Lech zdecydowanie kontroluje boiskowe wydarzenia

11 min. - Przerzut Gancarczyka do Ostrowskiego, ten próbował zagrać głową do Łudzińskiego, ale szybszy był faulowany Arboleda
10 min. - Za mocne podanie do Peszki, piłka wychodzi za linię bramkową Śląska
9 min. - Zbyt koronkowa akcja Śląska, Sztylka i Gancarczyk zamiast strzelać podowali sobie, w końcu Łudzińskie zdecydował się na uderzenie, które zostało zablokowane i piłka w rękach Kotorowskiego
8 min. - Wołczek ratuje Śląsk przed utratą drugiego gola, wybijąc piłkę po groźnej akcji Arboledy
7 min. - Niefrasoblice zagranie Kaczmarka, który zwlekał z wykopem piłki, a bliski jej przyjęcia był Lewandowski
7 min. - Gol 1:0 dla Lecha! Strzelcem Lewandowski, który świetnie wykorzystał dośrodkowanie Stilicia i wyprzedzając obrońcę Śląska strzelił w długi róg nie do obrony, fatalny początek Śląska
4 min. - Na spalonym Lewandowski
4 min. - Wołczek popisał się ładną sztuczką techniczną, próbując oszukać Wojtkowiaka, ale za daleko wypuścił sobie piłkę, od bramki Kotororwski
3 min. - Faul Peszki na Łukasiewiczu
2 min. - Łukasiewicz blokuje dośrodkowanie Peszki i mamy pierwszy rzut rożny dla Lecha, po którym piłkę na aut wybija Socha
2 min. - Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego Śląska
1 min. - Pierwsza strata Śląska - podanie Łudzińskiego do Gancarczyka niedokładne
1 min. - Spotkanie rozpoczynają Łudziński z Ulatowskim

Piłkarze wychodzą już na murawę

Zespół Lecha dobrze spisuje się w Pucharze UEFA, gdzie awansował do grupowej fazy rozgrywek, jednak w Ekstraklasie zdarzają mu się wpadki.

Rozjemcą spotkania będzie Hubert Siejewicz z Białegostoku, który sędziował m.in. wygrany przez Śląsk mecz z Górnikiem. Czy i tym razem po ostatnim gwizdku tego arbitra wrocławianie będą cieszyć się schodząc do szatni?

Piłkarze Śląska w dziewięciu kolejkach Ekstraklasy doznali tylko jednej porażki - 0:3 w Warszawie z Polonią i zaliczyli jeden z najlepszych startów w historii gry na najwyższym szczeblu

Kolejorz nie wygrał w dwóch ostatniach spotkaniach ligowych, remisując bezbramkowo z Legią i przegrywając 0:2 z Ruchem

W Śląsku brakuje m.in. Mili, Banaszyńskiego, Sobocińskiego i Szewczuka - zawodników zmogła grypa. oraz kontuzjowanego Sotirovicia.

Przed Śląskiem bardzo ciężki pojedynek z Lechem Poznań. Miejmy nadzieję, że stadion przy ul. Bułgarskiej pozostanie szczęśliwy. To wygrany mecz z Wartą Poznań na tym stadionie zadecydował o awansie Śląska do Ekstraklasy. Liczymy na zacięty pojedynek, który przyniesie wiele emocji. Nasi piłkarze z pewnością będą odpowiednio zmotywowani.

Autor relacji: Krzysztof Banasik