Sędziuje: Marcin Szulc (Warszawa) Widzów: 7500 Aura: ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W. Kaczmarek - Socha, Celeban, Sztylka(k), Wójcik(Ulatowski 85) - Ostrowski(M. Gancarczyk 46), Dudek, Łukasiewicz, Mila - Sobociński(J. Gancarczyk 46), Szewczuk Trener: Ryszard Tarasiewicz
Cracovia Kraków:(stroje: biało-czerwone) Cabaj(k) - Wasiluk, Polczak, Tupalski, Kulig - Nowak, Radwański, Kłus, Pawlusiński(Karwan 66) - Krzywicki(Witkowski 88), Moskała Trener: Stefan Majewski

Śląsk Wrocław: Banaszyński, Wołczek, Pawelec, M. Gancarczyk, Ulatowski, J. Gancarczyk, Łudziński
Cracovia Kraków: Olszewski, Karwan, Baliga, Kaszuba, Snadny, Witkowski

Nie udało się utrzymać zwycięskiej passy. Śląsk remisuje z Cracovią 1:1. Nie można ciągle wygrywać. Liczymy na komplet punktów w kolejnym meczu.

90+4 min. - Sedzia kończy mecz. Śląsk - Cracovia 1:1.
90+4 min. - Łukasiewicza do Szewczuka, który źle przyjmuje przy lini pola karnego piłkę, ale wrocławianie wciąż są przy piłce.
90+3 min. - Szewczuk z rzutu wolnego prosto w Cabaja.
90+2 min. - J. Gancarczyk nieprzepisowo powstrzymywany tuż za linia pola karnego.
90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry. Zamieszanie w polu karnym po kolejnej akcji J. Gancarczyka.
90 min. - Próby podania Dudka do J. Gancarczyka neutralizują obrońcy Cracovii.
89 min. - Groźne podanie Mili do Szewczuka, który w trudnej sytuacji nie zdołał pokonać Cabaja.
88 min. - Zmiana w Cracovii. Witkowski zmienia Krzywickiego.
88 min. - Wykop Baligi z łatwością powstrzymali obrońcy Śląska. Wrocławianie mają olbrzymią przewage ale nie mają pomysłów na rozmotowanie obrony gości.
86 min. - Krosowe podanie Mili do J. gancarczyk, który w swoim stylu wbiega w pole karne. Oddaje bardzo silny strzał ale niecelnie.
85 min. - Zmiana w Śląsku. Trener Tarasiewicz gra vabang. Za obrońcę Wójcika wchodzi napastnik - Ulatowski.
82 min. - Żółta kartka dla Sochy za faul na Balidze.
82 min. - Po akcji Moskały rzsut wolny dla gości tuż za linią pola karnego. Strzał Nowaka zbyt lekki by zaskoczyć Kaczmarka.
81 min. - Cracovia przestała atakować. Wysunięty Krzywicki jest osamotniony przy obrońcach Śląska.
80 min. - Zmiana w Cracovii. Baliga wejdzie za Wasiluka.
78 min. - Znów świetne podanie Dudka na lewe skrzydło do J. Gancarczyka, który wbiegł w pole karne ale stracił piłkę.
77 min. - Mila podaje do Szewczuka, który przyjął piłkę w polu karnym ale został wytrącony z równowagi i Cabaj złapał futbolówkę.
76 min. - Śląsk ruszył do szturmu. Radwański powala szarżującego Sochę. Idealna wrzutka Mili na głowę Celebana, który z kilku metrów celuje wprost ręce Cabaja.
75 min. - Znakomite podanie Dudka do nadbiegającego w pole karne M. Gancarczyka, ale zanim zawodnik zorientował się w porę piłkę złapał Cabaj.
75 min. - Wrzutka Mili, Wójcik uderza głowa, ale piłka pada w ręce Cabaja.
73 min. - Czerwona kartka dla Kuliga za brutalne wejście w Dudka!
72 min. - Po rogu Nowaka zamieszanie w polu karnym spowodowane niepewną interwencją Sochy, ale ostatecznie uderzenie Polczaka ląduje poza linią końcową.
71 min. - Groźna wrzutka Nowaka z rzutu wolnego. Łukasiewicz wybija piłkę na róg.
71 min. - Kolejny groźny corner Mili, piłka przelatuje wzłuż pola karnego ale nikt jej nie sięga.
70 min. - Mila ambitnie wywalczył piłkę i zagrał do M. gancarczyka, który został powstrzymany, rzut rożny dla Śląska.
69 min. - Janusz Gancarzyk wraz z Dudkiem zrobili wiele zamieszania na lewym skrzydle, ale obrońcy Cracovii po raz kolejny poradzili sobie z akcją gospodarzy.
68 min. - Wywołaliśmy wilka z lasu. Po rajdzie prawym skrzydłem Kuliga, Krzywicki oddaje silny strzał z półobrotu, ale bardzo niecelnie.
67 min. - Gra wciąż jest szarpana ale Śląsk zwolna przejmuje inicjatywę. Goście od dłuższego czasu nie zagrozili Kaczmarkowi.
66 min. - Zmiana w Cracovii. Karwan wejdzie za Pawlusińskiego.
65 min. - Tym razem M. Gancarczyk próbował znaleźć Łukasiewicz, ale podał mu zbyt za mocno.
65 min. - Marek Gancarczyk po raz kolejny traci piłkę osaczony przez kilku rywali.
63 min. - Znakomite podanie Dudka do M. Gancarczyka, ale pomocnik Śląska nie zdołał ograć obrońcy Cracovii.
62 min. - Słaby strzał Mili z ponad 20m.
61 min. - Szybka akcja Śląska kończy się tym, że Łukasiewicz nie ma do kogo podac z autu.
61 min. - Cracovia rozgrywa w tym seoznie najlepsze swoje wyjazdowe spotkanie ale jednak głównie dlatego, że Śląsk na wiele jej pozwala.
59 min. - Żółta kartka dla Kłusa, który ściął od tyłu J. Gancarczyka rozpoczynającego bardzo groźnie zapowiadającą się akcję Śląska.
56 min. - Wrzutka Mili z rzutu wolnego po wybiciu przez obrońców gości trafia pod nogi pomocnika Śląska, ale jego dobitka jest niecelna.
55 min. - Sędzia dyktuje faul tuż zza narożnikiem pola karnego Cracovii. Wasiluk ukarany żółta kartką.
55 min. - Ostre wejście Wasiluka w M. Gancarczyka.
54 min. - Socha powstrzymał Nowaka na linii końcowej boiska.
53 min. - Żółta kartka dla Tupalskiego za ostre wejście w Milę.
53 min. - Szarża M. Gancarczyka prawą stroną, jednak piłka uciekła pomocnikowi Śląska zza linię końcową.
52 min. - Ambitny Moskała wywalczył rzut rożny dla Cracovii.
51 min. - Dośrodkowania Mili wciąż sieją pokłoch w szeregach Cracovii.
51 min. - Groźna akcja Cracoviik z autu Wasiluk podał do Moskały, który podał z linii końcowej, Dudek główkował w stronę bramki Śląska, ale Dudke bez problemu złapał piłkę.
49 min. - Strzał Wójcika z 30m ponad poprzeczką.
48 min. - Tym razem pierwsza akcja J. Gancarczyka, który zakręcił defensywą Cracovii na lewym skrzydle i próbował przelobowac bramkarza Cracovii, który nie dał się zaskoczyć.
47 min. - Piersza groźna akcja Śląska w II połowie meczu. Po zagraniu Dudka cabaj uprzedza M. Gancarczyka łapiąc piłkę na linii pola karnego.
46 min. - Rozpoczęła się II połowa spotkania.

Dwie zmiany w Śląsk w przerwie meczu. M. Gancarczyk za Ostrowskiego, a J. Gancarczyk za Sobocińskiego.

Piłkarze obu drużyn powrócili na murawę stadionu.

Śląsk dobrze rozpoczął mecz. Jednak wraz z upływem czasu gra stawała się coraz bardziej wyrównana. Cracovia strzeliła pierwszą bramkę na wyjeździe w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że Śląsk przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugiej odsłonie meczu.

45+2 min. - Koniec I połowy.
45+2 min. - Rzut wolny dla Śląska, ok 30m od bramki Cabaja. Mila prosto w bramkarza ale na tyle silnie, że Cabaj musiał piąstkować piłke przed siebie.
45 min. - Sedzia dolicza do I połowy 2 minuty.
45 min. - Za linią boczną rozgrzewają się bracia Gancarczykowie.
45 min. - Moment przewagi gości. Tym razem ich akcja kończy sie niecelenym uderzeniem Moskały sprzed linii pola karnego.
44 min. - Po stracie Ostrowskiego, groźna akcja Moskały, ale interwencja Sztylki w polu karnym zażegnuje niebezpieczeństwo.
42 min. - Wrzutka Ostrowskiego, Łukasiewicz główkuje z 7m, ale piłka ląduje nad poprzeczką.
41 min. - Nowak z rogu znów bezpośrednio ale tym razem w boczną siatkę.
41 min. - Moskała ograł w polu karnym Łukasiewicza i oddał groźny strzał na bramkę, jednak Kaczmarek popisał się znakomitą interwencją wybijając piłkę na róg.
40 min. - Kolejny eróg Mili wylądował na aucie. Wyrzucał Socha, piłkę jednajk stracił Wójcik.
39 min. - Żółta kartka dla Sobocińskiego.
38 min. - Ostrowski po raz klejny szarżował prawą stroną, a jego dośrodkowanie po rykoszecie wpadło pod nogi obrońcy, którzy wybili piłkę.
37 min. - Na szczęście obyło sie bez żadnej kontuzji.
36 min. - Sobociński lezy na murawie. Jest opatrywany przez lekarzy Śląska.
36 min. - Rajd prawą stroną Ostrowskiego, podanie do Szewczuka, który przesadził z liczbą zwodów w polu karnym. Po raz trzeci na spalonym zostają złapani wrocławianie.
34 min. - Mecz toczy się wciąż w szybkim tempie, ale piłkarze mają problemy z zawiązaniem szybkich akcji.
33 min. - Szybka, kombinacyjna akcja Śląska. Sobociński do Dudka, ten wystawia Mili, pomocnik Śląska uderza silnie, ale niecelnie.
32 min. - Znakomite podanie Mili do wybiegającego Sobocińskiego, jednak kapitalnym wyjściem popidał się Cabaj, który na 25m ubiega napastnika Śląska.
30 min. - Łukasiewicz ładnie znalazł Ostrowskiego, jednak ten nie przyjął piłki przy linii końcowej.
29 min. - Kolejna akcja gości. Sztylka wybija dośrodkowanie Kłusa.

Czwarty raz w tym sezonie Śląsk traci prowadzenie.

Jest to pierwsza bramka na wyjeździe dla Cracovii w tym sezonie.

27 min. - Nowak bezpośrednio z rzutu roznego strzelił wyrównującą bramkę dla Cracovii.
27 min. - Cracovia nie rezygnuje z ataków po akcji Pawlusińskiego, piłka zostaje wybita na rzut rożny.
25 min. - Dudek do Mili, ten zatrzymał piłkę, uderzył Celeban, płasko ale niecelnie.
25 min. - Kolejna okazja z rzutu wolnego dla Mili z 25m na wprost od bramki Cabaja.
24 min. - Znakomita okazja cracovii, po dalekim przerzucie Kuliga do Radwańskiego, Pawlusińki z bliska zamiast strzelić gola uderza wzdłuż bramki.
23 min. - Statystyki-rzuty rożne: 3:3. Trzeci rzut rożny w wykonaniu Mili, tym razem obrońcy wybijają piłkę na aut.
22 min. - W odpowiedzi w groźnej sytuacji znalazł się Pawlusińki, ale Kaczmarek nie dał się zaskoczyć.
22 min. - Niebezpiecznie podanie Polczaka do własnego bramkarza, który w ostatniej chwili wybił piłkę przed nadbiegającym Szewczukiem.
21 min. - Tym razem niepewnie zagrał Sztylka, który próbował wybijać piłkę, ale ta wylądowała za boiskiem, Kolejny róg dla gości.
21 min. - Po dośrodkowaniu Pawlusińkiego kiks Celebana, któremu piłka przeslizguje sie po nodze, ale koledzy z defensywy wyjaśniają sytuację.
19 min. - Cracovia próbuje się odgryzać, po podanie Kuliga, Pawlusiński groźnie strzelał ale obok słupka.
18 min. - Kaczmarek pewnie wyłapuje dośrodkowanie z rzutu rożnego Nowaka.

Tradycji stało się zadość. Jak zwykle Cracovia straciła bramkę na stadionie Śląska.

17 min. - Indywidualna akcja Ostrowskiego, który zgubił piłkę na lewym skrzydle.
16 min. - Wspaniałe dośrodkowanie Mili, Szewczuk głową uderza niezwykle silnie, ale tuż nad poprzeczką.
15 min. - Obrońcy Cracovii gubią się i kolejny rzut rozny dla Śląska.
14 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLllMila z rzutu rożnego dośrodkowuje piłkę, przedłużenie głową Szewczuka, Sztylka wślizgiem umieszcza piłkę w siatce rywala!
14 min. - Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez Śląsk. Celeban zagrał do Sobocińskiego, który wbiegł w pole karne i spod linii końcowej dośrodkował, ale Pawlusiński wybił piłke na róg.
13 min. - Po wrzutce Mili z rzutu wolnego olbrzymie zamieszanie w polu karnym Cracovii. Sztylka uderzył piłkę prosto w bramkarza, a kiedy Szewczuk wydawało się, że trafi do pustej bramki sędzia odgwizdał spalonego.
11 min. - Tupalski naciskany przez Sochę wybija piłkę na rzut rożny, ale sędzia uznaje, że obrońca gości był faulowany.
10 min. - Kapitalne podanie Celebana do Ostrowskiego, który jednak dośrodkował prosto w ręce Cabaja.
9 min. - Mila do Szewczuka, ale ten na spalonym.
8 min. - Wrzutka Mili z rzutu wolnego. Obrońcy wybili piłkę pod nogi Dudka, ale ten nie opanował piłki.
5 min. - Groźna centra z prawej strony Ostrowskiego ale Polczak wybija piłkę.
5 min. - Po rogu piłke łapie Kaczmarek, wyrzuca do Dudka, który wypuszcza w bój Ostrowskiego, ale ten daje sobie wybić futbolówke spod nóg. Ku niezadowoleniu kibiców sędzia liniowy sygnalizuje, że grę powinien wznowić Cabaj.
4 min. - Cracovia wciąż w ataku. Kaczmarek nie zdołał opanowac piłki po ekwilibistycznym uderzeniu Krzywickiego. Róg dla gości.
3 min. - Groźna kontra Cracovii. Celeban wybił wrzutkę Wasiluka.
2 min. - Ładny przerzut Sochy do Sobocińskiego, który groźnie dośrodkował, ale Szewczuk nie doszedł do piłki.
1 min. - Wrzutka z lewej strony Nowaka, piłka ląduje w rękach Kaczmarka.
1 min. - Krzywicki do Moskały. Rozpoczął się mecz.

Śląsk będzie atakował na bramkę od strony budynku klubowego.

Piłkarze obu drużyn pojawili się juz na murawie stadionu przy ul. Oporowskiej. Za chwilę rozpocznie się mecz.

Dzisiejszy mecz to debiut dla nowej ochrony na stadionie przy ul. Oporowskiej. Nowa firma to FORMACJA S.C, która do tej pory zajmowała się ochroną osób i mienia w oddziale TVP w Katowicach.

Piłkarze obu drużyn przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

Cracovia jeszcze nigdy nie wygrała we Wrocławiu ze Śląskiem. Po raz ostatni zespoły zmierzyły się ze sobą w stolicy Dolnego Śląska w 1984 roku, a mecz zakończył się zwycięstwem WKS-u 2:1, dla którego gole zdobyli Roman Faber i Ryszard Tarasiewicz.

Tomasz Szewczuk w 4 ostatnich, kolejnych spotkaniach strzelił aż 5 bramek. (2 w PE, 3 w Ekstraklasie). Czy napastnik Śląska po raz kolejny zwiększy swój dorobek?

Większe problemy ma Cracovia. Na boisku nie zobaczymy z powodu stłuczonej kostki Semjona Milosevica, Bartłomieja Dudzica, który naciągnął mięsień lędźwiowo-biodrowy i mającego stłuczony mięsień czworogłowy uda Sławomira Szeligi. Nie zagra także Arkadiusz Baran, który od dawna zmaga się z problemami z kręgosłupem i zdecydował się na operację. Do zdrowia wraca za to napastnik Kamil Witkowski, a uraz Łukasza Tupalskiego w meczu Pucharu Polski okazał się niegroźny.

Do meczowej 18 powrócili Krzysztof Wołczek, Janusz Gancarczyk i Przemysław Łudziński, wypadli z niej natomiast Łukasz Tymiński, Wojciech Górski i Damian Szydziak. Cały czas z powodów zdrowotnych do gry nie są gotowi Vuk Sotirović, Vladimir Ćap i Petr Pokorny.

Wrocławski klub zaangażował się również w kolejną akcję. Zachęca, wraz z fanami Śląska, do wzięcia udziału w akcji na rzecz Wrocławskich Domów Dziecka i Placówek Opiekuńczych. Co można oddawać? Przede wszystkim odzież, zwłaszcza ciepłą. Ale potrzebne są też dresy, koce. Mogą być również książki, koszulki Ronaldów, Beckhamów, Rooneyów. Takie rzeczy cieszą młodych ludzi. Potrzeba także piłek do gry.

Przed meczem na parkingu przed stadionem przy ul. Oporowskiej ponownie pojawiło się stanowisko Terenowej Stacji we Wrocławiu Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Warszawie przy ul. Weigla 5. Wszyscy kibice, którzy zdecydują się na ofiarowanie swojej krwi otrzymają od klubu w nagrodę wejściówkę na kolejny mecz Śląska Wrocław w Ekstraklasie na Oporowskiej – z Arką Gdynia oraz dodatkowy bilet dla przedstawicielki płci pięknej.

Arbitrem spotkania Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków będzie Marcin Szulc z Warszawy. Sędzia ten prowadził już w obecnym sezonie pojedynek pomiędzy tymi zespołami. W drugiej kolejce Pucharu Ekstraklasy WKS pokonał w Krakowie rywala 1:0, po tym jak rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Szewczuk.

Dzisiaj przed stadionem przy ul. Oporowskiej rozdawana jest bezpłatna gazetka „Wokół Śląska”. W pierwszym numerze można znaleźć m.in. wywiad z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem, zapowiedź niedzielnej potyczki z Cracovią i wiele innych artykułów. Pierwszy kilkustronicowy numer został wydrukowany w nakładzie 20 tysięcy egzemplarzy.

Po ostatnich dwóch zwycięstwach ligowych z GKS-em Bełchatów oraz Górnikiem Zabrze czas podtrzymać dobrą passę w meczu z Cracovią. Śląsk po 6. kolejce Ekstraklasy z 11pkt plasował się na 5. miejscu w tabeli. Dzisiejszy rywal zajmował ostanie miejce z zaledwie 4 zdobytymi oczkami. Cracovia nie wygrała w tym sezonie meczu na wyjeździe. Śląsk nie przegrał żadnego spotkania przy ul. Oporowskiej. Zapowiada się emocjonujący pojedynek.

Autor relacji: Pawlak/Kubson/FPP