2:1(1:0)
Strzelcy: Szewczuk 42, 90+4 - Drzymont 70
Sędziuje: Dawid Piasecki (Słupsk) Widzów: 5000 Aura: pochmurno, chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W. Kaczmarek - Socha, Celeban, Sztylka(k), Cap(Pawelec 66) - Ostrowski, Dudek, Łukasiewicz, J. Gancarczyk, Mila(Ulatowski 77) - Sotirović(Szewczuk 28) Trener: Ryszard Tarasiewicz
GKS Bełchatów:(stroje: białe) Kozik - Herrera, Drzymont, Pietrasiak(k), Popek - Kuklis, Jarzębowski, Rachwał, Gol(Adamiec 66) - Garguła(Cetnarski 86), Costly Trener: Paweł Janas

Śląsk Wrocław: Banaszyński, Górski, Pawelec, Sobociński, Ulatowski, Szewczuk, Szydziak
GKS Bełchatów: Misztal, Magdoń, Cecot, Klepczarek, Cetnarski, Nowak, Adamiec

Kiedy większości osób na stadionie wydawało się, że mecz zakończy się remisem piłkarze Śląska nie poddawali się. Ciągle walczyli. I opłaciło się. Tomasz Szewczuk w doliczonym czasie gry strzelając bramkę przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Śląska!

90+4 min. - Sędzia kończy mecz. Śląsk wygrywa 2:1!
90+4 min. - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLPo wykonaniu rzutu wolnego tuż zza linii pola karnego Bełchatowa, piłka odbija się od obrońców gości, dochodzi do niej Szewczuk, który trafia do bramki! Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego!
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 4 minuty.
87 min. - Po wrzutce Dudka z rogu Łukasiewicz przedłuża wzdłuż bramki ale zamykający akcję Gancarczyk kiksuje.
86 min. - Zmiana w Bełchatowie - Cetnarski za Gargułę.
85 min. - Szturm Śląska. Po kolejnej akcji wrocławianie wywalczyli rzut rożny.
85 min. - Popisowa akcja Śląska i doskonała okazja J. Gancarczyka, którego strzał w sytuacji sam na sam Kozik wybija na róg.
84 min. - Ostrowski zakręcił obrońcą na prawym skrzydle ale nie za bardzo wiedział co zrobić z piłką. Podał do Ulatowskiego, który ją stracił.
83 min. - Kibice skandują imię i nazwisko szkoleniowca Śląska. Tarasiewicz jednak niewiele już pomoże bowiem dokonał 3 zmian.
82 min. - Pawelec oddał strzał z 40m - niestety niecelnie.
81 min. - Groźna akcja Śląska kończy się decyzją sędziego, który uznał, że Ulatowski pomógł sobie ręką.
80 min. - Po dośrodkowaniu Garguły Jarzębowski oddaje niecelny strzał padając.
79 min. - Rzut wolny dla Bełchatowian tuż zza linia pola karnego po starciu Sztylki z Jarzębowskim.
78 min. - Chwilę po wejściu na boisko Ulatowski dostał piłkę ze środka pola i dopiero dwóch zawodników Bełchatowa powstrzymało go.
77 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Ulatowski zmienia Milę.
77 min. - Rozpoczął się ostatni kwadrans meczu. Obie drużyny starają sie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
75 min. - Jasiu, zerwij sie jeszcze! - proszą Gancarczyka kibice Śląska.
75 min. - Kaczmarek łapie piłkę do dośrodkowaniu Adamca.
73 min. - Daleki przerzut Dudka do Gancarczyka, który odgrywa do środka do Szewczuka, ale napastnik Śląska nie przyjmuje piłki.
73 min. - Dziwny mecz, w którym gole padają w najmniej spodziewanym momencie.
72 min. - Mila z wolnego celnie ale niezbyt silnie. Kozik łapie piłkę.
71 min. - Faul Rachwała na Dudku. 25m od bramki Kozika rzut wolny dla Śląska.
70 min. - Idealna wrzutka z rzutu rożnego Garguły. Blondwłosy Drzymont doprowadza do wyrównania.
69 min. - Tym razem niezdecydowane zachowanie Sztylki, ale Pawelec w porę wybija piłkę na rzut rożny.
69 min. - Gancarczyk tym razem trzymając się za nogę opuszcza boisko.
69 min. - Fatalny błąd Pawelca, który dopuścił w polu bramkowym Śląska Adamca. Kapitalna interwencja Kaczmarka uchroniła Śląsk przez utratą gola.
67 min. - Kilka minutowa przerwa w grze może wybić wrocławian z rytmu.
67 min. - Także Janusz Gancarczyk narzeka na jakiś uraz trzymając sie wymownie za prawe ramię.
66 min. - Zmiana także w Bełchatowie. Adamiec wchodzi za Gola.
66 min. - Cap, który ucierpiał w ktorymś ze starć zostaje zmieiony przez Pawelca.
65 min. - Janusz Gancarczyk powstrzymywany przez Herrerę. Po chwili fauluje Gargułę, który nie ma do kogo zagrać piłki na własnym przedpolu.
64 min. - Ulatowski i Pawelec gotowi do wejścia na boisko.
64 min. - Druga bramka dla Śląska wydaje się być tylko kwestią czasu.
63 min. - Szewczuk zdjął piłkę nadbiegającemu Dudkowi, który szykował się do strzału z 20m.
62 min. - Cap ogrywa Nowaka, który rewanżuje się ostrym faulem. Tarasiewicz domaga się żółtej kartki za co jest upomniany przez sędziego.
61 min. - Po podaniu Garguły na skrzydło Popek zamiast dośrodkować posyła piłkę za bramkę Kaczmarka. Zupełna bezradność GKS-u.
60 min. - Minimalnie zbyt wysokie podanie Mili do Szewczuka.
59 min. - Goście bronią sie niewielką liczbą zawodników. A mimo to są bezradni w ofensywie.
59 min. - Falowe ataki Śląska. Sprytne zagranie Mili do Dudka, w ostatniej chwili Kozik powstrzymuje pomocnika Śląska.
57 min. - Szybki wykop Śląska - 3x3 - jednak Sztylka zbyt długo zwlekał z podaniem do Gancarczyka i stracił piłkę.
57 min. - Po bezpośrednim uderzeniu Garguły Kaczmarek z trudem wypiąstowuje na rzut rożny.
56 min. - Rzut wolny dla Bełchatowa. 25m od bramki Kaczmarka. Etatowym wykonawcą tego stałego fragmentu gry - Łukasz Garguła.
53 min. - Rozpędzony Gancarczyk sieje popłoch w szeregach gości.
52 min. - Bełchatów ruszył do przodu więc Mila ma dużo miejsca w środku pola.
50 min. - Kontra Śląska - dwóch na dwóch ale Ostrowski zdecydował się na strzał wywalczając tylko rzut rożny.
46 min. - Wrzutka Nowaka ląduje w rękach Kaczmarka. Nowak zmienił Kuklisa.
46 min. - Costly do Garguły - rozpoczęła się II połowa.

Piłkarze obu drużyn powrócili na murawę. Za kilka minut rozpocznie się II połowa spotkania.

Zamiast prowadzić 2:0 Bełchatów przegrywa po 45 minutach 0:1. Doskonałe sytuacje wypracowane przez Łukasza Gargułę zostały zmarnowane przez gości. Za to Śląsk strzela bramkę w swojej pierwszej groźnej akcji.

45+1 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Szkoda, że ta połowa już się kończy, bo Śląsk właśnie złapał właściwy rytm.
45 min. - Sędzia główny do regulaminowego czasu gry dolicza minutę.
45 min. - Po indywidualnej akcji Ostrowskiego prawą stroną, Szewczuk nie zdołał oddać strzału w polu karnym.
44 min. - Znów zapachniało golem pod bramką gości. Po szybkiej akcji Gancarczyka strzały Szewczuka i Ostrowskiego zostały zablokowane.
43 min. - Stuprocentowa skuteczność Śląska. Pierwsza groźna akcja zakończyła się golem. A Tomasz Szewczuk strzela gola w trzecim kolejnym meczu rangi mistrzowskiej.
42 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLPo dośrodkowaniu Mili obrońcy wybijają piłkę pod nogi Gancarczyka, po którego lekkiej wrzutce wprost na głowę Szewczuka piłka ląduje w siatce!
41 min. - Groźna kontra gości. Po wrzutce Rachwała, Costly klatką piersiową zgrał do nadbiegającego Jarzębiowskiego, który huknął zza pola karnego wysoko nad poprzeczką.
40 min. - Śląsk coraz bardziej prze do przodu ale nie potrafi się przedostać w okolice pola karnego Bełchatowa.
39 min. - Indywidualna akcja Sebastiana Dudka zakończona strzałem z 25m ale na posterunku był Kozik. Pierwszy celny strzał w meczu.
37 min. - Żółta kartka dla Gola, który poturbował Łukasiewicza.
37 min. - Kontra Śląska ale sędzia sygnalizuje bardzo wątpliwy faul Szewczuka.
36 min. - Bardzo dobra wrzutka Garguły, ale Celeban był na miejscu.
35 min. - Niebezpieczna sytuacja pod bramką Śląska. Faul Gancarczyka na Rachwale na wysokości pola karnego.
35 min. - Pawelec ostro rozgrzewa się zza linią boczną. Czyżby szykowała się zmiana we wrocławskiej defensywie?

Żadnej z drużyn nie udało się do tej pory oddać celnego strzału.

34 min. - Ładna centra Ostrowskiego ale Szewczuk źle przyjął piłkę.
33 min. - Szarpana gra w środku boiska. Żadnej z drużyn nie udaje się przejąć inicjatywy.
33 min. - Próba dośrodkowania Rachwała ląduje w rękach Kaczmarka.
32 min. - Próba kontry zakończyła sie niecelnym podaniem Dudka do Mili.
31 min. - Garguła powstrzymywany na lewym skrzydłem przez Sochę.
29 min. - Akcje Śląska coraz częściej przerywane faulem. Tym razem Costly nieprzepisowo zaatakował Dudka.
29 min. - Gra nieco się wyrównała. Ataki Bełchatowian są coraz rzadsze.
28 min. - Zmiana w Śląsku. Szewczuk za Sotirovicia, który już nie wrócił na boisko.
27 min. - Kolejny rajd Gancarczyka. Powstrzymany przez Herrera. Za odkopnięcie piłki Peruwiańczyk ukarany żółtą kartką.
25 min. - Napastnik Śląska opuszcza boisko na noszach.
25 min. - Groźnie po dośrodkowanu Mili. W zamieszaniu ucierpiał Sotirović.
24 min. - Szybki jak błyskawica J. Gancarczyk w ostatniej chwili powstrzymany przez Drzymonta. Kolejny rzut rożny dla Śląska.
24 min. - Żółta kartka dla Capa za wejście podniesioną głową w Kuklisa.
23 min. - Costly wybija głową wrzutkę Dudka.
22 min. - Pierwszy rzut rożny dla Śląska. Choć obrońcy Bełchatowa sugerowali, że Sotirović przyjmował piłkę ręką.
21 min. - Wrzut z wolnego Dudka z dalekiej odległości. Wybijają obrońcy Bełchatowa.
21 min. - Żółta kartka dla Kuklisa za podcięcie od tyłu Mili.
20 min. - Po dłuższej przerwie ożywiły się trybuny. Ładnym rajdem popisał się J. Gancarczyk. Na koniec akcji zablokowany strzał Dudka.
19 min. - Po wrzutce Garguły przedłużał głową Pietrasiak ale żaden z zawodników Bełchatowa nie zamykał akcji. Po niepewnym wybiciu Celebana uderzał Gol, ale piłka poleciała w stronę linii autowej.
18 min. - Agresywny Costly wywalczył rzut rożny po błędzie Capa.
17 min. - Costly minął Celebana ale zatrzymał się na Sosze.
16 min. - Wrzutka Mili z rzutu wolnego zbyt niska. Poprawka ląduje zza linią bramkową.
15 min. - W dotychasowych meczach Śląska z Bełchatowem goście zdobyli zaledwie 3 punkty w 8 meczach nie odnosząc zwycięstwa. Tylko raz prowadzili - zaledwie przez 3 minuty.
14 min. - Socha ośmieszył Gargułę za co otrzymuje rzęsiste brawa.
13 min. - Ostre wejście Capa w Kuklisa. Bełchatowianin zwija się z bólu ale żółtej kartki nie ma.
13 min. - Druga stuprocentowa sytuacja Bełchatowa. Garguła idealnie zagrał na głowe Costliego, który z kilku metrów przestrzelił.
12 min. - Akcje Śląska są zupełnie nieudolne.
11 min. - Ostrowski próbował przedrzeć sie pomiędzy 3 zawodników GKS-u ale został powstrzymany przez Rachwała.
11 min. - Mecz wygląda jakby to GKS grał u siebie. Gra toczy się głównie na połowie Śląska.
10 min. - Rajd Ostrowskiego w środku boiska zakończony zbyt mocnym podaniem do Sotirovicia.
9 min. - Łukasiewicz blokuje dośrodkowanie Rachwała. Pierwszy rzut rożny w spotkaniu.
8 min. - Miękka wrzutka Garguły do zupełnie niepilnowanego Popka, który z kilku metrów przestrzela głową. Powinnoo być 1:0 dla gości.
8 min. - Sędzia uznał, że Łukasiewicz sfaulował Kuklisa. Rzut wolny dla Bełchatowa 30m od bramki Śląska.
7 min. - Mimo niskiej frekwencji bardzo głośny i żywiołowy doping kibiców Śląska.
6 min. - W pierwszych minutach spotkania Bełchatów pokazał, że nie zamierza się bronić.
5 min. - Costly fauluje w polu bramkowym Wojtka Kaczmarka. Sędzia musi rozdzielać napastnika Bałchatowa ze Sztylką. Bardzo niesportowe zachowanie Costlego. Arbiter nie decyduje się ukarać zawodnika kartką.
4 min. - Składna akcja Bełchatowa ale Sztylka wyjaśnia sytuację wybijając piłkę na aut.
2 min. - Ostre wejście Rachwała w Dudka uniemożliwia rozpoczęcie Śląskowi akcji ofensywnej.
1 min. - Sotirović do Mili i rozpoczynamy.

Piłkarze obu drużyn wychodzą ponownie na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz.

Na murawę wychodzi już obsada ławek rezerwowych.

Dziś Sebastian Dudek po raz pierwszy wystąpi w tym sezonie w meczu ligowym.

Na murawie pojawili się piłkarze Śląska.

Zawodnicy GKS-u również rozpoczęli rozgrzewkę.

Pierwszym zawodnikiem Śląska, który wyszedł na boisko jest Wojciech Kaczmarek. Bramkarz WKS-u rozgrzewa się.

GKS Bełchatów z dorobkiem 4 punktów zajmuje po 4. kolejce przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Piłkarze Śląska Wrocław zdobyli w lidze o jedno

Dobre występy w Pucharze Ekstraklasy zaliczyli także Bełchatowianie. Po remisie z Arką Gdynia 2: 2, podopieczni byłego selekcjonera reprezentacji Polski Pawła Janasa pokonali w Poznaniu Lecha 3:1. Wygrana ta pozwoliła zatrzeć złe wrażenie po porażce w poprzedniej kolejce Ekstraklasy, na własnym boisku z ŁKS-em Łódź 0:2.

Po słabej postawie w Pucharze Polskim z Nielbą Wągrowiec a następnie w meczu ligowym z Polonią Warszawa nasi piłkarze zrewanżowali się dwoma wygranymi meczami w Pucharze Ekstraklasy. Miejmy nadzieję, że zwycięska passa zostanie podtrzymana. Ostatnio na Oporowskiej Śląsk pokonał Odrę 4:0. Czy możemy dzisiaj liczyć na podobny wynik?

W sobotnim spotkaniu Ryszard Tarasiewicz nie będzie mógł skorzystać z nie w pełni gotowego po kontuzji Marka Gancarczyka i Krzysztofa Wołczka, który nabawił się urazu w meczu z Wisłą.

Przed spotkaniem ze Śląskiem Wrocław w o wiele lepszych nastrojach są piłkarze Ryszarda Tarasiewicza. W drużynie GKS znów kłopoty - kontuzjowani są Maciej Stolarczyk i Mariusz Ujek. Kolejnego urazu nabawił się Łukasz Sapela, z włodarzami klubu skonfliktowani są Dziedzic i Wróbel. Jednak po przerwie, do gry są już gotowi Łukasz Garguła i Dawid Nowak.

W rozgrywkach Ekstraklasy Śląsk grał GKS-em 4 razy. Dwa remisy zanotowano w sezonie 1995/1996, w Bełchatowie padł wynik bezbramkowy, natomiast we Wrocławiu mecz zakończył się rezultatem 1:1. W następnym sezonie Śląsk wygrał na własnym stadionie 1:0, a na wyjeździe uległ przeciwnikowi 2:3.

Ostatni raz oba zespoły zmierzyły się w II lidze w sezonie 2002/2003, w którym Wrocławianie spadli do trzeciej klasy rozgrywkowej. Jesienią na stadionie przy ulicy Oporowskiej mecz zakończył się remisem 1:1. W rewanżu Bełchatowianie nie dali szans swoim rywalom, zwyciężając aż 4:1.

Przed meczem Śląska Wrocław z GKS-em Bełchatów odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. Każdy z krwiodawców otrzyma bilet na mecz Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków, który odbędzie się 28 września na stadionie przy ul. Oporowskiej! Pokażmy, jak dobroduszni i szlachetni potrafią być kibice Śląska Wrocław!

Już 13 września o godz. 15:15 kolejny mecz Śląska w Ekstraklasie. Tym razem rywalem na stadionie przy ul. Oporowskiej będzie GKS Bełchatów.

Autor relacji: Pawlak/Kubson/FPP