Strzelcy: J. Gancarczyk 15' 70', Mila 38', Wołczek 45'
Sędziuje: Grzegorz Gilewski (Radom) Widzów: 6000 Aura: ciepło, słonecznie
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W.Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Pawelec, Ćap(Socha 64) - Ostrowski, Górski(Łudziński 45), Sztylka(k)(Ulatowski 89), J.Gancarczyk - Mila - Sotirović Trener: Ryszard Tarasiewicz
Odra Wodzisław Śl.:(stroje: czerwone) Stachowiak - Radler, Kowalczyk, Dymkowski, Szary - Woś(k)(Seweryn 45), Kuranty, Gierczak, Małkowski - Aleksander, Korzym(Moskal) Trener: Janusz Białek

Śląsk Wrocław: Banaszyński, Pokorny, Socha, Sobociński, Ulatowski, Szewczuk, Łudziński
Odra Wodzisław Śl.: Bensz, Cichy, Dudek, Kłos, Hinc, Seweryn, Moskal

90 min. - Sędzia kończy mecz. Śląsk pokonuje Odrę aż 4:0!
89 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Ulatowski zmienia Sztylkę.
89 min. - Po ostrej wrzutce wzdłuż bramki Hinc wyjaśnia sytuację.
88 min. - Mila faulowany przy linii końcowej boiska przez Gierczaka.
87 min. - Łudziński wywalczył rzut rożny.
85 min. - Po podaniu Mili uderze Gancarczyk, lecz niestety niecelnie.
84 min. - Zmiana w Śląsku. Socha zmienia Capa.
83 min. - Łudziński w świetnej sytuacji dla siebie skiksował.
82 min. - Na stadionie głośne Ole! po każdym podaniu do zawodników Śląska.
81 min. - Śląsk może dziś przećwiczyć kilka ciekawych wariantów ofensywnych. Piłkarze Odry stanowią tło dla znakomicie dysponowanych wrocławian.
80 min. - Sprytna akcja Ostrowskiego z prawej strony boiska, wyłożenie piłki do Mili na linię pola karnego ale strzał pomocnika Śląska został zablokowany. Nie udała się równiez poprawka J. Gancarczykam który posłał piłkę panu Bogu w okno.
77 min. - Po podaniu Ostrowskiego do Sotirovicia w ostatniej chwili piłkę wyłapuje Stachowiak.
75 min. - Kapitalne podanie Łudzińskiego do Ostrowskiego, który w pełnym biegu huknął z ostrego kąta nad poprzeczką.
73 min. - Bartosz Hinc przygotowuje się do wejścia na boisko.

Na taki wynik w meczu Ekstraklasy kibice we Wroclawiu czekając od ponad 17-stu lat. 1 czerwca 1991r. Śląsk zdeklasował Zagłębie Sosnowiec 7:0.

70 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLJanusz Gancarczyk wykorzystuje błąd Szarego i w sytuacji sam na sam przerzuca piłkę nad Stachowiakiem.
68 min. - Po wrzutce z wolnego Gierczaka, Aleksander główkował... w stronę środka boiska.
67 min. - Celeban ośmieszył Tomasza Moskala. Ryszard Tarasiewicz wciąż pokrzykuje na swoich zawodników: bliżej!
65 min. - Cap w efektowny sposób powstrzymuje Aleksandra.
64 min. - Wrzutka z wolnego Małkowskiego, jednak Moskal dopada do niej za linią końcową boiska.
63 min. - Pierwsza od dawna groźna akcja Odry. Seweryn faulowany przez J. Gancarczyka za boczną linią pola karnego.
62 min. - Kilka minut wyrównanej gry na środku boiska.
60 min. - Po centrze Mili, Ostrowski celuje w boczną siatkę.
59 min. - Waleczny Mila faulowany przez Seweryna i Małkowskiego w okolicach narożnej choragiewki.
58 min. - Piłka od dłuższego czasu znajduje się w okolicach pola karnego Odry.
57 min. - Po aucie Capa piłka trafia do stojącego na lini pola karnego Gancarczyka. Wydawało się, że jego strzał się niepowiedzie, ale piłka w jakiś sposób spadła w okolicach bramki i Stachowiak musiał wybijać na rzut rożny.
55 min. - Uderzenie z dystansu Szarego nie zaskakuje Kaczmarka mimo odbicia rykoszetem.
54 min. - Śliczna sztuczka techniczna Ostrowskiego, ale dośrodkowanie już niecelne,
54 min. - Śląsk gra na luzie. Bawi się piłką. Odra natomiast wciąż nie potrafi zagrozić Kaczmarkowi.
53 min. - Po klepce Capa z Gancarczykiem czeski obrońca wrzuca wprost na głowę Sotirovicia i kiedy już wydawało się, że piłka wyląduje w siatce Stachowiak po efektownej paradzie łapie ją.
51 min. - Efektowny rajd Seweryna, jednak do jego wrzutki nie doszedł żaden z kolegów.
51 min. - Po rożnym Mili bramkarz Odry wypuszcza piłkę z rąk, jednak wyręczają go obrońcy.
50 min. - Akcja prawą stroną Sotirovicia. Dymkowski w ostatniej chwili wybija na rzut rożny. Do piłki ustawia się Sebastian Mila.
50 min. - Zmiany w Odrze. Seweryn za Wosia. Moskal za Korzyma.
49 min. - Celeban wybija głową piłkę po dośrodkowaniu Małkowskiego.
48 min. - Zmiana w Śląsku. Łudziński zmienił Górskiego.
47 min. - Po wrzutce Mili Sztylka nie zorientował się, że piłka spadła mu pod nogi.
47 min. - Ładne podanie Łudzińskiego do Ostrowskiego, którego silny płaski strzał okazał się niecelny.
45 min. - Rozpoczęła się druga odsłona meczu.

FOTKA 1
FOTKA 2
FOTKA 3

To co nie udawało się w poprzednich dwóch spotkaniach w pierwszej połowie wyszło wrocławianom doskonale. Zdecydowana przewaga Śląska został udokumentowana aż trzema golami przy bezradnej postawie gości.

Ostatni Śląsk tak wysoko wygrywał w meczu Ekstraklasy do przerwy 17 listopada 1991r z Hutnikiem Kraków.

45 min. - GOOOOOLLLLLLLLLLLLLMila z rzutu rożnego do Wołczka, który pewnie trafia do bramki Odry!
44 min. - Sędzia dolicza do regulaminowego czasu I połowy 1 minutę.
42 min. - Sotirović po akcji sam na sam za daleko wypuszcza sobie piłkę. Łapie ją Stachowiak.
42 min. - Po rzucie rożnym Arkadiusz Aleksander główkuje z bliska poza poprzeczką.
41 min. - Odra nie rezygnuje z ataków ale W. Kaczmarek jest na miejscu wypiąstowując piłkę poza boisko.
39 min. - Szybka kontra Śląska zakończona niecenym podaniem Gancarczyka do Sotirovicia.
38 min. - GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLIdealna wrzutka Wołczka na główkę Mili, który uderza przy słupku nie dając Stachowiakowi żadnych szans na skuteczną interwencję!
36 min. - Dymkowski fauluje Sotirovicia, który przez chwilę leży na murawie.
34 min. - Róg Gierczaka, Górski głową, ponownie poza boisko.
33 min. - Szybka akcja Odry - dośrodkowanie Szarego - na róg wybija Celeban.
33 min. - Szybka akcja Capa, ale jego podanie do Gancarczyka, zostało wybite przez pomocnika Odry.
32 min. - Korzym przedarł się do pola karnego, oddał strzał po ziemi ale prosto w ręce dobrze ustawionego W. Kaczmarka. Pierwszy celny strzał Odry.
30 min. - Koronkowa akcja Śląska kończy się uderzeniem Górskiego z kilkunastu metrów obok słupka.
29 min. - Po świetnym zagraniu Małkowskiego Korzym przejmuje piłkę w polu karnym ale plecami do bramki. Nie dał rady się odwrócić naciskany przez Capa.
28 min. - Ostre wejście Pawelca w Korzyma kończy się upomnieniem słownym.
27 min. - Po spadku tempa gry Śląsk utrzymuje zdecydowaną przewagę.
27 min. - Po chwili Sotirović odzyskuje piłkę w nieprzepisowy sposób, ale zanim usłyszał gwizdek huknął w poprzeczkę.
26 min. - Dalekie wybicie Sztylki przechwytuje Sotirović, rozgrywa akcje z J. Gancarczykiem, jednak nie udaje mu się oddać strzału.
25 min. - Strzał Capa dośc silny, jednak ląduje nad poprzeczką.
25 min. - Dymkowski fauluje Sotirovicia ale daleko od bramki. Rzut wolny będzie wykonywał Ćap, który musi czekać na gwizdek sędziego.
24 min. - Próba podania Mili w uliczkę do Gancarczyka, jednak Kowalczyk zorientował się w zamiarach Śląska i przejął piłkę.
23 min. - Mecz zupełnie stracił tempo. Śląsk spokojnie rozgrywa piłkę.

Śląsk po raz trzeci jako pierwszy wyszedł na prowadzenie w obecnym sezonie. Czy tym razem piłkarze WKS-u pójda za ciosem i strzelą drugą bramkę?

22 min. - Efektowna akcja Ostrowskiego, prawą stroną podanie do Mili, ten do Górskiego, ten do J. Gancarczyka, jednak piłka uciekła pomocnikowi Śląska - przy piłkce Stachowiak.
21 min. - Po strzale Szarego, Celeban przez Aleksandra wybijając noga na aut.
19 min. - Gancarczyk dośrodkowuje z rogu, zgrywa do Sotirovicia, ten do Capa, który uderza ponad poprzeczką bramki Odry.
18 min. - Jacek Kowalczyk wybija na róg dośrodkowanie Gancarczyka, który wcześniej przeprowadził rajd przez pół boiska.
17 min. - Pawelec zablokował strzał Korzyma.
16 min. - Następny faul Kurantego na Górskim.
16 min. - Górski faulowany na środku boiska, który ma już żółtą kartkę.
15 min. - GOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLWołczek z autu, Ostrowski głową, kiksował Sztylka, jednak do piłki doszedł J. Gancarczyk, który ze stoickim spokojem strzelił bramkę dla Śląska!
13 min. - Trwa okres wyraźnej przewagi Śląska.
12 min. - Ni to strzał ni to podanie Górskiego. 5m od bramki Odry.

Grzegorz Gilewski sędziował ostatni mecz we Wrocławiu pomiędzy Śląskiem i Odrą. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Arbiter pokazał w tym meczu tylko jedną żółtą kartkę.

11 min. - Sotirović trafia do siatki, jednak sędzia uznaje, że był spalony.
11 min. - Mila z wolnego w mur, poprawka po rykoszecie na rzut rożny.
10 min. - Rajd Ostrowskiego przez pół boiska, powstrzymany przez Gierczaka 25m przed bramką. Żółtką kartką ukarany Kuranty, który upóźniał wykonanie rzutu wolnego.
7 min. - Sędzia uspokaja Sztylkę i Małkowskiego, którzy przepychają się w polu karnym. Po dośrodkowaniu J. Gancarczyka Stachowiak uprzedza szykującego się do główki Sotirovicia.
6 min. - Jacek Kowalczyk fauluje w narożniku boiska Sotirovicia, który chwilę wcześniej minął go efektownym zwodem. Obrońca Odry został ukarany żółtą kartką.
5 min. - Stachowiak wykopuje piłkę daleko, przy czym Górski próbuje podać głową do Kaczmarka, ale robi to zbyt słabo, do piłki dopada Korzym i tylko refleksowi Kaczmarka Śląsk zawdzięcza brak utraty bramki. Po rzucie rożnym Kowalczyk strzelił silnie ale niecelnie.
4 min. - Mila strzela z rzutu wolnego. Stachowiak łapie pewnie piłkę.
4 min. - Jacek Kowalczyk fauluje szarżującego J. Gancarczyka.
3 min. - Mila z rzutu rożnego, Celeban próbował przedłużyć główką ale piłka wyszła na aut bramkowy.
2 min. - Dośrodkowanie Mili - Radler głową na rzut rożny.
2 min. - Mila faulowany przez Kurantego kilka metrów przed linią pola karnego.
1 min. - Mila do Sotirovicia. Rozpoczął się mecz.

Trójka sędziowska wprowadza obie drużyny na murawę.

Rezerwowi zawodnicy Śląska pojawili się już boisku.

Piłkarze obu drużyn rozgrzewają się już na boisku.

Byłym piłkarzem Odry w kadrze Śląska jest za to Wojciech Górski. - Odra to bardzo specyficzna drużyna. U siebie zawsze była groźna. Na wyjazdach jest już różnie - zapewnia pomocnik Śląska, który w Wodzisławiu Śląskim grał przez 3 lata.

Marcin Dymkowski jest wychowankiem Śląska. Zamierza się dobrze pokazać przed rodziną i znajomymi, którzy będą go jutro oglądać. - Chciałbym niektórym byłym działaczom Śląska udowodnić, że postąpili zbyt pochopnie, pozbywając się mnie z klubu - przekonuje piłkarz. - Nie jestem ligowcem z przypadku. Tym bardziej, że jeszcze kiedyś zamierzam zagrać w zespole z Wrocławia. Niekoniecznie na zakończenie kariery - dodaje.

W zespole gości znajdują się byli gracze Śląska: Arkadiusz Aleksander, Marcin Dymkowski oraz Tomasz Moskal. Ten pierwszy to napastnik, który wywalczył wraz z wrocławskim klubem poprzedni awans do piłkarskiej elity. W Śląsku grał przez 4 lata. Dla WKS-u w Ekstraklasie zdobył w sumie 14 bramek.

Z powodu kontuzji nie mogą dzisiaj wystąpić Sebastian Dudek oraz Zbigniew Wójcik. Do pełni sił nie doszedł jeszcze Marek Gancarczyk. Mimo otrzymania certyfikatu Antoniego Łukasiewicza, zawodnik ten nie zagra w dzisiejszym spotkaniu. Szkoleniowiec Śląska, Ryszard Tarasiewicz, uznał, że piłkarz powinien najpierw wziąć udział w meczu Młodej Ekstraklasy. Być może po ostatnim urazie będzie miał okazję pokazać się dzisiaj Petr Pokorny.

Oby dzisiejsze spotkanie nie obfitowało w błędy sędziowskie, a wynik nie był wypaczony przez arbitrów. Powinniśmy się spodziewać wysokiego poziomu sędziowania. Arbitrem głównym meczu jest Grzegorz Gilewski z Radomia. To jeden z najbardziej cenionych polskich arbitrów, który sędziował już m.in. w Lidze Mistrzów.

Ostatnio Śląsk wygrał mecz w Ekstraklasie 24. kwietnia 2002 roku, gdy wrocławski zespół pokonał na wyjeździe 2:1 Zagłębie Lubin. W meczu tym wziął udział Dariusz Sztylka.

Liczymy, że nasi piłkarze wywalczą dzisiaj pierwszy komplet punktów po powrocie do Ekstraklasy. Do tej pory w obu spotkaniach, jako pierwsi strzelali bramkę, jednak ostatecznie remisowali 1:1. Miejmy nadzieję, że los będzie dla naszych graczy dzisiaj bardziej szczęśliwy.

Trener Białek nie może skorzystać dzisiaj z kontuzjowanego Bartłomieja Sochy. Nie pojawi się również czeski pomocnik Daniel Rygel (przeziębienie) oraz Aleksander Kwiek, który długo zmagał się z urazem kolana i ma spore zaległości treningowe.

Zespół z Wodzisławia Śląskiego został jednak wzmocniony takimi piłkarzami jak: M.Buchalik (Energetyk R.), M.Dymkowski (Lech P.), M.Małkowski (GKS Jastrzębie), P.Gierczak (G.Zabrze), M.Korzym (Legia W.), T. Moskal (G. Zabrze), A. Bensz (Zagłębie S.), M.Kardela (Amica Wronki), A. Kwiek (Korona) i R. Kłos (Widzew).

W trakcie jeszcze trwającego okienka transferowego w zespole Odry doszło do wielu zmian. Drużynę opuścili zawodnicy tacy jak: I.Micanski (Lech), P.Linka (Lech), T. Świerzyński (P. Rogów), J. Biskup (ŁKS Łódź), Ł. Dzierżęga (P. Rogów), A. Błażejewski (Zagłębie S.).

We wcześniejszym sparingu z 2004r. bramkę zdobył Krzysztof Ulatowski. Był to pierwszy gol tego napastnika po powrocie do Śląska z Zagłębia Lubin. Dzisiaj piłkarz czeka na 50 trafienie dla Śląska w meczach oficjalnych i może właśnie z Odrą uda mu się ta sztuka.

Ostatni mecz pomiędzy dzisiejszymi drużynami został rozegrany ponad 3 lata temu w Dzierżoniowie. Tamten mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W spotkaniu tym wzięli udział obecni gracze Śląska: Ostrowski, Dudek, Wołczek, Sztylka oraz Ulatowski. Na boisku pojawili się też Hryńczuk i Ignasiak, którzy są obecnie szkoleniowcami WKS-u.

Analizując historię pojedynków Śląska i Odry możemy często napotkać się na liczbę 2. Nasz zespół dwukrotnie remisował z dzisiejszym rywalem. Były to ostatnie pojedynki ligowe pomiędzy tymi zespołami. Śląsk przegrał z Odrą po 2 mecze: w Pucharze Ligi, lidze oraz sparingach. Nasze zespół nie wygrał z Odrą od 7 meczów (5 oficjalnych)! Ostatnie zwycięstwo WKS-u z Odrą miało miejsce, w 1996r. W tamtym meczu wystąpił obecny kapitan Odry, która zagra w dzisiejszym meczu – Jan Woś.

Zespół Śląska Wrocław w sobotę podejmie Odrę Wodzisław Śląski. Trudno wskazać faworyta sobotniego spotkania, choć wrocławianie grają przed własną publicznością, to Odra wygrywając z Legią pokazała, że nie można jej lekceważyć. Sędzia Grzegorz Gilewski rozpocznie spotkanie w sobotę na stadionie przy ul. Oporowskiej o godzinie 18:00.

Autor relacji: Pawlak/Kubson/FPP