Strzelcy: Marcinkiewicz 53', Piskuła 78' (k)- Dudek 34' (k), 42', Łudziński 54'
Sędziuje: Grzegorz Stęchły (Jarosław) Widzów: 2000 Aura: ciepło, pochmurno
Warta Poznań:(stroje: białe) Szmatuła - Ignasiński, Jankowski, Najewski, Otuszewski, Bekas (68' Pawlak), Marcinkiewicz, Magdziarz, Wan (46' Wojciechowski), Iwanicki, Klatt (28' Piskuła). Trener: Bogusław Baniak
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kaczmarek - Wójcik, Sztylka, Pokorny, Wołczek - M.Gancarczyk, Górski, Dudek, J.Gancarczyk -Ulatowski, Szewczuk (26' Łudziński) Trener: Ryszard Tarasiewicz

Warta Poznań: Grabowski, Piskuła, Cudny, Pawlak, Kaczorowski, Wojciechowski, Ngamayama.
Śląsk Wrocław: Olszewski, Ćap, Marciniak, Klofik, Imeh, Łudziński, Ostrowski.

Śląsk po 6 latach powraca do ekstraklasy!!!!!

Koniec meczu Znicza!!!!!!!!!!!!!!!

Zawodnicy Śląska odtańczyli taniec zwycięstwa, teraz wrzucają koszulki do sektora zajmowanego przez kibiców Śląska.

Nasluchujemy wieści z Bielska-Baiłej, ale niemożliwe wydaje się zdobycie przez Znicz 2 bramek.

90+3 min. - Koniecccccccccccccccccccccccc
90+3 min. - Aut dla Śląska
90+3 min. - Ulatowski mocno wybija piłke za boisko.
90+3 min. - Na spalonym złapany Wojciechowski.
90+2 min. - gospodarze próbuja wyrównać, wrocławianie na oslep wybijają piłkę.

Sędzia dolicza 3 minuty.

90+1 min. - Ulatowski uderza w mur, a górski fauluje zawodnika Warty.
90 min. - Otuszewski ukarany żółta kartką, za faul na Ulatowskim. Okazja dla Śląska, rzut wolny z anroznika pola karnego.
89 min. - Wrzutka Magdziarza, piłke piąstkuje Kaczmarek i oddala zagrożenie.
88 min. - Iwanicki teatralnie upada p ostarciu z Wójcikiem, a arbiter dopatruje się faulu.
88 min. - Łudziński pada na linii pola karnego, ale arbiter ne przerywa gry.
87 min. - Uderzenia z 18 metrów Wojciechowskiego, zablokowane, do piłki próbował dojść Magdziarz, ale znajdował sie na pozycji spalonej.
86 min. - Sędzia przesuwa do tyłu mur. Ulatowski wziął długi rozbieg, huknął jak z armaty ale minimalnie obok słupka.
85 min. - Na 25 metrze faulowany Dudek, rzut wolny dla Śląska.
85 min. - Korzystając z przerwy w grze zawodnicy Śląska uzupełniają płyny.

Jeśli te wyniki się utzrymają Śląsk zajmie 2 miejsce w tabeli!!I

Podebeskidzie prowadzi 1:0 ze Zniczem!!!

81 min. - Koronkowa akcja Śląska, zakończona strzałem Ulatowskiego, który z ogromnym trudem zdołał odbić piłkę. Po chwili piłka wraca w pole karne, pada tam Janusz Gancarczyk, po chwili na murawie laduje także Dudek, ale sędzia dopatruje się wymuszenia rzutu karnego i karze wrocławianina żółtą kartką.
78 min. - Faul Jankowskiego na Wócjiku i piłka w posiadaniu wrocławian.
79 min. - Po rzucie rożnym obrońcy wybili piłke wprost pod nogi Sztylki, ten odegrał do Ulatowskiego, który strzelał nożycami ale bardzo niecelnie.
79 min. - Kontra Śląska- Dudek zagrywa do Ulatowksiego, ten uderza z 20 metrów, Szmatuła końcami palców trąca piłkę i tylko rzut rożny dla Śląska
78 min. - Do piłki podbiega Poiskuła.... i gol.

Wrocławianie protestują, ale na nic się to zdaje

Wójcik na spółkę z Kaczmarkiem powstzrymują Iwanickiego i sedzia wskazuje na 11 metr.

77 min. - Rzut karny dla Warty!!!
76 min. - Kolejne upomnienie - Ulatowski fauluje Piskułę i żółta kartka.
75 min. - Próba dryblingu Marka Gancarczyka, ale obrońca nie dał sie oszukac.
74 min. - Marek Gancarczyk uderzył z ostrego kąta, Szmatuła odbił piłkę, próbował do niej dopaść Łudziński, ale uprzedził go obrońca z Poznania.
73 min. - Zamieszanie w polu karnym, po wrzutce jeden z zawodników Warty pada, ale sędzia nie dyktuje rzutu karnego.
72 min. - Pawlak przd szansa na zdobycie bramki chwilę po wejściu na murawę! Zawodnik Warty znalazł się oko w oko z Kaczmarkiem ,ale bramkarz zdołał odbić piłkę po jego stzrale.
70 min. - Kolejny atak Śląska, Górski zagrywa do Dudka,ale ten traci piłkę na 20 metrze.
70 min. -
69 min. - Niesygnalizowany strzał z 28 metrów Dudak, ale niecelny.
68 min. - Zmiana w zespole Warty Pawlak za Bekasa. To juz ostatnia zmiana w zespole Warty.
67 min. - Śląsk bliski 4 bramki! Najpierw Ulatowski uderza z narożnika pola karnego, a piłka trafia tylko w słupek. Po chwili Dudek uderza z 20 metrów i piłka szybuje tuż obok słupka.
67 min. - Strzał Wojciechowskiego, piłka trafia w łokieć Sztylki, gospodarze domagaja się rzutu karnego, ale gwizdek arbitra milczy.
66 min. - Niecelna próba przerzucenia piłki Dudka do Janusza Gancarczyka.
65 min. - Dośrodkowanie w pole karne z prawej strony Magdziarza, w ostatniej chwili Sztylka uprzedza gracza Warty, który byłby w doskonałek okazji do zdobycia bramki.
64 min. - Na pozycji spalonej złapany Wojciechowski, choć przez chwilę wyglądało groźnie, gdy sedzia nie podnosił choragiewki.
62 min. - Doskonała okazja dla Warty do bramki kontaktowej! Iwanicki wyklada piłke na 13 metr do Piskuły, ten uderza na szczęście niecelnie.
61 min. - dudek do Ulatowksiego, ten póbował zaskcozyć Szmatułę uderzeniem z 30 metrów, ale strzelił zbyt lekko.
60 min. - Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne, ale nikt nie sięga piłki i Kaczmarek wznawia grę od bramki.
59 min. - żółta kartka dla Sztylki, który fauluje szarżującego Marcinkiewicza.
57 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego ześrodka boiska, zagrywa Ignasiński, ale Kaczmarek wychodzi na przedpole i pewnie chwyta piłkę.
56 min. - Po rzucie rożnym uderzenie z 30 metrów Iwanickiego, ale daleko od bramki Kaczmarka.
55 min. - Groźna akcja Warty, piłkę głową w ostatnij chwili wybił Pokorny.

Błyskawiczna riposta Śląska!!! Nie minęła kilkadziesiąt sekund, gdy Marek Gancarczyk z prawej strony zagrywa wzdłuz bramki, a Łudziński dopełnił formalności! Śląsk prowadzi 3:1!!!

54 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
53 min. - Rzut wolny z 30 metrów dla Warty, Magdziarz dośrodkowuje, pilkę głową zgrywa Jankowski, a do siatki trafia Marcinkiewicz!
51 min. - Górski zagrywa do J. Gancarczyka, który uderza z ostergo kąta, ale Szmatuła wbija piłkę na rzut rożny.

Na trybunach stadionu przy ul. Bułgarskiej można dostrzec m.in. Tadeusza Fajfera i Jacka Zielińskiego.

50 min. - Wójcik podaje na skrzydło do Marka Gancarczyka, który próbuje dośrodkować, ale piłkę przejmuje Ignsiński.
50 min. - Tym razem faulowany Ulatowski, ale nie jest to nic powaznego i po chwili zawodnik staje na nogi.
49 min. - Urazu doznał Jankowski, po pomocy masażystów powraca na boisko.
48 min. - Mocny strzał Jankowskiego, ale piłka trafia w Sztylkę.
48 min. - Po faulu Górskiego z rzutu wolnego zagrywa Marcinkiewicz, Wójcik wybija piłkę poza boisko.
46 min. - Marcinkiewicza fauluje Marek Gancarczyk i piłka w posiadniu gospodarzy
46 min. - Janusz Gancarczyk przewraca się, piłkę przejmuje Ulatowski, uderza na bramkę, piłka ociera się o jednego z graczy Warty i rzut rożny dla Śląska.
46 min. - Warta rozpoczęła 2. połowę.
46 min. - Zmiana w przerwie Wojciechowski za Wana

Wrocławianie prowadzą 2:0 po bramkach Dudka i nasłuchują wydarzeń z Bielska-Białej. Jeśli utrzyma się tam bezbramkowy remis, to Śląsk będzie mógl świętowac awans do ekstraklasy.

45+2 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę.
45+2 min. - Rzut wolny dla Śląska w śreodku pola, Dudek zagrywa na lewą stronę do Janusza Gancarczyka, piłkę trąca defensor i rzut z autu dla Śląska.
45 min. - Sędzia dolicza 2 minuty
45 min. - Wrzutka piłk iz rzutu wolnego ze środka boiska przez Dudka, piłke probuje przejąć Łudziński, ale zdaniem arbitra fauluje.
44 min. - Na murawie opatrywany Marek Gancarczyk, po chwili opuszcza murawę.
43 min. - Żółta bramka dla Jankowskiego, za komenatrz decyzji arbitra, prawdopodobnie domagał się odgwizdania saplonego.

Rajd Janusza Gancarczyka, krtóryjest nie do zatrzymania dla rywali, odgrywa piłke przed pole karne, tam nie trafia w nią Górski, strzał Łudzińskiego został zablokowany, ale więcej szczęścia miał Dudek, który posłał piłkę do siatki!

42 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
41 min. - Otuszewski probuje dośrodkować ale bardzo niecelnie i od bramki Kaczmarek.
40 min. - Dośrodkowanie Wana, ale wrocławianie oddalają zagrożenie. Sedzia uznaje jednak, że jeden z zawodników był faulowanu i kolejny rzut wolny dla Warty przed polem karnym.
40 min. - Pokorny zagrywa ręką i rzut wolny dla Warty z boku pola karnego.
38 min. - Otuszewski uderza technicznie, ale obok bramki Śląska.
38 min. - Pokorny fauluje Piskułę i rzut wolny dla Warty z 25 metrów od bramki.
36 min. - Szmatuła ubiega Łudzińskiego i wybija piłkę.
36 min. - Magdziarz zagrywa do Bekasa, ten usiłuje oddac strzał, jednak piłka grzęźnie w nogach wrocławskich defensowrów.
35 min. - Janusz Gancarczyk szarżuje lewą stroną, został nieprzepisowo powstzrymany przez Ignasińskiego. Arbiter za to zagranie pokazuje mu żółtą kartke.

Niepocieszony jest Najewski, który faulował Ulatowskiego. Dudek zmylił Szmatułę , który rzucił się w swój prawy róg, a Dudek posłał piłkę przy lewym słupku.

34 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
34 min. - Do piłki podchodzi Dudek...
33 min. - W polu karnym faulowany Ulatowski i sędzia pokazuje na 11 metr!!!!
33 min. - Ryzykowne wyjście na 16 metr Kaczmarka, ktory wybija głową piłkę.
32 min. - Faulowany Janusz Gancarczyk, wrocławianie próbuja atakować, jednak tym razem to Gancarczyk nieprzepisowo atakuje rywala i piłka dla gospdoarzy.
31 min. - Kolejny przechwyt Ulatowskiego, piłka trafia do J. Gncarczyka, który wyklada piłke Łudzińskiemu, ale defensorzy wybijają mu piłkę. Dopada do niej Dudek ,ale uderza lekko, wpros w ręce Szmatuły.

Mecz nie jest wielkim widowiskiem, ale często mecze o wysoką stawkę nie dostarczają wielu emcoji. Oba zspoly starają się grać uważnie w defensywie.

28 min. - Bekas z 25 metrów z rzutu wolnego posłał piłke tuż obok słupka bramki stzezonej przez Kaczmarka.
28 min. - Piskuła zmienia Klatta. Zatem obaj trenerzy już w pierwszej połowie wykorzystali po 1 zmianie.
26 min. - Kontuzjowanego Szewczuka zmienia Łudziński, najlepszy stzrelec WKS-u z 12 bramkami na koncie.
26 min. - Janusz ganacrczyk popedził leym skrzydłem i dośrodkował w pole karne, ale Ulatowksiu umiejetnie zablokowany przed defensora.

Do zmiany w Warcie szykuje się Piskuła, czyżby kontuzja któregoś z zawodników Warty?

24 min. - Szewczuk leży na murawie, niezbędna pomoc masazystów, na murawie pojawiają się także nosze.
23 min. - Nonszalancja Wołczka o mały włos nie skończyła się startą bramki! Pokorny w ostatniej chwili zablokował Klatta, ktory miał przed sobą tylko Kaczmarka.
22 min. - Niepotzrebna zabawa Górskiego przed polem karnym, ale na szczęście atakujący Warty nie przejęli piłki.
21 min. - Przechwyt Pokornego po wyrzucie piłki z autu przez Ignasińskiego, piłka trafia do M. Gancarczyka, który dośrodkowuje w pole karne, ale trafia łupem Jankowskiego.

Po 20 minutacg gry piłkarze Warty pokazują, że nie są chłopcami do bicia i starają się ambitnie atakować bramke Kaczmarka.

19 min. - Próba zagrania Marka Gancarczyka do Szewczuka, ale ten nie opanował silnie uderzonej piłki, która pada łupem gospodarzy.
18 min. - Klatt zagrywa na prawo do Magdziarza, ale zbyt mocno i od bramki grę wznowi Kaczmarek.
17 min. - Górski przewracany w środku boiska przez Iwanickiego.
17 min. - Na strzał decyduje się Szewczuk, ale trafia w mur...
16 min. - Dośrodkowanie z lewej strony J. Gancarczyka, wybija głową Najewski. Chwile póxniej faul na J. Gancaczryk i rzut wolny z 25 metrów dla Śląska.
15 min. - Marcin Klatt opatrywany przez masazystę poza linia boczną, po chwili wraca na boisko.
14 min. - Aut na wysokości pola karnego dla Warty, piłka wycofana i gospodarze budują akcję od linii defensywnej.
13 min. - Po rzucie rożnym Magdziarza piłka ląduje w rędkach bramkarza, który szybkim podaniem uruchamia kontratak, ale powstzrymany przez defensorów Warty.
12 min. - Tym razem Ulatowski fauluje Klatta i rzut wolny dla Śląska. Po dośrodkowaniu pojedynek główkowy w polu karnym i piłka opuszcza boisko.
12 min. - Faul Górskiego na Iwanickim, pierwsze nieczyste zagranie wrocławian w meczu.

Ryszard Tarasiewicz przy linii bocznej pokrzykuje na sędziów, niezadowolony z decyzji.

9 min. - Faulowany Ulatowski i rzut wolny dla Śląska w środku boiska, wrocławianie szybko wznawiają grę, ale niedokładne podanie do Janusza Gancarczyka kończy się wyjściem piłki poza boisko.
8 min. - Przed polem karnym przewracany Dudek, ale sedzia nie przerywa gry, akcja przenosi się pod pole karne Śląska, przy linii bocznej Wójcik po raz kolejny powstzrymuje rywala.
8 min. - Tym razem na spalonym Magdziarz.
7 min. - Dudek z rzutu wolnego zagrywa w pole karne, ale Sztylka na spalonym
7 min. - Kolejna akcja ofensywna Janusza Gasncarczyka, który nieprzepisowo powstrzymany w odległosci 40 metrów od bramki.
6 min. - W pole karne z lewej strony dośrodkował Janusz Gancarczyk, ale Dudek nie sięgnął piłki.
6 min. - Dalekie przerzucenie piłki do Wana, ale po raz kolejny szybszy Wójcik i zagrożenie oddalone od bramki WKSu
4 min. - Było groźnie! Przy dalekim wyjściu Kaczmarek gubi piłkę i przed strzałem zza pola karnego do pustej bramki Iwanickiego uchronił Śląsk Wójcik.
3 min. - Janusz Gancarczyk próbował wbiec w pole karne, ale został powstrzymany przez defensorów.
3 min. - Próbujacego przedrzeć się pod bramkę Magdziarza powstrzymuje Sztylka.
2 min. - Faul na Wołczku i pierszy rzut wolny dla Śląska, ale po chwili piłka znów w posiadaniu poznaniaków.
2 min. - Próba dalekiego zagrania pod pole karne wrocławian, sytuację wyjaśnia Pokorny.
1 min. - Ulatowski do Szewczuka i gramy!

Grzegorz Stęchły wyprowadza obie jedenastki na murawę.

Wrocławscy piłkarze rezerwowi wychodzą na murawę, wita ich gromk okrzyk: WKS, WKS!

W ostatnim spotkaniu obu drużyn zespół z Poznania kończył mecz w 9! Czerwonymi kartkami zostali uakarani Pawel Posmyk i Paweł Kaczorowski.

W jesiennym meczu na Stadionie Olimpijskim padł remis 1:1, gole zdobywali Patryk Klofik i Paweł Iwanicki.

Trenerzy Tarasiewicz i Baniak znają się dobrze - siedzieli razem w jednej ławce w szkole trenerskiej.

W zespole Warty w wyjściowej jedenastce jest niedawno wystepujący w Śląsku Grzegorz Wan, na ławce rezerwowych zasiądą natomiast Paweł Kaczorowski i Marcin Wojciechowski, którzy także w przeszłości reprezentowali barwy WKS-u.

Podobna ilość kibiców jak z Wrocławia, siedzi na pozostałych sektorach stadionu przy ul. Bułgarskiej.

Kibice Śląska cały czas wchodzą na trybuny, około 500 fanów jest juz na stadionie.

Znamy już skład WKS-u na ten mecz. Trener Ryszard Tarasiewicz poza meczową 18 pozostawił Kluzka, Tymińskiego i Sochę.

Zespół Śląska przed 34. kolejką zajmuje trzecie miejsce w tabeli II ligi i ma ogromne szanse na powrót po 6 latach w szeregi ekstraklasy. Jeśli Śląskowi uda się wygrać na stadionie przy ul. Bułgarskiej, to w przypadku braku zwycięstwa Znicza w Bielsku-Białej zajmie pozycję wicelidera, premiowaną bezpośrednim awansem!