Sędziuje: Yuichi Nishimura Widzów: 3500 Aura: chłodno
Polonia Warszawa:(stroje: czarno-czerwone) Przyrowski - Mynar, Jodłowiec, Lazarevski, Sokołowski - Piechniak(Mąka 81), Bąk, Majewski(Piątek 68), Lato – Gajtkowski(Kosmalski 58), Ivanovski Trener: Jacek Zieliński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kaczmarek – Wołczek, Celeban, Pawelec, Ćap(Socha 30) – Ostrowski, Sztylka, Łukasiewicz(Sobociński 65), J.Gancarczyk – Mila – Sotirović(Szewczuk 83). Trener: Ryszard Tarasiewicz

Polonia Warszawa: Majdan, Zasada, Kosmalski, Skrzyński, Piątek, Telichowski, Mąka
Śląsk Wrocław: Banaszyński, Socha, Dudek, Tymiński, Górski, Sobociński, Szewczuk.

Było to bardzo słabe spotkanie w wykonaniu zawodników Śląska. Nasi piłkarze nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Polonii. W takim przypadku ciężko oczekiwać dobrego rezultatu. Wrocławianie nie potrafili poważnie zagrozić bramce Przyrowskiego. Wiele błędów dodatkowo popełniała defensywa Śląska. Miejmy nadzieję, że najgorsze nasi piłkarze mają już za sobą. Była to pierwsza porażka Śląska w tym sezonie w Ekstraklasie.

90+3 min. - Sędzia kończy mecz.
90+2 min. - Mila z 20m uderza na bramkę, jego strzał zostaje zablokowany, dochodzi do niej Sztylka, który strzela z 25m, jednak bardzo niecelnie.
90 min. - Mila ładnie w uliczkę wypuszcza Sobocińskiego, jednak Przyrowski przytomnie wyszedł przed pole karne i przechwycił piłkę.
89 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 3 minuty.
87 min. - Lato zagrywa do Kosmalskiego, który ogrywa Celebana, uderza z 10m, na szczęście dla Śląska - obok słupka.
85 min. - Lato zagrywa w pole karne, w ostatniej chwili Pawelec powstrzymuje Kosmalskiego.
83 min. - Zmiana w Śląsku. Szewczuk za Sotirovicia.
82 min. - Wrzutka Gancarczyka w pole karne do... nikogo - od bramki Przyrowski.
81 min. - Zmiana w Polonii. Piechniaka zmienia Mąka, który strzelił bramkę w blamażu Śląska na Konkwitorskiej, kiedy to nasza drużyna przegrała 5:1.
80 min. - MIla niespodziewanie uderza z rzutu wolnego z 30m na bramkę Przyrowskiego, jednak minimalnie nad poprzeczką.
76 min. - Trzy rzuty rożne dla Śląska. Po tym ostatnim z 16m uderza Sobociński, jednak bardzo niecelnie.
75 min. - Ładne dogranie Gancarczyka, wrocławian jednak uprzedza Lato, który wybija piłkę na róg. Pierwszy rzut rożny dla Śląska w tym meczu.
74 min. - Żółtą kartką za faul w środku boiska zostaje ukarany Mynar.
72 min. - Wrocławianie nie mają pomysłu na jakąkolwiek akcję ofensywną. Piłka jest podawana do tyłu, aż trafia do Kaczmarka.
70 min. - Rzut wolny dla Śląska. Krótko rozegrana piłka. Uderza Ostrowski, jednak prosto w mur piłkarzy Polonii.
69 min. - Z rzutu rożnego Piątek, jednak w polu karnym faulowany Kaczmarek. Rzut wolny dla wrocławian.
68 min. - Żółtą kartką zostaje ukarany Mila za faul w środku boiska.
68 min. - Zmiana w Polonii. Piątek wchodzi za Majewskiego.
67 min. - 3:0. Lato z lewej strony zagrywa w pole karne, Kaczmarek trąca piłkę, Ivanowski z 5m trafia w pustą bramkę.
65 min. - Okazja dla Ślaska do strzelenia kontaktowej bramki. Mila na prawo do Ostrowskiego, który popisuje się technicznym strzałem z 20m, jednak nad poprzeczką.
65 min. - Kolejna zmiana w Śląsku. Sobociński zmienia Łukasiewicza, który jest żegnany brawami przez kibiców gospodarzy, którzy pamiętają go z występów w Polonii.
63 min. - Rzut wolny dla Polonii niemal z narożnika boiska. Strzela Latwo, jednak niecelnie i piłka w posiadaniu Śląska.

Oglądając powtórkę widać, że arbiter pomylił się nie dyktując rzutu karnego po faulu na Vuku Sotiroviciu. Kolejny, poważny błąd sędziego w tym meczu na niekorzyść Śląska.

60 min. - Lato próbuje dośrodkować, ale wychodzi mu strzał i piłka minimalnie nad poprzeczką.
59 min. - W polu karnym Polonii pada Vuk Sotirović, jednak arbiter nie dyktuje rzutu karnego. Każe za to napastnika Śląska żółtą kartką.
58 min. - Zmiania w Polonii. Kosmalski wchodzi za Gajtkowskiego.
56 min. - Majewski z 40m z rzutu wolnego dośrodkowuje w pole karne, jednak czujny Kaczmrek piąstkuje piłkę.
55 min. - Prostopadłę podanie do Sotirovicia, który uwalnia się od jednego z defensorów gospodarzy, ale kolejny obrońca wybija mu piłkę spod nóg.
53 min. - Z autu Socha do Sotirovicia, który przyjmuje piłkę 10m od linii końca boiska w taki sposób, że piłka za nią wychodzi...
51 min. - Kolejna okazja na podwyższenie wyniku przez Polonię. Dośrodkowanie Laty do Ivanowskiego, który na 5-tym metrze ogrywa Pawelca, strzela jednak nad poprzeczką.
49 min. - Wrzutka ze środka boiska z rzutu wolnego. Do piłki dochodzi Socha, traci piłkę na rzecz Gajtowskiego, strzela z 5m, jednak w ostatniej chwili piłkę wybija Celeban.

FOTKA 1
FOTKA 2
FOTKA 3
FOTKA 4

47 min. - Z 20m strzela Majewski, jednak piłka odbija się od jednego z graczy Śląska. Zagrożenie oddalone. Rozgrzewają się Sobocińśki z Dudkiem.
46 min. - Dośrodkowanie Majewskiego w pole karne, jednak żaden z piłkarzy jej nie przecina - łapie Kaczmarek.
45 min. - Nie dokonano żadnych zmian w obu zespołach.
45 min. - Rozpoczęła się II połowa spotkania.

Piłkarze Polonii oraz sędziowie są już na murawie. Czekamy na zespół Śląska.

Dzisiejsze spotkanie z trybuny ogląda były premier - Józef Oleksy.

Przy drugiej bramce faulowany w polu karnym był Ćap. Arbiter powinien odgwizdać przewinienie. Tak się jednak nie stało. Chwilę później Ivanowski trafił do bramki Kaczmarka.

Wrocławianie prezentują się bardzo słabo. Szczególnie źle funkcjonuje nasza defensywa. Nie ma pomysłu na skonstruowanie składnej akcji. 0 celnych strzałów na bramkę rywala w I części spotkania po stronie wrocławskiego klubu. Śląsk musi zagrać o wiele lepiej w II połowie, gdyż z taką grą nie ma szans na pokonanie Polonii.

45+2 min. - Sędzia kończy I połowę spotkania.
45+2 min. - Rzut wolny z prawej strony boiska. Dośrodkowuje Mila, jednak obrońcy Polonii pewnie oddalają zagrożenie.
45 min. - Arbiter do I połowy dolicza 1 minutę.
45 min. - Piechniak dośrodkowuje, główkuje Gajtkowski z 15m, jednak zbyt lekko i piłkę chwyta Kaczmarek.
45 min. - Gospodarze są bliscy strzelenia bramki do szatni. Jak zwykle z prawej strony Piechniak, powtrzymuje go Celeban, jednak do piłki dochodzi Lato, uderza z 14m, ale na szczęście obok bramki.
43 min. - Żółta kartka dla Sokołowskiego za faul w środku pola na Mili.
43 min. - Z 25m próbował uderzać Lato, jednak blokuje go Celeban.
40 min. - Kontra Polonii, powstrzymuje Socha, odgrywa do Ostrowskiego, który pędzi szybko prawym skrzydłem, jednak jego strzał zbyt słaby i od bramki Przyrowski.
39 min. - Słuszny strzał Gancarczyka z 25m, jednak nad poprzeczką.
37 min. - Okazja do wyprowadzenia kontry przez Śląsk. Jednak Sotirović pomaga sobie w przyjęciu piłki ręką i nową akcję ropzoczynają Poloniści.
34 min. - Strzał Łukasiewicza w środku boiska przechwycony przez gospodarzy, którzy próbują przeprowadzić kontrę. Chcą zbyt składnie przez co tracą piłkę.

Przegrywając 2:0 w Ekstraklasie - Śląsk jeszcze nigdy nie wygrał.

34 min. - Z prawej strony dośrodkowuje Mynar, ale stoperzy Śląska powtrzymują Ivanowskiego i oddalają zagrożenie.
33 min. - Po wrzutce z pola karnego Mili uderza Ostrowski zza pola karnego, jednak niecelnie. To 3-ci niecelny strzał Śląska.
32 min. - Po zmianie w Śląsku - Socha poszedł na prawą, a Wołczek na lewą obronę.
31 min. - Próba prostopadłego podania Laty do Gajtkowskiego, jednak zzbyt mocno i piłkę opanowuje Kaczmarek.
30 min. - Zmiana w Śląsku. Socha wchodzi za Ćapa.
28 min. - Próba dośrodkowania Pawelca do Sotirovicia w pole karne. Jednak napastnik Śląska nie opanowuje piłki.
28 min. - Próba dośrodkowania Piechiaka, jednak piłkarz Polonii zostaje powstrzymany przez Pawelca.
27 min. - Rozgrzewa się Socha. Z 18m Sotirović tuż obok słupka.
25 min. - Przy akcji bramkowej kontuzji doznał Vladimir Ćap. Jest opatrywany za boiskiem. Lekarze Śląska sygnalizują, że konieczna będzie zmiana.
24 min. - 2:0. Piechniak z prawej strony podaje do Laty, który podaje do niepilnowanego Ivanowskiego, który pewnie strzela bramkę z odległości 2m.

Śląsk po raz pierwszy w tym sezonie przegrywa.

21 min. - Przy bamce duża niefrasobliwość obrońców Śląska. Żaden z nazych defensorów nie zdołał wybić piłki w groźnej sytuacji.
21 min. - W. Kaczmarek bezradny wobec strzału Ivanowskiego. 1:0.
20 min. - Pawelec niedokładnie przyjmuje piłkę w niegroźnej sytuacji i aut dla gospdoarzy blisko pola karnego.
18 min. - Lato dośrodkowuje z rzutu rożnego, jednak zbyt mocno i Jodłowiec wygarnia futbolówkę juz zza lini końcowej.
17 min. - Po podaniu Piechniaka do Gajtkowskiego sędziowie odgwizdują kontrowersyjnego spalonego.
14 min. - Szybkie wejście Majewskiego i strzał zza pola karnego, ale bardzo niecelny. Pierwsze uderzenie na bramkę w meczu.
13 min. - J. Gancarczyk skosił Mynarza w środku boiska za co dostał reprymendę od arbitra.
8 min. - Po serii górnych piłek piłka dociera do Ivanowskiego, jednak sędzia odgwizduje spalonego. Nie spodobało się to bardzo warszawskim kibicom.
7 min. - Ostrowski szarżuje prawą stroną, jednak jego podanie zostaje powstrzymane przez Sokołowskiego.
6 min. - Gajtkowski nie przejął świetnego prostopadłego podania od Majewskiego, a piłka padła łupem Kaczmarka.
2 min. - Pierwszy faul w spotkaniu. Nieprzepisowo zatrzymany Sotirović. Gra została na chwilę wstrzymana. Dokładny arbiter każe cofnąć piłkę w miejsce, gdzie został sfaulowany zawodnik.
1 min. - Mila do Sotirovicia i gra rozpoczęta.

Pilkarze obu drużyn wychodzą na murawę prowadzeni przez sędziów.

Stadion przy ulicy Konwiktorskiej nie jest szczęśliwym miejscem dla Śląska. Ostatni raz Wrocławianie wygrali tam w 1961 roku, potem zaś doznali czterech dotkliwych porażek. Dwa sezony temu Polonia rozbiła Śląsk aż 5:1. Po dwie bramki zdobyli wtedy Marek Citko i Jacek Kosmalski, raz do siatki trafił Maciej Tataj, a honorowego gola dla gości strzelił Sebastian Dudek. W majowej konfrontacji tych zespołów WKS był bliski remisu, jednak w 87 minucie po fatalnym błędzie Wojciecha Kaczmarka gola na wagę zwycięstwa dla Polonii zdobył Kosmalski. Oba zespoły zmierzą się w Ekstraklasie po raz piąty. Niestety, cztery wcześniejsze mecze kończyły się porażkami Śląska. W sezonie 1996-97 Polonia wygrała na Konwiktorskiej 4:0, a we Wrocławiu 2:0, natomiast w rozgrywkach 2000-01 okazała się lepsza od Śląska odpowiednio 3:1 i 1:0.

W zespole Polonii wystapi Tomasz Jodłowiec, który przymierzany był do Napoli.

Na trybunie stadionu przy ul. Konwiktorskiej można znaleźć wiele znanych twarzy. Mecz obserwować będzie prezes PZPN Michał Listkiewicz, poseł Ryszard Kalisz, jest także cały trzyosobowy Zarząd Śląska Wrocław, Ryszard Czarnecki, Mateusz Morek.

- Śląsk prezentuje dobrą i ciekawą piłkę. A my musimy zacząć wygrywać u siebie. Gramy na własnym boisku, liczymy, że przyjdzie wielu kibiców i nam pomogą. Obecnie myślimy tylko o jednym: najbliższym spotkaniu. O niczym innym. Nasza gra z meczu na mecz będzie wyglądała coraz lepiej. Ale musimy chcieć. Wszystko leży w naszych głowach i zależy od nas samych. – mówił w wywiadzie Sebastian Przyrowski, bramkarz Polonii. – Jeśli damy z siebie wszystko i zagramy tak, jak w drugiej połowie w Łodzi, powinno być ciekawe widowisko.

W Polonii Warszawa oprócz Łukasiewicza występował także Jacek Banaszyński, który zasiądzie na ławce rezerwowych WKS-u.

Kibice Śląska Wrocław zajęli już miejsca na sektorze dla kibiców gości, wśród nich m.in. były prezes Śląska Wrocław Antoni Kordos.

Znamy już składy obu drużyn. Trener Ryszard Tarasiewicz zdecydował, że szansę debiutu otrzyma Antoni Łukasiewicz, który jest wychowankiem

W piątek o godzinie 20 rozbrzmi pierwszy gwizdek japońskiego sędziego na stadionie przy ul. Konwiktorskiej, oznaczający początek spotkania Polonii Warszawa ze Śląskiem Wrocław. Po 3 ligowych kolejkach gospodarze zgromadzili 4 punkty (9. miejsce), zaś ekipa WKS-u z 5 oczkami plasuje się na 5. pozycji. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza są jednym z czterech zespołów, które nie znalazły jeszcze pogromcy w serzonie 2008/2009.

Autor relacji: Drom/FPP/Pawlak