Strzelcy: Zawistowski 6', Peśir 42' - Mila 9' (k.), Szewczuk 87'
Sędziuje: Adam Kajzer (Rzeszów) Widzów: 9000 Aura: chłodno, mżawka
Jagiellonia Białystok:(stroje: żółto-czerwone) Lech - Lewczuk, Skerla, Cionek, Król (60' Tumicz) - Szczot (80' Pacan), Stańo, Matuszek, Jarecki (67' Dzienis) - Zawistowski - Peśir. Trener: Michał Probierz
Śląsk Wrocław:(stroje: zielono) Banaszyński - Socha (85' Łudziński), Celeban, Sztylka, Pawelec - J. Gancarczyk, Dudek, Łukasiewicz (70' Ulatowski), Mila - Sobociński (90+1 Górski), Szewczuk. Trener: Ryszard Tarasiewicz

Jagiellonia Białystok: Kudrycki, Pacan, Kojaśević, Dzienis, Arifović, Everton, Tumicz.
Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Górski, Wójcik, Ulatowski, Ostrowski, Wołczek, Łudziński.

Wszystkich kibiców Śląska zapraszamy na mecz Młoej Ekstrakalsy, który zostanie rozegrany w niedziele o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Oporowksiej.

Wiele kontrowersji wzbudziły w Białymstoku okoliczności zdobycia przez Śląsk drugiego gola. Wrocławianie kontynuowali akcję, gdy na murawie leżał jeden z rywali. trener Ryszard Tarasiewicz kilka razy zwracał jednak uwagę, że w takich sytuacjach gospdoarze nie wybijają piłki, a akcja jest przerwyana dopiero gdy wybija ją wrcocławianie. Tym razem polecił swoim podopiecznym kontynuowanie gry i akcja ta miała szcześliwe zakończenie! Śląsk wraca z Białegostoku z 1 punktem i z przebiegu gry tzreba przyznać, że wynik remisowy jest zasłużony.

Podobnie jak ostatni pojedynek Jagiellonia - Śląsk w Ekstrakalsie, tak i ten zakończył się wyniekiem 2:2. W 1993 roku w odróznieniu od tego pojedynku, to Śląsk dwukrotnie obejmował prowadzenie.

90+3 min. - Sędzia kończy mecz!
90+2 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska, ale Banaszyński z problemami łapie piłke.
90+1 min. - Górski za Sobocińskiego.
90 min. - Tumicz zza pola karnego nad poprzeczką.
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty.
90 min. - Do zmiany przyszykowany Górski.
89 min. - Interwencja Banaszyńskiego poza polem karnym. Bramkarz Śląska uprzedził Tumicza i wybił piłkę pzoa boisko, po czym został staranowany i padł na murawe. Niezadowolenie publiczności, ale gra jest kontynuowana.
87 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL Pawelec dośrodkowuje w pole karne, a Szewczuk głową pakuje piłkę do siatki.
86 min. - Po podaniu Mili celny strzał Sobocińskiego, ale Lech był na posterunku.
86 min. - Koronkowa akcja Jagiellonii,zakończona podaniem Lewczuka do Dzienisa, który z kilkunastu metrów uderza niecelnie.
85 min. - Ultraofensywne ustawienie Śląska - Łudziński zastępuje Sochę.
84 min. - Wstrzelenie piłki w pole karne z rzutu wolnego przez Mile, futbolówkę na raty łapie Lech.
84 min. - Do zmiany przygotowuje się Łudziński.
83 min. - Sobociński umiejętnie blokoany w polu karnym i ostatecznie traci piłkę.
82 min. - Znów dośrodkowanie z prawej strony,zagrywa Zawiostowski, Banazyński mija się z piłką, ale na szczeście żadnenz grczy Jagiellonii nie zdołał jej przejąć.
82 min. - Po dośrodkowaniu Dzinisa w polu rkarnym Tumicz tańczy z piłką, wreszcie uderza, ale jest zablokoany i rzut rożny dla gospdoarzy.
81 min. - Wrzutka z rzutu owlnego Mili, probuje główkowac Szewczuk ,ale nieprzepisowo przytrzymuje rywala i piłka dla gospodarzy.
80 min. - Ostatnia zmiana w zespole gospdarzy Pacan zastępuje Szczota.
80 min. - Szarżujący Gancarczyk został nieprzepisoo powstrzymany przez Cinka, a sedzia po chwil izawachania decyduje się na przerwanie gry.
79 min. - Gancarczyk zagrywa do Szewczuka, który z 15 metrów uderza nieczysto, futbolówka trafia do Mili, ktorego dośrodkowanie pada łupem Lecha.
77 min. - Zaskakujące uderzenie Szewczuka z 25 metrów i Lech z najwyższym trudem wybija piłke na rzut rozny. Po kornerze niepewnie interweniuje Lech, do piłki dopada Gancarczyk, który strzela na wiwat.
77 min. - Kolejna kontra Jagiellonii, ale Pawelec zagranie wślizgiem piłkę Szczotowi.
74 min. - Starcie w polu karnym Banaszyńskiego ze Szczotem, zdaniem sedziego zawodnik Jagiellonii symuował , za co otrzymuje żółtą kartką.
74 min. - Znakomita akcja prawą stroną Gancarczyka, który dosrodkował minimalnie zbyt głęboko i Lech uprzedził Sobocińskiego.
73 min. - Kontra Jagiellonii, Szczot niepotzrebnie próbował przelobować Banaszyńskiego.
72 min. - Strzał z rzutu wolnego Szczota z 40 metrów, pilka poszybowała nad poprzeczką.
71 min. - Dudek przerwya kontrę rywali faulem i żółta kartka dla gracza WKS-u.
71 min. - W polu karnym padają Szewczuk i Sobociński, ale sędzia nie podyktował jedenstki. Kontroersyjna sytuacja.
70 min. - Trener Tarasiewicz wzmacnia ofensywę - Ulatowski za Łukasiwicza.
70 min. - Po rzucie rożnym głowa uderzał Cionek, na szczeście obok słupka.
68 min. - W zespole Śląska do wejścia na boisko szykuje się Ulatowski.
67 min. - Druga zmiana w zespole Jagiellonii - Dzienis zastepuje Jareckiego.

Mecz nie jest już tak porywający jak w pierwszej połowie, jednak nadal widać, że oba zewspoły graja ofensywnie starając się zdobyć gola.

63 min. - Po wrzutce z kornera Mili, obrońcy podbijaja piłke, którą pewnie łapie golkiper.
63 min. - Groźna wrzutka Dudka z głębi pola, Jarecki uprzedzając Mile, wybija piłkę poza boisko.
61 min. - Sztylka powala Szczota, na szczescie arbiter nie upomina wrocłwianina żółtą kartką.
61 min. - Niesygnalizowany strzał Sobocińskiego, który stojąc plecami do bramki zdołał się obrócić i kąśliwie uderzyć, ale Lech nie dał się zaskoczyc.
60 min. - Pierwsza zmiana w meczu - Tumicz zastępuje Króla.
59 min. - Kolejna groźna akcja Gancarczyka na prawym skrzydle, który zagrywa w pole karne, jednak Sobocińskiego w ostatniej chwili uprzedza Stańo.
58 min. - Po wrzutce Mili, piłkę wybijaja obrońcy, dopada do niej Szczot, którego atakuje Mila, obaj zawodnicy padają na murawę, sędzia dopatruje się faulu, a protestujący Mila zostaje ukarany żółtą kartka.
57 min. - Cionek powala Sobocińskiego przy linii końcowej, kolejna szansa na groźne dośrodkowanie dla Sebastiana Mili.
57 min. - Po podaniu Szczota pilke w polu karnym przyjmuje Matuszek ,ale był na pozycji spalonej.
56 min. - Wrzutka Zawistowskiego, główkuje Stańo, ale Banszyński nie dał się zaskoczyć.
56 min. - Rozgrzewają sie Krzysztofowie Ostrowski i Ulatowski.
55 min. - Janusz Gancarczyk zwiódł obrońce i dośrodkował lewą nogą w pole karne, ale Szewczukowi zabrakło centymetrów by sięgnąć piłki głową.
54 min. - Szewczuk zagrywa na prawo do Gancarczyka, który próbuje dosrodkować, ale piłka trafia w nogi obrońcy.
53 min. - Śląskowi nie wychodzi atak pozycyjny, a gospdoarze groźnie kontrują. Tym razem uderzenia Króla jest niecelne.
52 min. - Szczot bardzo bliski strzelenia gola, po niepewnej interwencji Banaszyńskiego gracz Jagiellonii w ostatniej chwili zablokowany. Bylo groxnie.
51 min. - Faulowany Stańo przez Sochę, żółta kartka dla gracza WKS-u.
50 min. - Matuszek wysoko podniesiona nogą odebrał piłkę Łukasiewiczowi i zagrał na lewo do Jareckiego, ktory próbuje dośrodkować ale posyła piłkę nad bramka.
50 min. - Akcja Zawistowksiego i Peśira powstrzymana przez Sochę.
49 min. - Ostre wejście Cionka w Sobocińskiego i rzut wolny dla Śląska. Dudek dośrodkowuje, piłkę wybijają obrońcy, Dudek uderza z kilkunastu metrów ale zbyt lekko by zaskoczyć Lecha.
48 min. - Nieporozumienie Sochy z Gancarczykiem i żaden z nich nie wystartował do piłki zagranej przez Pawelca, a futbolówka wylądowała pzoa boiskiem.
47 min. - Dośrodkowanie Mili, ale ani Sobociński ani Szewczuk nie doszli do piłki, którą wybił Skerła.
46 min. - Druga połowa rozpoczeła się podobnie jak pierwsza - Dudek zagrywa do tyłu do Banaszyńskiego, który w pośpiechu musi wybijac futbolówkę.
46 min. - Peśir do Jareckiego rozpoczyna się 2 połowa.

W zespole Śląska nie nastapiły zmiany, podobnie jakw drużynie Jagiellonii.

Piłkarze Śląska są juz na murawie, czekamy na gospodarzy.

Mecz w Białymstoku jest ciekawym widowiskiem ,obie druzynygrają ofensywnie i dążą do zdobycia bramek. Gdyby piłkarze mieli lepiej wyregulowane celowniki licznie zgromadzenie fani obejrzeliby conajmniej 2 razy więcej bramek. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza rozgrywają dobre spotkanie i niewiele brakowało, by do sztani schodziliby przy wyniku remisowym. Miejmy nadzieję, że wrocławianie zdołaja w drugiej połowie co najmniej wyrównać.

45+3 min. - Mila uderza, trafia w mur, dobitka także zablokowana. Celeban wywalczył rzut rożny, ale sedzia zakończył pierwszą połowę.
45+2 min. - Dudek faulowany przez Matuszka. Rzut wolny dla Śląska z 20 metrów od bramki Jagiellonii.
45+1 min. - Doskonała okazja dla Śląska do wyrównia! Po dośrodkowaniu Gancarczyka i błędzie defensorów Mila z 3 metrów nie trafił w bramke. Końcówka 1. połowy znów przynosi emocje.
45 min. - Sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej części meczu.
44 min. - Po wrzutce Mili z narożnika boiska sędzia dopatruje się faulu w polu karnym i grę wznawiają gospodarze.
44 min. - Niebezpieczne dośrodkowanie z rzutu wolnego Mili, obrońcy Jagielloni wybijają piłke na rzut rożny.
42 min. - Gol! Szczot wymanewrował Pawelca na prawym skrzydle, dograł do Peśira, który uderzył na bramke, piłka odbiła sie od Celebana i wpadła do siatki.
41 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska, po interwencji Pawelca w dogodnej sytuacji znalazł się Król, który uderzył z pierwszej piłki, ale przestrzelił.
39 min. - Gancarczyk przegrał pojedynek z Krolem na prawym skrzydle. Po chwili po przejęciu piłki przez Milę, zagrywa on do Sobicńskiego. Napastnik urywa sie z pod opieki obrońców, jednak posłał piłkę dokładnie pomiędzy Szewczuka i słupek i gospodarze wznawiają grę od bramki.
39 min. - Gancarczyk probował zaskoczyć Lecha strzałem z ostrego kąta, ale chybił.

Podobnie jak były zawodnik Jagiellonii w barwach Śląska, fair zachował się Robert Szczot reprezentujacy barwy Jagiellonii, a kiedyś Śląska, który oddał piłkę wrocławianom.

37 min. - Zagranie fair play Sobocińskiego, który wybił piłkę widząc leżącego Stańo. Trener Tarasiewicz ma pretensje do Jareckiego, że gdy gospodarze byli przy piłce, nie przerwali gry.

Obaj trenerzy pokrzykują na swoich podopiecznych. Mecz się wyrównał i stracił na tempie.

35 min. - Po dalekim wykopie bramkarza WKS-u Dudek przejmuje piłkę na przedpolu gospdoarzy, jednak przy probie strzału kiksuje.
35 min. - Zawistowski decyduje się na techniczny strzał, ale zbyt lekki by zaskoczyć Banszyńskiego.
34 min. - Faul Szewczuka w niebezpiecznej odległości od bramki Banaszynskiego.
34 min. - Po pomocy masażystów Lech jest zdolny do gry i rozpoczyna kolejną akcję Jagiellonii.
33 min. - Bramkarz Jagiellonii ucierpiał przy tej interwencji i jest opatrywany.
32 min. - Znakomite podanie Sochy do wbiegającego w pole karne Sobocińskiego, ktory uderzył obok interweniującego Lecha, ale tez obok strzeżonej przez niego bramki.
30 min. - Gospodarze w natarciu, ale Jarecki na spaonym.
30 min. - Szczot próbował wykmanewrowac Pawelca, ale sam się przewrócił na sliskiej murawie.
28 min. - Ni to strzał, ni wrzutka, a piłka ląduje daleko za bramką Banaszyńskiego.
27 min. - Kolejny atak WKS-u.Tomasz Szewczuk na pozycji spalonej.
26 min. - Po dośrodkowaniu Gancarczyka, strzał Szewczuka zablokowany. Po chwili piłka znalazła się bo drugiej stronie boiska, gdzie znów interweniuje czujny Banaszyński.
26 min. - Gancarczyk niecelnie główkuje po dośrodkowaniu Mili.
25 min. - Przechyt Dudka, zagranie do Mili. Ten dośrodkowuje do Szewczuka, ktory zagrywa do tyłu do nadbiegającego Łukasiewicza. Defensywny pomocnik uderza silnie po ziemi, a Lech z trudem wybił piłkę.
24 min. - W przeciągu kilkudziesięciu sekund futbolówka znów dwukrotnie zagrywana przz defensorów do tyłu do Banaszyńskiego.
23 min. - Zbyt mocne prostopadłe podanie i futbolówka w posiadaniu Banaszyńskiego.
22 min. - Matuszek próbował zaskoczyć Banaszyńskiego uderzając z 25 metrów, ale zabrakło mu celności.
22 min. - Rajd Króla lewą stroną, który wbiegł w pole karne i uderzył z ostrego kąta, kibice cieszyli się z bramki, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę bramki Banaszyńskiego.
21 min. - Po rzucie roznym Łukasiewicz próbował wyprowadzić kontrę, ale niecelnie zagral w kierunku Gancarczyka.
20 min. - Sędzia upomina Szewczuka i Lewczuka, którzy zbyt agresywnie walcza w polu karnym.
20 min. - Niebezpieczna wrzutka z lewej strony Jareckiego, jednak Pawelec uprzedza Stańa główkując na rzut rozny.
19 min. - Faul w srodku pola Sobocińskiego i piłka w posiadaniu gospodarzy.
18 min. - Kolejna akcja prawym skrzydłem Szczota, którego udanie powstrzymał Pawelec.
17 min. - Piłka na prawe skrzydło do Gancarczyka, jednak Król wybija piłkę, która ociera o noge wrocławianina i rzut z autu dla Jagiellonii.
16 min. - Agresywna gra z obu stron skutkuje dużą liczbą akcji ofensywnych. Mecz na pewno może podobać sie kibicom.
15 min. - Gorżna kontra Jagiellonia. Szczot znakomicie znalazł Jareckiego, któremu na szczeście nie wyszedł strzał i uderzonia nieczysto piłka poszybowała obok słupka.
14 min. - Próba prostopadłego podania Dudka do Gancarczyka, ale udanie interweniuje Król.
14 min. - Przy piłce znówm Banaszyński, który uruchamia kolejną akcję Śląska.
13 min. - Powrzutce Mili Sobociński próbował główkować w polu karnym, ale naciskany przez obrońcę ledwo musnał pilkę.
12 min. - Grożne silne wstrzelenie piłki z prawej strony przez Jareckiego, piłki nie sięgnął Banaszyński, ale na szczęście żaden z graczy Jagi nie zdołal do niej dopaść.
11 min. - Cionek z rzutu wolnego z 35 metrów huknął bardzo wysoko nad bramka.

Śląsk po raz pierwszy w historii doprowadził do wyrównania. Miejmy nadzieję, że to nie koniec bramek dla WKS-u w piatkowe popoludnie.

9 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL Sebastian Mila pewnym egzekutorem jedenastki!
9 min. - Rzuta karny dla Śląska!!!!!!!!!!!!!!!!! Faulowany Janusz Gancarczyk.
8 min. - Mecz jest niezswykle emocjonujący. Po akcji Szewczuka z Sobocińskim do pilki w polu karnym dopadł Gancarczyk, ale uderzył wprost w bramkarza.
8 min. - Znakomita interwencja Celebana uchroniła Śląsk przed strata drugiej bramki. Po kolejnym prostopadłym podaniu w dogodnej sytuacji był Peśir.
7 min. - Próba szybkiej odpowiedzi Śląska. Po szybkiej akcji Szewczuka Sobociński znalazł się przed Lechem, ale sedzia odgwizdał spalonego.
6 min. - Gol. Niestety Jagiellonia prowadzi 1:0. Znakomite prostopadłe podanie, Celeban nie zdołał powstrzymać Zawistowskiego, który w sytuacji sam na sam uderzył płasko przy słupku.
5 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Jareckiego, ale zbyt mocne i piłka wyszła na aut bramkowy.
5 min. - Faul przy linii bocnzej Pawelca na Szczocie,ale sedzia nie pokazał żółtej kartki. Chwile wcześniej do kolejnej interewncji przez własnych oborńców został zmuszony Banaszyński.
4 min. - Remigiusz Sobociński na pozycji spalonej, pierwszy groźniejszy atak Śląska.
3 min. - Wrzutka Zawistowskiego z rzutu wolnego, Stańo głową ponad poprzeczką. Wrocławianie próbowali zastawić pułapkę offsajdową.
2 min. - Drugi kontakt z piłką Banaszyńskiego, do którego ponownie zagrali defensorzy Śląska, a bramkarz musiał ekspediować przed nadbiegającym napastnikiem.

Z trybun rozbrzmiewa głośne: "My chcemy gola", śpiewają fani Jagi.

1 min. - Sobociński do Szewczuka i gramy.

W zespole Jagiellonii występuje Robert Szczot, który w czasie swojej kariery występował w zespole Śląska.

Piłkarze wyprowadzeni przes trójke sedziowską wychodzą na murawę.

Na boisku od 1. minuty jest 3 zawodników, którzy w poprzednim sezonie występowali w Jagiellonii. Dwóch z nich gra dziś w Śląsku (Banaszyński, Sobociński), a tylko 1 w Jagiellonii (Jarecki).

Na murawie pojawiła się maskotka klubu - żółto-czerwona pszczółka, która wymachuje klubową flagą.

Trenerem golkiperów Jagiellonii jest dobrze znany wrocławianim Janusz Jedynak.

Jeśli dziś WKS wygra z Jagiellonia to awansuje na 4. pozycje w tabeli (przynajmniej do zakończenia meczu Arka - Lechia), jeśli wrocławianie zdołaja wygrać 8 golami różnicy, to Ślask awansuje na 3. miejsce... ale to chyba pozostanie jedynie w sferze marzeń.

Nie dostarczono jeszcze oficjlanych składów, jednak patrząc na rozgrzewających się zawodników WKS-u można zauważyć kilka zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do meczu z Cracovią. Przede wszystkim wygląda na to, że miejsce Wojciecha Kaczmarka w bramce zajmie Jacek Banaszyński!

Stadion przy ul. Słonecznej niewiele zmienił swój wygląd od czasu ostatniej potyczki WKS-u na tym obiekcie. Na trybunach na razie około 1000 widzów.

35 minut do pierwszego gwizdka arbitra, obie drużyny sa już na murawie i przeprowadzają rozgrzewkę.

Mecz Jagiellonia - Śląsk zainauguruje 8. kolejkę rozgrywek Ekstraklasy. W potyczkach tych klubów żadnemu zespołowi nie udało się wygrać na boisku rywala. Czy podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza odniosą pierwsze historyczne zwycięstwo w Białymstoku?

Autor relacji: Drom/FPP